Şimdi Ara

The Elder Scrolls Online [ANA KONU] (437. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
9.459
Cevap
88
Favori
346.375
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 435436437438439
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    İlk kez böyle bir problem duydum, kısayol ayarlarını kontrol ettiniz mi veya arka planda çalışan macro tarzı programınız var mı?
  • kene. kullanıcısına yanıt
    Sorunu yeni çözdüm. Sebebi çeviri için açtığım qtranslate programının fare modu otomatik açıkmış. Çift tık yapınca karakter menüsüne giriyor. Biraz kafayı yedirtti ama çözdüm teşekkür ederim size de.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • leopold kullanıcısına yanıt
    hocam clockwork dlcsnde transmutionlar sayesinde değiştirebilioyrsunuz yani dlc lazım die biliyorum ama guildinizden birinde varsa oda yapabilir itemi gönderirsiniz falan
  • bu arada oyunda gold almak ban sebebimi yani bulabilioyrlarmı geçende 100k civavrı aldımda
  • Repaer kullanıcısına yanıt
    gold almak derken peşin parayla mı alıyorsunuz hocam 100k gold ne kadara alıyorsunuz?
  • beyler pc eu serverında clever alchemist set yapabilecek bi arkadaş arıyorum.
  • 1 ay olmadi baslayali
    Oyun bayagi zevkli tavsiye ederim. Niyetiniz olursa once en ucuz base oyunu satin alip bir kac gun oynayin hosunuza giderse ESO+ alin derim ben.
  • bende alalı 1 ay olmadı 35 saat kadar oynadım oyun güzel fena değilde başlangıç paketi hariç daha da para vermem o kadar uzun oynayacağımı sanmıyorum lvl i fulleyip biraz pvp yapıcam oda sarmaz ise sanırım bırakırım oyun heryerden para koparmaya çalışıyor dlc almaz isen şunu yapamazsın bunu yapamazsın ha dur bak eso+ var hadi buna üye ol da istediğini yaparsın dalga geçer gibi iş ya deki aylık üyelik sistemi var gelen içeriği al oyna tamam eyw dicem de hem chapter satayım hem dlc satayım böyle olmadı dur birde aylık üyelikten para vurayım kozmetiği de satayım binekleri de satayım peti de satayım tamam ticari firmasın anladıkta insanlarıda inek sağar gibi sağmayı düşünmek biraz ayıp oluyor oyun kötü değil ama firma kötü bir dungeon için 25 dk bekliyoruz bu kadar mı az oyuncusu var gerçi şaşırmam bu mantıkla anca bu kadar olur p2w bile vardır bu oyunda daha son lvl gelemediğim için göremedim ama sonuçta dlc olmadığından giremediğimiz dungeonlar filan varsa ordan düşen item bize düşmicekse oda vardır bu oyunda bakalım devam ediyoruz şimdilik eğlendiriyor umarım ilerde fikrim değişir.

• guneyayhan G kullanıcısına yanıt
    İki yıldır oynuyorum, son bir yıldır eso plus sahbiyim, plus'ın verdiği crown ile iki dlc dungeon hariç ne var ne yok aldım, artan crown ile kozmetik filan alıyorum, tüm chapter dlc lerine sahibim ama hala oyunun standart itemleriyle oynuyorum. Bunları da sırf lore için yaptım, gideyim göreyim diye. Pvp kısmında oyuna para yatırınca süper güçlü bişi olmayı geç bir tık bile önde olmuyorsun, pve setlerim ile çok pvp seti herifi aldım altıma (bir çoğu werewolf sayesinde ), olay doğru zamanda doğru skill kullanmakta. Hatta son gelen necromancer sınıfı bile güzel değil benim için. Saçma sapan skilleri var - özellikle pvp için. Sırf pve için oluşturulmuş bir sınıf neredeyse.
    Açık konuşmak gerekirse çoğu dlc lerin hikayesinden de tatmin olmadım, iyi güzel ama o kadar şart değil alayım oynayım demek. İçlerinde güzel olanlarına var elbet, sırf merak ettim gidip gezeyim dersen aylık plusın verdiği crown ile kafana yatan dlc yi alıp görürsün bence bu kadar abartılcak bir yönü yok bu konun.
    Ha dersen ki sen pve oyuncusuna benziyorsun anlamazsın... Çok arkadaşım var pvp delisi olup sırf onun için bu oyunu oynayan. Ve onlarda bahsettiğim şekilde her bir halta sahip olamalarına rağmen normal itemlerle giriyorlar savaş meydanlarına. Pvp için oynayanlar dahi, skindir renktir outfittir bunları açmak için oyunun dlc şeysilerine yöneliyorlar.
    Muhtemelen damage karaterisin ve o yüzden 25 dk bekliyorsun. Çoğu kişi damage ile oynuyor o yüzden sıra gelmiyor çoğu oyuncuya. Oyuna başladığımdan beri tankım ve 2dk dan fazla beklediğimi hatırlamıyorum dungeon için
    O değil yeni necro sınıfı açtım onu da tank yaptım galiba tank geldim tank gidicem bu diyarlardan... Arkadaşın hesabı ile DD deneyim dedim, tek yedim millet nasıl oynuyor bunu anlamıyorum helal olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi noir06 -- 18 Haziran 2019; 17:37:51 >

• quote:

Orijinalden alıntı: guneyayhan

bende alalı 1 ay olmadı 35 saat kadar oynadım oyun güzel fena değilde başlangıç paketi hariç daha da para vermem o kadar uzun oynayacağımı sanmıyorum lvl i fulleyip biraz pvp yapıcam oda sarmaz ise sanırım bırakırım oyun heryerden para koparmaya çalışıyor dlc almaz isen şunu yapamazsın bunu yapamazsın ha dur bak eso+ var hadi buna üye ol da istediğini yaparsın dalga geçer gibi iş ya deki aylık üyelik sistemi var gelen içeriği al oyna tamam eyw dicem de hem chapter satayım hem dlc satayım böyle olmadı dur birde aylık üyelikten para vurayım kozmetiği de satayım binekleri de satayım peti de satayım tamam ticari firmasın anladıkta insanlarıda inek sağar gibi sağmayı düşünmek biraz ayıp oluyor oyun kötü değil ama firma kötü bir dungeon için 25 dk bekliyoruz bu kadar mı az oyuncusu var gerçi şaşırmam bu mantıkla anca bu kadar olur p2w bile vardır bu oyunda daha son lvl gelemediğim için göremedim ama sonuçta dlc olmadığından giremediğimiz dungeonlar filan varsa ordan düşen item bize düşmicekse oda vardır bu oyunda bakalım devam ediyoruz şimdilik eğlendiriyor umarım ilerde fikrim değişir.
    Hocam eso+ olunca DLC almana gerek kalmiyor icerikler aciliyor bildigim kadariyla, ustelik crown points veriyor her ay. DLC'ler ara ara indirime giriyor crown ile alinabiliyormus. Ben base oyun ve eso+ disinda para harcamadim, kullandigim setler overland ya da dungeon setleri 2-3 gun farm yaparak tamamladim 40 levelda oyunu bilmeden pvpde bayagi is yapiyorum. Crown storeda gordugum satilan cogu sey kozmetik, benim ilgimi cekmiyor hic. Ben knight online oynadim o yuzden P2W nedir cok iyi biliyorum simdiye kadar kesinlikle p2w degil diyebilirim. Dungeonlarda beklemesinin sebebi DPS olman, oyunda cok fazla DPS var tank ve healer kisitli oldugu icin sira gec geliyor, ben 1 saatten fazla bekledigimi hatirliyorum, healer karakterim de var 5 dk dan fazla beklemedim onunla. Bildigim kadariyla 45ten sonra DLC dungeonlar var. Ama benim gordugum guidelarda yazilan setlerin cogu overland, normal dungeon ya da pvp setleri

• leopold kullanıcısına yanıt
    40k gold 6.5 tl plati.ru da satıyorlar usta denedım aldım ancak ban yerım dıye fazla bı mıktar almadım
  • Numan N kullanıcısına yanıt
    zaten ben kesin p2w demedim dlc olmadan giremediğimiz dungeonlardan daha iyi itemler düşüyorsa p2w dir o zaman ama ben daha o seviyelere gelmediğimi de belirttim oyunda kozmetik dediğinizi bilmiyorum da ben binekleri gördüm ki ben binekleri çok severim ama para verip almaya da karşıyım yani oyun bize görev filan yaptırarak verebilirdi yada petlerde aynı şekilde adam vermiş parasını almış insan ister istemez keşke bende de olsa diyor yani en azından ben diyorum :D oyuna kesinlikle kötü demiyorum firmanın politikasını beğenmiyorum sadece.Birde ben kısa sürede dungeon girebilmek için illa tank healer filan oynamam şart mı bu durumda oyuncular da çok ayıp ediyor :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: guneyayhan

zaten ben kesin p2w demedim dlc olmadan giremediğimiz dungeonlardan daha iyi itemler düşüyorsa p2w dir o zaman ama ben daha o seviyelere gelmediğimi de belirttim oyunda kozmetik dediğinizi bilmiyorum da ben binekleri gördüm ki ben binekleri çok severim ama para verip almaya da karşıyım yani oyun bize görev filan yaptırarak verebilirdi yada petlerde aynı şekilde adam vermiş parasını almış insan ister istemez keşke bende de olsa diyor yani en azından ben diyorum :D oyuna kesinlikle kötü demiyorum firmanın politikasını beğenmiyorum sadece.Birde ben kısa sürede dungeon girebilmek için illa tank healer filan oynamam şart mı bu durumda oyuncular da çok ayıp ediyor :D
    Bana bi yerden bi beygir verdiler ona biniyorum , orumcek seklinde falan olanlar var cok guzel gorunuyor :D pet falan da yine geldi ama eso+ yuzunden mi bilmiyorum. Maalesef seri dungeon icin healer olmak sart ben item kasacam diye ekstra healer yaptim

• Bu arada dungeon girerken sınıfınız ne olursa olsun sol üstten rolünüzü tank yapıp girin. Kolay buluyor Ama sakın healer yapmayın çünkü 3 dps + healer ile dungeon bitiyor bir şekilde ama healer olmayınca çok küfür yersiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Önceki sayfadan buraya kadar son yazılanları okudum da ya arkadaşlar siz bu oyunu ne tatlı ne güzel oynuyorsunuz öyle imrendim valla :) Yani ben hiç öyle sizler gibi düşünüp pvp pew p2w crown plus bilmem ne guild dungeon kasmaya diye başlamadım bu oyuna, bilen bilir ben bu oyuna ESO + Morrowind alıp sadece TES: Oblivion & Skyrim aşkımdan dolayı ve sadece TES lore'unda acaba neler yapmışlar diye yeni TES ortam mekanları merakımdan dolayı ESO'ya başladım.

Ayrıca ESO merakımın sebebi zaten en başta belliydi hiç online işlere bulaşmadan sadece Singleplayer(SP) oynamaktı amacım hala da bundan vazgeçmedim. Biliyorum online bir MMORPG oyununu single oynamak nasıl bir his iyi olmaz ki saçma diyeceksiniz de ben bayağı keyifli sıkılmadan saatlerce (her girişimde en az 3-5 saat) ESO oynuyorum, TES Oblivion & Skyrim üzerinden gelip aynen benim gibi ESO'ya meraklananlar varsa durdukları kabahat en azından ana base oyundan şöyle bir başlasınlar gerisi gelir. Ve çoğu zaman şu herkesin malumu Bethesda'nın eline yüzüne bulaştırdığı "Fallout 76" bile keşke böyle ESO'vari bir oyun yapsalarmış ne iyi gidermiş diye çok kez söylenmişimdir.

Her ne kadar çoğu ESO görevi illaki gurup guild vb olarak bitirmeyi gerektirse de bayağı görevi single yüzünden saç baş yoldururcasına zorlaştırmışlar diye iptal etmiş olsam da sorun etmiyorum, çünkü TES ortam mekanları o enfes ötesi atmosfer doğal yaşam karakterler single oynanacak güzellikte yan görevler derken dere tepe dağ ova keşfediyoruz Tamriel'ın bu taraflarını kapıldık gidiyoruz işte. Daha bakın geçen indirimlerde "Summerset" ek paketini bile aldım hatta ilk indirimde şu yeni çıkan "Elsweyr" paketini de alacağım kafaya koydum, sonuçta yeni bir harita yeni ortam mekanlar yeni single oynamaya layık görevler olacak değil mi? ee daha başka ne isteyeyim bana yeter de artar bile.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ravenholm -- 19 Haziran 2019; 8:47:38 >

• Ravenholm kullanıcısına yanıt
    Hocam PvE görevlerinin hiçbirisi grup olarak yapılması için tasarlanmış değil, hepsi de Single olarak yapılabilir. Sadece o görev için seviyeniz yetersizdir, karakteriniz güçlenince gitmeniz lazım. Bir de yaratıkları kullandığınız silahtan ziyade skillerle öldürmeniz de önemli. Mesela ben Assassin karakterimle takılırken defansım düşük olduğu için bir iki skilimi hasar vurarken enerji emme üzerine koydum. Canım azaldıkça onları kullanıp hem hasar vurup hem can tazeliyorum, güzel oluyor. Açık dünyada World Bosslar harici tüm görevler tek başınıza yapabileceğiniz zorlukta, sadece seviyeniz yetersiz geliyordur belki.

Onun dışında PvP'ye çok bir şey diyemem ama Coop girilen dungeonlardan kendinizi mahrum bırakmanız bence büyük hata. Çünkü o dungeonların da hikayesi var ve çok orjinal tasarımlar var orada da. Bir de ekip olarak bir şeyleri başarmaya çalışmak güzel. Bir gün onları da deneyin derim, önyargılı olmayın :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Cheryl Mason

Bu arada dungeon girerken sınıfınız ne olursa olsun sol üstten rolünüzü tank yapıp girin. Kolay buluyor Ama sakın healer yapmayın çünkü 3 dps + healer ile dungeon bitiyor bir şekilde ama healer olmayınca çok küfür yersiniz.
    Bunu veteran dungeonlarda, hele dlc dungeonlarında yaparsanız yedi ceddinize söverler. Çok iyi 3 dps 1 tank oyundaki veteran dungeonların %90’ını rahatlıkla yapabilirken, (en basit veteran dungeonlar hariç) tanksız yapılabilen veteran içerik yok.

Sakın veterana girerken böyle bir gaflete düşmeyin, tank healerdan çok daha önemli veteranda. Zira oyundaki magicka sınıfların tamamı self heala ve bütün stamina sınıfları da vigor’a sahip. Bu skiller ve bilek kuvvetiyle healersız bir şekilde oyunun en zor içerikleri dahi bitirilebiliyor (bu haftasonu vDragon star arenayı 1 tank 3 stamina dps rahatlıkla bitirdik misalen)

Düz dungeonlarda ise, belli bir seviyeden sonra, istersenız 4 tank/4dd girin bir şey farketmiyor zaten süpürüp geçiyorsunuz. (Bu dediğim 50 lvl altı ve dps nasıl çıkarılır bilmeyen arkadaşlar için geçerli değildir.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hakimichi-kun -- 19 Haziran 2019; 14:42:51 >

• Hakimichi-kun kullanıcısına yanıt
    Evet bahsettiğim şey normal dungeon için geçerli. Zaten set dizmeden de vet dungeon girmek yine aynı şey.

• eso plus alan arkadaşlar nereden alıyorsunuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: leopold

eso plus alan arkadaşlar nereden alıyorsunuz?
    Steam sayfasından ya da ESO'nun sitesinden satın alabilirsiniz. Steam'de TL ile çok daha ucuza geliyor. Bir de almayı düşünüyorsanız tek aylık değil de birkaç aylık birden almanız daha iyi olacaktır f/p açısından.
  • 
Sayfa: önceki 435436437438439
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.