Şimdi Ara

The Elder Scrolls Online [ANA KONU] (431. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
9.459
Cevap
88
Favori
346.371
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 429430431432433
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: SarıSarman

Hocam merhaba oyun hazır indirime girmiş ama sadece 50 tllik olacak şeklini alsam ek paket vs satın almadan zevk alır mıyım bir de bu düz hali beni kaç saat idare eder ? bilgisayara tonla oyun yükledim sırf singleplayer olduğu için eğlenemiyorum Ac originsinden tut far cry 5ine 1-2 saat oynayıp yarım bırakılmış 20-30 tane oyun var sanırım multiplayer hastasıyım eski bilgisayar da darkorbit oynardım bunu alalı 3-4 ay oluyor bunda da açıp darkorbit oynuyorum boşa para vermiş gibi hissediyorum ya da benim içim ölmüş :D bunun multiplayeri ve ek paketsiz hali işimi görür mü acaba
    Merhabalar. Şahsen ben oyunun kendisi hariç herhangi bir paketini almadım. Ana oyunu oynuyorum. Normalde sadece ana oyun tek başınıza veya çok kişilik olarak oynamanıza yeter. Paketlerin çoğu ekstra yeni mekanlar, yeni görevler, yeni oynanış mekanikleri, oynanış kalitesini artıran bazı özellikler ve normal oyunda üretemediğiniz bazı eşyaları üretebileceğiniz imkanlar sağlıyor.

Örneğin yeni gelen yüzük üretebilme tezgahı, karakterinize ana oyunda üretebileceğiniz alternatifinden daha uygun olacağını düşündüğünüz farklı bir DLC zırh seti, istediğiniz ırkla istediğiniz ittifakta oynama gibi şeyler sadece ek paket sahiplerine özel tanınmış haklar.

Tabi sadece ana oyuna sahip olmak sizi tüm paketlere sahip birine karşı zayıf yapmaz. Çünkü oyunda en iyisi diye bir şey yok. 5 set arasından seçim yapacağınıza 2 set arasında seçim yaparsınız, örnek vermek gerekirse. Ya da DLC'ye ait bir seti/eşyayı birisine ürettirip de parasıyla satın alabilirsiniz, vs.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-63DBB8E76 -- 28 Mart 2019; 2:48:52 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-63DBB8E76

Merhabalar. Şahsen ben oyunun kendisi hariç herhangi bir paketini almadım. Ana oyunu oynuyorum. Normalde sadece ana oyun tek başınıza veya çok kişilik olarak oynamanıza yeter. Paketlerin çoğu ekstra yeni mekanlar, yeni görevler, yeni oynanış mekanikleri, oynanış kalitesini artıran bazı özellikler ve normal oyunda üretemediğiniz bazı eşyaları üretebileceğiniz imkanlar sağlıyor.

Örneğin yeni gelen yüzük üretebilme tezgahı, karakterinize ana oyunda üretebileceğiniz alternatifinden daha uygun olacağını düşündüğünüz farklı bir DLC zırh seti, istediğiniz ırkla istediğiniz ittifakta oynama gibi şeyler sadece ek paket sahiplerine özel tanınmış haklar.

Tabi sadece ana oyuna sahip olmak sizi tüm paketlere sahip birine karşı zayıf yapmaz. Çünkü oyunda en iyisi diye bir şey yok. 5 set arasından seçim yapacağınıza 2 set arasında seçim yaparsınız, örnek vermek gerekirse. Ya da DLC'ye ait bir seti/eşyayı birisine ürettirip de parasıyla satın alabilirsiniz, vs.

Alıntıları Göster
    "Normalde sadece ana oyun tek başınıza veya çok kişilik olarak oynamanıza yeter. Paketlerin çoğu ekstra yeni mekanlar, yeni görevler, yeni oynanış mekanikleri, oynanış kalitesini artıran bazı özellikler ve..." işte @MolagBal sadece bunun için bile elim "Summerset" almaya gidip dönüyor %40 indirim var hala kararsızım bilemiyorum, bir de şimdiye kadar ESO oyunlarında indirim oranı hep %50 falan olurdu.

(Morrowind'li ana oyunu içeren normal sürüm) Steam'den TheESO alıp 100GB'a yakın download etmemin (HDD'de kapladığı alan zaten ayrı bir dert benim için) ve daha önce hiç oynamadığım bilmediğim bir tür de MMORPG online bir oyuna başlamamın iki büyük sebebi var; (800 saati geçkin hatim ettiğim hala 3 yıldır PC'de kurulu duran) Oblivion & Skyrim oyunlarına olan sevgim bitmeyen açlığım ve tabii ki "The Elder Scrolls" evrenine olan hayranlığım merakım.

Öyle MMORPG'lik haller online guild kurmak/katılmak başkalarıyla birlikte göreve çıkmak vs vs gibi şeyler hiç umurumda olmadan TheESO'yu aldım oynuyorum hiç pişman değilim. Her ne kadar %100 anlamda Singleplayer oynayışım yüzünden (bazı görevleri boss'ları tek başına bitirmeye izin vermiyor sanki mecbur birlikte gurup-guild başkalarıyla o görevi yapmaya itiyor) çoğu görevi yapamadan iptal etsem de o enfes ötesi TES atmosferine ortamlarına mekanlarına doğasına yeni karakterler canlılar vb her şeyine kapılıp gidiyorum bu yüzden TheESO bağımlısı oldum diyebilirim.

Bu arada sormadan geçmeyeyim, Steam'de kurulu TheESO üzerine şu an "Summerset" alsak tahmini ne kadar daha download yapar? 10-20 GB'ları aşan bir şeyse pek hoş olmaz benim için neyse.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ravenholm -- 28 Mart 2019; 10:20:45 >

• Ravenholm kullanıcısına yanıt
    Hocam nasıl zorlanıyorsunuz anlamadım. Ben hiçbir questte yardım almadan çatır çatır tek başıma doğruyorum. Sadece WB denilen haritada kurukafa ile gösterilen büyük bosslar için grup gerekiyor maalesef. Onlar da zaten grup olarak kesmek için tasarlanmışlar.
    Hocam tam emin değilim ama yeni paket satın aldığınızda ekstra bir indirme yapacağınızı düşünmüyorum. Zira oyun zaten %100 indirmiş oluyorsunuz. Sizin yapmanız tek gereken şey paketleri oynamak için onları satın alarak erişim sağlamak.

Bunu nerden biliyorum, çünkü arada sırada verilen ESOPlus deneme süresi boyunca normalde sahip olmadığım paketlerin içeriğine erişebiliyor ama ekstra bir indirme yapmıyordum.

Evet indirme yapmıyorsunuz, sadece dlc yi almak yetiyor. Zaten çıkan her dlc, siz alsanız da almasanız da günü geldiğinde oyununuza update ediliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi noir06 -- 28 Mart 2019; 20:17:35 >
  • Arkadaşlar oyun 1 hafta deneme hakki tanimis sanirim indirdim kurdum okçu yapacaktim lakin okcuya ozel skiller yok sanirim bana yeni baslayanlar icin zevkli olacak öneriniz nedir böyle buyucu filan da olur skill efektleri göze güzel gelecek vurdumu oturtacak pve odakli daha çok okcuyu pvp icin yapmayi dusunuyorum hikaye de fazla ilerlemeden zevk alacagim bir sinif nedir sizce onerilerinizi bekliyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Okçuya özel skiller var hocam, weapon kısmından bow skilleri var. Ama sadece okçu oynayan kimseyi görmedim ben bu oyunda. Genelde 2. silah konumunda oluyor. Ama güzel skilleri var. Uygun bir build için Nightblade buildlerini araştırabilirsiniz.

Ben Nightblade WW Stamina buildi ile oynuyorum. Güzel hasar vuran güzel skilleri olan bir build bence. Ben oynarken keyif alıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cheryl Mason -- 30 Mart 2019; 14:8:11 >
  • Okcuyu biraz oyunu ogrenince yapmak istedim simdi şey yapmayi dusunuyorum dark elf açıp yanına yaratık filan çağırıyor ya o ilgimi cekti simdi ismini hatirlayamadim :D ondan açıcam statlarda full magicka mi vermem lazim ?

• quote:

Okcuyu biraz oyunu ogrenince yapmak istedim simdi şey yapmayi dusunuyorum dark elf açıp yanına yaratık filan çağırıyor ya o ilgimi cekti simdi ismini hatirlayamadim :D ondan açıcam statlarda full magicka mi vermem lazim ?
    Socrerer sınıfı oluyor o, evet full magicka gitmeniz gerekiyor. Socrerer sınıfı daedra çağırıyor, warden sınıfı savaşçı bir ayı çağırıyor, werewolf sınıfı insan formdan ww forma dönüşünce 2 tane savaşçı kurt çağırıyor. Bir de yeni ölü çağıran Necromancer sınıfı eklenecek, yeni paket ile birlikte. Her sınıf için build rehberleri var, onları takip edip skilleri ona göre dağıtmak karakteri daha güçlü yapıyor.

• hocam şöyle yıldırım filan kontrol eden bir sınıf var mı ateş büyücüleri var anladığım kadarıyla ama şöyle buz yıldırım yapanı var mı şimdi açıyordum oyunu cevap yazdınız :D
  • quote:

hocam şöyle yıldırım filan kontrol eden bir sınıf var mı ateş büyücüleri var anladığım kadarıyla ama şöyle buz yıldırım yapanı var mı şimdi açıyordum oyunu cevap yazdınız :D
    Ateş, buz ve şok büyülerini Socrerer sınıfı yapıyor. Asaları var o tür saldırılar için. Ek olarak skiller de var ama tüm skiller başta açık olmuyor. Bir skill ağacından bir skilli ne kadar çok kullanırsanız o ağaç o kadar seviye atlıyor ve diğer güçlü skiller açılıyor. Zaten level 50 olana kadar karakterine uygun olan her ağaçtan bir skill koyup kullanmak başlangıç için çok daha mantıklı. Level 50 olunca skilleri sıfırlayıp gerçek karakter buildi yaratmak gerekiyor. Socrerer için size başlangıçta 2 staff gerekiyor şimdilik.

• tamam hocam o zaman ben açıyorum bi büyücü 50ye kadar kafama göre takılayım sonra sıfırlar ayarlarım skilleri bir de bu ırkın çok önemi var mı dark elfler bi çirkin duruyor wood elf büyücü yapsam bi problem olur mu
  • quote:

tamam hocam o zaman ben açıyorum bi büyücü 50ye kadar kafama göre takılayım sonra sıfırlar ayarlarım skilleri bir de bu ırkın çok önemi var mı dark elfler bi çirkin duruyor wood elf büyücü yapsam bi problem olur mu
    Önemi var hocam. Mesela Wood Elfler stamina bonusu olduğu için ve ırk skillerinde sneak olduğu için daha çok Assassin buildi olarak kullanılıyor. Socrerer için Dark Elf, High Elf, Breton tavsiye edebilirim. Breton güzel bir ırk, onu seçebilirsiniz.

• quote:

tamam hocam o zaman ben açıyorum bi büyücü 50ye kadar kafama göre takılayım sonra sıfırlar ayarlarım skilleri bir de bu ırkın çok önemi var mı dark elfler bi çirkin duruyor wood elf büyücü yapsam bi problem olur mu
    Eğer amacınız en iyisi olmaksa, yani profesyonel bir karakter oluşturup oyun sonu etkinliklerde boy göstermekse karakter gibi bir çok irili ufaklı etkene dikkat etmeniz gerekiyor. Fakat amacınız standart bir karakter oluşturup keyfinize bakmaksa ırka pek önem vermenize gerek yok. Sonuçta bir Stamina ırkı da Magicka ırkının yaptığını yapabiliyor. Arasındaki fark çok fazla değil.

• PvE için evet ama PvP için ırk vs buildin uyumlu olması önemli bence. Güzel bonusları var sonuçta.

• O değil de şu "Elsweyr Prologue Quest for FREE on all platforms through April 3" olayına nereden dahil oluyoruz bir türlü bulamadım arkadaşlar:

(http://dhbr.co/bsCV )
    PLAY FREE & UNLEASH DRAGONS - MARCH 28 – APRIL 3
    Check out The Elder Scrolls Online and begin your Season of the Dragon adventure! Starting March 28, you can play the ESO base game and check out the Elsweyr Prologue Quest for FREE on all platforms through April 3.

---
    Get the FREE Crown Store Quest Starter item, the "Sealed Imperial Summons" and use it from your inventory. You can find this within the Quest Starter category.
    Venture to the first major city of your alliance and look for the Imperial messenger, Anais Davaux, near the Impresario’s tent.

-Aldmeri players can find her outside the northern gates of Vulkhel Guard
    -Daggerfall players can find her on approach to Daggerfall City from the east.
    -Ebonheart players can find her at Davon’s Watch near the east gate.

Completing the Prologue quests grants you the Dragon Flight Illusion Gem memento reward, allowing you to summon a spectral group of mini-dragons!

If you wish to continue aiding the Khajiiti effort against the Dragons, you may undertake daily quests from Zahiri, who sets up camp near Abnur Tharn's camp at the Grahtwood entrance to Elsweyr. You may do every quest she offers once per day, and each rewards you with a cache of treasures from the Northern Elsweyr Defense Force. These caches can include Runebox fragments for the Guar Stomp emote!

---
    Öncelikle "Sealed Imperial Summons" şeyini yaptım ilgili Elsweyr DLC görevi "Midyear Mayhem" ismiyle gözüküyor, fakat buraya görevin olduğu Cyrodiil'e giriş kapısı vb simgesi haritada gösterilmiyor anlamadım olayı iki gündür bununla uğraşıyorum iyice sinir etti. ESO haritasının tam ortasında koskocaman Cyrodiil var içinde "Midyear Mayhem" görevi işaretli duruyor ama bu Elsweyr DLC bölgesine (Cyrodiil'e) giriş hiç bir yerde yok (sen buraya giremezsin hesabın/karakterin yetersiz vb gibi bir uyarı da yok).

"Imperial messenger, Anais Davaux, near the Impresario’s tent" mesela bu kişi kimdir nerededir? üste anlatıldığı gibi tüm Impresario’s tent'leri dolaştım yok yok bulamıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ravenholm -- 31 Mart 2019; 13:48:18 >

Crown storea girin. Orada Quest starter gibi bir seçenek olması lazım. Orada FREE olarak görürsünüz zaten. Size bir scroll verecek. Onu okuyun, görev başlar.

Görevi işaret etmek için de görev günlüğünde M'ye basarsınız size görev için nereye gitmeniz gerektiğini gösterir. Yanılmıyorsam ittifak başkentinden alınıyordu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cheryl Mason -- 31 Mart 2019; 13:9:23 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cheryl Mason

Crown storea girin. Orada Quest starter gibi bir seçenek olması lazım. Orada FREE olarak görürsünüz zaten. Size bir scroll verecek. Onu okuyun, görev başlar.

Görevi işaret etmek için de görev günlüğünde M'ye basarsınız size görev için nereye gitmeniz gerektiğini gösterir. Yanılmıyorsam ittifak başkentinden alınıyordu.
    İşte o scroll verildi bana okuduğumuz kağıt buydu "Sealed Imperial Summons" okudum ilgili Elsweyr DLC görevi "Midyear Mayhem" ismiyle başladı gözüküyor Cyrodiil'in tam kuzeyinde bir yer işaretlendi, fakat işte buraya gidemiyorum bu yeni keşfedilmemiş bölgeye giriş yapılacak yer kapı nokta neresi onu bulamadım. Neyse tekrar bir deneyeyim de bıkkınlık verdi abi Cyrodiil'in etrafında haritayı iki gündür dolanıyorum giriş yerini arıyorum.

Bir de dediğiniz gibi zaten ESO kendisi sayfasında açıklamış bunu ittifak başkentlerini hep dolaştım yine bir şey bulamadım:
    -Aldmeri players can find her outside the northern gates of Vulkhel Guard
    -Daggerfall players can find her on approach to Daggerfall City from the east.
    -Ebonheart players can find her at Davon’s Watch near the east gate.

"Imperial messenger, Anais Davaux, near the Impresario’s tent" Belki bu Anais'i gözden kaçırmış olabilirim bir de buna bakayım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ravenholm -- 31 Mart 2019; 13:59:5 >

Cyrodiil PvP alanı olduğu için direk girilmiyor. Grup ekranına geleceksiniz. Orada seçeneklerde var zaten Dungeon ve Battlegrounds seçeneklerinin altında. Orada herhangi bir pvp campaingi seçip Cyrodiil'e girebilirsiniz. Enter campaing ile oluyordu sanırım emin değilim.

Bu arada Cyrodiil PvP alanı diye single görev yok sanmayın, var ama orada diğer krallık oyuncuları sizi görürse direk saldırabiliyorlar çünkü burası PvP haritası.

O görevin cyrodiil ile ilgisi yok. Yanlış bir göreve bakıyorsunuz muhtemelen. O görev reapers march da geçiyor bildiğim kadarıyla, ve grahtwood da. Adı da demons weapon falan olması lazım.

Edit: cyrodiilde sadece adam öldürmelik görevler var. Örneğin 20 warden öldür. Kale al, scroll ele geçir vb.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WaapS -- 6 Nisan 2019; 10:41:19 >
  • 
Sayfa: önceki 429430431432433
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.