Şimdi Ara

Philip K. Dick's Electric Dreams (2017) | Amazon

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
558
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Philip K. Dick's Electric Dreams (2017) | Amazon

Channel 4 ve Sony işbirliğiyle çekilecek, Philip K. Dick'in hikayelerinden oluşacak her bölümünde farklı bir hikayenin anlatılacağı 10 bölümlük diziyi Ronald Dowl Moore (Battlestar Galactica, Outlander) ve Michael Dinner (Justified, Masters of Sex) yönetecek. Ayrıca Bryan Cranston da dizinin yapımcılarından ve en az bir bölümde rol alacak.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Steve Buscemi,Mireille Enos ve Greg Kinnear kadroya katıldı.
  • Terrence Howard, Anna Paquin kadroda

Janelle Monae ve Juno Temple kadroda
  • ilginç bir şeye benziyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: WISDOM

ilginç bir şeye benziyor

Güzel trailer olmuş Blade Runner filmi de bu romandan esinlenmişti. Bu yıl gelmesi de güzel.

• Adamın soyadı pek te hayırlı değil ama hayırlısı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • İlk bölüm fena değildi ama beğendiğimi söyleyemem.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1x1

Rob Stark'ı aksanlı ilk kez duydum bi komiğime gitti yav Güzel ters köşe yaptılar, elemanın teep karşıtı olması konusunda.

Black Mirror tarzında dizi arayanların kurtarıcısı olacak gibi. Her bölümü farklı bir hikaye olacağı için daha iyi bölümler olacağını düşünüyorum.
  • 1x2

okuduğum yorumlara göre kitapla alakası olmayan bir finalle bitmiş. kitapta aşk hikayesi yokmuş,
    robot dünya olduğuna inandırıp onunla birlikte inip gidiyormuş. ek olarak kitapta dünya mit olarak geçiyormuş ve aslında gittikleri yer gerçekten dünyaymış.

bunlar dışında bölümü değerlendirecek olursak zaten ilgi çekici bir konusu olduğundan sıkılmadan izledim ama finali çok kötü yaptılar, ucunu açık bırakmak da değil bu yani bildiğin boşlukta bitti.
  • 2 bölüm izledim pek sarmadı ama bırakasım da gelmedi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bir bilim kurgu sever olarak izlemesem olmazdı Sinemada guru olduğumu iddaa etmeden birkaç yorum yapayım.

Oyuncular olsun kalite olsun gayet tatminkar. Ancak senaryo biraz garip açıkçası.

İlk iki bölüm için konuşursam; sonu bağlanmamış gibi bitti. Sadece sonu değil konu da eksikti sanki. Bir olayın içine çekiliyorsunuz ama olayın tam ne olduğunu anlayamıyorsunuz. İlk bölüm mesela. Teep'ler ile normal insanlar arasındaki gerilim neden bu kadar büyüdü? Tamam mantıken insanlar kendi zihnini okuyan bir varlıktan nefret ederler ama illa ki gerilimin bu kadar büyümesine neden olacak olaylar olmuş olması lazım. Ya da Teep'ler nasıl oluştu vs. Sonu ise biraz muallak bitmişti hatırladığım kadarıyla. İkinci bölüm nispeten daha derli topluydu ama bu sefer de son anlardaki kuş sesleri nereden çıktı anlamadım. Adamın büyülenmiş gibi yaşlı kadının peşinden neden gittiği belli değil. Yine baş roldeki adamın eski anılarla bağlantısı, eski yaşayan kişiyle bağlantısı belli değil vs.

Üçüncü bölüm de tamamen öleydi diyebilirim. Bu sefer sonunun ne olduğunu anladık ama konu gene eksikti. Velhasılıkelam konu tam bize anlatılmıyor sanki dizide. Ya da ben anlamadım, ne diyeyim

Black Mirror her bölümde size olayı çok güzel anlatıyor, mesajını veriyor vs. (ki izlemeyen hala varsa kesin izlesin, mükemmel bir yapımdır) Ancak bu dizi için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. Belki de bu tip diziler için 45 dk. yetersizdir.

Kitaptan uyarlama diye duydum; kitabı okumadım. Kitap da böyleyse eleştirilerimi geri alayım.

Bir bilim kurgu sever olarak izlemeye devam ederim. Ancak benim kadar bilim kurgu manyağı olmayan birileri için izlenecek bir yapım olmayabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TMoE -- 2 Ekim 2017; 20:44:39 >

• quote:

Orijinalden alıntı: TMoE

Bir bilim kurgu sever olarak izlemesem olmazdı Sinemada guru olduğumu iddaa etmeden birkaç yorum yapayım.

Oyuncular olsun kalite olsun gayet tatminkar. Ancak senaryo biraz garip açıkçası.

İlk iki bölüm için konuşursam; sonu bağlanmamış gibi bitti. Sadece sonu değil konu da eksikti sanki. Bir olayın içine çekiliyorsunuz ama olayın tam ne olduğunu anlayamıyorsunuz. İlk bölüm mesela. Teep'ler ile normal insanlar arasındaki gerilim neden bu kadar büyüdü? Tamam mantıken insanlar kendi zihnini okuyan bir varlıktan nefret ederler ama illa ki gerilimin bu kadar büyümesine neden olacak olaylar olmuş olması lazım. Ya da Teep'ler nasıl oluştu vs. Sonu ise biraz muallak bitmişti hatırladığım kadarıyla. İkinci bölüm nispeten daha derli topluydu ama bu sefer de son anlardaki kuş sesleri nereden çıktı anlamadım. Adamın büyülenmiş gibi yaşlı kadının peşinden neden gittiği belli değil. Yine baş roldeki adamın eski anılarla bağlantısı, eski yaşayan kişiyle bağlantısı belli değil vs.

Üçüncü bölüm de tamamen öleydi diyebilirim. Bu sefer sonunun ne olduğunu anladık ama konu gene eksikti. Velhasılıkelam konu tam bize anlatılmıyor sanki dizide. Ya da ben anlamadım, ne diyeyim

Black Mirror her bölümde size olayı çok güzel anlatıyor, mesajını veriyor vs. (ki izlemeyen hala varsa kesin izlesin, mükemmel bir yapımdır) Ancak bu dizi için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. Belki de bu tip diziler için 45 dk. yetersizdir.

Kitaptan uyarlama diye duydum; kitabı okumadım. Kitap da böyleyse eleştirilerimi geri alayım.

Bir bilim kurgu sever olarak izlemeye devam ederim. Ancak benim kadar bilim kurgu manyağı olmayan birileri için izlenecek bir yapım olmayabilir.

1.bölümde hikaye çok eksikti ama sonunu kadın kapıyı açmadı diye düşünüp geçtim onu da 2.bölüm resmen saçma sapan yerde bitti. 3.bölümden bir şey anlamadım desem yeridir.
    Bu diziyi Black Mirror ile karşılaştıranları görüyorum bazen bu diziyi anca Waldo bölümüyle karşılaştırırım ki o bile bu diziden iyidir. Ne olay örgüsü var ne hikaye işleme var ne de sonuç var çok saçma bir dizi olmuş. Kızanlar olabilir ama çöpün çöpü Flash, Arrow bile bu diziden daha sürükleyici

• İlk bölümü izledim. Bilim kurguyu biraz daha yoğun yaşayacağımız Black Mirror gibi olmuş. Her bölüm farklı hikaye kafasında ilerleyeceği için her bölümün mükemmel olmasını beklemiyorum açıkçası. Bryan Cranston'lı bölümü sabırsızlıkla bekliyor olucam.
  • 1x05 MÜKEMMEL BÖLÜMDÜ
    4 bölümlük eziyeti atlayıp 5.bölümü izlemenizi tavsiye ederim zaten bölümler bağımsız en ufak bir kaybınız bile olmaz.

O ne ters köşeydi öyle be hâlâ etkisinden çıkamadım. Çok güzel yedirdiler adam VR gözlüğünü üreten şirketin sahibi ve çektiği acıları da düşününce gerçek olan odur diye atladım ama gerçek aslında mükemmel olanmış

• 1x3

çok garipti adamın hayatı sorunlu, oğlu sıkıntılı ve mutlu değil. karşısına çıkan kadının gittiği yeri tüm bunlardan kurtuluş olarak görüyor. ama oğluyla geçirdiği mutlu anları aklından silemiyor ve geri istiyor.
    aslında hapları da gösterdikleri için acaba hepsi adamın kafasında mı diye de düşündüm
    bayağı kafa karıştırıcı bir bölümdü

1x4

pek beğenmedim. adamın kadına yardımındaki motivasyonu anlamadım, kadın adamın onu kurtaramayışını neden bu kadar büyük ihanet olarak gördü. ilginç bir gelecekti ve Steve Buscemi

1x5

şu ana kadarki en iyi bölümdü tartışmasız. ben de hangi tarafın gerçek olduğu konusunda ikileme düştüm. mükemmel bir twist yapmışlar. black mirror kalitesinde bir bölümdü hatta san-junipero bölümüne de benziyordu biraz.

• 1x05 ile çok şükür bir şeyler izleyebildik. Son bölüm hariç hayal kırıklığı oldu benim için şu ana kadar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TMoE -- 17 Ekim 2017; 18:54:18 >
  • 7, 8, 9 ve 10'da yayınlandı. İlk 6 bölümdeki genel eksiklik genelde senaryoların belirsizliği idi. O yüzden aradan sonra beklentimi düşürüp izledim. Bu sefer fena gözükmedi bölümler gözüme.

Kill All Others
    Yine yaşanılan dünyayı pek anlayamadık. Bu bakımdan tatmin etmedi ama dediğim gibi beklentimi düşürdüğüm için fena bölüm değildi diyebilirim. Benim gibi senaryo iyi olsun takıntısı olmayan varsa onlar için iyi bölümdü bile denilebilir.

Autofac
    Dizinin belki de en güzel bölümü buydu. Dünya nasıl o hale gelmiş, neler olmuş az buçuk anlatıldı en azından. Sonu, işlenişi vs. de güzeldi.

Safe and Sound
    Yine net anlaşılamayan bir dünya diyebiliriz. Bir şekilde bir şeyler olmuş ve yeni oluşan düzenden bir kesit sunuluyor. Ancak genel olarak yine güzeldi diyebilirim, dediğim gibi beklentimi senaryosal bazda düşürdüm açıkçası.

The Father Thing
    Tek kelime: klişe Stranger Things ve birkaç film senaryosunu birleştirip bir senaryo yazıp bölümü çekmişler.

• en iyi bölümler hangileri, gereksizkleri ayıklayıp onları izleyeblirim, black mirror bitti bilim kurgu kalmadı
  • 1x6 Human Is

Bryan Cranston'ı görmek güzeldi hatta cast bayağı iyiydi. Sondaki twist 1x5'e benziyordu ama o bölümü daha çok sevmiştim.

1x7 Kill All Others

Rahatsız edici bir bölüm olmuş, izlerken sinirlendim.
    Konu, mesaj falan güzeldi ortalama bir bölüm olmuş, hükümet eleştirisi .

1x8 Autofac

Mükemmeldi, şu ana kadarki en sevdiğim bölümdü. Black Mirror'un bu sezonunun çoğu bölümünden de iyiydi. Double twist çok şaşırttı sonda. İnsanların yok olduğu AI'lerin yönettiği bir dünya

1x9 Safe and Sound

Her şey çok belliydi. Sonda sanki bizi şaşırtmışlar gibi konuşmaların tekrarını izlettiler. Kızın bu kadar çabuk inanmasında babasının delirmesinin de bir rolü var ama çok abartı geldi bana birden bomba yapacak kadar inanması.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.