Şimdi Ara

ELECTROLUX 1286 LEW ALINDI (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
413
Cevap
9
Favori
29.842
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar ELECTROLUX EWF 1286 çelik tabanlı mı yoksa polinox mu? BOSCH WAT24480TR ile EWF 1286 arasında kaldım.
  • Acemi85 A kullanıcısına yanıt
    Çelik-polinox taban olayı bulaşık makinelerinde hocam. Karıştırdınız heralde:))

1286 ile wat24480 arasında kalmak yerine, 1286 ile CMG140DTR arasında kalın bence. Bosch-Profilo ikisi de aynı fabrikada üretiliyor, bu kadar fiyat farkına değmez. Ayrıca profilo 1400 devir.
  • ARKADAŞLAR ÜRÜNÜ BENDE ALDIM ANCAK SAĞOLSUN ARAS KARGO ÜRÜNÜN AMBALAJINI YIRTMIŞ VE GÖVDESİNİ ÇİZMİŞ..1. KAT'A ALLAH RIZASI İÇİN DAHİ ÇIKARTABİLECEKKEN PERSONELİMİZ SAKAT DİYE YALAN SÖYLEYENEREK TAŞINMADI.BEN İŞTEYDİM ; ADAMLAR GETİRİP YOLUN ORTASINA ATIP GİTMİŞLER.ZATEN BEN GÖRSEM ÜRÜNÜN ÇİZİK OLDUĞUNU , TESLİM ALMADAN DİREK GELDİĞİ GİBİ GERİ YOLLARDIM AMATESLİM ADRESİNDE AKLI BAŞINDA TESLİM ALACAK KİMSE OLMADIĞI İÇİN EVDEKİ DAYIYI ZORLAYIP İMZA ATTIRMIŞLAR.DOLAYISIYLA ÇİZİK ÜRÜNÜ KAKALAYIP GİTMİŞLER.ÜRÜN ÇOK ÖZENSİZ TAŞINMIŞ. YIRTIK PIRTIK HATTA KÖPÜKLERİ KIRILMIŞ.1300 LİRA ÖDEYİP ÇİZİK VE AMBALAJI YIRTILMIŞ ÜRÜNÜ KİMSE ALMAK İSTEMEZ SANIRIM.DEĞİŞİM İŞLEMİ BAŞLATTIM.ARAS KARGODAN DİLİM YANDI ! TAVSİYE ETMEM KİMSEYE.DİKKATLİ OLUN.
     ELECTROLUX 1286 LEW ALINDI ELECTROLUX 1286 LEW ALINDI ELECTROLUX 1286 LEW ALINDI ELECTROLUX 1286 LEW ALINDI ELECTROLUX 1286 LEW ALINDI ELECTROLUX 1286 LEW ALINDI

• geçmiş olsun hocam. Sizin imza yok, apartmandan rasgele birine imzalatmışlar sanırım. Bu durumda ürünü size teslim etmemiş olmuyor mu kargo? Öyleyse bunu belirterek bir yol izlerseniz, satıcı da mağdur olmaz diye düşünüyorum kargocuların gevşekliği yüzünden.
  • Ürünü sonunda görüp bakma şansım oldu. Makine gerçektende forumda tavsiye edildiği gibi bir makine. SIEMENS WM12T460TR ile bu makine arasında kaldık. Media Markttaki satış görevlisi kesinlikle tereddüt etmeden bu ürünü almamız gerektiğini, ürünle ilgili çok iyi geri dönüşler aldıklarını belirtti.
  • **cyborg** * kullanıcısına yanıt
    Sormayın hocam başıma geleni.İmzalayan kişi hane halkından birisi ama benim imzam yok.satıcı firma insan çıktıda kurtardık durumu.Saolsunlar anında geri dönüş yaptılar bana.konuştuk , görüştük.Biz her türlü ispatlarız bu durumu dediler.Ürünleri sigortalı yolluyoruz dediler.Siz yollayın geri , değişimini yapalım dediler.Allah razı olsun valla adamlardan.O .mza atılınca her şey bitti sanmıştım ama aslında beni kurtaran 14 gün iade değişim hakkım olmuş oldu.umarın yeni gelen üründe böyle çıkmaz.çünkü 14 günü geçebilir tüm bu süreç.Gerçi n11 müş. hizmetleri , eğer aynı sorunu yaşarsanız bizi arayın dediler ama umarım oralara kalmaz bu iş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HasanÖztürk1979 -- 18 Mart 2015; 19:25:49 >
  • Bugün bende bu cihazı sipariş verdim yalnız bir incelemede cihazın 2 kişilik elyaf yorganı yıkayamadığı yazılmış sizde durumlar nasıl siparişimi iptal edeceğim böyleyse
  • Benim makinede kargoda hafif cizilmis. Cok az bir cizik oldugundan onemsemedim alti aydir kullaniyorum.

Ama bunda paketlemenin de onemi buyuk. Makinenin on tarafi komple acik kapagi koruyan naylondan baska hicbirsey yok. Electrolux e tavsiye anlaminda mail attim on paneli koruyucu biseyler yapin cizilmis diye, oneriniz icin tesekkurler diye cevap atmislar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hocam çamaşır makinesini aldığım firma aradı az önce.1286 lew tükenmiş.Yerine 1486 GDW verelim diyorlar.Ürünün fiyatına baktım.mesela gg'de 1286 lew fiyatları 1599 iken 1486 GDW 1499 ama n11 de fiyatlar tam tersine.yani 1286 lew daha ucuzken 1486 GDW daha pahalı.artısı 1400 devir olmasıymış eksisi ise 1286 lew de var olan kaşe yıkama sertifikasının olmamasıymış.Eğer 1486ya tamam dersem yarın verecekler ürünü kargoya.1286 lew'i beklersem NİSAN 10'da stoklarımıza girecek diyorlar.ürünlerin acaba üretimi kalitesi veya başka özellik farklılıkları var mıdır bilmiyorum.Ben 1286 lew'i beklemeye daha sıcak bakıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HasanÖztürk1979 -- 19 Mart 2015; 18:16:03 >
  • Hocam farklı satıcılardaki fiyatlara bakmak yanıltır. Sanalpazarda emekticaret 1486'yı 40 lira ucuza satıyor.
    Yıkama sesleri eşit olsa da, 1486'nın sıkma sesi 2db fazla. Belki farkı hissetmezsiniz ancak 1.25 katı demek.
    En önemlisi su jeti yokmuş 1486gdw'de(candoğan bey yazmış). 100-150 ucuza denk gelse belki alınabilir de aynı fiyattan alınmaz bu iki nedenden dolayı her ne kadar devir 1400'e de çıksa

quote:

EWF1286LEW modelinde Direct Spray su püskürtme sistemi var. Alttaki yıkama suyunu çamaşırlara püskürttüğünden yıkama ve durulama verimi daha yüksek.

EWF1486GDW modelinde Direct Spray yok. Ancak sıkma devri 1400. Yani devir önemliyse 1486, su jeti önemliyse 1286 derim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: **cyborg**

Hocam farklı satıcılardaki fiyatlara bakmak yanıltır. Sanalpazarda emekticaret 1486'yı 40 lira ucuza satıyor.
    Yıkama sesleri eşit olsa da, 1486'nın sıkma sesi 2db fazla. Belki farkı hissetmezsiniz ancak 1.25 katı demek.
    En önemlisi su jeti yokmuş 1486gdw'de(candoğan bey yazmış). 100-150 ucuza denk gelse belki alınabilir de aynı fiyattan alınmaz bu iki nedenden dolayı her ne kadar devir 1400'e de çıksa

quote:

EWF1286LEW modelinde Direct Spray su püskürtme sistemi var. Alttaki yıkama suyunu çamaşırlara püskürttüğünden yıkama ve durulama verimi daha yüksek.

EWF1486GDW modelinde Direct Spray yok. Ancak sıkma devri 1400. Yani devir önemliyse 1486, su jeti önemliyse 1286 derim.

Allah razı olsun hocam ; valla yemin ediyorum benim hiç aklıma gelmemişti bu.Satıcı firma ise tek farkın 1486 da 1400 devir olması demişti :/ Yine kurtardınız beni.Allah razı olsun sizden..

• Rica ederim. Sanırım makinede su jeti yok demek yerine laf oyunu yapıp kaşe yıkama sertifikası yok diyor satıcı
    Aslında bilgiye ulaşmak zor değil. google'a doğru kelimeleri yazıp sonuna "site:forum.donanimhaber.com" eklerseniz ihtiyacınız olan bilgilere ulaşırsınız. Ya da benim az önce yaptığım gibi forumda arama sayfasına girip arama kısmına 1486, kim tarafından kısmına da candogan62 yazarsanız nicelik olarak az fakat niteliği yüksek bilgilere ulaşabilirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi **cyborg** -- 19 Mart 2015; 19:27:51 >
  • **cyborg** * kullanıcısına yanıt
    Evet satıcıyı az önce aradım ve 1286 nın stoklarına gelmesini bekleyeceğimi söyledim.SU jeti özelliği yokmuş demeye kalmadı evet su jeti vs vs özellikleri yok dedi.Yani bilinçli bir satıcı ile karşı karşıyayız Bu arada benim kafam karıştı biraz.14 gün koşulsuz iade hakkım bitmiş olacak 5 gün sonra ama ürün nisan 10 da kargoya verilecek.n11 ile görüştüm.iade butonunuz 180 gün boyunca aktif olacak dedi.Eğer ürün tekrar çizik gelirse kargo görevlisine hasar tespit tutanağı tutturursunuz ve paranızı iade ederler eğer isterseniz dedi ama kargo görevlisi hasar tespit tutanağı tuttuğu halde para iadesi yapılmazsa çıldırırım o zaman.Satıcı firma ise yine aynı çizik vs durumlar ile karşılaşmam durumunda iade veya değişim konusunda içimi ferah tutmamı söyledi.Ürün 1440 TL civarlarından satışta şu anda.yani bu şu anlama geliyor ; eğer ürünü iptal ettirir ve yeniden almak istersem 50 TL satış fiyatından ve 100 tl beyaz eşya indiriminden zarara uğrayacağım.Gerçi yeniden 1400 e düşüp + 100 tl beyaz eşya indirimi yeniden söz konusu olabilir.Muallakta kaldım.İade edebilrim şu anda ama yeniden indirim yolu gözlemek gerek.iade etmezsemde 1 ay sonra nasıl bir muamele göreceğim konusunda kuşkularım var :///

• ELECTROLUX 1286 LEW eski üretim sanırım? Mağazalarda pek bulunmuyor. Ama fiyat*performans olarak güzel makineye benziyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: UndisputedC2

hocam çamaşır makinesini aldığım firma aradı az önce.1286 lew tükenmiş.Yerine 1486 GDW verelim diyorlar.Ürünün fiyatına baktım.mesela gg'de 1286 lew fiyatları 1599 iken 1486 GDW 1499 ama n11 de fiyatlar tam tersine.yani 1286 lew daha ucuzken 1486 GDW daha pahalı.artısı 1400 devir olmasıymış eksisi ise 1286 lew de var olan kaşe yıkama sertifikasının olmamasıymış.Eğer 1486ya tamam dersem yarın verecekler ürünü kargoya.1286 lew'i beklersem NİSAN 10'da stoklarımıza girecek diyorlar.ürünlerin acaba üretimi kalitesi veya başka özellik farklılıkları var mıdır bilmiyorum.Ben 1286 lew'i beklemeye daha sıcak bakıyorum.

Hocam aynen bende geçen gün 1286 siparişi verdim satıcı ertesi gün aradı ellerine nisan 10 da geçeceğini , tüm özellikleri aynı olan bir üst model 1486 yı aynı fiyata verebileceğini söyledi bende özellikleri aynı ise olur dedim siparişimi hemen iptal edeyim

• quote:

Orijinalden alıntı: EskiyeNi

quote:

Orijinalden alıntı: UndisputedC2

hocam çamaşır makinesini aldığım firma aradı az önce.1286 lew tükenmiş.Yerine 1486 GDW verelim diyorlar.Ürünün fiyatına baktım.mesela gg'de 1286 lew fiyatları 1599 iken 1486 GDW 1499 ama n11 de fiyatlar tam tersine.yani 1286 lew daha ucuzken 1486 GDW daha pahalı.artısı 1400 devir olmasıymış eksisi ise 1286 lew de var olan kaşe yıkama sertifikasının olmamasıymış.Eğer 1486ya tamam dersem yarın verecekler ürünü kargoya.1286 lew'i beklersem NİSAN 10'da stoklarımıza girecek diyorlar.ürünlerin acaba üretimi kalitesi veya başka özellik farklılıkları var mıdır bilmiyorum.Ben 1286 lew'i beklemeye daha sıcak bakıyorum.

Hocam aynen bende geçen gün 1286 siparişi verdim satıcı ertesi gün aradı ellerine nisan 10 da geçeceğini , tüm özellikleri aynı olan bir üst model 1486 yı aynı fiyata verebileceğini söyledi bende özellikleri aynı ise olur dedim siparişimi hemen iptal edeyim

Aynı firmadır o zaman :) adamlar yolunu bulmuş demekki :) ellerinde ürün olmadığı halde satışa açıp başka ürün teklif ediyorlar.O zaman bu pek de dürüst bir davranış sayılmaz.

• Alindimi makinalar?

• semender96 S kullanıcısına yanıt
    Az önce aradım ; yarın daha net bilgi vereceklerini söyledi satıcı firma.Beklemedeyim.
  • Teşekkürler candogan62. Tavsiyelerin sayesinde biz de memnun kaldık. @candogan62

• bende almıştım çok memnunm
  • 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.