Şimdi Ara

The Elder Scrolls Online [ANA KONU] (421. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
9.459
Cevap
88
Favori
346.362
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 419420421422423
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    'Yine de fazla gaza gelmek istemiyorum çünkü ESO'ya giriş/rehber amaçlı bazı gameplay videoları izledim de skill perk karakter seçme ayarlar şunlar bunlar bir ton olayı varmış, özellikle o Inventory tarzı üstümüze başımıza silahlarımıza baktığımız ayarladığımız yerler ne öyle ya daha izlerken başım döndü, çok fazla aşırı ayarlar takip etmek gereken noktalar seçim şeyleri var çok iş var ESO'da bilmiyorum bunun altından kalkabilir miyim ne yaparım daha ESO rehber videolarını izlerken bile gözüm korkmadı değil.'

Hocam bu bahsettiğiniz olay gözünüzü korkutmasın, ben halen tam olarak bilmiyorum skill ve perk işlerini falan. Açıp ESO rehber videoları da izlemeye hiç gerek duymadım şuana kadar, sadece geçenlerde bir heves ile tank skillerine hakim olmak için bir kaç yazı okudum o kadar. Yani MMORPG olabilir fakat, bahsettiğiniz gibi gıldır gıcık şeylerle kafa ağrıtacak veya büyük zaman-emek isteyen bir oyun değil. Single oynanıyor. Hatta bana kalırsa haddinden fazla sarıyor.
    Üstteki arkadaş zaten oyunun evrenini ve görevlerinin kalitesini gayet güzel anlatmış. Mesela Windhelm'de öylece dikilip Skyrim anılarımı hatırlamak bile yetiyor bana
    Yinede siz bilirsiniz tabi, şimdi burada tavsiye edipte oyunda istediğinizi bulamazsınız falan orasını bilemem.

@Lord Bruce Wayne
    Oyun içi Crown kazanılmıyor hocam. Zaten crown almak yerine plus almak daha kârlı bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi noir06 -- 28 Ekim 2018; 0:26:39 >

• quote:

Orijinalden alıntı: noir06

'Yine de fazla gaza gelmek istemiyorum çünkü ESO'ya giriş/rehber amaçlı bazı gameplay videoları izledim de skill perk karakter seçme ayarlar şunlar bunlar bir ton olayı varmış, özellikle o Inventory tarzı üstümüze başımıza silahlarımıza baktığımız ayarladığımız yerler ne öyle ya daha izlerken başım döndü, çok fazla aşırı ayarlar takip etmek gereken noktalar seçim şeyleri var çok iş var ESO'da bilmiyorum bunun altından kalkabilir miyim ne yaparım daha ESO rehber videolarını izlerken bile gözüm korkmadı değil.'

Hocam bu bahsettiğiniz olay gözünüzü korkutmasın, ben halen tam olarak bilmiyorum skill ve perk işlerini falan. Açıp ESO rehber videoları da izlemeye hiç gerek duymadım şuana kadar, sadece geçenlerde bir heves ile tank skillerine hakim olmak için bir kaç yazı okudum o kadar. Yani MMORPG olabilir fakat, bahsettiğiniz gibi gıldır gıcık şeylerle kafa ağrıtacak veya büyük zaman-emek isteyen bir oyun değil. Single oynanıyor. Hatta bana kalırsa haddinden fazla sarıyor.
    Üstteki arkadaş zaten oyunun evrenini ve görevlerinin kalitesini gayet güzel anlatmış. Mesela Windhelm'de öylece dikilip Skyrim anılarımı hatırlamak bile yetiyor bana
    Yinede siz bilirsiniz tabi, şimdi burada tavsiye edipte oyunda istediğinizi bulamazsınız falan orasını bilemem.

@Lord Bruce Wayne
    Oyun içi Crown kazanılmıyor hocam. Zaten crown almak yerine plus almak daha kârlı bence.
    Yani dlclere ulaşmak için her türlü para harcayacağız. Bethesda güzel sistem kurmuş valla.

• Katılıyorum hocam. Ama hiç değilse plus alınca aylık 1.500 crown veriyor. 4 aydır plus kullanıyorum, DLC indirimlerini gördüğüm an aldım, şimdiden 4 tane DLC sahibiyim (böyle avutuyorum kendimi )
  • quote:

Katılıyorum hocam. Ama hiç değilse plus alınca aylık 1.500 crown veriyor. 4 aydır plus kullanıyorum, DLC indirimlerini gördüğüm an aldım, şimdiden 4 tane DLC sahibiyim (böyle avutuyorum kendimi )
    Aylık 43 TL biraz fazla hocam sanki. İndirim görüyor mu acaba? 6 aylık alırsam daha uygun oluyor ama o şekilde de pahalı.
  • @Lord Bruce Wayne
    @noir06

Arkadaşlar eksik olmayın ESO konusunda içimi rahatlattınız şu son paylaştığınız bilgilerden sonra tamam artık emin oldum kesinlikle bu oyun alınacak arşive katılacak :) Bilgileriniz için tekrardan teşekkürler.

Şimdi geldik asıl meseleye bu oyunu nasıl ne şekilde hangi sürüm alacağız? Benim gördüğüm satışta olan versiyonları şunlardı, anladığım kadarıyla Tamriel Unlimited denilen ana/base oyun ama biz TES Oblivion/Skyrim aşığı oyuncular için de şart olan Morrowind ve Summerset, değil mi? budur yani:

The Elder Scrolls Online: Tamriel Unlimited
    The Elder Scrolls Online: Summerset 106TL
    The Elder Scrolls Online: Morrowind Upgrade DLC

Mesela şimdi baktım The Elder Scrolls Online Standard Edition (Includes: The Elder Scrolls Online base game and The Morrowind Chapter DLC) olarak indirimsiz Steam fiyatı 99TL'miş. Fiyatlara fazla takılmıyorum her türlü indirim sezonlarını bekleyip almaya niyetliyim. Summerset 110-150TL arasında key fiyatlarıyla bulunabiliyor.

Bir de ESO'yu Steam'den aldık diyelim bu oyunu Bethesda.Net (Redeem on TESO. This game requires a free TESO account to play diyor da anlamadım) hesabımıza ayrıca bağlamak gerekiyor mu? Oyunu download ederken herhalde Steam üzerinden indireceğiz oynarken Steam'den oynayacağız peki her oyuna girişte Bethesda.Net (ESO account dediği bu herhalde) girişi de isteyecek mi? Bu konuda da bilgi alabilirsem sevinirim.

• Ravenholm kullanıcısına yanıt
    Steam versiyonunu satın alırsanız ana oyun + Morrowind genişleme paketine sahip olmuş olacaksınız. İndirim beklerseniz 40 50 arası bir fiyata baya dev bir oyun almış olursunuz. Summerset ise yeni genişleme paketi. Summerset paketine gerek duyana kadar yani görevsiz kalana kadar zaten 200 300 saat gömmüş olursunuz, o zamana kadar da Summerset daha iyi indirim görür, ben de bunu bekliyorum açıkçası. Bir de oyun içi dlc paketleri var, oyuna yeni karakter, quest, hikaye vs ekleyen. Onlar da crown denen gerçek para ile alınıyormuş. Plus üyelik alınca ücretsiz erişim hakkı geliyor ve aylık 1500 crown aylık hediye ediliyor. O yüzden plus üye olup dlc paketlerini de crown biriktirip dlcler indirim gördüğünde almayı planlıyorum. Biraz karışık anlattım ama umarım anlatabilmişimdir. Sırf ana oyun ve morrowind bile size 200 300 saat oynanış ve bir sürü güzel hikaye sunacağı için pişman etmez.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Oyunla alakalı bir sorum olacak. Ben oyuna başladığımda Morrowind ek paketinden dolayı oyun direk gemide başladı ve korsanların eline esir düştük. Benim görev zincirim o şekilde başladı. Ana oyunun ana questleri ise hiç başlamadı. O zinciri nasıl başlatabilirim?
  • ücreti mukabilinde werewolf ısırığı aranıyor
  • Ravenholm kullanıcısına yanıt
    Oyun da DLC almak şart değil hocam, hatta bence oyuna yeni başladığınız için bu DLC olayını düşünmenize bile gerek yok ana oyun fazla fazla yetiyor zaten. Arkadaşında bahsettiği gibi steam versiyonunu aldığınızda Morrowind'de sahip oluyorsunuz. Ben oyuna başladıktan aylar aylar sonra keyfi olarak plus aldım, yani almasanız da epey götürür, bunları şimdiden düşünmenize gerek yok. Hele ki Summerset'e hiç gerek yok yeni başlayanlar için. Yani sadece düz sürümünü alın gitsin, zaten Morrowind'de yanında geliyor.

Steam versiyonunu aldığınızda normal oyuna girer gibi giriyorsunuz başka bir şeyle uğraşmıyorsunuz. Bende ilk başlarken bunu çok düşünmüştüm.
    @Lord Bruce Wayne

Hocam aynı olayı yeni başlayan arkadaşta yaşamıştık, biz sanıyoruz Coldharbour'da başlayacak falan ama bir bakarız Morrowind'de geziyor herif. Ama sonradan oyun sizi ana göreve bir şekilde sokuyor, nasıl oluyor ben tam bilmiyorum. Arkadaşa neler olup bittiğini sormuştuk ama yeni olduğu için net bir cevap alamamıştık. Morrowind'in ana görevini tamamlayınca gözünü Coldharbour'da açtığını filan söylemişti...

• Graviton G kullanıcısına yanıt
    Ücrete gerek yok adres verin ısırayım hocam (Böyle bir şey oluyor muydu yahu? Vampirler de oluyordu da werewolf da yeni duyuyorum)
    Tüm werewolf skillerim açık heralde dönüştürebilirim yani, deneriz
  • noir06 kullanıcısına yanıt
    Anladım hocam teşekkürler. Şuan için Morrowind diyarında dolanıyorum. Bilip gördüğümüz yerler olduğu için oyuna ısınmamı da sağladı, üstelik yer yer duygulandım da.

Plus üyelik alacağım da hocam şuan direk 6 aylık alayım mı sizce yoksa indirim döneminde indirim görüyor mu? Görüyorsa bekleyeyim.

• Aylık plus yerine 6 aylık yine avantajlı kalıyor hocam. İndirim görüyor mu tam emin değilim.

Ama bildiğim kadarıyla eso plus haftaları oluyor, 6 günlük falan ücretsiz oluyor takip edebilirsiniz. Geçenlerde eso plus 6 günlüğüne ücretsiz olmuştu. Yılda iki-üç kez falan oluyor.
    Anladım hocam. Oyunda yeni olduğum için cevap bulmayan baya şey var, kusura bakmayın.

Oyunda görevleri biraz daha ilerlettikten sonra alacağım plus üyelik. Plusun dlclere erişim dışında ne avantajları var?
  • quote:

Ücrete gerek yok adres verin ısırayım hocam (Böyle bir şey oluyor muydu yahu? Vampirler de oluyordu da werewolf da yeni duyuyorum)
    Tüm werewolf skillerim açık heralde dönüştürebilirim yani, deneriz
    Hocam nickinizi verin ekleyeyim

• quote:

Orijinalden alıntı: Cheryl Mason

Anladım hocam. Oyunda yeni olduğum için cevap bulmayan baya şey var, kusura bakmayın.

Oyunda görevleri biraz daha ilerlettikten sonra alacağım plus üyelik. Plusun dlclere erişim dışında ne avantajları var?
    400 saat oynadım ama bende öyle çok fazla şey bilmiyorum, single player modundayım bende
    DLC dışında crafting bag ekleniyor, topladığınız ıvır zıvırlar o na ekleniyor (böyle özetledim ama baya işe yarar bir şey). Ve 10% daha fazla exp falan kazanıyorsunuz galiba. Var ekstra avantajları ama bende çok bilmiyorum zaten hocam.

@Graviton G
    Noir.DesirTR

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi noir06 -- 29 Ekim 2018; 0:14:38 >

• Ben 1000 küsur saat oynadım bu oyunu. Sadece morro ile bir tane oyun içi crown ile dlc aldım. Görüşlerimi paylaşayım. 400-500 level değilseniz plus almak gereksiz olur, craft işlerinde yararı oluyor. Sınırsız craft bag olduğu için her şeyi kolaylıkla toplayıp satabiliyorsunuz. Gold kasmak daha kolay bir hal alıyor.

Ayrıca dlc ile gelen dungeonlarda güzel item düşüyor genelde. Veya orada düşen setler daha iyi oluyor, build yapma gibi bir hayaliniz varsa dlcler olmadan suya düşer benden söylemesi. Şuan summerset ile gelen buildler mesela revaçta.

Ama tabi dlcler olmadan da oynanır mı oynanır. Bir sürü setler var, netten bakılabilir. Zaten 500 levelden sonra üzerinize kendiniz kaba taslak bir set giyip bir build yapsanız bile ( örneğin biraz mana veren biraz dmg veren, dmg'i şunu giysem daha güzel artar gibi) sağda solda gördüğünüz yaratıklara tek atıyorsunuz. Marifet dungeon girip heleki veteran mode olacaksa kesinlikle bir build yapmanız lazım.

Aslında oyunun burada bir çelişkisi var, veteran ya da trial yapılan yerlerden düşen setler olmadan adam akıllı dmg çıkartmak mümkün olmuyor. E buraya bu adam build yapmadan girerse nasıl kessin ? Böyle de bir çelişki. İllaki ekibinizi kuracaksınız tank/heal vs. öyle düşüreceksiniz o setleri. Yoksa solo oynuyorsanız, solo dungeon yapmak zor olur. Hele ki istediğiniz bir itemi dungeonda kasmak çok çok zor olur. Tavsiyem oyunu 4 kişi oynayın, rolleri paylaşın hem eğlenirsiniz hem de yapmadığınız dungeon kalmaz.

(Ha diyorsanız ki ben illa solo oynayacağım oynarsınız. O zaman da zaten trial dungeon falan yapmanızın bir önemi olmadığı için, dediğim gibi yine 600-700 level olduktan sonra sağa sola tek atıyorsunuz. World boss bile kesersiniz tek başınıza. O kıvama gelene kadar beni gayet doyurur diyorsanız, dlc almadan solo bir şekilde ilerleyin. Görev yapın, yanınıza yaratıklara tek atan adamlar gelirse aldırış etmeyin keyfinize bakın. Oyun zaten biraz da solo bir oyun. )

Teşekkürler hocam, yapacak görevler bitene kadar dursun o zaman. Bir iki ay sonra ya da indirim görüyorsa indirim zamanı alırım artık. Eu serverinde oynuyorsanız ekleşelim, oyun içi denk gelirsek beraber oynarızç-.
  • arkadaşlar oyunun temel paketi var bende. morrowind ve summerset’in olayı nedir? onlar olmadan oynayamaz mıyım? ikisini ayrı ayrı almam mı gerekiyor?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Omara

arkadaşlar oyunun temel paketi var bende. morrowind ve summerset’in olayı nedir? onlar olmadan oynayamaz mıyım? ikisini ayrı ayrı almam mı gerekiyor?
    İkisi de genişleme paketleri. Büyük dlcler diyebiliriz bunlara. Oyuna yeni ana senaryolar, yan görevler, haritalar vs ekleniyor.
  • hocam bendeki steam sürümü değil. steamde oyun için şöyle yazıyor: The Elder Scrolls Online Standard Edition Satın Alın > Includes The Elder Scrolls Online base game and The Morrowind Chapter

şimdi benim sürüme de morrowind eklenmiş midir? yani sadece summerset mi alacağım? bir de steam olan ve olmayanlar beraber oynayabiliyor mu oyunu?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 419420421422423
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.