Şimdi Ara

electrolux aldım ama (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
1
Favori
52.347
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşım güle güle kullan ii seçim yapmışsın
  • Arçelik 5287 NEI Buzdolabı
    nasıl peki kullanan ya da bilen var mı?
    Tabii bunu Bosch KSU 49671 Buzdolabı ile kıyaslayarak...
    Teşekkürler.
  • quote:

Orjinalden alıntı: stto

Arçelik 5287 NEI Buzdolabı
    nasıl peki kullanan ya da bilen var mı?
    Tabii bunu Bosch KSU 49671 Buzdolabı ile kıyaslayarak...
    Teşekkürler.

Bosch'ta,
    -dondurma kapasitesi 9 kg
    -elektrik kesintisinde 16 saat koruma
    -daha geniş iç hacim ve daha geniş dondurucu
    -daha derin iç raflar
    -kahvaltılık seti bulunur
    -Kapıdan soğutma özelliği
    Arçelik'te,
    -dondurma kapasitesi 5 kg
    -elektrik kesintisinde 8 saat koruma
    -daha düşük elektrik tüketimi
    bulunur

Şikayetvar.com'da Arçelik'in şikayetleri daha azdır.Ama şikayet sayısında değişmeler olabiliyor.Mesela Profilo adet olarak Siemens'ten fazla üretilir ama Profilo'nun şikayetleri daha azdır.Yani internet kullanıcılarının ne kullandığı ile ilgili bir istatistik.Ama genel olarak Arçelik'te-sadece buzdolabına has olmak üzere-şikayet daha azdır.
    Ama bahsettiğiniz buzdolabını ben birkaç tanıdığıma aldırdım(Siemens markası ile)hiçbir sorun yaşamadılar.Özellikle de sessiz çalıştığını söyleyebilirim.Zaten görüldüğü üzre dondurma kapasitesi ve koruma süresi de iyi.Bu da daha iyi izolasyonunun ve soğutma etkinliğinin olduğunu gösteriri.Ben olsam Siemens(Bosch)alırdım

• BURDAN BIRINDEN ÖNERİ ALMAYIN GIDIN KARDESIM BIR DUNYA BAYI VAR OTURDUGUNUZ YERDEN BIR BUZDOLABINI INCELEYEMEZSINIZ GIDICEKSIN BILENE SORUCAKSIN BURDA KAC KISI BU KONUDA BILGI SAHIBI SOLERMISINIZ. YANLIS BILGILER HAVADA UCUSUYOR
    EN UFAK BIR ORNEK SAMSUNGUN BUTUN CAMASIRLARI ÇİN MALIDIR. DUPEDUZ YALAN. GIDICEKSIN ARASTIRICAKSIN USTALARINDAN BILGI ALICAKSIN COLUK COCUKTAN DEGIL. AYRICA BUZDOLABI ISTIYORSANIZ SAMSUNG OTESI YOK.
  • konu eski ama bildiklerimi paylaşmak istedim

yasa gereği 30 iş günü yani 45 gün tatiller dahil süre içinde ürün arızası giderilmeli
    aynı arızdan 3 kez servise girerse yenisini vermek zorundalar.
  • merhaba bende electrolux ERB36233 W BUZDOLABINI ALMAI DÜŞÜNÜORUM AMA ÇOK KARARSIZIM SİZCE NASIL?
  • Geçmiş olsun bende aldım ama bin pişmanım makine çamaşırı doğru dürüst yıkamıyor 7kg yazıyor 3 kg bile zor yıkıyor servis rezalet müşteri ilişkileri eğitimsiz müşteri ile konuşmasını bilmeyen insanlarla dolu bir şey soruyorsun 2 kelime ile başından savıyor hiç yardımcı olma yok şirket prensibi malı sat yeter sanırım sonrası yok. müşteri ilişkilerine şikayetimi anlattım 2 kelime yazı yazdılar "böyle bir uygulamamız yok" başka bir şey yazmıyor. Almayı düşünenler başka bir marka almasını öneririm. Atalarımız ucuz etin yağı bol olur diye boşuna dememişler bir kez daha bunun doğru olduğunu yaşadığım olayla öğrendim.
  • Merhabalar ben electrolux hakkında bazı bilgileri paylaşmak istedim dünyanın en büyük 2 inci beyaz eşya üretici firması . Çamaşır bulaşık buzdolabları %90 italyadan gelir isveç markasıdır aeg, westinghouse, zanussi ,frigidaire gibi markaların sahibidir dünyanın en büyük profosyonel mutfak ekipmanları üreticisi konumundadır istanbullda olanlar showroom una muhakkak ziyaret etmelisiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: quakex

Geçmiş olsun bende aldım ama bin pişmanım makine çamaşırı doğru dürüst yıkamıyor 7kg yazıyor 3 kg bile zor yıkıyor servis rezalet müşteri ilişkileri eğitimsiz müşteri ile konuşmasını bilmeyen insanlarla dolu bir şey soruyorsun 2 kelime ile başından savıyor hiç yardımcı olma yok şirket prensibi malı sat yeter sanırım sonrası yok. müşteri ilişkilerine şikayetimi anlattım 2 kelime yazı yazdılar "böyle bir uygulamamız yok" başka bir şey yazmıyor. Almayı düşünenler başka bir marka almasını öneririm. Atalarımız ucuz etin yağı bol olur diye boşuna dememişler bir kez daha bunun doğru olduğunu yaşadığım olayla öğrendim.

Ben de evlenirken (2009) Electrolux çamaşır makinesi ve bulaşık makinesi aldım. Ve o kadar memnun kaldım ki herkese anlatıyordum ablam da benden sonra makinelerini electrolux ile değiştirdi ve o da çok memnun.
    Çamaşır makinem istediğim her şeye sahip. Kg, sıcaklık, sıkma devri, kumaş cinsi, durulama miktarı, yıkama süresi, suda bekletme, program erteme, kurutma süresi seçimi ve ertelemesi gibi istediğim her şeye sahip.
    Başka bir markaya bakmayı düşünmem bile...
    Tabi bu kadar özellik olunca kullanım klavuzu biraz uyun oluyor ama gayret ettim okudum.
    Her şeyinden çok memnunum.

• simitony kullanıcısına yanıt
    bulaşık makinesinin hangi modelini almıştınız electrolux'ün? ben de electrolux ile bosch arasında gidip geliyorum.
  • 2011 yılında yaklaşık 1350 $ vererek enb52810x modelinde olan Electrolux buzdolabı aldım. paslanmaz celik olarak tanıtılan buzdolabının kapaklarında paslanma mevcut. Ayrıca buzdolabı yeterince donduramadığı için 24 saat boyunca gece gündüz demeden alarm veriyor ve üzerindeki dijital ekrana basmadan alarm susmuyor. 3.5 yıldır geceleri uykudan en az 2- 3 defa uyanıp, mutfağa gidip alarmı susturmak gerekiyor.Maalesef, 4 yıldır almış olduğum buzdolabı ile ilgili aynı sorunlar devam etmektedir, sürekli geçici çözümler bulunmuştur ve aynı firma yetkilileri (Yaşadığınız sürecin en kısa sürede memnuniyete dönüştürülmesi hedefimizdir.) ifadesini kullanmaktadır :)) Servis hizmetlerinde olan bircok aksaklıklardan bahsetmek bile istemiyorum.

kesinlikle bir daha electrolux markasını secmeyi dusunmuyorum ve kimseye TAVSİYE ETMIYORUM
  • Bende elektrolux esf6521lox bulasik makinesi aldim...makine hem özellik hem estetik hemde malzeme kalitesi olarak cok cok iyi gozukuyor...
    Henuz kurulmadi..yani kutusunda duruyir...ptesi servis kuracak insallah...kullandikca paylasim yapacagim....

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Makine cok guzel...muthis yikadigini soyluyor esim...
    Yalniz 12 kisilik..buna dikkat edin...eski makinem 14 kisilikti( yani çik az da olsa içu ufak)...
    Maki enin programlari cok iyi ayrica sessiz...program sonunda alarm veriyor ve otomatik kapaniyor..
    ( program sonu sinyalini sis aktif etmeniz gerekiyor)

• taylor1956 T kullanıcısına yanıt
    ELEKTROLUKS yetkili servisinin hizmetleri yetersiz olup, verilmiş olan hizmetin kalitesinin çok düşük oldugunu düşünüyorum. Servis randevu verilen gün ve saatlerde gelmemekte, evraklarını hatalı ve eksik olarak hazırlamaktadır veya hazırlamamaktadır. Herkesin beyaz eşya almadan önce yetkili servis hizmetlerini iyice araştırmasının çok onemli oldugunu düşünüyorum

ELEKTROLUKS A. Ş. ve yetkili servisinin Hizmet kalitesi çok düşük oldugundan dolayı, bu markayı hiç kimseye tavsiye etmiyorum. BOSCH yetkili servislerinin ise çok kaliteli olduğunu ve tüketicinin arkasında olduğunu düşünüyorum

ELEKTROLUKS alırsanız ve arızalınrsa hakkınızı aramak için, benim gibi tüketici mahkemesine başvurmak zorunda kalıyorsunuz ve bu süreç zaman alıyor.
  • Valla bozulmayan makinenin servisle ne işi var..buzdolabı sharp marka...6 yıl evvel alma başına bela olur servisi bulamazsın dediler... aldım çok çok çok ama çok memnunuz... eğer taşrada oturuyorsanız markanız Arçelik,vestel olmalı..bosch da taşrada öyle sanıldığı gibi süper bir servis hizmetine sahip değil..günlerce beklemişti amcam buzdolabına servis gelecek diye..bosch eskidendi..artık bosch profilo fabrikalarında Çerkezköy'de yapılıyor ve eski kalite asla yok..
    Arçelik gerçekten kaliteli,vestelde gayet iyi...
    Elektrolüx değ dir... markalardan korkmayın..artık teknoloji çok ilerledi... en ucuz dediğimiz markaların teknolojisi bile ,10yıl evvel en iyi ve pahalı markaların kullandığı teknolojiden çok daha iyi... yani artık her marka işinizi görüyor...
    Beyaz eşya kesinlikle şans işidir.... artık tüm beyaz eşyalar 7 yıl kullanım ömrü ile üretiliyor..bu durum bilinçli kullanım, makinenin kullanıldığı yerin durumu, ısı, nem, elektrik volt ve frekans stabilitesi vb etkenler sonucu 10-12 yıla uzatabilir..
    Yani eskisi gibi al 30 yıl kullan modeller yok artık...
    Hoover bile çok iyi fiyatlara çok iyi makineler buzdolapları sunuyor..
    Riske girmemek en büyük risktir... cesur olun..ticarette kar ile zarar kardeştir...
    Birde şöyle bir bakış açısı var..firma ürettiği mala o kadar güveniyor ki, çok fazla servise aşırı yatırım yapmıyor..bunun yerine üretim teknolojisi, malzeme ve son kontrol ( kalite kontrol) aşamalarına yatırım yapıyor... bu böyledir demiyorum..sadece düşünüyorum...
    Elektolüx büyük ve eski firma...
    Bulaşık makinesinden de aşırı memnunuz... kullanışlı,sesssiz,hızlı ve estetik..

• quote:

Orijinalden alıntı: dr sever

2011 yılında yaklaşık 1350 $ vererek enb52810x modelinde olan Electrolux buzdolabı aldım. paslanmaz celik olarak tanıtılan buzdolabının kapaklarında paslanma mevcut. Ayrıca buzdolabı yeterince donduramadığı için 24 saat boyunca gece gündüz demeden alarm veriyor ve üzerindeki dijital ekrana basmadan alarm susmuyor. 3.5 yıldır geceleri uykudan en az 2- 3 defa uyanıp, mutfağa gidip alarmı susturmak gerekiyor.Maalesef, 4 yıldır almış olduğum buzdolabı ile ilgili aynı sorunlar devam etmektedir, sürekli geçici çözümler bulunmuştur ve aynı firma yetkilileri (Yaşadığınız sürecin en kısa sürede memnuniyete dönüştürülmesi hedefimizdir.) ifadesini kullanmaktadır :)) Servis hizmetlerinde olan bircok aksaklıklardan bahsetmek bile istemiyorum.

kesinlikle bir daha electrolux markasını secmeyi dusunmuyorum ve kimseye TAVSİYE ETMIYORUM

Aynı dolabı ben de 2011den beri kullanıyorum. Sık sık kesilen elektriğe bağlı olduğunu düşündüğüm motor sesindeki farklılaşma dışında ( onu da evde bi tek ben farkediyorum) bir sıkıntımız olmadı. Üzüldüm açıkçası sizin için. Umarım en kısa sürede çözersiniz.

• burada arçelik siemens bosch markalarını övenler girin şikayetvar.com dan inceleyin, örnek ben siemens bütün beyaz eşyalar, bulaşık makinesi eskisi 7 sene içinde gitti 2010 da yeni aldım 5 programlı sn25m288/28 şimdi ekranında e-15 hatası veriyor, internetten araştırınca kronik olduğunu gördüm, bulaşık makineside eskisi 9 sene dayandı 2013 aldım iq700 serisi çok memnunuz ama ondada 5 seneden sonra f57 kodlu arıza veriyormuş, ona buna iftira atmayın herkes kullandığını yazsın burada, sırf bir malı satıyor veya servis veriyorsunuz diye milleti kandırmayın, burada bilgi amaçlı girip yazıp okuyoruz dürüst olsun herkes. buzdolabıda siemens 8 sene oldu tık yok daha üstelikde çok iyi soğutuyor yani sorun çıkan neyse onu belirtin arkadaşlar burada 3 kuruş için yalan söyleyip milleti kandırmayın Allah'tan korkun biraz.
  • Electrolux Ultra Captic Ucorigin Elektrikli Süpürge aldım berbat çoktı.800 tl küsür para verdim lanet olsun.motor harici parça garantisi yok.1 yıldır sürekli bi yeri kırılıyo.yedek parçaya verdiğim paranın haddi hesabı yok.paramı geri istiyorum.çekiş gücü çok kuvvetli süpürülmüyo bile ama halıda tüycükler ve saçlar kalıyo yazık valla.

Bu mesaja eklenen görseller:

• bugdemm B kullanıcısına yanıt
    mile supurgelerin parcaları gayet saglam.
  • 18/1/2017 çamaşır makinanın kapağının ordaki kilit mekanizması vidasinin olmadığı ve kiliti tutan mekanizmanın ici girdiğini gördük ve servis bunun bizim tarafımızdan veya eve gelen birisi tarafından sokulduğunu söyleyerek 75 tl istedi vermeyeceğimi söyledim vidayı servisten alıp ben takmak istedim onada siparişle geldiğini ellerinde olmadığını söylediler kısaca ya bu parayı verirsiniz yada biz bu parçayı vermeyiz demeye getirdiler.Hayatımın hatasını yaptım bu firmayı seçerek bukadar lakayıt bir servis ve firma görmedim .Tarafıma verecekleri cevabı peşinen kabul etmiyorum.Kişiyle görüşüldü sorunu çözüldü diye ne sorunum çözüldü nede birşey.Üç gündür mağdur durumdayım.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.