Şimdi Ara

The Elder Scrolls Online [ANA KONU] (441. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9.459
Cevap
88
Favori
346.371
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 439440441442443
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Aslında son zone 'a gitmediğimi farkettim siz yazınca. Yan görev de yapıyorum elimden geldiği kadar. 120 saat oldu oyun süresi keyfini ala ala oynuyorum şahane oyun Hatta dört ya da beş bölgenin tüm zone görevlerini main ve yan olarak bitirdim. Alik desert ve sonrasının yan görevleri duruyor biraz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jastedd06 -- 7 Eylül 2019; 19:52:46 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Jastedd06 kullanıcısına yanıt
    Yan görevler biraz tekrara bağlasa da arada ilginç görevlere de denk geliyorum.

Ama Rivenspire hikayesi beni baya etkilemişti, güzel yazılmış.

Alik'r Desert'da Redguardların sırf ataları olduğu için zombilerle savaşmayıp kaderlerine razı olmaları da epey ilginçti.

Ben de mavileri bitirdim, şimdi sarılara başlıcam. Bitirmediğim tek krallık o kaldı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cheryl Mason -- 7 Eylül 2019; 20:21:50 >
  • PC EU'da 2m gold satın almak istiyorum. Satan arkadaşlar özelden iletişime geçebilirler.
  • Türk oyuncuların ilgisini çekmiyor galiba. Ya da forumda oynayanı yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: YshtolaRhul7017

Türk oyuncuların ilgisini çekmiyor galiba. Ya da forumda oynayanı yok.
    Baya Türk oyuncu var oyunda. Bir sürü guild kurulu hatta. Forumdan da vardı ama bırakmış olabilirler ya da takip etmiyorlardır.

• Ya oyunda son birkaç gündür lag problemi yaşıyorum. Bazen ping +999'u görüyor. Başka online oyunlarda da denedim, acaba hata internette mi diye. Bir tek ESO'da görüyorum bu sorunu, son birkaç gündür oluyor. Normalde düzgündü.
  • No death/speed run filan yapacak ensesi kalın birileri var mı beyler? Achievements kovalayan birilerini arıyorum, yeşillendirin de toplanalım.
    Max CP tankım.

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba arkadaslar. Oyun bugun ps storeda elswery paket olarak indirime girmiş ve aklimdaki deli sorulara ilk oynadığımda kavrayamadigim bazı olaylara ragmen 2. Kez satin aldim.

Bilgili arkadaşlardan soracagim cok basit sorulara cevao vermelerini rica ederim

1. Ben bu oyundaki karakter ve itemlerin lvl sistemini gercekten anlayamadim. Bir kac örnek söyleyeyim. Mesela diger mmorpg oyunlarda mesela 5 lvlik kılıç düşer 80 damage verir. Sonra 15 lvllik kılıç düşer 120damage verir. Benim bu zamana kadar bildiğim de gördüğüm de budur. Ama ESO da 1 lvllik kılıç ile 50 lvllik kilic ayni hasara sahip. Önemli olan build olabilir ama bu bana çok sacma geliyor. Bunun aciklamasi nedir?

2. Karakter leveli. Yukarda yazdığım örnekten yola çıkarsak, lvl alan karakterin güçlendiğini hic bir sekilde hissedemiyorum. Bunun nedeni de bütün lvldeki itemlerin ayni hasar ya da armor degerine sahip olmasi. En basitinden şöyle bir ornek vereyim. Oyunu ilk kez 2 sene once oynadim. Nightblade oynuyordum.20 saate yakin oynadim. Dedim bir templar açayım. Size yemin ediyorum templari actim oyunun bana tutorialda verdigi cift el kılıç ile daha oyuna baslar baslamaz 50 lvl adam pvp istegi attim 3 saniye icinde adami darmaduman ettim. Cok ilginc ve sacma geldi bana oyunu da birakmama neden oldu. Ben nasil 1 lvl iken 50 lvllik adami kestim. Daha önce baska mmorpgde böyle birsey gördünüz mu?

Oyunun dunyasi, skiller, item ce karakter tasarımları efsane diyecek söz yok ama bu olaylar o zaman benim canimi sıkmıştı. Simdi indirime girince dayanadim dedim su oyunu biraz internetten de rehberlere bakarak adam gibi tekrar oynayayim.

Size sorduğum sorulara da cevap verirseniz cok memnun olurum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Gran Turismo 7

Merhaba arkadaslar. Oyun bugun ps storeda elswery paket olarak indirime girmiş ve aklimdaki deli sorulara ilk oynadığımda kavrayamadigim bazı olaylara ragmen 2. Kez satin aldim.

Bilgili arkadaşlardan soracagim cok basit sorulara cevao vermelerini rica ederim

1. Ben bu oyundaki karakter ve itemlerin lvl sistemini gercekten anlayamadim. Bir kac örnek söyleyeyim. Mesela diger mmorpg oyunlarda mesela 5 lvlik kılıç düşer 80 damage verir. Sonra 15 lvllik kılıç düşer 120damage verir. Benim bu zamana kadar bildiğim de gördüğüm de budur. Ama ESO da 1 lvllik kılıç ile 50 lvllik kilic ayni hasara sahip. Önemli olan build olabilir ama bu bana çok sacma geliyor. Bunun aciklamasi nedir?

2. Karakter leveli. Yukarda yazdığım örnekten yola çıkarsak, lvl alan karakterin güçlendiğini hic bir sekilde hissedemiyorum. Bunun nedeni de bütün lvldeki itemlerin ayni hasar ya da armor degerine sahip olmasi. En basitinden şöyle bir ornek vereyim. Oyunu ilk kez 2 sene once oynadim. Nightblade oynuyordum.20 saate yakin oynadim. Dedim bir templar açayım. Size yemin ediyorum templari actim oyunun bana tutorialda verdigi cift el kılıç ile daha oyuna baslar baslamaz 50 lvl adam pvp istegi attim 3 saniye icinde adami darmaduman ettim. Cok ilginc ve sacma geldi bana oyunu da birakmama neden oldu. Ben nasil 1 lvl iken 50 lvllik adami kestim. Daha önce baska mmorpgde böyle birsey gördünüz mu?

Oyunun dunyasi, skiller, item ce karakter tasarımları efsane diyecek söz yok ama bu olaylar o zaman benim canimi sıkmıştı. Simdi indirime girince dayanadim dedim su oyunu biraz internetten de rehberlere bakarak adam gibi tekrar oynayayim.

Size sorduğum sorulara da cevap verirseniz cok memnun olurum.
    Karakteriniz 1 level iken, statları max level'e scale edilir yani max levelmiş gibi oynarsınız. 1 levelken 1 level silahı o yüzden yüksek olur. Ama mesela 10 level olduğunuzda, o 1 level silahının hasarı düşecek. Yani levelinize - cp nize uygun silah - item kullanmanız gerekir. Diğer health, magicka, stamina vs. de scale oluyor. Oyuna bu sonradan geldi, yeni başlayan kişilerle oyunda bayadır oynayan kişilerin beraber oynayabilmesini daha zevkli kılmak için. Mesela arkadaşınız oynuyor siz yeni başladınız ama beraber dungeonlarda takılabilirsiniz. Diğer oyunlardaki gibi maks level arkadaşınız sizin yanınıza gelip boss a tek atmıyor yani. Yaratıkların da leveli yok mesela. O da scale. Level aldıkça buildinize ve itemlerinize, skillerinize göre karakterinizin gücü yerine gelir. 50 levele ulaşınca daha sonrasında Champion Point denilen level sistemine geçilir, ben en son oynadığımda maks 810'du şuan kaç bilmiyorum. Bu da, diablo oynadıysanız bilirsiniz Paragon tarzı tüm karakterlerde ortak yani hesapta ortak puan gibi bir şey ve belli yerlere dağıtarak güçleniyorsunuz.

• PC EU tarafında milyon başı 40 tl'den 3m gold almak istiyorum . İlgilenen varsa mesaj atsın.
  • Veteran Trial yapan birileri var mı burada Sunspire Cloudrest falan yapalım, tabi yapabilirsek
    35k dps çıkarıyorum çok az ama fena da değil.

• Oyunda son durum nedir arkadaşlar? 3. Kez dönmeyi düşünen veteran Eso oyuncusu olarak soruyorum. Mevcut cp160 setler çöp mu oldu?

• quote:

Orijinalden alıntı: Hakimichi-kun

PC EU tarafında milyon başı 40 tl'den 3m gold almak istiyorum . İlgilenen varsa mesaj atsın.
    4 m 150 tl'den aramaya devam ediyorum.
  • Yeni ek paketin Skyrim olacağı söyleniyor. Yıkılıp dökülmeden önce Winterhold tarafını görmek, koleji ziyaret etmek hoş olacak
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cheryl Mason

Yeni ek paketin Skyrim olacağı söyleniyor. Yıkılıp dökülmeden önce Winterhold tarafını görmek, koleji ziyaret etmek hoş olacak
    Ne zaman geliyor yeni ek paket? Tekrar indirmeye başlayabilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-5993D5759

Ne zaman geliyor yeni ek paket? Tekrar indirmeye başlayabilirim.

Alıntıları Göster
    2020 başlarında duyurusu gelir hocam, mayısa doğru da çıkar tahmini. Her sene 4 yeni içerik geliyor. Önce 1. Dungeon dlcsi, sonra yeni ek paket, sonra bir dungeon dlcsi daha en son da yeni bir bölge dlcsi daha.

Bir de Morrowind - Summerset olayları ve arasında çıkan dlclerde bağlantı vardı. Elsweyr geldiği sene tüm dlcler direk ek paketi besliyordu, hikaye ile bağı vardı.

Muhtemelen Skyrim ek paketinde de öyle olacak. Ama tüm Skyrim'i bu sene görmeyiz büyük ihtimal. 2 farklı ek pakette (ve besleyen dlclerle) tamamlanır diye düşünüyorum. Ama Winterhold, Markath, Whiterun gibi şehirleri tekrar görecek olmak yeterince heyecanlandırıyor

• Bence de büyük ihtimal Skyrim gelecek. Zenimax kan kaybını böyle telafi eder gibi en büyük kozu Skyrim'di baştan beri

• Çok geç olsa da başlamayı düşünüyorum. Bazı guide'lar okudum vs... Ancak DLC olarak çok detaylı bilgilendirme göremedim.

1. DLC lerin zorunlu olmadığını biliyorum ancak ilk başta almasam çok fazla content kaybeder miyim oynayışta?
    2. Plus üyeliğin avantajlarından bahsedilmiş, crafting için çok elzem denilmiş. Craftingin öneminden, daha başlar başlamaz geliştirilmesi gerektiğinden bahsedilmiş. Ne kadar katılıyorsunuz?
    3. Üstteki kadar avantajlı ise oyunun kesinlikle p2w olmadığından bahsedilmiş, bu biraz çelişki yarattı açıkçası.
    4. Ben oyunu cidden sevdim incelediğim videolar kadarıyla, bunca sene sonra tekrar başlanır mı sizce? MMO oyunlarının kaderi malum, PC oyuncusuyum, serverlar ne durumda?
    5. Plus üyelik alırsam DLC ' leri oynama hakkım oluyormuş, bu tamamen free haline geldiği anlamına geliyor değil mi? Yani hem DLC ' yi ayrıca satın alıp bir de onu oynamak için subscription yok di mi?

Sorularım şimdilik bu kadar, yanıt veren olursa çok memnun olurum.
    Bonus: Bir yerde PvE mi PvP mi oynamanız gerektiğine karar verin, PvP ise direk o alanda ilerleyin gibi bir şey okudum. Oyunun mekaniklerini bilmediğim için anlamlandıramadım. Ancak bu kararı vermek için epey bir tecrübe kazanmak gerekir diye düşünüyorum. Bu konudaki fikirleri de merak etmekteyim.

Herkese iyi oyunlar

• Belanir kullanıcısına yanıt
    Oyuna ben de geri dönmeyi düşünüyorum, pasif oyuncuyum yani keyfine vakit buldukça oynuyorum. One Tamriel almıştım zamanında ve DLC'lerin çoğu yok.
    Bilenler daha iyi yanıtlayacaktır, takipteyim.

Ben de şunu sormuş olayım.
    -Oyunu steam'den almıştım. ESO sitesinden üyeliğim aktif hala, siteden mi indireyim yoksa steam'den mi indireyim. Malum boyut epey yüksek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DeliKulaBey -- 7 Kasım 2019; 17:25:1 >
  • 
Sayfa: önceki 439440441442443
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.