Şimdi Ara

The Elder Scrolls Online [ANA KONU] (395. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
9.459
Cevap
88
Favori
346.374
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 393394395396397
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Nerevarine

Oyun güncelleme yaptıktan sonraki ilk girişinizde baya bir bekliyor. En son geçen sene eylülde oynamıştım hala devam ediyorsa öyle. Ona yapacak bir şey yok.

Oyun içi lagın sebebi kalabalık mekanlardan uzak durun diyorlar.

oyuna daggerfall da başladım, diğer seçeneklerdeki görevler değişik mi, ve pve için hangisi daha iyidir?
  • zeus_1907 kullanıcısına yanıt
    Bizim Aldmeri Dominion ittifakında Türk guildimiz mevcut. İttifakına göre oyunun farklı bir haritasından başlıyorsun, ama kendi bölgeni tamamladıktan sonra oyun sana diğer ittifaklarda ki görevleri yapmaya yönlendiriyor. İttifakın PvE için bir önemi yok PvP de geçerli
  • quote:

Orijinalden alıntı: Swothra

Bizim Aldmeri Dominion ittifakında Türk guildimiz mevcut. İttifakına göre oyunun farklı bir haritasından başlıyorsun, ama kendi bölgeni tamamladıktan sonra oyun sana diğer ittifaklarda ki görevleri yapmaya yönlendiriyor. İttifakın PvE için bir önemi yok PvP de geçerli

anladım sağol.
    bişey daha var, satışta mor renkli 50-60 lvl silahlar gördüm ama hasarları bendeki 3-5 lvllerle aynı, aynı şekilde yüksek lvl oyunculara bakıyorum can miktarları benimle aynı.
    bu neden böyle,niye denk gösteriyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: zeus_1907

quote:

anladım sağol.
    bişey daha var, satışta mor renkli 50-60 lvl silahlar gördüm ama hasarları bendeki 3-5 lvllerle aynı, aynı şekilde yüksek lvl oyunculara bakıyorum can miktarları benimle aynı.

Oyunda level sistemi diğer mmolardan farklı, onların canı ve silah damagei sizle aynı ama skiller, setler, resistleri, crit şanşları, cp puanları gibi onlarca etmen dahil olduğundan; 600 cp ortalama bir oyuncu sizin karakterinizden 10 kat güçlüdür muhtemelen . Siz onlara hiç takılmayın bir an evvel cp 160 seviyesine çıkartmaya bakın

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Yeni başladım tek basıma sarmıyor. Benim gibi yeni baslayan varsa birlikte oynar,öğrenir,gelişiriz. Tank oynamayı düşünüyorum. Eşlik etmek isteyen varsa attacker olursa iyi olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: TEKINALP

Yeni başladım tek basıma sarmıyor. Benim gibi yeni baslayan varsa birlikte oynar,öğrenir,gelişiriz. Tank oynamayı düşünüyorum. Eşlik etmek isteyen varsa attacker olursa iyi olur

Hanedan guildine gel dostum iyi bir ortam arıyorsan
  • Arkadaslar oyuna yeni baslıcam ve bi kaç sorum var.

Bu stamina magicka vs onların olayı nedir?

Oyunda bow kullanmak istiyorum sizce hangi classı tercih etmeliyim?

Sadece bow ile oynayarak pvpde basarılı olabilir miyim yoksa illa yakın mesafe silahlar kullanmam mı lazım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LittleThings -- 6 Mart 2017; 23:25:44 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • LittleThings kullanıcısına yanıt
    Oyunda 2 çeşit skill cost var. Stamina yada Magicka, birisi weapon damage etkiliyor diğeri spell damage

Oyunda her class ile her silahı kullabilirsin. Kısıtlama veya limit yok, limit sensin

Sadece bow ile de işi götürebilirsin. Duruma göre zaten kendin ayarlarsın ne kullanman gerektiğini

• quote:

Oyunda 2 çeşit skill cost var. Stamina yada Magicka, birisi weapon damage etkiliyor diğeri spell damage

Oyunda her class ile her silahı kullabilirsin. Kısıtlama veya limit yok, limit sensin

Sadece bow ile de işi götürebilirsin. Duruma göre zaten kendin ayarlarsın ne kullanman gerektiğini

Cevabınız icin tesekkurler hocam. İlla bow un birlikte cok iyi gittigi bir class vardır diye dusunuyorum. Genelde nightblade ile oynuyorlar sanırım

• quote:

Orijinalden alıntı: W

quote:

Orijinalden alıntı: TEKINALP

Yeni başladım tek basıma sarmıyor. Benim gibi yeni baslayan varsa birlikte oynar,öğrenir,gelişiriz. Tank oynamayı düşünüyorum. Eşlik etmek isteyen varsa attacker olursa iyi olur

Hanedan guildine gel dostum iyi bir ortam arıyorsan

nasıl katılabilirz?
  • LittleThings kullanıcısına yanıt
    Nightblade e bow daha iyi gidiyor. Bende de NB var, bow ve çift kılıç ile kullanıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hakimichi-kun

quote:

Orijinalden alıntı: zeus_1907

quote:

anladım sağol.

Oyunda level sistemi diğer mmolardan farklı, onların canı ve silah damagei sizle aynı ama skiller, setler, resistleri, crit şanşları, cp puanları gibi onlarca etmen dahil olduğundan; 600 cp ortalama bir oyuncu sizin karakterinizden 10 kat güçlüdür muhtemelen . Siz onlara hiç takılmayın bir an evvel cp 160 seviyesine çıkartmaya bakın

cp şampiyon puanı mı oluyor, kaç levelden sonra aktif oluyor?
    2100 crown puanım varmış bunla ne almamı önerirsin, hırsız dlcsi veya imperial update mi alayım?

CP Champion Point demek. Level 50 den sonra aktif oluyor. 2100 crownu sakla derim ben. İleride ya İmperial yada Orsinium alırsın yada daha başka ihtiyaçlar.
  • bazıları arkadan yaklaşıp npcleri öldürüyorlar.
    bunu nasıl ve neden yapıyorlar?
    Dark Brotherhood DLC si ile eklendi oyuna. Görevler veriyor git şunu bunu kes, gibisinden.
  • quote:

Dark Brotherhood DLC si ile eklendi oyuna. Görevler veriyor git şunu bunu kes, gibisinden.

hımm anladım.
    peki bu level olayı nasıl işliyor, görevlerin leveli benim levelimle beraber yükseliyor, karakter levelinden düşük yada yüksek görevler alınamıyor mu,
    kullandığım bir eklentide yüksek level görevleri farklı renk göster seçeneği var ama tüm görevler benim levelimle aynı gidiyor.
  • Selamlar, saygılar, sevgiler...
    İki arkadaş oyuna gireceğiz. İkimizin de RPG ve MMORPG olarak baya bir geçmişi var. Hatta ESO betasını filan da oynamıştım ama o zamanlar WoW kasıyordum.
    Merak ettiklerim ?
    Verdiğimiz veya vereceğimiz zamana değer mi ? Eğlenir miyiz ?
    Oyunun şu anki durumu yeni başlayacakları zorlar mı ? Grup bulmak, gerektiğinde görev için adam bulmak, düşük seviye PvP alanları varsa bunlara adam bulmak gibi ?
    Maksimum levelden sonra iki kişinin katılabileceği PvE ve PvP içeriğin durumu nasıldır ? İlla bir guild mi ister mesela ? Yoksa solo olarak da aynı keyifle oynar mıyız ?
    Son olarak gold edition önerir misiniz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Crebain -- 14 Mart 2017; 16:11:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Crebain

Selamlar, saygılar, sevgiler...
    İki arkadaş oyuna gireceğiz. İkimizin de RPG ve MMORPG olarak baya bir geçmişi var. Hatta ESO betasını filan da oynamıştım ama o zamanlar WoW kasıyordum.
    Merak ettiklerim ?
    Verdiğimiz veya vereceğimiz zamana değer mi ? Eğlenir miyiz ?
    Oyunun şu anki durumu yeni başlayacakları zorlar mı ? Grup bulmak, gerektiğinde görev için adam bulmak, düşük seviye PvP alanları varsa bunlara adam bulmak gibi ?
    Maksimum levelden sonra iki kişinin katılabileceği PvE ve PvP içeriğin durumu nasıldır ? İlla bir guild mi ister mesela ? Yoksa solo olarak da aynı keyifle oynar mıyız ?
    Son olarak gold edition önerir misiniz ?

Oyun cıvıl cıvıl, pişman olmazsın eğer Elder Scrolls evrenini seviyorsan ve MMORPG arıyorsan. Tabii WOW gibi hardcore bir yapı bekleme, amaç eğlenmekse ESO tatmin eder.

• Crebain kullanıcısına yanıt
    Merhaba,
    1 seneye yakın oynuyorum, elimden geldiğince yardımcı olayım.

Açıkçası wow oynamadım, karşılaştırma yapamayacağım ama eğlenceli bir oyun olduğu bence şüphesiz.
    Yeni başlayanları zorlayan bir durum yok, şöyle bir şey var tabii eğer healer yada tanksanız grup bulma süreniz 1 dakika civarında.
    Hasar bazlı iseniz bu süre uzayabilir :)
    Yeni başlayanlara tavsiyem quest yapmanız, oyunun questleri single player tadında. Her npc seslendirilmiş ve "git bana 5 mantar topla" gibi görevler gerçekten çok nadir. Özellikle main quest bir mmo için fazla iyi.
    Tamamen pvp bazlı oynadığım için end game pve görmedim açıkçası, ama zor ve güzel diyorlar.
    Guild kesinlikle şart! maximum 5 guild'e kadar üye olabiliyorsunuz. PVP,PVE ve en önemlisi Ticaret loncaları.
    Oyunda satış yapmanız için guildiniz çeşitli şehirlerde olan satış tezgahına sahip olması gerekiyor (haftalık açık arttırma ile alınıyor) Lonca üyeleri belli vergiler karşılığı burdan itemlarını satabiliyor.
    PVP ye gelirsek, 3 faction nın kale savaşları şeklinde geçiyor. Amaç bir campaign (30 gün) boyunca kaleleri fethederek en yüksek skoru toplamak. Ana olarak 3 pvp odası var 50 level ve altı (blackwaterblade) 50 lvl ve sonrası alınan champion pointlerin geçersiz olduğu oda (Azura star) ve champion pointlerin geçerli olduğu en kalabalık oda (Trueflame)
    Champion pointlerin geçersiz olduğu odalarda olay tamamen sahip olduğunuz ekipman ve bireysel yeteneğiniz. Trueflame de ise verdiğiniz yetenek puanları geçerli olduğu için karakter buildleri büyük önem arz ediyor.
    PVE de bir süre sonra solo takılmak imkansız ama pvp de solo gayet mümkün (özellikle nightblade seniz)
    Gold editon pve takılırım diyorsanız şart, yoksa belli haritalar ve dungeonlar size kapalı olacak. Ama yok full pvp giderim diyorsanız bence gereksiz.
    Biraz karışık oldu ama yardımcı olabilmişimdir umarım :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hiko Seijuro -- 15 Mart 2017; 12:18:36 >

• W kullanıcısına yanıt
    Hiko Seijuro H kullanıcısına yanıt
    Eyvallah.
    Aslında şimdi normal ve çıktığında Morrowind almak daha bir akıl kârı görünüyordu ama sonuçta görev yapmayı seviyorum diye (WoW da "loremaster" titlem vardı :p) gold edition aldım geçtim.
    Tekrar teşekkürler.
  • 
Sayfa: önceki 393394395396397
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.