Şimdi Ara

The Elder Scrolls Online [ANA KONU] (396. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9.459
Cevap
88
Favori
346.352
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 394395396397398
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Hiko Seijuro

Merhaba,
    1 seneye yakın oynuyorum, elimden geldiğince yardımcı olayım.

Açıkçası wow oynamadım, karşılaştırma yapamayacağım ama eğlenceli bir oyun olduğu bence şüphesiz.
    Yeni başlayanları zorlayan bir durum yok, şöyle bir şey var tabii eğer healer yada tanksanız grup bulma süreniz 1 dakika civarında.
    Hasar bazlı iseniz bu süre uzayabilir :)
    Yeni başlayanlara tavsiyem quest yapmanız, oyunun questleri single player tadında. Her npc seslendirilmiş ve "git bana 5 mantar topla" gibi görevler gerçekten çok nadir. Özellikle main quest bir mmo için fazla iyi.
    Tamamen pvp bazlı oynadığım için end game pve görmedim açıkçası, ama zor ve güzel diyorlar.
    Guild kesinlikle şart! maximum 5 guild'e kadar üye olabiliyorsunuz. PVP,PVE ve en önemlisi Ticaret loncaları.
    Oyunda satış yapmanız için guildiniz çeşitli şehirlerde olan satış tezgahına sahip olması gerekiyor (haftalık açık arttırma ile alınıyor) Lonca üyeleri belli vergiler karşılığı burdan itemlarını satabiliyor.
    PVP ye gelirsek, 3 faction nın kale savaşları şeklinde geçiyor. Amaç bir campaign (30 gün) boyunca kaleleri fethederek en yüksek skoru toplamak. Ana olarak 3 pvp odası var 50 level ve altı (blackwaterblade) 50 lvl ve sonrası alınan champion pointlerin geçersiz olduğu oda (Azura star) ve champion pointlerin geçerli olduğu en kalabalık oda (Trueflame)
    Champion pointlerin geçersiz olduğu odalarda olay tamamen sahip olduğunuz ekipman ve bireysel yeteneğiniz. Trueflame de ise verdiğiniz yetenek puanları geçerli olduğu için karakter buildleri büyük önem arz ediyor.
    PVE de bir süre sonra solo takılmak imkansız ama pvp de solo gayet mümkün (özellikle nightblade seniz)
    Gold editon pve takılırım diyorsanız şart, yoksa belli haritalar ve dungeonlar size kapalı olacak. Ama yok full pvp giderim diyorsanız bence gereksiz.
    Biraz karışık oldu ama yardımcı olabilmişimdir umarım :)

Hocam oyunun bazı veteran dungeonları (Ne biliyim ICP yi veteranda sololayan adam görmedim mesela, varsa bilemeyeceğim) ve triallar (12 kişilik raidler) hariç bütün PVE içeriği solo oynanabiliyor.
    Ayrıyetten aylık campaignlere ek olarak haftalık Haderusta mevcut.
    Arkadaş ücret ödemezse PVP içeriğinin bir kısmını içeren Imperial City ona kapalı olacak. Pvpyi sadece ana oyunla sınırlıymış gibi lanse etmek doğru değil, Ayrıca yakında gelecek olan battlegrounds pvpsini Morrowind ek paketini satın almadan kimse oynayamayacak.

Ben Wow'a nazaran nasıldır diyen arkadaş için söylüyorum, Uzun süre Wow oynamış bir insan bu oyunun Pve içeriğinde neredeyse hiç zorlanmaz. Uzun süre Guild Wars 2 oynamış birisi de Pvpsinde hiç zorluk çekmez. Benim gibi yıllarca Guild Wars 1 oynamış olanlarda muhtemelen Battlegrounds gelince kolay alışacak

Not: Yazdığımı düzeltiyorum, oyunun 12 kişilik trialları, Crypt of Hearts II ve Ruins of Mezzatun haricindeki tüm vet dungeonları ve pve içeriği sololanabiliyormuş. Bu iki dungeonun sololanamamasının nedeni ise birden fazla oyuncuya ihtiyaç duyan mekanikleri olması.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hakimichi-kun -- 15 Mart 2017; 15:44:49 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Hocam kuzenimle yeni basladık sayılır oyuna. Suan dragonknight ile oynuyorum. Bow ile oynanır mı sizce dk? hem bow hem one hand shield takılırım diye düsünüyordum. Dest staff da güzel oluyormus sanırım dk icin.
  • Hakimichi-kun kullanıcısına yanıt
    LittleThings kullanıcısına yanıt
    Tabii yapılması mümkün ama vet solo gibi olaylar bence işin biraz işin ekstrem kısmı. Malum bu iş için ayrı buildler, ekipman ve o dungeon ı detaylı öğrenmek şart.
    Doğru imperial ı unuttuk :) Ben hiç bir zaman ısınamadım açıkcası, eventler dışında populasyon zayıf oluyor. Partisiz takılmakta baya temkinli oynamaya itiyor.

@LittleThings
    Tabii mümkün. Örnek olarak bow daki endless hail,poison injection gibi skillerleri, venemous claw ve flames of oblivion gibi skiller ile birleşince zaman aşırı hasarın güzel olabiliyor.
    Valla bu oyunu güzel yanlarıdan biride her ekipman, her class ile mümkün. Nightblade healerda gördüm, saf damage templarda.
    Yinede buildlara pek hakim değilim, tavsiyem tamrielfoundry, alcasthq ve deltias gibi sitelere bakmanız.
    Faydalı bilgiler ve buildler bulunabiliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hiko Seijuro -- 15 Mart 2017; 20:5:52 >
  • hangi ayarı denesem fps düşmesini ping artmasını düzeltemedim, çaresi var mı
    bir de tuhaf buglar yaşıyorum, summonladığım yaratıklar duvarlara çitlere takılıp kalıyor ve düşmanlar bana saldırıyor petlerime değil.
    bu yüzden kaç defa savaş kaybettim
    bir de at animasyonu bozuldu karakterim atın üstünde ayakta duruyor ve at koşmuyor kayıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: zeus_1907

hangi ayarı denesem fps düşmesini ping artmasını düzeltemedim, çaresi var mı
    bir de tuhaf buglar yaşıyorum, summonladığım yaratıklar duvarlara çitlere takılıp kalıyor ve düşmanlar bana saldırıyor petlerime değil.
    bir de at animasyonu bozuldu karakterim atın üstünde ayakta duruyor ve at koşmuyor kayıyor

Ekran kartınızı ve sürücünüzü yazar mısınız? Ping normal de, Overclocklu gtx 980 ile Fps düşüşleri yaşıyorum ben de. Bazı kartlarda ortak problem olabilir.
    Petler ile alakalı olarak da, petlere komut verme tuşları var. Bunlara ayarlardan bakın ve istediğiniz tuşa atayın. Petlerin kendileri saldırmasına veya hareket etmesine izin vermeyin
    At arada öyle olabiliyor, sürekli oluyorsa sistem dosyalarını tamir ettirmek isteyebilirsiniz. Steamden indirdiyseniz yapmanızı tavsiye etmem ama, zira steam bütün oyunu baştan indiriyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Hakimichi-kun

quote:

Orijinalden alıntı: zeus_1907

hangi ayarı denesem fps düşmesini ping artmasını düzeltemedim, çaresi var mı

Ekran kartınızı ve sürücünüzü yazar mısınız? Ping normal de, Overclocklu gtx 980 ile Fps düşüşleri yaşıyorum ben de. Bazı kartlarda ortak problem olabilir.
    Petler ile alakalı olarak da, petlere komut verme tuşları var. Bunlara ayarlardan bakın ve istediğiniz tuşa atayın. Petlerin kendileri saldırmasına veya hareket etmesine izin vermeyin
    At arada öyle olabiliyor, sürekli oluyorsa sistem dosyalarını tamir ettirmek isteyebilirsiniz. Steamden indirdiyseniz yapmanızı tavsiye etmem ama, zira steam bütün oyunu baştan indiriyor

r7 260X versiyon 16.12.1
    bazen 60fpsde bazen 1-2 fpsde çalışıyor, ping genelde 120civarında bazense 999+ oluyor :s
    grafik ayarı düşükte de aynı tepede de aynı,sistemsel bir sıkıntı değil gibi.
    fps düşmesi online kısımlarda oluyor diğer oyuncular görüntüde olmasa bile aynı bölge olunca fps yerlere iniyor
    tek kişilik bölgelerde ise karşıda 20 tane bile düşman olsa 60fps inmiyor.

• zeus_1907 kullanıcısına yanıt
    Aynı sıkıntı bende de var dostum ne denesem düzelmedi. Oyunu o kadar sevmeme rağmen bu fps düşüşü ve ping artması yüzünden soğudum. Oyun fps düştüğünde görev yöneticisinden disk kullanımına bakar mısın? Benim ne zaman fps düşse disk kullanımı %100 oluyor benim sıkıntı harddiskten olabilir ona bir bak istersen ben en kısa zamanda bi ssd alacağım. Hatta sıkıntıyı guilde göstermek için video bile çekmiştim.https://www.youtube.com/watch?v=zr9auwG18RI

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi smalhero -- 16 Mart 2017; 21:23:58 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: smalhero

Aynı sıkıntı bende de var dostum ne denesem düzelmedi. Oyunu o kadar sevmeme rağmen bu fps düşüşü ve ping artması yüzünden soğudum. Oyun fps düştüğünde görev yöneticisinden disk kullanımına bakar mısın? Benim ne zaman fps düşse disk kullanımı %100 oluyor benim sıkıntı harddiskten olabilir ona bir bak istersen ben en kısa zamanda bi ssd alacağım. Hatta sıkıntıyı guilde göstermek için video bile çekmiştim.https://www.youtube.com/watch?v=zr9auwG18RI

Hah buna benzer sorunlar yaşıyorum bende, kaldı ki oyun bende ortalamanın üzerinde bir SSDye kurulu. Sizdeki kadar net olmasa da o aradaki tekleme bende de sıkça oluyor, muhtemelen sizdeki kadar net teklememesinin sebebi SSD.

• Yaklasık 1 yıldır oyundan uzak kaldım ..hiç bir ek paket almadım ..tüm paketler icin ne almam gerekli ? Ana oyun hariç tabi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hakimichi-kun kullanıcısına yanıt
    Siz de oyunda fps düşerken disk kullanımına bakar mısınız belki sorun ortaktır. Hala sorunu tam bulmuş değilim ama hdd yüzünden olduğunu düşünüyorum zaten hdd biraz sıkıntılı. Şöyle bir durum da var bu garip sıkıntı sadece Eso'da var diğer oyunlar yağ gibi oynanıyor
  • Oyun doğrusu bir süredir almayı düşündüğüm ama p2w mi acaba diye oynamaya çekindiğim bir oyun. Şu aylık üye olma olayı hala kafamı karıştırıyor bu konuda. Ne tarz avantajları var aylık üye olanların acaba.
    Bir de oyuna yeni başlayacak kişi hangi paketi alması gerekiyor acaba. Yakın zamanda Morrowind de gelecekmiş galiba. Gold Edition+ Morrowmind (gelince) mi almak gerekiyor?

Edit: Bir de oyunu steamden veya kendi sitesinden key ile almak arasında büyük bir fark yok dimi? Arkadaş ekleme oyun içindedir diye düşünüyorum. Steamden ekletmiyordur.

Edit2: Son olarak bildiğim kadarıyla plus üyeleri tüm dlclere erişim hakkı oluyor. Tamriel + Plus takılsak sorun olmadan devam edebilir miyiz oyuna. Yoska Plusa hiç bulaşma çok gereksiz mi dersiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozgurkarali -- 16 Mart 2017; 23:31:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: smalhero

baktım hdd düşük gözüktü ama ram yüksek
    gerçi enteresan olan şey solo görev bölgeleri 50-60 fps multi bölgelerde 2-50 fps arası gidiyor pingde aynı şekilde aşırı düşüyor
    zenimax lütfedip forum şifresi verirse oraya soracağım.

• Cevap yok mu arkadaşlar ? Bende ana oyun var ..hic ek paket dlc vs almadım ..ne almak gerekiyor hepsine erişmek için.

• Crown ile dlcleri alabilirsin. Crown çektikten sonra crown storedan istediğiniz dlcleri alıp yükleme falan yapmadan oynayabilirsiniz. Size önerim ilk olarak 5500 crown çekip guilds and glory packi almanız.Digerlerini tek olarak sonra da alabilirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi smalhero -- 17 Mart 2017; 10:59:24 >
  • Arkadaşlar oyuna 1 yıl sonra yeniden başlayayım dedim fakat yanlışlıkla yanlış accountu steam hesabıma bağladım supporta ticket attım cevap bekliyorum ama araştırdığım kadarıyla bu durum saçma bir şekilde düzeltilemiyormuş tabi bulduğum konular 3 ay önce falan açılmış konulardı. Şuanda da aynı sıkıntı mevcut mu ? veya bunla ilgili başka önerisi olan var mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: KnightOfCups

Arkadaşlar oyuna 1 yıl sonra yeniden başlayayım dedim fakat yanlışlıkla yanlış accountu steam hesabıma bağladım supporta ticket attım cevap bekliyorum ama araştırdığım kadarıyla bu durum saçma bir şekilde düzeltilemiyormuş tabi bulduğum konular 3 ay önce falan açılmış konulardı. Şuanda da aynı sıkıntı mevcut mu ? veya bunla ilgili başka önerisi olan var mı ?

Hocam düzelten var mı bilmiyorum ama hem steam supporta hem Eso supporta baskı yapın. Bundan şikayet eden çok kişi gördüm. Çözülebiliyordur inşallah
  • hangi build şuan daha iyi oyunun dlc lerini crown ile alarak mı yoksa direk para ile alarak mı daha avantajlı oluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozgurkarali

Oyun doğrusu bir süredir almayı düşündüğüm ama p2w mi acaba diye oynamaya çekindiğim bir oyun. Şu aylık üye olma olayı hala kafamı karıştırıyor bu konuda. Ne tarz avantajları var aylık üye olanların acaba.
    Bir de oyuna yeni başlayacak kişi hangi paketi alması gerekiyor acaba. Yakın zamanda Morrowind de gelecekmiş galiba. Gold Edition+ Morrowmind (gelince) mi almak gerekiyor?

Edit: Bir de oyunu steamden veya kendi sitesinden key ile almak arasında büyük bir fark yok dimi? Arkadaş ekleme oyun içindedir diye düşünüyorum. Steamden ekletmiyordur.

Edit2: Son olarak bildiğim kadarıyla plus üyeleri tüm dlclere erişim hakkı oluyor. Tamriel + Plus takılsak sorun olmadan devam edebilir miyiz oyuna. Yoska Plusa hiç bulaşma çok gereksiz mi dersiniz?

Tavsiyem Steam üzerinden alma. Oyun P2W değil, DLC'lerin birkaç avantajı var sadece.

Tamriel + Plus en mantıklısı çünkü birkaç ay Plus üyelik alınca, gelen Crown ile tüm DLC'leri satın alabilirsin. Ayrıca Plus'ın en büyük avantajı oyun içinde verdiği sınırsız craft bag. Bu şekilde ne bulursan toplayabiliyorsun ve çantan dolmuyor. Oyunu Plus olmadan oynayan çok kişi var fakat bence Plus'ın en büyük avantajı DLC'lere erişim hakkından daha çok bu craft bag'in avantajı.

• Support yanıt verdi ve beklediğim gibi şuan teknik olarak düzeltmelerinin mümkün olmadığını belki ilerde bir çare bulabileceklerini falan yazmışlar neyseki oyunun yüklü olduğu dizindeki launcher ile başlattığım zaman asıl hesabıma girebiliyorum.

Arkadaşlar bu arada yeni bir karakter ile devam etme kararı aldım fakat aktif bir Türk Guildinin olduğu allianceda başlamak istiyorum hangisini önerirsiniz, yardımınızı bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KnightOfCups -- 21 Mart 2017; 17:22:43 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: KnightOfCups

Support yanıt verdi ve beklediğim gibi şuan teknik olarak düzeltmelerinin mümkün olmadığını belki ilerde bir çare bulabileceklerini falan yazmışlar neyseki oyunun yüklü olduğu dizindeki launcher ile başlattığım zaman asıl hesabıma girebiliyorum.

Arkadaşlar bu arada yeni bir karakter ile devam etme kararı aldım fakat aktif bir Türk Guildinin olduğu allianceda başlamak istiyorum hangisini önerirsiniz, yardımınızı bekliyorum.

Daggerfall Covenant, Hanedan için.
  • 
Sayfa: önceki 394395396397398
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.