Şimdi Ara

Elektrik anahtari

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
229
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaslar yurtdisinda bi yurtta yasiyorum odamda isik bi anahtardan aciliyor ve yatagima uzak ben bunun icin yatagima kablo cekmek istiyorum siz ne onerirsiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Kablo çekerseniz siz ışığı açınca uzaktaki güğmeden kapatılamaz aynısı uzak düğmeden ışık açılmış ise siz kontrol edemezssiniz.
    Aancak vaviyen anahtar sistemi gerekir buda iki anahtarıda degiştirmeniz ve uzak anahtardan sizin yanınıza 3 adet kablo çekmeziz gerekir.
    vaviyen anahtas sistemi diye aratın.
  • Vatandaş kapalı olan lambayı yatağından açabilir. Ama aynı açtığı düğmeden kapatması lazım. Vaviyen yerine darbe akım anahtarı da düşünülebilir. Ve ya lambadan aşşağı sarkıtma düğme.

Bu işin kralı ise uzaktan kumandalı düğmedir.

Ayrıca küçük led lambalı şarzlı bi şeyler de makbul. Özellikle kitap okicekler düşünebilir.

Peki yurtdışındaki yurtlarda düğmeyle müğmeyle oynamaya müsade ediyorlar mı? Acaba yükseklisans ve ya doktora mıdır bu rahatlığın sebebi?
  • karafetva K kullanıcısına yanıt
    Hocam merhaba oncelikle ben bu islere biraz merakim oldugu icin ugrasmayi seviyorum ama teknik konusunda cok profesyonel degilim. Yurt konusuna gelecek olursak cikarken girdigim gibi birakirsam hic bir problem olmaz diye dusunuyorum. Size kisaca odanin olayini izah etmek istiyorum odada bir anahtarin icinde 2 buton var 1i banyonun isigi ve fani icin (fan calismiyor nedense) digeri ise odanin isigi icin. Benim istegim ise odanin isigini yataktan kontrol etmek yani soyle anahtarin oldugu duvarla yatak arasinda calisma masasi var ve odada zamanim yatakta ve masada geciyor o yuzden anahtari yatakla masa arasi bi yere tasimak istiyorum ki her iki konumdada rahat ulasabilmek icin. Simdi oncelikle bluetooth ampul falan isine girecektim fakat odanin aydinlatmasi ampul degil bir kac led isiktan olusan bir sistemmis o yuzden yapamadim. Simdi derdim illa iki anahtarla acilmasi degil sadece yeni yapacagim anahtarla acilmasida yeterli olur yani ilk anahtar iptal olsa bile olur.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • yüksek lisans mı, hangi bölüm felan yazın ki biraz fantezi olsun... kız erkek karma mı yurt?

Eğer esas anahtar iptal olabiliyorsa zaten sorun yok. Esas anahtarı iptal edin kablolarını da istediğiniz anahtara çekin. Vavien ve ya darbe anahtarı kullanırsanız hem esas anahtarı hem de ikinci abahtarınızı dilediğiniz gibi kulllanırsınız. Eğer paralel bağlı anahtar takarsanız; Açık bıraktığınız abahtar hep açık kalmaya sebep olacağından açtığınız düğmeden kapama zorunluluğu ortaya çıkacaktır.

Yönetime durumu izah ederseniz herkesin yaşayacağı bir sorun olarak çözüm bulabilirler.

Ve uzaktan kumandalı anahtarı bulun. Kumanda ile açma kapama yapan anahtar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: karafetva

yüksek lisans mı, hangi bölüm felan yazın ki biraz fantezi olsun... kız erkek karma mı yurt?

Eğer esas anahtar iptal olabiliyorsa zaten sorun yok. Esas anahtarı iptal edin kablolarını da istediğiniz anahtara çekin. Vavien ve ya darbe anahtarı kullanırsanız hem esas anahtarı hem de ikinci abahtarınızı dilediğiniz gibi kulllanırsınız. Eğer paralel bağlı anahtar takarsanız; Açık bıraktığınız abahtar hep açık kalmaya sebep olacağından açtığınız düğmeden kapama zorunluluğu ortaya çıkacaktır.

Yönetime durumu izah ederseniz herkesin yaşayacağı bir sorun olarak çözüm bulabilirler.

Ve uzaktan kumandalı anahtarı bulun. Kumanda ile açma kapama yapan anahtar.

Yazilim muhendisligi. yurt kizli erkekli karisik. Acikcasi yurt o kadar sacma onlemleri varki bu yaptigima izin vermeyecektir ben gizli gizli yapacagim o zaman elektrigi direk kendi alacagim anahtara direk baglamak daha mantikli digeri iptal olsada ziyani yok. Sagolun yardiminiz icin

• http://urun.n11.com/elektrik-aksesuarlari/sonoff-uzaktan-kumanda-wifi-anahtari-akilli-ev-otomasyonu-P162462233?cid=604001&gclid=CNeem9f-2NMCFZYK0wodLAANzg&gclsrc=aw.ds
    https://forum.donanimhaber.com/ank-satilik-uzaktan-kumandali-isik-anahtari--55400868

anahtar yerine uzaktan kumandalısı takılabiliyor. Hatta bu tip uzaktan kumandalı anahtarı diğerini yerinden sökmeden kenarından kablo ile de bağlayabilirsiniz.

o karışık yurt bayaaa bi karışık mı? yani kız erkek felan?
    Başarılar...

• quote:

Orijinalden alıntı: karafetva

http://urun.n11.com/elektrik-aksesuarlari/sonoff-uzaktan-kumanda-wifi-anahtari-akilli-ev-otomasyonu-P162462233?cid=604001&gclid=CNeem9f-2NMCFZYK0wodLAANzg&gclsrc=aw.ds
    https://forum.donanimhaber.com/ank-satilik-uzaktan-kumandali-isik-anahtari--55400868

anahtar yerine uzaktan kumandalısı takılabiliyor. Hatta bu tip uzaktan kumandalı anahtarı diğerini yerinden sökmeden kenarından kablo ile de bağlayabilirsiniz.

o karışık yurt bayaaa bi karışık mı? yani kız erkek felan?
    Başarılar...

Kiz erkek karisik aynen odalar farkli tabi, tesekkurler tavsiyeniz icin

• bayaaa bi karışık mı dedim. Yani o farklı olan odalar bazen aynı oda oluyor mu?

Tavsiye önemli değil, bulamazsan bif flipflop, uzaktan kumanda devresi de kullanabilirisn.

Bi de yurttan bi kaç resim var mı? nostaljik olurdu?
    Baaşarılar...
    Hep birlikte kiz erkek yasayan arkdaslarimda var kafalara gore herhangi bi sikinti yok yataklar 2 kisilik

• lisans/yükseklisans/doktora?? Bi kaç tane yurt resmi lütfen. Nostalji olsun konuya...
    Herşey o derece uluorta mı? odalarda kilit yok mu?
    Kendine mukayyet ol diicez ama geç mi kaldık yoksa?
    Lisans ama hazirlik :D odalar tabikide kitli otel gibi herkesin kendi odasi odanin icindede banyosu falan var mutfak ve oturma odasi ortak sadece oda flat flat bi flatta 8 oda var teorik olarak 8 kisi kaliyor ama 20 kisiyide gordugumuz oluyor :D ortam super eglenceli haftasonu partiler falan baya egleniyoruz :D fotoyu yarin ceker atarim :D

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.