Şimdi Ara

The Elder Scrolls Online [ANA KONU] (428. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
9.459
Cevap
88
Favori
346.360
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 426427428429430
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sigaradan, alkolden beter oyun bırakamıyorum resmen. PVP den sıkılınca dungeon ondan sıkılınca single harita tamamlıyım biraz, e item dismentle ladım matları sattım falan filan derken gün bitmiş. Daha 1 hafta oldu başlayalı ama bakalım hayırlısı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nihonto -- 12 Ocak 2019; 20:26:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nihonto

Sigaradan, alkolden beter oyun bırakamıyorum resmen. PVP den sıkılınca dungeon ondan sıkılınca single harita tamamlıyım biraz, e item dismentle ladım matları sattım falan filan derken gün bitmiş. Daha 1 hafta oldu başlayalı ama bakalım hayırlısı
    Oyun çok zevkli, çok bağımlılık yapıyor ama çok vakit istiyor. O yüzden bıraktım. Okul mokul bırakmıyor yoksa...
  • Bir max CP hesap kasıp sattım. Sıkıldığımdan değil kurtulmak için :) Tekrar başladım şu an 600 cp olması gerek ara verdim. Bu oyuna yeni başlayacak olanlar çok şanslı, muhteşem bir dünyası vardır ESO'nun ve şu an piyasadaki tartışmasız en zengin MMORPG derim. Ama aşırı vakit yer, sürükler söyleyeyim.
  • W kullanıcısına yanıt
    nasıl hızlı cp kasarım bi öneriniz var mı ? şuan 300 cp karakterim
  • W kullanıcısına yanıt
    Tecrübelerinizi aktarırsanız çok güzel olur. Ben de yeni başladım sayılırım, günlük pledge ve random dungeonlar, haritadaki görevler dışında yaptığım bir aktivite yok. Haliyle biraz yavaş ilerliyorum. Craft malzemelerini de toplamadan geçmiyorum. Şunu şöyle yapsanız daha yararlı olur dediğiniz birşeyler varsa öğrenmek isteriz.
  • noir06 kullanıcısına yanıt
    Summerset hikayesini berbat bağlamışlar hocam, lore değişti tamamen şimdi şu expansion yüzünden haklısınız. Her ne kadar Wood Elf olsam da o mekanlar sonuçta High Elflere özel ve başka ırk giremiyor. Özel davetiye ile gidiyoruz tamam ama ben adamların başkentinde çirkin Orkları ( evet ırkçıyım :D ) garip geliyor açıkçası. Umarım yeni paket lore'u bozacak cinsten olmaz.
  • Hikayenin bozulması kötü birşey evet ama sonuçta bu bir oyun ve biz oyuncular ne kadar içerik edinsek kârdır. Aksi taktirde o diyarları nasıl görecek ve deneyimleyecektik?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cheryl Mason

Summerset hikayesini berbat bağlamışlar hocam, lore değişti tamamen şimdi şu expansion yüzünden haklısınız. Her ne kadar Wood Elf olsam da o mekanlar sonuçta High Elflere özel ve başka ırk giremiyor. Özel davetiye ile gidiyoruz tamam ama ben adamların başkentinde çirkin Orkları ( evet ırkçıyım :D ) garip geliyor açıkçası. Umarım yeni paket lore'u bozacak cinsten olmaz.
    Evet öyle maalesef. Zaten lore için oynayanların gözüne bir çok şey batıyor hocam. Sen tutupta online bir TES evreni yapayım dersen bunlarda kaçınılmazdır elbet, fakat yinede insanın içinde burukluk oluyor işte

Yeni gelecek olan içerik belli olmadı sanırım halen?

• noir06 kullanıcısına yanıt
    Az buçuk belli oldu aslında. 3 Sancak Savaşı'nı sonlandırmak için bir büyücü kadim bir ejderi uyandırıyor ama işler beklendiği gibi gitmiyor tabi ki. Biz de Hero of Tamriel olarak oraya da el atacağız. Detaylar bu gece netleşir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tahmin edildiği gibi yeni ek paket Elsweyr oldu. Oyuna 2 yeni dungeon ile Necromancer sınıfı ekleniyor. Ve tahmin edilenin aksine bir değil bir sürü ejderha geliyor. Skyrim'de binlerce yıldır ortadan kaybolmuş olan ejderhaların aslında çok da uzak olmayan bir geçmişte geri döndüklerini öğrenmiş oluyoruz böylece. Lore daha ne kadar berbat edilebilir bilmiyorum.
  • Necromancer sınıfının özellikleri ne olacak?
  • Ahhah ha bu yorumları görmek için uzun bir aradan sonra buraya gelmiştim. ESO ilk duyurulduğunda oyunun hikayesi için "Pastanın ortasından kesip içine krema koymak gibi" denmişti. Ejderhaları görünce çok şaşırdım açıkçası. Aynen dediğiniz gibi olmuş.

Paranın gözü kör olsun.
  • Çok detay vermediler benim izlediğim yere kadar. Ama önceki TES oyunları gibi olacağını düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kene.

Tecrübelerinizi aktarırsanız çok güzel olur. Ben de yeni başladım sayılırım, günlük pledge ve random dungeonlar, haritadaki görevler dışında yaptığım bir aktivite yok. Haliyle biraz yavaş ilerliyorum. Craft malzemelerini de toplamadan geçmiyorum. Şunu şöyle yapsanız daha yararlı olur dediğiniz birşeyler varsa öğrenmek isteriz.
    En iyi exp etkinlik dönemleri kasılıyor tabii. 10-15 günlük double exp event dönemlerinde. Aslında en hızlı ve bol exp için tek bir yöntem var. O da Craglorn'da Skyreach adlı zindana girmek. Burası public dg'lerden farklı ve girdiğinizde sadece siz (varsa partinizdeki kişi) oluyorsunuz. Her çıktığınızda içerideki moblar resetleniyor.

İçeride yüzlerce mob yer alıyor ve her turda epey xp veriyor. 400 cp üstü bir Sorcerer gearları iyiyse burayı çok rahat solo dönebilmeli. İki kişi tabii çok daha seri olur.

Skyreach için Magicka Sorcerer en ideali. Tek başınıza dönemiyorsanız fazladan XP içini yanına partner arayan kişilerden biriyle girebilirsiniz. Hiç bulamıyorsanız da tur başına belli ücretlerle farm yapanlar var. Biraz gold harcanıyor tabi. Genelde tur başı 3-4k arası ücretler alınıyor.

Eğer Skyreach'te sizi biri taşıyacaksa üzerinizde mutlaka training gear set olmalı ve Psijic ambrosia (exp artıran pot) basılı olmalı. Solo dönecekseniz zaten training set ile dönmeniz zor olur.

• Veya Alikr çölünde 7/24 dolmen gruplarına katılarakta iyi tecrübe puanı kasabilirsiniz.

• Arkadaşlar,

Beraber görev yapabileceğim, her bir satırı okuyarak devam edebileceğim oynamak isteyen yeni arkadaşlar var mı?

560 CP'yim (bayadır oynamıyordum) ama Crafter karakterim hariç hepsini sildim ve tüm itemleri sattım. (Sadece materyaller duruyor.) Oyuna 0 dan başlamak gibi bir şey yani. Hatta CP reset olsa onu da resetleyecektim de, ticket atmayı düşündüm ama sonra vazgeçtim. Crafter karakteri lazım olur.

Var mı yeni başlayıp her hikayeyi takip ederek, en küçük bir notu bile okuyarak oynayacak? Yeni expansion gelene kadar varolan tüm görevleri bitirmeyi düşünüyorum tadını çıkarta çıkarta. (Trialler vs. tüm görevler bitince bakacağım.)

• Eskiden ben de öyle yapıyordum, bir bölgedeki görevler ve etkinlikleri anlayarak %100 bitirmeden diğer bölgeye geçmiyordum. O kadar eğlenceliydi ki bir bölgeyi tamamen keşfedip diğerine geçerken sanki asırlar geçmiş gibi hissediyorsunuz (çünkü bayağı uzun sürüyor) ve her bir bölge sizde farklı duygular bırakıyordu.

Gerçekten de her bir bölge özenle tasarlanmış ve hepsinin kendine has farklı atmosferi var bu oyunda. Özellikle Dominion bölgelerindeki yaşadığınız atmosferin ve deneyimin tadı paha biçilemez.

Ama bir süre sonra insan artık oyun sonunu (Gâvurca: end game) deneyimleyecek bir PVP karakteri yapmak istiyor ve görevleri bırakıp hızlı seviye atlayacak sıkıcı yollara başvuruyor.

Ondan sonra geriye dönüp görevlere kaldığı yerden devam etmesi zor oluyor (en azından bende öyle). Şu an iki karakterim var, biri zanaatkâr diğeri aşçı. İkisi de artık PVP için uygun hale getirilmiş karakterler ve insanın dönüp görevlere kaldığı yerden devam etmeyi canı istemiyor.

(Bir de kimyager & tılsımcı büyücü karakterim vardı ama Cyrodiil'de sürekli alt edildiğim için sinirlenip silmiştim, sonra çok pişman oldum, göz yaşlarımı tutmakta zorluk çekiyorum.)

Çünkü görevlerin bir güzel yanı da görev yaparken seviye almak ve eşyalarınız en gelişmiş düzeyde olmadığı için sürekli işinize yarayan daha iyi eşyaların çıkmasıyla sevinmek ve heyecanlanmak.

Bunu haliyle son seviye gelişmiş karakterinizle yapmak isterseniz aynı tadı almanız imkansız maalesef. Ee yeni bir karakter açıp aynı görevleri baştan yapmakta olmuyor. Yani böyle bir sıkıntım var dile getireyim dedim. İçimi döktüm. O yüzden yeni başlayan arkadaşlar bu hataya düşmesin. Görev karakteriniz ile PVP karakterinizi ayırın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-63DBB8E76 -- 18 Ocak 2019; 17:52:26 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-63DBB8E76

Eskiden ben de öyle yapıyordum, bir bölgedeki görevler ve etkinlikleri anlayarak %100 bitirmeden diğer bölgeye geçmiyordum. O kadar eğlenceliydi ki bir bölgeyi tamamen keşfedip diğerine geçerken sanki asırlar geçmiş gibi hissediyorsunuz (çünkü bayağı uzun sürüyor) ve her bir bölge sizde farklı duygular bırakıyordu.

Gerçekten de her bir bölge özenle tasarlanmış ve hepsinin kendine has farklı atmosferi var bu oyunda. Özellikle Dominion bölgelerindeki yaşadığınız atmosferin ve deneyimin tadı paha biçilemez.

Ama bir süre sonra insan artık oyun sonunu (Gâvurca: end game) deneyimleyecek bir PVP karakteri yapmak istiyor ve görevleri bırakıp hızlı seviye atlayacak sıkıcı yollara başvuruyor.

Ondan sonra geriye dönüp görevlere kaldığı yerden devam etmesi zor oluyor (en azından bende öyle). Şu an iki karakterim var, biri zanaatkâr diğeri aşçı. İkisi de artık PVP için uygun hale getirilmiş karakterler ve insanın dönüp görevlere kaldığı yerden devam etmeyi canı istemiyor.

(Bir de kimyager & tılsımcı büyücü karakterim vardı ama Cyrodiil'de sürekli alt edildiğim için sinirlenip silmiştim, sonra çok pişman oldum, göz yaşlarımı tutmakta zorluk çekiyorum.)

Çünkü görevlerin bir güzel yanı da görev yaparken seviye almak ve eşyalarınız en gelişmiş düzeyde olmadığı için sürekli işinize yarayan daha iyi eşyaların çıkmasıyla sevinmek ve heyecanlanmak.

Bunu haliyle son seviye gelişmiş karakterinizle yapmak isterseniz aynı tadı almanız imkansız maalesef. Ee yeni bir karakter açıp aynı görevleri baştan yapmakta olmuyor. Yani böyle bir sıkıntım var dile getireyim dedim. İçimi döktüm. O yüzden yeni başlayan arkadaşlar bu hataya düşmesin. Görev karakteriniz ile PVP karakterinizi ayırın.
    Bence en iyi yöntem: 1 crafter + main karakter yapmak. Onla da bütün görevleri yapmak. PvP karakterlerini zaten sonra serice 50 lvl yapmak yetiyor.

• Valla hocam işin içine pvp filan girince yani rekabet girince hem yorucu oluyor hem zevk alamıyorum belli bir şeyden sonra. Bu oyunu diğer MMORPG lerden ayıran ve güzel kılan yönü Single da devam edilebilmesi. En küçük bir görev bile seslendirilmiş profesyonelce, detaylı bir şekilde düşünülmüş.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam merhaba. Benim birkaç karakterim var şuan, bir tanesini hikaye için ilerletiyorum. Ana karakterim de o zaten. Hikaye kısmında sadece Ebonheart'ta ilerledim. Dilerseniz oynarız beraber.
  • 
Sayfa: önceki 426427428429430
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.