Şimdi Ara

Electrolux EWF1286LEW kazan kasaya çarpıyor.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
56
Cevap
1
Favori
1.536
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, yaklaşık 4 yıl önce buradaki araştırmalarım sonucunda bu modeli satın aldım. 63 litre tambur hacmiyle göz dolduruyordu, gayet te güzel çalışıyor makina, fakat bir süre sonra sıkma aşamasında amortisör vuruntusu yapmaya başladı, servis birşey gözükmüyor ama yinede amortisörü değiştirelim dedi ve değiştirdi. sonra vuruntu kalmadı ama birkaç gündür dikkatimi çekiyor ki, makina sıkmaya geçerken inanılmaz bir sallantı yapıyor ve tak tak tak diye sanki kazan kasaya çarpıyormuş gibi yapıyor. kazanı elle salladığımda ise amortisörlerden ses yapıyor. sanırım amortisörler bu kadar büyük bir kazanı kaldıramıyor, şimdi garanti de bitti bana ne kadara mal olur? ayrıca ben 2 yılda bir amortisör mü değiştireceğim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hardcrss -- 21 Haziran 2018; 4:51:42 >

• hardcrss kullanıcısına yanıt
    Dediğiniz gibi ses var ama sarsıntı Yok denecek kadar az, iyi dengelemiş çamaşırı. Bu tarz sesler gevşek bir parçanın olduğuna işarettir, kazanın gövdeye çarpması bundan çok daha şiddetli olur, makine yerinden oynar. Bana amortisör pimlerinden biri gevşek gibi geldi. Garantisi bittiyse siz de anlıyorsanız arka kapağı açıp bir de öyle çalıştırarak sesin nereden geldiğini bulabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K-E-N-A-N -- 21 Haziran 2018; 7:47:35 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • K-E-N-A-N K kullanıcısına yanıt
    Birkac kere makinenin yerinden oynamışligi var. Videoda pek belli olmamis sanırım ama bazen saga sola yalpalicak kadar sallaniyor. O video da asiri titreme vardi önceden çok titremezdi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba;

İlk öncelikle yaşadığınız sorun için çok geçmiş olsun. Ama servisin iyi niyetli yaklaşımını beğendim en azından bahane kıvırmamışlar. Ki bu da forumda bu markayı bu kadar kötüleyen ispatsız kanıtsız konuşan arkadaşlar da bu servisin tutumunu anlamışlardır umarım.

Bana da gevşek parça var gibi geldi ama amörtisörlerde sorun yok videodan anladığım kadarıyla Çünkü öyle bir şey olsa yüksek devirlerde daha da fazla sizi rahatsız edecek şekilde ses yapardı.

Ama yükü mükemmel şekilde dengelemiş.

AEG Electrolux grubunun yenilikçi yaklaşımlarını beğeniyorum. Ama söylenmeyen bir şeyi Daha söylemek isterim, bu seri çamaşır makinelerinde kapak ağız çapını yüksek tutmak için körük lastiği pek koymuyorlar sadece ince bir plastik körük var ama ona da körük denemez sadece onu da mecburiyetten çorap vb... gibi parça çamaşırların kaçmaması için koymuşlar. O parçayı da ben Bimeks mağazasında bir AEG modeli incelerken baktım farkettim o plastik parça gibi olan körük de aşırı derecede sert bu da kazanın dengesiz sıkmalar yaparken o parça aşırı sert olduğu için kasılıp ses yapıyor olabilir.

Ama bu sayede devasal şekilde büyük yükleme çapı sağlamışlar bu konuda firmayı tebrik etmek istediğimi de belirtmek isterim.

Umarım sorununuz en kısa sürede çözülür tekrardan çok geçmiş olsun.

• En üst model Electrolux EWF1408WDL çamaşır makinesi kullanıyorum. Bu AEG Electrolux grubunu burada pazarlama uzman(ları) çok cilaladı, nemalandılar bu AEG Electrolux çalışanları.

Tabanı plastik iğrenç bir makine. Yukarı da ki videoları ben çektim. Beyaz Eşya bölümünün içine eden AEG Electrolux pazarlama uzman(lar)ının mağduru olduk.

@hardcrss

• Felice Forte F kullanıcısına yanıt
    Resimler gözükmüyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kendisi artık yorum yapmayı bıraktı bu tarz gercekler ortaya cikinca zamanında övdüğü tüm cihazları çok iyi biliyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Hocam yeni resimler yükledim üstteki mesajda. Simage olanlara tıklayın büyüsün,kartvizitini detaylıca görün.

@Zimmerit

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Felice Forte -- 21 Haziran 2018; 21:51:7 >
  • Electrolux borsada %10 hisse değeri kaybetmiş diyolla yetkililer çok telaşlıymış üç beş donanım haber üyesi biraz daha bombalarsa yakında iflas bayrağını çekeceklermiş

• Öncelikle geçmiş olsun. Böyle şeyler her markada yaşanabilir. Tonla para verilip alınan Miele'lerin deterjan tanklarının arızalanmasını da okumuştuk bu forumda. Aynı şekilde Bosch Idos'larda da yaşanan bazı sıkıntılar olmuştu. Bu tarz arızalar o markaları yerin dibine sokmamız için yeterli kriterler değildir. Öyle olsa tonla para verip alınan iphone'ların veya Mercedes Bmw'lerin de hiç bozulmaması gerekirdi değil mi? Neyse lafı uzatmadan, tekrar evinize servisi çağırıp kontrol ettiriniz. Sorun yüksek ihtimal arkadaşların bahsettiği gibi vida gevşekliği olarak gözüküyor. İyi akşamlar dilerim.
  • Bazı arkadaşlar avukatlık yapmaktan eğleniyorlar sanırım bırakın kendi küçük oyun alanlarında tatmin olsunlar
  • Aynı süreçleri yaşadık ve aynı sorun kullandığımız makinedede mevcut. Araştırmalartım sonucu electrolux un amortisör konusunda sabıkalı olduğunu ve kronik bir soruna sahip olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim uzak durulmalı!
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zimmerit

Bazı arkadaşlar avukatlık yapmaktan eğleniyorlar sanırım bırakın kendi küçük oyun alanlarında tatmin olsunlar

Evet canım ya hele ben var ya electrolux avukatlığı sayesinde köşeyi döndüm. yakında villama ek garaj yaptıracağım arabalarım sığmıyor electrolux saolsun.

Niye kendi kendine gelin güvey oluyorsun ki ben mesajını ne alıntıladım nede senden bahsettim evcilik pardon avukatlık oyununa kendini iyi kaptırmış olmalısın ki aklınca dalga geçtiğini sanarak şirinlikler yapıyorsun ayrıca avukatlık oyununu iyi kavramış olacaksın ki müvekkilini konuya çoktan çağırmışsın
  • quote:

Niye kendi kendine gelin güvey oluyorsun ki ben mesajını ne alıntıladım nede senden bahsettim evcilik pardon avukatlık oyununa kendini iyi kaptırmış olmalısın ki aklınca dalga geçtiğini sanarak şirinlikler yapıyorsun ayrıca avukatlık oyununu iyi kavramış olacaksın ki müvekkilini konuya çoktan çağırmışsın

Müvekkil dirken?

Sen iyi bilirsin isini kim oldugunu daha iyi bilirsin

• quote:

Sen iyi bilirsin isini kim oldugunu daha iyi bilirsin

He canım ya he

23 nisan geçti şansına tüh gerçi egon kendi kendine yeter sana iyi oyunlar.

• quote:

23 nisan geçti şansına tüh gerçi egon kendi kendine yeter sana iyi oyunlar.

Senin ego dediğin şeye biz burada otobüs diye bineriz la bebe

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.