Şimdi Ara

ELECTRO WORLD ÇILGIN FİYATLAR ÇILGIN GÜNLER

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
0
Favori
4.881
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Broşür buldum ama sitede fiyatları göremedim, bir kaç ürüne baktım fiyatlar iyi gibi geldi.

http://www.ebrosur.com/Istanbul/teknoloji-marketler/electro-world/r4-bc3595-p1#Brosur

• elektrowordü bimeks aldı. fazla bişey beklememek lazım....
  • indirim göremedim..
  • Bimeks mi aldı ?
  • tırt
  • quote:

Orijinalden alıntı: hezarfen07

Bimeks mi aldı ?

http://www.dunya.com/electroworld-bimeksin-oldu-yabanci-cekiliyor-201967h.htm
  • Ya Bimeks batmadımı, kim alışveriş yapıyor anlamıyorum.
  • bimeks borsada yaptığı vurgunla şubelerini ikiye katladı batarmı 4,5 dan milletin eline verdi hisselerini şimdi 1,75
  • 600d nin fiyatı güzel gibi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • lg 50'' 600HZ PLAZMA 1199 TL bitmeden alın derim.
  • h supermiş, bilmiyorum da spk filan peşine düşmezmi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: steinbeck0635

bimeks borsada yaptığı vurgunla şubelerini ikiye katladı batarmı 4,5 dan milletin eline verdi hisselerini şimdi 1,75

yaptıkları hortumculuk değil mi
  • quote:

Bütün yabancılar teker teker gidiyor
    Electro World, sadece 6 milyon TL’ye Bimeks’in oldu. Bimeks Genel Müdürü Arif Bayraktar, “Makul bedele aldık” dedi.

İNGİLİZ tüketici elektroniği zinciri Electro World’ün (EW) Türkiye’deki hisseleri 1.5 ay içerisinde ikinci kez el değiştirdi ve bu kez tamamı Bimeks’e satıldı. Temmuz ayında Esas Holding, yüzde 40 hissesini, büyük ortak Dixons Retial’e devretmişti. Bimeks, Electro World İç ve Dış Ticaret’in yüzde 100’ünü 6 milyon TL’ye satın almak için DSG European Investments Limited/İngiltere (Dixons Retail‘in iştiraki) ile anlaşma imzaladı. Satınalma bedeli 2 yılda ve 2 eşit kısımda ödenecek. Rekabet Kurumu’nun onaylaması halinde sürecin, 2013 yılı sonuna kadar tamamlanması bekleniyor.

EN BÜYÜK ÇEKİLME

Bimeks Yönetim Kurulu Başkanı Murat Akgiray, büyüme stratejileri doğrultusunda karar verdiklerini belirterek, satın alma süreci tamamlandığında ciro ve kârda sıçrama beklediklerini söyledi. Bimeks Genel Müdürü Arif Bayraktar ise daha önce piyasadan çekilen BestBuy ve EP’nin küçük operasyonlar olduğunu hatırlatarak, “EW pazardan çekilen ilk büyük yabancı oldu” dedi.

MAKUL BEDELE ALIYOR

Bayraktar şöyle devam etti: “EW, güçlü aktif yapıya ve iyi mağaza lokasyonlarına sahip. Bilançosuna ve kârlılığımıza olumlu katkı yapacaktır. EW’nin de katılımıyla hedeflerimize daha çabuk ulaşacağız. Mağazaların altyapı ve stok yapıları çok iyi. İyi işleyen bir mağaza zinciri satın aldık. Şirketin mevcut net aktif değeri düşünüldüğünde 6 milyon TL bir hayli makul.”

Teknosa da Darty ile flörtte

ELEKTRO World’ü satın almak için Teknosa’nın görüşmeler yaptığı biliniyordu. Kulislerde Teknosa-Elektro World görüşmesinin franchise’lara takıldığı konuşuluyordu. Franchise’ların yüksek bedel istemesi üzerine görüşmeler tıkanmıştı. Bimeks’in franchise konusunu aştığı görülüyor. Diğer taraftan Teknosa’nın, Darty’nin Türkiye operasyonunu satın almak için masada olduğu biliniyor. Darty’nin dışında Türkiye’de yabancı şirket olarak ise bir tek Media Mark ve Satürn kalıyor.

Geldikleri gibi gidiyorlar

Türkiye’deki teknoloji zincir mağazaları arasında bulunan Vatan Bilgisayar Genel Müdürü Hasan Vatan, Electro World’un Bimeks’e satışıyla ilgili olarak, “Daha önce de birkaç kez ‘Geldikleri gibi gidecekler” dedim tesadüfen her seferinde de biri gitti.Çünkü, yabancı markaların Türk piyasası ve tüketicisini tanımadan, çok yüksek kira ve işletme giderleriyle girmeleri, mağaza seçimini yanlış yapmaları zarar etmelerine neden oluyor. Ayrıca birkaç ürünü ucuza satıp müşteri çekerim, o ürünler bitince de diğer ürünleri yüksek fiyatlarla satarız mantığı Türk tüketicinde geçerli olmuyor” yorumunu yaptı. Genel giderlerinin kârlarından yüksek olduğu ortamda devam etmelerinin zaten anlamsız olduğunu kaydeden Vatan, bu durumun diğer yabancılar için de geçerli olduğunu kaydetti.

http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/24655435.asp

evet electroworld türkiyede bimeksin olmuş. adı değişir yakında. o değilde vatan bilgisayarın sahibinin konuşmasını okuyun, adam iyi tespitte bulunmuş yaptıkları sözde indirim kampanyaların nedeni çözüldü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi x2y -- 11 Eylül 2013; 23:52:37 >

• quote:

Orijinalden alıntı: WinteR

h supermiş, bilmiyorum da spk filan peşine düşmezmi?

O dönemde SPK nin başkanı bimeks i kardeşine devreden bimeks in eski sahibi idi :) Rezilligi düşün artık :)

http://haber.rotahaber.com/spkdaki-operasyonun-perde-arkasi_326247.html

• quote:

Orijinalden alıntı: steinbeck0635

bimeks borsada yaptığı vurgunla şubelerini ikiye katladı batarmı 4,5 dan milletin eline verdi hisselerini şimdi 1,75

Bende bu firma nasıl hala ayakta duruyor diye merak ediyordum meğer milleti soymuşlar..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bunların hepsi çıldırmış arkadaş adam akıllı bir indirim yapan bulamadık

• Bi daha itsen girmem Bimeks'e, her seferinde "haaa?" "neee" diye cevap veren personel, şube olan ama reyonda olmayan ürünler, sömürgeci yönetim, iyice sğudum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: x2y

quote:

Geldikleri gibi gidiyorlar

Türkiye’deki teknoloji zincir mağazaları arasında bulunan Vatan Bilgisayar Genel Müdürü Hasan Vatan, Electro World’un Bimeks’e satışıyla ilgili olarak, “Daha önce de birkaç kez ‘Geldikleri gibi gidecekler” dedim tesadüfen her seferinde de biri gitti.Çünkü, yabancı markaların Türk piyasası ve tüketicisini tanımadan, çok yüksek kira ve işletme giderleriyle girmeleri, mağaza seçimini yanlış yapmaları zarar etmelerine neden oluyor. Ayrıca birkaç ürünü ucuza satıp müşteri çekerim, o ürünler bitince de diğer ürünleri yüksek fiyatlarla satarız mantığı Türk tüketicinde geçerli olmuyor” yorumunu yaptı. Genel giderlerinin kârlarından yüksek olduğu ortamda devam etmelerinin zaten anlamsız olduğunu kaydeden Vatan, bu durumun diğer yabancılar için de geçerli olduğunu kaydetti.

http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/24655435.asp

evet electroworld türkiyede bimeksin olmuş. adı değişir yakında. o değilde vatan bilgisayarın sahibinin konuşmasını okuyun, adam iyi tespitte bulunmuş yaptıkları sözde indirim kampanyaların nedeni çözüldü.

Bu lafları söylüyor vatanın başkanı ama , ya vatanın bitmeyen %25-30 ları. Bide onları düşün. Al birini vur ötekine. Ben anlamıyorum arkadaş. İndirim diye bindire bindire bi hal oldular.

• quote:

Orijinalden alıntı: FreeRun

lg 50'' 600HZ PLAZMA 1199 TL bitmeden alın derim.

Plazma .
  • ElectroWorld gibi bir markanın çekilmesine üzüldüm. Bimeks'ten ise bir kere flash aldım 9,90 a 10 kuruşumu geri vermedi ve o günden beri uzak duruyorum...
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.