Şimdi Ara

The Elder Scrolls Online [ANA KONU] (349. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
9.459
Cevap
88
Favori
346.354
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 347348349350351
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Elder Scrolls Online'ın yaptığı en iyi şeylerden biri sınıf tasarımını çok geniş bırakması. Eğer yakın dövüş istiyorsan sınıfını buna göre seçmene hiç gerek yok; ben bir sürü sorcerer gördüm yakın dövüş silahları kullanan ve hiç beklemeyeceğin seviyede işe yarıyor (lightning form diey bir büyüleri var mesela; standard hali gayet başarılı zaten ama hele bir de morph yaparsan magicka değil stamina'nı baz alıyor)

Benim tavsiyem zaten 3 tane sınıf var; hepsini biraz dene yetenek ağaçlarına bak sonrasında karar verirsin hangisini melee oynamak istediğine. Ben templar oynuyorum ama genelde her MMORPG'de healer oynadığım için level kasma kısmı dışında yakın dövüş hasarında veya pvp'de nasıldır bir şey söyleyemiyorum :)

Kolaylıklar,
  • quote:

Orijinalden alıntı: GumburGuney

Elder Scrolls Online'ın yaptığı en iyi şeylerden biri sınıf tasarımını çok geniş bırakması. Eğer yakın dövüş istiyorsan sınıfını buna göre seçmene hiç gerek yok; ben bir sürü sorcerer gördüm yakın dövüş silahları kullanan ve hiç beklemeyeceğin seviyede işe yarıyor (lightning form diey bir büyüleri var mesela; standard hali gayet başarılı zaten ama hele bir de morph yaparsan magicka değil stamina'nı baz alıyor)

Benim tavsiyem zaten 3 tane sınıf var; hepsini biraz dene yetenek ağaçlarına bak sonrasında karar verirsin hangisini melee oynamak istediğine. Ben templar oynuyorum ama genelde her MMORPG'de healer oynadığım için level kasma kısmı dışında yakın dövüş hasarında veya pvp'de nasıldır bir şey söyleyemiyorum :)

Kolaylıklar,

hocam çok teşekkürler cevaplarınız için nightblade açtım şimdilik öğrenmeye çalışıyorum oyunu

@Zaris

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Twelve

quote:

Kolaylıklar,

hocam çok teşekkürler cevaplarınız için nightblade açtım şimdilik öğrenmeye çalışıyorum oyunu

@Zaris

benim bildiğim night blade baya sağlam dps üzerine kurulu bir karakter. ona birde vampirlik felan katıyolar bir eline dagger bir eline büyücü silahı felan alıyorlar ilginç aksiyonlara giriyor karakter görünmezlikte cabası.

yukarıdaki arkadaşın dediği gibi çok sabit karakter yok kendin şekillendirebiliyorsun.

ama şöyle bir durum var hybird karakter yaratmaktansa focus karakter yaratmak iyidir. ben mesela healer'ım full healer özelliklerini açıyorum. dps yapmıyorum hiç dungeonlarda zaten tüm magicka tükeniyor adamlara hp basarken.

ama oyun hybird karakterlerinde çok sağlam iş yaptığı bir oyun. oyun çok ilginç bir oyun açıkcası baya baya güzel aynı zamanda. bende yeni başladım sayılır ufaktan çözüyorum herşeyi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Zaris

quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Twelve

quote:

Kolaylıklar,

@Zaris

benim bildiğim night blade baya sağlam dps üzerine kurulu bir karakter. ona birde vampirlik felan katıyolar bir eline dagger bir eline büyücü silahı felan alıyorlar ilginç aksiyonlara giriyor karakter görünmezlikte cabası.

yukarıdaki arkadaşın dediği gibi çok sabit karakter yok kendin şekillendirebiliyorsun.

ama şöyle bir durum var hybird karakter yaratmaktansa focus karakter yaratmak iyidir. ben mesela healer'ım full healer özelliklerini açıyorum. dps yapmıyorum hiç dungeonlarda zaten tüm magicka tükeniyor adamlara hp basarken.

ama oyun hybird karakterlerinde çok sağlam iş yaptığı bir oyun. oyun çok ilginç bir oyun açıkcası baya baya güzel aynı zamanda. bende yeni başladım sayılır ufaktan çözüyorum herşeyi.

O her ucu açık bırakmasını acayip seviyorum oyunun; bir de zaten normalde single player oyun gibi takılabiliyorsun - elder scrolls oyunu tadını da veriyor, build'leri de kafana göre yapıyorsun... Herhalde karakter esnekliği konusunda en iyi MMORPG'lerden biri. Şimdi nightblade tank yapsam mı modundayım mesela, hazır imperial edition var elimin altında; güzel olabilir.

Bir de çok video linklemek istemiyorum ama şöyle bir muhabbet yaptım zamanında, burda da paylaşmış olayım:https://www.youtube.com/watch?v=DTbQ2LaASoM

Kolaylıklar,

• quote:

Orijinalden alıntı: Swothra

Birileri guild kurmuştu. Geçmiş mesajlarda vardır. Hala aktifler mi diye sorabilirsiniz.

hocam izninizle birşey soracağım.

alchemy kasmakta sorun yaşıyorum.

priest olarak yemek ve pot üzerine yoğunlaşacağım. alchemy'den başlamak istedim. etrafta topladığım çiçeklerin bir kısmında traitler gözükürken bir kısmında traitler gözükmüyor.

acaba traitleri açmak için ne yapmam lazım tam olarak?

şuan alchemy mesleğinde 13lvl'im baya baya zorlanıyorum bu meslekte açıkcası.

diğer meslekler gibi research edilemiyor çünkü biraz kafam karıştı.
  • Zaris kullanıcısına yanıt
    Alchemy de bitkiler oyunda başından sonuna kadar hep aynı. Sadece kullanılan su değişiyor. Leveli yüksek su kullanırsan daha çok exp kazanırsın.

Traiti gözüküyorsa onu keşfetmissin demektir. Keşfedilmeyen gözükmüyor, internetten bakıp hepsini açabilirsin.
  • quote:

Alchemy de bitkiler oyunda başından sonuna kadar hep aynı. Sadece kullanılan su değişiyor. Leveli yüksek su kullanırsan daha çok exp kazanırsın.

Traiti gözüküyorsa onu keşfetmissin demektir. Keşfedilmeyen gözükmüyor, internetten bakıp hepsini açabilirsin.

hocam aslında asıl sorum bu değil cevap için teşekkürler.

çiçeklerdeki traiti açmayı bulamıyordum bugün chatten birine sordum, çiçekleri yemen lazım dedi traitlerini açman için. dedim nasıl yani normal yiyormuyuz evet dedi. sonra baktım hakikaten yeyince açıldı traitler. noobluğun dibine vurdum

Çiçek yeme işi yeni olabilir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

sorma hocam ya çok dumur oldum bir yandanda kolay bir şey olduğu için sevindim.

alchemy'i bu trait olayını aştıktan sonra epey bir anladım sayılır. şimdi yemek işine girişicem bakalım onda neler yedirecekler
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zaris

quote:

sorma hocam ya çok dumur oldum bir yandanda kolay bir şey olduğu için sevindim.

alchemy'i bu trait olayını aştıktan sonra epey bir anladım sayılır. şimdi yemek işine girişicem bakalım onda neler yedirecekler

Yemek işinde tarif bulman lazım hep.
  • https://www.youtube.com/watch?v=VP7X7j5hwus&list=PL1a7Z1GRrCmkJ_Z-cEigSBYx864vCWfMF&index=2

bu videoda 6.33 de elemanın sırttan bir şeyler çıkıyor o hangi skill ve ne işe yarıyor ? Başka videolarda da gördüm de
  • Ben banka bulamıyorum nerden bulucam bankayı bilen var mı
  • quote:

Orijinalden alıntı: gsburak5b

Ben banka bulamıyorum nerden bulucam bankayı bilen var mı

her bölgenin merkez şehiri vardır o şehire girince banka şu ikonun olduğu yerdedir.

The Elder Scrolls Online [ANA KONU]

Çok teşekkür ettim, birde motifleri nasıl öğrenebilirim bu konuda bilgi verebilir misiniz ?
  • quote:

Çok teşekkür ettim, birde motifleri nasıl öğrenebilirim bu konuda bilgi verebilir misiniz ?

bende oyunda çok yeniyim ama burda çok hoş bir video var recipe'ler nereden lootlanıyor vs gösteriyor.

https://youtu.be/UEfymeqIWhY

yani başka arkadaşlar yardımcı olacaklardır muhtemelen ben henüz motif kısmına erişemedim lvl34üm

• quote:

Orijinalden alıntı: Jackson Teller

https://www.youtube.com/watch?v=VP7X7j5hwus&list=PL1a7Z1GRrCmkJ_Z-cEigSBYx864vCWfMF&index=2

bu videoda 6.33 de elemanın sırttan bir şeyler çıkıyor o hangi skill ve ne işe yarıyor ? Başka videolarda da gördüm de

Dragon Knight'ın Spiked Armor skilli. Armor ve Spell Resistance arttırıp sana vurulan hasarın bir kısmını geri döndürüyor melee vuruşlarda. Morphlarsan ya fazladan Damage Shield veriyor ya da alan hasarı vuruyor.

quote:

Motifler çok fazla var farklı farklı yerlerden düşüyor. Hemen hepsi satılabilir olduğu için satın almak da bir ihtimal. Özellikle guild traderlardan bol bol toplanabilir.

Irk motifleri (Mavi) Basic Motifler olarak geçiyor. Bunlar tüm haritalarda çantalardan, kutulardan vs. düşebiliyor. Chestlerden vs. değil de Backpack, Trunk, Nightstand tarzı şeylerden düşüyor. Bütün traderlarda kolaylıkla bulunur, fiyatları ucuzdur.

Rare Motifler'den Deadric, Imperial, Ancient Elf, Primal ve Barbaric veteran zonelardaki ve DLC zonelarındaki Backpack, Trunk, Nightstand tarzı şeylerden düşüyor. Bunların fiyatları biraz daha yüksek ama çok da değil. Imperial motifi sadece daha pahalı oluyor.
    Dwemer motifleri dwemer tarzı dungeonlardaki kutu, vazo tarzı şeylerden düşüyor.

Sonradan gelen diğer motifler genelde geldikleri DLC'nin zonelarından düşüyor. Xikvyn Imperial City Trophy Vaultlardan, Ancient Orc Orsinum'da Public Dungeonlardan, Mercenary Gold ve Silver Daily Questlerden, Akaviri Cyrodilde AP ile NPCden, Glass Crafting Writ görevlerinden (fragment olarak geliyor) bulunabiliyor.

Thives Guild ile gelen diğer motifler var bir de. Soul Shriven Cadwell's Silver bitiren herkese (veteran görevi) mail üzerinden, Malacath Orsinum'daki Daily görevlerle gelen kutulardan, Outlaw Thieves Guild haritasından Public Bosslardan ve Solo Dungeonlardan düşürülüyor.

Son olarak her alliance'ın kendi motifleri var. Covenant, Dominion ve Pact styleları olarak. Bunlar Cyrodil Treasure Maplarinden ve Imperial City'deki Chestlerden düşüyor.

Ufak tefek eksik veya yanlışlar olabilir ama genel olarak böyle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi adilazimdegilx -- 17 Mart 2016; 4:14:01 >

• adilazimdegilx kullanıcısına yanıt
    Yani her dolabı trunk'ı kurcalayarak gezicem..
    Teşekkür ederim çok yüklü bir bilgi oldu bu :)
  • İron ingot nasıl elde ediliyor ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jackson Teller

İron ingot nasıl elde ediliyor ?

Blacksmith skill'ini geliştirip görevlerde, orada burada bulduğun heavy amorları blacksmith'lerde destruction yaparak.Dağda bayırda bulduğun iron'ları blacksmith'lerde öğüterek elde edebilirsin.
  • Arkadaşlar 2 şey soracağım; 1. sin silahımıza nasıl + basabiliriz ayrıntılı olarak açıklayabilecek var mı? 2. si ise türkçe skill açıklamaları var mı? ben Sorcerer dark magic açtım şaun 11 lvl im fakat çok az vuruyorum yaratıklara tavsiye edeceğiniz build var mı. teşekkürler
  • 
Sayfa: önceki 347348349350351
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.