Şimdi Ara

The Elder Scrolls Online [ANA KONU] (30. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9.459
Cevap
88
Favori
346.369
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: great_cnta

Grafikler, bu denli büyük bir mmorpg'de olabilecek en iyi grafikler. Fazlasını da yaparlar ama internet taşımaz.

Video konusunda ise, melee fight olayı çok yavan olmuş. Silkroad online mı oynuyoruz, biraz özenselerdi keşke. Umarım ok ve büyü impactleri bu kadar yavan değildir...

Keşke silkroad online kadar animasyonu olabilseydi :http://www.youtube.com/watch?v=G5hkm21W-pI

Şu an sadece warrior videosunu izleyebildim ve melee fight tek kelimeyle rezalet. Ne rakibin bize vuruşu , ne de bizim ona vuruşumuz en ufak tepki uyandırmıyor.Bunun değişeceğini de pek sanmıyorum , ilk gameplay i tanıttıkları uzunca bir video da da(http://www.youtube.com/watch?v=YlEipFtHw7o)aynı bu şekildeydi yakın dövüş , 7:15'te boss un boyu kadar zıplayıp havayı kesiyorlardı bakıyoruz ki hala aynı. Eğer üzerinde düzenleme yapılan bir olay olsa PaX' ta tanıtıma çıkarmazları diye düşünüyorum , önümüze gelecek olan bu sanırım.

• O videoyu seslendiren adam Zenimax'den de, videoyu kaçak kayda almışlar. Main healer ve main tank olmayacak çünkü threat veya taunt diye birşey yok. Hiçbir defansive veya kaçış özelliği olmayan bir healera boss saldırırsa ne olur? Ayrıca o kadar efektif bir "healing" olacağını zannetmiyorum. En azından Wow'daki gibi 10 dakika boyunca binlerce oyuncunun canını dolduracak kadar heal atılmaz. Skyrim'de mesela; kendinden başka bir adamın canını doldurana kadar manan bitiyordu. Ayrıca combat textsiz pve neden olmasın ki? Skyrimde yoktu, ama pve yapıyorduk...

Standart mmorpg olarak bakmayın bu oyuna, 15-20 dakkalık, boss'a "enrage time" gibi sınır konulması gerekecek kadar uzun fightlar olacağını zannetmiyorum. Healer - tank elbette ki yapabilirsin. Ama hiçbir faydası olmaz, dps'iniz azalır. Çünkü Elder Scrolls oyunlarında hiçbir zaman karşıdan gelen damage'ı hayvan gibi azaltacak ve sizin damage'ınızın hayvan gibi düşmesine sebep olacak etmenler olmadı. Oyun dengeli, fightları da dengeli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheAnormaly -- 28 Mart 2013; 13:30:21 >

• quote:

O videoyu seslendiren adam Zenimax'den de, videoyu kaçak kayda almışlar. Main healer ve main tank olmayacak çünkü threat veya taunt diye birşey yok. Hiçbir defansive veya kaçış özelliği olmayan bir healera boss saldırırsa ne olur? Ayrıca o kadar efektif bir "healing" olacağını zannetmiyorum. En azından Wow'daki gibi 10 dakika boyunca binlerce oyuncunun canını dolduracak kadar heal atılmaz. Skyrim'de mesela; kendinden başka bir adamın canını doldurana kadar manan bitiyordu. Ayrıca combat textsiz pve neden olmasın ki? Skyrimde yoktu, ama pve yapıyorduk...

Standart mmorpg olarak bakmayın bu oyuna, 15-20 dakkalık, boss'a "enrage time" gibi sınır konulması gerekecek kadar uzun fightlar olacağını zannetmiyorum. Healer - tank elbette ki yapabilirsin. Ama hiçbir faydası olmaz, dps'iniz azalır. Çünkü Elder Scrolls oyunlarında hiçbir zaman karşıdan gelen damage'ı hayvan gibi azaltacak ve sizin damage'ınızın hayvan gibi düşmesine sebep olacak etmenler olmadı. Oyun dengeli, fightları da dengeli.

Oyunda roll var. Mage bile tanklık yapabiliyormuş hatta. Healer rolüde olacak.Ben zaten Templar tank olacak Dragon Knight healer olacak demiyorum. Ama illa ki tank ve healer olacak. Eğer kimsenin birbirine ihtiyacı yoksa neden dungeon yapılıyor? Böyle bir hata yapmazlar...
    Combat text oyuncuyu oyuna motive eden bişey critlediğin zaman haz alırsın ayrıca item upgrade i yaptığında artan damagelerin seni motive eder... Ayrıca combatlar da kaç vurduğunu veya kaç heal attığını bilmek önemli ona göre skillerini rotasyona sokarsın.

• Standart mmorpg PvE sistemi şu şekildedir:

-Tank
    -Healer
    -Normal DPS
    -Magic DPS

ESO'da böyle birşey olacağını zannetmiyorum. Çünkü birçok farklı ihtimal var, sonuçta bir adam sadece "restoration" perklerini yükseltmiyor. Ayrıca taunt yoksa nasıl tanklayacak arkadaşım? Tank olan adamın damage'ı az olur ama bossa daha uzun süre dayanır. DPS olan adamın da damage'ı yüksek olur, ama zaman zaman kite'lamak veya kaçmak zorunda kalır. Öyle "gel sen tanksın, sen de healersın... hadi dungeona gidiyoruz" şeklinde birşey olacağını hiç mi hiç zannetmiyorum.
  • quote:

Standart mmorpg PvE sistemi şu şekildedir:

-Tank
    -Healer
    -Normal DPS
    -Magic DPS

ESO'da böyle birşey olacağını zannetmiyorum. Çünkü birçok farklı ihtimal var, sonuçta bir adam sadece "restoration" perklerini yükseltmiyor. Ayrıca taunt yoksa nasıl tanklayacak arkadaşım? Tank olan adamın damage'ı az olur ama bossa daha uzun süre dayanır. DPS olan adamın da damage'ı yüksek olur, ama zaman zaman kite'lamak veya kaçmak zorunda kalır. Öyle "gel sen tanksın, sen de healersın... hadi dungeona gidiyoruz" şeklinde birşey olacağını hiç mi hiç zannetmiyorum.

Bende biliyorum dostum PvE deki rolleri betasından beri wow denen zımbırtıyı oynuyorum.Diğer MMO lar daki kadar belirgin olmasada illa roll olacaktır.Herkes damage girerekte yapılabilir tanky siz de ama illa hardcore mode raid lerde bu roller ortaya çıkar. Belki senin dediğin gibi olur belki benim dediğim gibi benim okuduğum kaynaklar da bunlar söyleniyor. Diğer Elder Scrolls oyunlarındaki mantıkları aynen taşımalarına gerek yok MMO bambaşka bir platform bazı temel şeyleri yerine getirmezsen insanlar 1 ay oynayıp wow a geri dönüyor...

• quote:

Standart mmorpg PvE sistemi şu şekildedir:

-Tank
    -Healer
    -Normal DPS
    -Magic DPS

Bende biliyorum dostum PvE deki rolleri betasından beri wow denen zımbırtıyı oynuyorum.Diğer MMO lar daki kadar belirgin olmasada illa roll olacaktır.Herkes damage girerekte yapılabilir tanky siz de ama illa hardcore mode raid lerde bu roller ortaya çıkar. Belki senin dediğin gibi olur belki benim dediğim gibi benim okuduğum kaynaklar da bunlar söyleniyor. Diğer Elder Scrolls oyunlarındaki mantıkları aynen taşımalarına gerek yok MMO bambaşka bir platform bazı temel şeyleri yerine getirmezsen insanlar 1 ay oynayıp wow a geri dönüyor...

• Ben de 6-7 yıl wow oynamış, heroic raidlere girmiş biri olarak şunu söyleyeyim: Combat sistemi iyileşmesine rağmen son ek paketten sonra oyunu bıraktım. Göz göre göre hikayenin içine ettiler. Bazı insanların "mayın tarlası"nı oynaması veya "world of warcraft"ı oynaması hiç farketmiyor nerdeyse. "Hunter'ı bufflasınlar", "warlock'ı nerflesinler", "bu bosstan manyak bi item düşüyo" şeklinde geçiyor bütün oyun hayatları. Ve bu adamlar oyuna zarar veriyorlar. Taa "WOTLK"dan beri "oyunu mahvediyorsunuz, yapmayın" diye bağırmamıza rağmen, bu teknik ayrıntı manyakları sonunda oyunu bu hale getirdi. Bak şimdi "Wow is bleeding!" diye birsürü haber çıkıyor. Tamam onlara da önem ver tabii ama her oyunun kendine ait bir dünyası vardır. O dünyaya önem vermiyorsan zaten ha onu oynamışsın ha bunu. Bu yüzden isteyen istediği yere dönebilir ama benim öncelikli aradığım şey oyun atmosferi ve hikayedir. RP varsa ben varım.

Yani birkaç teknik detay yüzünden 6-7 senelik elder scrolls fanlığımdan cayacak değilim. Ama Skyrim'den sonra bu melee fight da "attan inip eşeğe binmek" gibi geliyor.

• Son durum nedir ya birden bende betaya kayıt oldum kafam estide basladımı betası
  • Beta dağıtıldı ama ses seda yok. Ya bethesda çok hızlı bir şekilde video temizliyor, ya beta tester'lar çok idealist, ya da bir sorun çıktı...
  • quote:

Beta dağıtıldı ama ses seda yok. Ya bethesda çok hızlı bir şekilde video temizliyor, ya beta tester'lar çok idealist, ya da bir sorun çıktı...

Yasak mevcut kapalı beta testinde bethesda'dan izin almadan video paylaşılmıyor. .Kapalı beta testleri bitmesine yakın oldukça fazla video olacaktır ancak şimdilik o videoları göremeyeceğiz.İkinci davetiyeler muhtemelen 2 hafta sonra dağıtılmaya başlanır en erken.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Knisath

quote:

Beta dağıtıldı ama ses seda yok. Ya bethesda çok hızlı bir şekilde video temizliyor, ya beta tester'lar çok idealist, ya da bir sorun çıktı...

Yasak mevcut kapalı beta testinde bethesda'dan izin almadan video paylaşılmıyor. .Kapalı beta testleri bitmesine yakın oldukça fazla video olacaktır ancak şimdilik o videoları göremeyeceğiz.İkinci davetiyeler muhtemelen 2 hafta sonra dağıtılmaya başlanır en erken.

Ne yani ben şimdi gider dailymotion falan yüklesem nerden görcek anca youtube temizliyorlardır.

• quote:

Orijinalden alıntı: The Prime Evil Diablo

quote:

Orijinalden alıntı: Knisath

quote:

Ne yani ben şimdi gider dailymotion falan yüklesem nerden görcek anca youtube temizliyorlardır.

izleyen biri bir başkasına linki gönderdiğinde bu döngü içerisinde zaten bulunacak kaldıki ünlü birçok video sitesine bunun uyarısı yapılıyor ve elderscrollsonline gameplay şeklinde bütün dillerin çevirisiyle red flag olarak nitelendirilip videoların kısa sürede silinmesi sağlanıyor.

• Kaldı ki ilk dağıtım seçkin oyunculara yapıldı, bu konuda özverilidirler...
  • Oyundaki gearlar pvp - pve diye ayrılmayacakmış çok iyi olmuş bence.
  • Merakla bekliyorum insallah sonu SWTOR gibi olmaz
  • Çok uzun zaman önce buralarda bir yerde yazmıştım para kokusu alan her firma online oyun yapıyor. O yüzden bu oyun da çok ahım şahım bir şey olmayacak (dediğim içinde bir arkadaş beni kınamıştı, görüşmemiz yakındır .)) Yukarıda arkaşın birisi oyunun içinde olacak muhtemel özellikleri yazmış. Baktım 5-6 yıl önce çıkan vasat bir mmorg oyunda bile olan şeyler. Yeni bir şey göremedim.
    Bunun dışında oyunun tüm içeriği tamamen parasız olan Path Of Exile gibi bir oyun bu sene ve önümüzdeki senelerde çok büyük bir kitleye sahip olacak. Sırf sevdikleri için o tarz bir oyun yapan Yeni Zellanda'lı bir grubun yapımı. Adamlar sadece oyun içinde ki skill efektlerini, silahların üzerinde ki efektleri filan değiştiren kozmetik ürünler satarak para kazanmaya çalışıyorlar. Ona rağmen oyunun içeriği gerçekten doyurucu. Eminim çok daha farklı noktalara gelecektir. Tavsiye ederim. Özellikle Diablo ve Diablo tarzı oyunlardan hoşlanıyorsanız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-B936BAF39 -- 5 Nisan 2013; 16:03:34 >

• merakla bekliyorum.. harika olacağa benziyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zora43 -- 5 Nisan 2013; 19:24:43 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Goril1

Çok uzun zaman önce buralarda bir yerde yazmıştım para kokusu alan her firma online oyun yapıyor. O yüzden bu oyun da çok ahım şahım bir şey olmayacak (dediğim içinde bir arkadaş beni kınamıştı, görüşmemiz yakındır .)) Yukarıda arkaşın birisi oyunun içinde olacak muhtemel özellikleri yazmış. Baktım 5-6 yıl önce çıkan vasat bir mmorg oyunda bile olan şeyler. Yeni bir şey göremedim.
    Bunun dışında oyunun tüm içeriği tamamen parasız olan Path Of Exile gibi bir oyun bu sene ve önümüzdeki senelerde çok büyük bir kitleye sahip olacak. Sırf sevdikleri için o tarz bir oyun yapan Yeni Zellanda'lı bir grubun yapımı. Adamlar sadece oyun içinde ki skill efektlerini, silahların üzerinde ki efektleri filan değiştiren kozmetik ürünler satarak para kazanmaya çalışıyorlar. Ona rağmen oyunun içeriği gerçekten doyurucu. Eminim çok daha farklı noktalara gelecektir. Tavsiye ederim. Özellikle Diablo ve Diablo tarzı oyunlardan hoşlanıyorsanız.

Yeni birşey görmemen; videonun kaçak çekim olması, oyunun binde birini bile göstermemesi, oynayan kişinin sen olmaması veya elder scrolls tarzı oyunlardan hoşlanmamandan kaynaklanıyor olabilir. Diablo ve Diablo tarzı oyunlarla Elder Scrolls'un ne alakası var ki?

• O combat sistemi nedir abi ya...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Goril1

Çok uzun zaman önce buralarda bir yerde yazmıştım para kokusu alan her firma online oyun yapıyor. O yüzden bu oyun da çok ahım şahım bir şey olmayacak (dediğim içinde bir arkadaş beni kınamıştı, görüşmemiz yakındır .)) Yukarıda arkaşın birisi oyunun içinde olacak muhtemel özellikleri yazmış. Baktım 5-6 yıl önce çıkan vasat bir mmorg oyunda bile olan şeyler. Yeni bir şey göremedim.

Path of Exile hakkında bu kadar emin konuşmanı garipsedim. Nasıl bu kadar emin olabiliyorsun?
    Şirketler ''yeni'' oyunlara grafik penceresinden bakarsak bir çok şey katmış olabilirler. Ama dediğin gibi aynı...
    Aynı tas, aynı hamam. Üzümü getir, ödülünü al.

quote:

Gold trade'ini kapatırlar olur biter..

Şunu da belirteyim, hemen hemen bütün mmorpgler tek sistem üzerinden gidiyor diye ESO'nun da tek sistem üzerinden gitmesi şart değil. Yani "PvE'si iyi, PvP'si de iyi... oynanır bu." şeklinde olmayacak. Zaten yapımcıların da dediği gibi "bu oyundaki questing mantığı 'şundan şu kadar topla, bundan bu kadar öldür' şeklinde olmayacak". Bu yüzden genel mmorpgler gibi max levela kasıp sonra raid veya pvp yapmak olmayacak bu oyunun sistemi. Her yönüyle ayrıntılı bir oyun tasarlıyorlar. Beklemediğimiz bir oyun çıkabilir karşımıza.

Söylediklerine katılıyorum. Piyasaya düşen oyunlar, açık-kapalı betalar, grafikler, hikayeler, oynanış birbirini tekrar ediyor. Elder Scrolls da en azından görev sisteminde farklılaşmaya gidilsin değil mi? :)

Bakalım kayıt yaptık, bekliyoruz. Boşa harcayacak 60 senem var, şirketler bunu düşünmüyor mu?

• 
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.