Şimdi Ara

The Elder Scrolls Online [ANA KONU] (423. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
9.459
Cevap
88
Favori
346.375
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 421422423424425
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Ravenholm

Bunu ayrıca sormam lazımdı, evet o dediğiniz ESO için (sanırım GoogleTranslate'den) oyuna altyazı gömme/uyarlama konusunu biliyorum da ilgilenememiştim gerçekten işe yarıyor mu?. Oyunu falan bozmuyorsa doğru düzgün çalışıyor kurulabiliyorsa neden kullanmayalım ki bunu nasıl ESO için hallettiniz bir şekilde anlatırsanız iyi olur.

Alıntıları Göster
    Konuyu açan arkadaşın anlattığı sırayla yaparsanız oluyor hocam. Oyun içindeki hemen hemen her şey düzgün bir şekilde Türkçe karşılığını öğrenebiliyorsunuz bu sayede, oyunu bozmuyor.

Alttaki sorunuza şöyle cevap vereyim. O sürümün size İmperial ırkı ve bir iki küçük avantaj dışında çok da artısı yok. Summerset'i ayrı olarak alırsanız şuan ki bence şuan erken olur yine daha ucuza geliyor. Premium üyelik aldığınızda Summerset haricindeki o dlclere zaten ücretsiz erişiminiz olacak ve artı olarak daha pek çok avantaj. O paket 190'a değmiyor bence.

• Ravenholm kullanıcısına yanıt
    Summerset hariç saydığınız tüm o içeriklere bir plus ile ulaşabiliyorsunuz (summerset de biraz zaman sonra dahil olacaktır), daha lore uğruna göreceğiniz yola yeni başladınız hocam bu kadar aceleci olmayın, zamanla öğreniyorsunuz her şeyi zaten
  • quote:

Orijinalden alıntı: Psikotrex

Summerset'i en ucuza nereden buluruz ?
    Şu an Steam'de Sonbahar indirimleri vesilesiyle %63 indirimde. Normal versiyonu 55 TL iken Digital Collectors Edition 70 TL bandında satılmakta. Fırsat bu fırsat deyip dün ben de satın aldım. Zaten önceden oynuyordum, şimdi tekrar başlıyorum.

The Elder Scrolls Online [ANA KONU]

Edit: G2A ve Kinguin gibi siteleri de takip etmekte her zaman fayda var. ESO Morrowind'i vakti zamanında 8 TL'ye satın almıştım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Deathspell Omega -- 24 Kasım 2018; 9:4:39 >

• @SirSherlock ve @Noir06 tamam arkadaşlar zaten en akıllıca karar sizlerin dediği şekilde düşünmekti ben de ESO base game + Morrowind paketini aldım iyi oldu gayet memnunum, eh diğer Summerset ve ek DLC içeriklerini de bıraktım gözü yaşlı ağlamaklı :) Bu arada PLUS üyelikleri de cazip gözüküyor 90 günlük 12-14$, ayrıca üste saydığım DLC update'leri PLUS ile geliyormuş doğruymuş bunun dışında Summerset veriyorlar mı bilemiyorum onu göremedim Bethesda sayfasında.

Deathspell Omega aynen Steam indirimleri şu an ESO için çok iyi gidiyor fakat bana Summerset pek önerilmedi özellikle yeni ESO oyuncusu olanlara gereksiz denildi bıraktık. ESO base game + Morrowind DLC 50TL ve Summerset tek DLC olarak 55TL, çok önceden devamlı bir ESO oyuncusu olsam hani eksik bir şey kalmasın diye tüm ESO içeriğini bu Steam indirimlerinde kesinlikle tamamlardım.
  • quote:

@SirSherlock ve @Noir06 tamam arkadaşlar zaten en akıllıca karar sizlerin dediği şekilde düşünmekti ben de ESO base game + Morrowind paketini aldım iyi oldu gayet memnunum, eh diğer Summerset ve ek DLC içeriklerini de bıraktım gözü yaşlı ağlamaklı :) Bu arada PLUS üyelikleri de cazip gözüküyor 90 günlük 12-14$, ayrıca üste saydığım DLC update'leri PLUS ile geliyormuş doğruymuş bunun dışında Summerset veriyorlar mı bilemiyorum onu göremedim Bethesda sayfasında.

Deathspell Omega aynen Steam indirimleri şu an ESO için çok iyi gidiyor fakat bana Summerset pek önerilmedi özellikle yeni ESO oyuncusu olanlara gereksiz denildi bıraktık. ESO base game + Morrowind DLC 50TL ve Summerset tek DLC olarak 55TL, çok önceden devamlı bir ESO oyuncusu olsam hani eksik bir şey kalmasın diye tüm ESO içeriğini bu Steam indirimlerinde kesinlikle tamamlardım.
    Dostum ben zaten 500 küsür levelim. Hedefim endgame olduğu için mecbur almam gerek. Jewelcrafting sadece Summerset ile aktif oluyor. El mecbur

• Bu tarz satın alınan ek expansion paketleri hesabınızda kalıcı olarak bulunuyor. Premium gibi otuz gün durup kaybolma durumları olmuyor yani. Her ne kadar sunduğu içerik endgame'e yönelik olmuş olsa da Summerset paketindeki görevleri yaparak hikayeyi öğrenebilirsiniz. Artık buildini tamamladığınız bir karaktere sahip olduğunuzda da jewelcrafting kısmına geçer, dungeonlara katılırsınız. Bunları yazıyorum çünkü 800 saate yakın oynamama rağmen ben daha Morrowind'i bırakın Tamriel'deki görevlerin bile yarısını bitiremedim. O kadar saate rağmen bildiğiniz Morrowind chapterlara geçemedim. Bütün hepsi sarı itemlardan oluşan (buildim tam olsa da şimdi meta Summerset setlerine dönmüş.) veteran dungeonların birçoğunu kolaylıkla geçebilmiş HP-based tank oynuyorum. Oyunun partyfinder kısmıyla dungeonlara sardıktan sonra inanın insanın aklına ne Tamriel geliyor, ne Morrowind geliyor, ne de Summerset geliyor. Hele bir de bilgili kişilerden oluşan sosyal bir guilde katılırsanız gün yüzü bile göremiyorsunuz. @Ravenholm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Deathspell Omega -- 24 Kasım 2018; 9:5:1 >

• Ben de 560 küsur levelim. Oynamak isteyen olursa eklesin WaapS7 oyun içi nick, bir arkadaşımla birlikte oynuyorum genelde.
  • Aylık 42TL olan ESO Plus aboneliğini ileride düşüneceğim bakalım, şimdilik önce bir ESO'ya alışmam lazım kesin şart bu özellikle Inventory ekranı nedir öyle ya? of başım döndü sağında solunda yukarıda aşağıda bir çok ayarlar bakılması kontrol edilmesi gerekenler şeyler zımbırtılar materyaller var da bayağı ağır geldi bünyeye, Oblivion & Skyrim'den buralara ESO ortamına düşmek o kadar da hoş değilmiş doğrusu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ravenholm -- 26 Kasım 2018; 0:30:40 >
  • Bir sorum olacaktı arkadaşlar.

Crafting işine girmek istediğim için mecburen ESO Plus üyelik aldım 6 aylık. Çünkü hem banka hem envanterim hem de evimdeki sandık ağzına kadar doldular. O yüzden zorunluluk hale geldi. Şimdi sorum şu. Hesabımda 500 Crown varken bir anda 10400 Crown'a yükseldi. Normalde aylık 1500 değil miydi? Tüm Crownu bir anda mı veriyorlar?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cheryl Mason

Bir sorum olacaktı arkadaşlar.

Crafting işine girmek istediğim için mecburen ESO Plus üyelik aldım 6 aylık. Çünkü hem banka hem envanterim hem de evimdeki sandık ağzına kadar doldular. O yüzden zorunluluk hale geldi. Şimdi sorum şu. Hesabımda 500 Crown varken bir anda 10400 Crown'a yükseldi. Normalde aylık 1500 değil miydi? Tüm Crownu bir anda mı veriyorlar?
    Aylık abonelik aldıysanız her ay yenilenme tarihinde 1500 verir. 3 aylık abonelik aldıysanız 3 ayda bi' yenilenir ve yenilenme tarihinde 3 aylık crown topluca verilir. 6 aylık da aynı şekilde...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-0988D7594

Aylık abonelik aldıysanız her ay yenilenme tarihinde 1500 verir. 3 aylık abonelik aldıysanız 3 ayda bi' yenilenir ve yenilenme tarihinde 3 aylık crown topluca verilir. 6 aylık da aynı şekilde...

Alıntıları Göster
    Anladım hocam o zaman 6 aylığı birden verdiler. Sanırım 900 Crown da hediye etmiş oldular, çünkü normalde 9000 yapıyor.
  • Arkadaşlar ana menüde grafik ayarlarından çözünürlük seçebiliyor muyuz? 1920x1080 seçemiyorum o ayar pasif durumda.

Bir de oyundan çıkış yapmak istediğimizde ESC basıp Singout logout exit hangisini seçmek lazım? Hepsi farklı davranıyor gibi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Arkadaşlar ana menüde grafik ayarlarından çözünürlük seçebiliyor muyuz? 1920x1080 seçemiyorum o ayar pasif durumda.

Bir de oyundan çıkış yapmak istediğimizde ESC basıp Singout logout exit hangisini seçmek lazım? Hepsi farklı davranıyor gibi.
    Hocam esc yapıp settings yaptığınızda oradan değişiyor tüm grafik ayarları, çözünürlük de dahil.

Yine esc yapıp log out dediğinizde ana menüye, quit dediğinizde ise tamamen çıkmış olursunuz.
  • quote:

Arkadaşlar ana menüde grafik ayarlarından çözünürlük seçebiliyor muyuz? 1920x1080 seçemiyorum o ayar pasif durumda.

Borderless yerine Full Screen yapın.

• İlk cıktıgı sene 1.5 ay kadar oynamıştım daha sonra oynayamadım öyle kalmıştı oyun. Buaralar içimde yeniden bir ESO aşkı alevlendi, steam de indirimlerde mevcutken hazır alsam mı almasam mı çok kararsızım

Oyuncu durumu nasıl? Serverlar oyuncu sayısı konusunda herhangi bir sıkıntı çekiyor mu arkadaşlar?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Denuedo

İlk cıktıgı sene 1.5 ay kadar oynamıştım daha sonra oynayamadım öyle kalmıştı oyun. Buaralar içimde yeniden bir ESO aşkı alevlendi, steam de indirimlerde mevcutken hazır alsam mı almasam mı çok kararsızım

Oyuncu durumu nasıl? Serverlar oyuncu sayısı konusunda herhangi bir sıkıntı çekiyor mu arkadaşlar?
    Ben bir süredir girmiyorum ama Tamriel Unlimited geldiğinde başlamıştım ara ara giriyorum bi kaç ay oynayıp ara veriyorum. Oynadığım sürelerde hiç oyuncu sıkıntısı yaşamadım. Ama aktiviteler için guild bulursan aktif daha kolay iletişim kurarsın daha hızlı oyuncu bulursun.

• Crafting malzemelerinin haritada yerini gösteren (özellikle simyacılık için) ya da dolaşırken yanından geçerken fark etmemizi sağlayacak bir eklenti var mı acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cheryl Mason

Crafting malzemelerinin haritada yerini gösteren (özellikle simyacılık için) ya da dolaşırken yanından geçerken fark etmemizi sağlayacak bir eklenti var mı acaba?
    Addonlar var.

Topladığınız crafting malzemelerini, türlerine göre ayırt da edebilirsiniz, haritada pinle işaretliyor. Zaten belli yerlerde ve yakınlarında çıkıyor spawn noktaları aynı yani. O şekilde gidip bulabiliyorsunuz. Ayrıca bu pinleri sıfırdan başlatıyor normalde fakat dışarıdan da veri aktarabiliyorsunuz, başka oyuncular tarafından paylaşılmış pinler vs.. Ben oynadığım zamanda harvestmap vardı. Bi' bakın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-0988D7594

Addonlar var.

Topladığınız crafting malzemelerini, türlerine göre ayırt da edebilirsiniz, haritada pinle işaretliyor. Zaten belli yerlerde ve yakınlarında çıkıyor spawn noktaları aynı yani. O şekilde gidip bulabiliyorsunuz. Ayrıca bu pinleri sıfırdan başlatıyor normalde fakat dışarıdan da veri aktarabiliyorsunuz, başka oyuncular tarafından paylaşılmış pinler vs.. Ben oynadığım zamanda harvestmap vardı. Bi' bakın.

Alıntıları Göster
    Addon varsa yükleyebileceğim çok iyi olur.

• Bu ESO konusunda son 1-2 aydır bulunuyorum bilen bilir ve en başta söylediğim gibi; hayatında ilk kez bir online MMORPG oynayan (hatta oyunların Multiplayer'ından bile hep uzak durmuş) birisi için siz de tahmin edeceğiniz üzere ESO oynayışım/ilerleyişim hiç birinize benzemeyecek ve tabii ki bunu üzülerek söylüyorum. Keşke sizler gibi seviye 500'leri görmüş ESO'cular gibi yapabilsem ESO'yu tam tekmil yerli yerinde anlayarak dinleyerek oynayabilsem her şeyi kitabına göre yaparak yürüsem gitsem ama imkanı yok böyle davranamam.

TES: Oblivion & Skyrim aşığı delisi fanatiği bir oyuncu olarak sırf bu yüzden ESO'ya (özellikle Morrowind - Summerset tarafına) heveslendiğimi söylemiştim indirim bekleyip aldık işte aranızda bunu bilenler var sağolsunlar bilgilerini eksik etmediler. Fakat Oblivion & Skyrim sonrası bulaştığım ESO'nun oyun işleyişi-oynayışı inventory skill perk craft ekranları şusu busu derken bana acayip ağır geldi gerçekten o menülerde kayboluyorum adeta başımı ağrıttı ve bu yüzden ESO'nun inventory skill craft o taraflarında fazla oyalanmadan (tamamen Sinleplayer amaçlı) görevden göreve gitmekle etrafı keşfetmekle meşgul oluyorum.

Daha yeni level/seviye atladığımda skill'midir perk puanı'mıdır nedir gelince (her seviye de sırayla) magicha-health-stamina bunlara paylaştırıp devam etmeyi planlıyorum. Oralarda başka bir şey yapamıyorum, ESO'nun o diğer menü işleri orası burası gerçekten zor geliyor beni oyundan kopartıyor o menülerde oyalanmaktan sıkılıyorum. Bir de Oblivion, Skyrim, Witcher, Fallout gibi oyunlardan alışkınız ya her gördüğüm alınabilecek her şeyi loot'lama huyum kurusun valla ESO'da bu yemiyormuş :D İşte şu an VIVEC City'deyim çanta kapasite dolmasından muzdaribim, silah zırh health arttıran vb materyaller haricinde üzerimde ne varsa her tür ot cevher bitki şişe allı morlu rengarenk maddeler neyse vs hepsini satıp kurtulayım diyorum gerçi çoğu sıfır(0) kıymetindeymiş.

http://elderscrolls.wikia.com/wiki/Vivec_City_(Online)

• 
Sayfa: önceki 421422423424425
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.