Şimdi Ara

The Elder Scrolls Online [ANA KONU] (454. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
9.459
Cevap
89
Favori
346.321
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 452453454455456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    tamamdır hocam :) steam:btrlpksrgl dc:bxtxrxlp
  • Oyunu daha önce kendi sitesinden almıştım, biraz casual takılmıştım. Şimdi Steamden 65 TL ek paketli halini aldım. Önerebileceğiniz Addon lar var mı?
  • Acaba Elsweyr Upgrade'i alsam Summerset Chapter'ı ekleniyor mu bilen varmı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • https://www.youtube.com/watch?v=VrOXTdnhlos&feature=youtu.be

Buradaki programi indir baya yararli addonslar icin. Skyshard lorebook faln bir suru addons var

• btrlpksrgl kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim, şimdi linke bakacağım. Kendim araştırdım, genelde çoğu addon çalışıyor bazıları uyumsuz sadece. Oyunu 2015 gibi almıştım biraz oynamıştım. Steamdeki indirimi görünce tekrar oradan ek paketli halini aldım, hesabımı bağladım. Şimdi ise 50 level 90CP karakterim varmış onu 160 yapmaya çalışıyorum. Sanırsam dungeon ile kolay kasılıyor ama uzun sürüyor bulması.
  • hızlı bulmasını istiyorsan kendini tank göster :P küfürlerede aldırış etme.bende yeniden başladım sıfırdan mag.sorc kasıyorum.istersen ekle beni steamden. btrlpksrgl steam kod 1048652984

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi btrlpksrgl -- 6 Nisan 2020; 23:56:18 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: FaraziVKayra

Oyunu 2016 dan beri oynayan biri olarak istediğiniz her şeyi sorabilirsiniz arkadaşlar. Gerçi genel olarak end game'im çok zayıf çünkü oyundaki bir çok triallere max 20 fps aldığım eski laptopum ile girmeye çalışıyordum. Bunlara normal trialler ve dungeonlar bile dahil Bu yüzden Morrowind DLC sinden beri oyuna girememiştim. Mart ayında ise tekrardan başladım. Dediğim gibi aklınıza takılan her şeyi (classlar,skilleri,setler,end game setleri,trialler,DLC'ler,leveling,farming vs.) sorabilirsiniz.
    Oyuna yeni başladım. Elsywere main quest zincirini tamamladım. Daha sonra yan görevler dışında başka görev bulamadım. İnternetten biraz araştırdığımda,

Önce alliance görevlerini,
    Daha sonra oyunun main quest zincirini,
    Daha sonrasında ise fighter ve mage guild main questlerini yapın diyorlar. Daggerfall Covenant alliance'ında olduğum için Stros M'Kai'den main questleri yapmaya başladım, 23 Level'ım şuan.

Doğru mu ilerliyorum? İlerleyen dönemlerde ne yapmam gerekiyor, birisi yol gösterebilirse süper olur.

• FaraziVKayra kullanıcısına yanıt
    1)hocam merhaba şimdi ben elder scrolls online elsweyr almak istiyorum fakat aylık ücret mi var oyunda? şuan steamde 40 lira her ay mı 40 vericem?

2)Standard Edition dan farkı ne elsweyr in birde? 2 lira farkla onu almak daha mantıklı değil mi?

3)oyun pay to win mi ben elsweyr pakedini alırsam oyuna daha para yatırmam zorunlu hale mi gelecek

4)arkadaşımla oynamak istiyorum oynayabilir miyim?

daha önceleri knight online oynamış birisiyim mmo açlığım var en azından az çok şey biliyorum ama emin olamadım cevapların için şimdiden teşekkürler
  • Merhaba Arkadaslar,

PS4 Platformunda oynayan arkadaşlarla oynamak isterim. Oyun hakkında biraz tecrübem var PVP odaklı oynamak istiyorum. Guildi olan yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa mesaj atmasını rica ederim.

PSN: Raworstein
  • quote:

Orijinalden alıntı: tulley

1)hocam merhaba şimdi ben elder scrolls online elsweyr almak istiyorum fakat aylık ücret mi var oyunda? şuan steamde 40 lira her ay mı 40 vericem?

2)Standard Edition dan farkı ne elsweyr in birde? 2 lira farkla onu almak daha mantıklı değil mi?

3)oyun pay to win mi ben elsweyr pakedini alırsam oyuna daha para yatırmam zorunlu hale mi gelecek

4)arkadaşımla oynamak istiyorum oynayabilir miyim?

daha önceleri knight online oynamış birisiyim mmo açlığım var en azından az çok şey biliyorum ama emin olamadım cevapların için şimdiden teşekkürler
    1-Elsweyr DLC dir. Yeni harita, yeni görevler, yeni trialler vs diye gider. Aylık ödeme durumu ESO'da şöyle. Eso Plus denilen bi zımbırtı var aylık 40 lira. Sana fazladan craft itemleri için çanta, bag space, yüzde 10 craft ve exp bonusu ve oyundaki (Elsweyr hariç) tüm DLC lere 1 ay boyunca sahip olabiliyorsun. Bir de aylık 1650 crown veriyor. Mesela oyundaki DLC fazla ve crownla alındıgı için (genelde tanesi 3000 oluyordu) ben crown alıp tek tek DLC leri alırım dersen binlik olursun. Bu yüzden her ay eso plus almak çok mantıklı oluyor. İstersen 3 aylık 6 aylık da alabilirsin. 3 aylık alırsan 3x1650 crown verilir mesela. Bu oyunda zaten end game olarak gördüğün kişilerin hepsinde eso plus var. Hee almak zorunlu değil tabii ki. Benim için en iyi yanı craft çantası. Çünkü oyunu öğrenip ilerdikçe göreceksin ki craft itemleri çantanı doldurmuş olacak. Uğraşması gerçenten aşırı zor çünkü yer kalmıyor. Craft çantası ile sınırsız bag space'in oluyor. Bence yeni oldugunuz için Elsweyr DLC sine pek ihtiyacınız yok. Sadece Necromancer classını açamayacaksınız.

2-Elsweyr dediğim gibi DLC dir. Oyun varsa 41 lira verip DLC ye erişim hakkı sağlayabilirsiniz. Standart almanız gerekiyor oyun için.

3-Eso kesinlikle P2W bir oyun değildir. Metin 2 oynadın mı bilmiyorum ama orda mesela para yatırıp istediğin itemleri oyun içi parasıyla alabiliyordun. Eso'da ise böyle bir sistem yok. Hani ben para yatırıp en iyi itemleri giyicem gibi bir şey söz konusu değil. Sadece DLC lerin şöyle bir avantajı oluyor atıyorum Elsweyr ile yeni bir trial yada dungeon geliyor ve ordan düşen itemler güncel metada giyilmesi gereken setler olabiliyor. Sende olmadıgı için DLC o setlerin farmını yapamıyorsun. Burada yine devreye Eso Plus giriyor Gerçi mayıs ayında Greymoor gelicek ve muhtemelen Elsweyr de eso plus için kullanılabilir durumda olucak.

4-Tabii ki oynayabilirsiniz. Hatta 2 kişi oynamak daha rahat level almanızı sağlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FaraziVKayra -- 9 Nisan 2020; 1:46:57 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Dancing Bear

Oyuna yeni başladım. Elsywere main quest zincirini tamamladım. Daha sonra yan görevler dışında başka görev bulamadım. İnternetten biraz araştırdığımda,

Önce alliance görevlerini,
    Daha sonra oyunun main quest zincirini,
    Daha sonrasında ise fighter ve mage guild main questlerini yapın diyorlar. Daggerfall Covenant alliance'ında olduğum için Stros M'Kai'den main questleri yapmaya başladım, 23 Level'ım şuan.

Doğru mu ilerliyorum? İlerleyen dönemlerde ne yapmam gerekiyor, birisi yol gösterebilirse süper olur.

Alıntıları Göster
    Hatta oyuna başlar başlamaz magicka karakter kasıyorsanız mages guild, stamina karakter kasıyorsanız fighters guild barını açmanız gerekiyor. Mages ve fighters questleri yapıp yapmamak size kalmıs. Orada önemli olan o barları açıp skill barını 10 yapmak. Mages guild kasmak için oyundaki tüm haritalarda lore booklar var,onları okumanız gerekiyor. Uğraştırıcı bir iş ama magicka oynanıcaksa 10 olmak zorunda maalesef. Fighters guild ise oyunda deadra ve zombiler kesilerek 10 olabiliyor. Onun dışında Main questleri yapıp level almanızı öneririm. Haritadaki dolmenler ve public dungeonlarda level almak için ideal.

Şu an yapmanız gereken oyunun tadını çıkara çıkara 50 level olmaya çalışmak. Stamina dps karakter yapılacaksa 5 medium 1 light 1 heavy, silah olarakta dual wiel ve bow giyilip o bardaki skiller açılmalıdır. Magicka dps için ise 5 light 1 medium 1 heavy zırh, silah olarakta desto ve resto staff. Sakın ben tank oynicam diyip kılıç kalkan alıp kasmayın kasamazsınız İlk başlayanlar için dps karakter kasmak en mantıklısı. Stats'larda stamina ise ful stamina, magicka ise ful magickaya puan verilmeli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FaraziVKayra -- 9 Nisan 2020; 1:54:48 >

• quote:

Orijinalden alıntı: FaraziVKayra

Hatta oyuna başlar başlamaz magicka karakter kasıyorsanız mages guild, stamina karakter kasıyorsanız fighters guild barını açmanız gerekiyor. Mages ve fighters questleri yapıp yapmamak size kalmıs. Orada önemli olan o barları açıp skill barını 10 yapmak. Mages guild kasmak için oyundaki tüm haritalarda lore booklar var,onları okumanız gerekiyor. Uğraştırıcı bir iş ama magicka oynanıcaksa 10 olmak zorunda maalesef. Fighters guild ise oyunda deadra ve zombiler kesilerek 10 olabiliyor. Onun dışında Main questleri yapıp level almanızı öneririm. Haritadaki dolmenler ve public dungeonlarda level almak için ideal.

Şu an yapmanız gereken oyunun tadını çıkara çıkara 50 level olmaya çalışmak. Stamina dps karakter yapılacaksa 5 medium 1 light 1 heavy, silah olarakta dual wiel ve bow giyilip o bardaki skiller açılmalıdır. Magicka dps için ise 5 light 1 medium 1 heavy zırh, silah olarakta desto ve resto staff. Sakın ben tank oynicam diyip kılıç kalkan alıp kasmayın kasamazsınız İlk başlayanlar için dps karakter kasmak en mantıklısı. Stats'larda stamina ise ful stamina, magicka ise ful magickaya puan verilmeli.

Alıntıları Göster
    Merhabalar, dediğiniz şekilde ilerliyorum 36 Lvl oldum. DC'nin Alliance görevlerini yapıyorum. 7 Harita mevcut, 6. Haritadayım. Buradan sonra oyunun main questini yapıp, fighters ve mages guild görevlerini bitireceğim. 50 Olmuş olurum o zamana herhalde. O noktadan sonra ne yapmam gerektiğini de yine size sorarım.

Bir sorum olacak, elimdeki silahların güçleri devamlı düşüyor, mesela 1200 Güce(Attack) sahip bir silah vardı elimde. Birkaç saat oynadıktan sonra bir baktım 1050'ye düşmüş gücü. İnternette de araştırdım bu işin mantığını, hiçbir şey bulamadım.

• quote:

Merhabalar, dediğiniz şekilde ilerliyorum 36 Lvl oldum. DC'nin Alliance görevlerini yapıyorum. 7 Harita mevcut, 6. Haritadayım. Buradan sonra oyunun main questini yapıp, fighters ve mages guild görevlerini bitireceğim. 50 Olmuş olurum o zamana herhalde. O noktadan sonra ne yapmam gerektiğini de yine size sorarım.

Bir sorum olacak, elimdeki silahların güçleri devamlı düşüyor, mesela 1200 Güce(Attack) sahip bir silah vardı elimde. Birkaç saat oynadıktan sonra bir baktım 1050'ye düşmüş gücü. İnternette de araştırdım bu işin mantığını, hiçbir şey bulamadım.

Alıntıları Göster
    Levelinize gore stackleniyor aslinda. Bu ozellik oyuna yanilmiyorsam 2 sene once falan gelmisti uzun hikaye biraz Kafaya takilcak bi durum degil zaten. 50 level olup sampiyon puaniniz 160 olana kadar itemlerinize takilmayin, bi onemi yok.

• Oyunda alliance'lar var. Her birinde 3 ırk var. Arkadaşımla oynamam için aynı alliance demi olmam gerekiyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Turuncu Sakal

Oyunda alliance'lar var. Her birinde 3 ırk var. Arkadaşımla oynamam için aynı alliance demi olmam gerekiyor?
    Cyrodil diye Pvp alanı var hocam. Burada 3 alliance da birbiriyle savaşıyorlar. Örneğin siz sarı arkadaşınız kırmızı ise buraya girdiğinizde rakip olursunuz. Cyrodil dışında oyunun diğer her alanında(yalnız görevler ve mağaralar hariç) birlikte oynayabilirsiniz.

Ayrıca Crown Store'da Any Race Any Alliance diye bir eklenti var. Bunu satın alırsanız istediğiniz renkten karakter yaratabilir arkadaşlarınızla Cyrodil'de de birlikte oynayabilirsiniz
  • Craglorn mapindeki grup görevlerinde yardımcı olabilecek bir babayiğit var mıdır?
  • Skilleri istediğimiz levelde sıfırlayabiliyorduk değil mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: BlueSquirrel

Skilleri istediğimiz levelde sıfırlayabiliyorduk değil mi?
    Evet hocam istediğiniz levelde sıfırlayabilirsiniz

• quote:

Alıntıları Göster
    Tamir edilmediği için özelliği düşmüştür yahut level arttıkça eşyanın özelliği ona göre otomatik değişmiş olabilir.

Yeni başlayan herkese tavsiyem, cp160'a kadar hiçbir silah veya zırha para harcamayın. Hiçbir anlamı yok. Kullanmayacaksınız çünkü. Champion points 160 end game denen eşyaların standart seviyesi. O seviyeye kadar sürekli olarak değişiyor. 160 olduktan sonra isterseniz 900cp olun, yine cp160 seviye eşya kullanacaksınız. O vakte kadar ister görevler ile ister "grind" ile level kasmaya devam edin. Ama yeni başlayan arkadaşlara önerim mümkünse oyundaki her görevi yapmaya çalışmaları olacak. Bu sayede oyun mekaniklerini tam anlamıyla öğrenme fırsatınız olacak. Zaten dlc'ler ve chapterlar ile beraber yüzlerce saatlik görev mevcut. Ayrıca undaunted ve karakterinize göre fighters veya mage guild seviyelerini yükseltmeyi ihmal etmeyin ve mutlaka eklentilere göz atın. Mutlaka bir trade guild'e girin. Başta satacak çok malınız olmayabilir. Önemli değil. Ufak ufak malzeme, hiç yoksa yiyecek malzemesi falan satarsınız. Hiçbir zorunluluğu olmayan guild'ler mevcut. Daha iyi yerlerde daha iyi satış yapmanızı sağlayacak guild'lerde haftalık minimum x satış miktarı veya guild bankasına x miktarda zorunlu bağış limitleri oluyor genelde. Çoğunluğu 5-10k civarı bir altın istiyor. Haftalık bunu ödemek sorun olmaz derseniz bunlara da bakabilirsiniz. Yine ayrıca lütfen oyun içinde soru sormaktan çekinmeyin. Bu konuda Eso hakikaten farklı bir seviyede. Özellikle de Avrupa sunucuları. İnsanlar hakikaten yardımcı olmaya çalışıyor ve özellikle yeni oyunculara yardımcı olmaya çalışıyorlar(try hard kafadaki gruplar hariç). Gerektiğinde gelip görevinizde yardımcı olabiliyor hatta bedava eşya vs. verebiliyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kraven -- 20 Nisan 2020; 22:2:11 >

• Merhaba arkadaşlar benim setler hakkında bir sorum var, buildimde false god ve mothers sorrow kullanıyorum şimdi sormak istediğim şey önerilen buildte eldiven "Mother's Sorrow Light Divine" olarak verilmiş ben bunu "false god light divine" ile değiştim bunun yerinede pantolon mothers sorrow divine koydum, bu şekilde yapınca bir özellik farkı oluyor mu? bire bir önerilen seti yapınca bir fark var mı?
  • 
Sayfa: önceki 452453454455456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.