Şimdi Ara

The Elder Scrolls Online [ANA KONU] (200. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9.459
Cevap
88
Favori
346.377
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 198199200201202
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Gezegenin gelmiş geçmiş en güzel senaryosunu hazırlasalarda artık insanlar sıkışmak istemiyor oyuncular artık oyun dünyasına direkt etki etmek istiyor o yüzden ne yaparlarsa yapsınlar wildstarda eso'da tutmayacak tutmadı. Bi everquest next'in archeage'in vaatlerine bakıyorum birde eso ve wildstara insanı heyecanlandıracak hiçbirşey yok kesinlikle insanlar bunlara para vereceğimize gidip wow oynarız diyorlar göreceğiniz gibi :)
  • PhileoSophia kullanıcısına yanıt
    Bakalim archage bekleneni verirse o oynanir yoksa o kadar zaman harcamaya değecek mmo piyasada yok bence

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • starter için hangi sınıfı önerirsiniz? yani oynaması en kolay sınıf hangisidir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Frozen Grenadier

starter için hangi sınıfı önerirsiniz? yani oynaması en kolay sınıf hangisidir?

Başlangıç için dragonknight oldukça sağlam bir sınıftır. Diger sınıflarla başlasan da pek sıkıntı çekmezsin bence.

• Dikkatimi çeken şey şu oldu burada.

bazı arkadaşlar var oyunu oynayıp seven, ilgilenen, fanatiği, tüm serilerini oynamış v.s sevdiği her yönü burada paylaşan,

bazıları var hiç oynamamış ve karar vermekte zorlanan, yada ilk defa ücret sistemine geçecek olan, ne nedir nasıl bilmeyen,

ve son olarak oynayıpta memnun kalmayan ama burada gördüğü sıkıntıyı, beğenmediği şeyleri, olmamış dediği yönleri paylaşan..

birde bazıları varki en nefret ettiğim kişi grubu, en ufak eleştri ye bile tahammülü olmayıp millete hakaretvari yazı yazan. dalga geçen, ezmeye çalışan.

eleştirmek kavramını öğrenememiş, kendini geliştirmemiş kişiler.

Burası kimsenin babasının yeri değil.

Sen bu oyunu sevip burada övmekten bitiremiyosun, kimisi de sevmeyip eleştrilerini maddeler halinde yazıyor

sen seviyorsun diye herkesin mi sevmesi lazım? sen sabırlısın diye herkes mi sabretmek zorunda?

senin sevip aşık olmaya hakkın olduğu kadar o adamında bu oyunu eleştirmeye hakkı var...

tahammül meselesi tabi bende başlayacaktım ama firmanın başlangıçta yapmış olduğu özellikle kredi kartı kullanmayan ve istemeyen kişiler için pre paid i normal 30 gün hediyemizi kullanmadan zorlaması hiç hoş değil...

yıl olmuş bilmem kaç sizi ne ilgilendirir sen kart kullanmaya bayılıyorsan ben sevmiyorum arkadaş. zorunlumu kart kullanmak? bununlar ilgili oyun forumunda sayfa sayısı 100leri aşmış konu var. ve firma ilgilenmiyor bile.

quakecon da skyrim e oblivion a indirim yapacağına eso ya yapsana? hala kutulusu 144 tl. (şimdi biri çıkıcak illa kutu mu lazım diye bilmem hangi sitede şu kadar))

eleştriye tahammülünüz yok ise o zaman bizimde sizin körü körüne aşkınıza tahammülümüz yok..

geçen -erna- adlı arkadaş oyunla ilgili ki oynadığı da her yerden belli.. yaptığı eleştrileri vardı.. dikkatle okudum

ama adama 2 mantıklı cevap yerine yada şu şundan dolayı v.s gibi açıklamacı yada tartışmacı yaklaşım yerine

bir yuhalamadığınız kaldı.. daha da bu sayfadan kovmaya çalıştı bazıları. gerçekten çok saçma.. ben yinede takipteyim. ne zaman şartları değişir o zaman düşünürüm.

arzu ederim umarım gerçekten tartışılan konu görebiliriz burada..

yoksa ;

""Metin 2, wow tarzı saçma sapan oyun arıyosan sizin gıbılere yapılmadı bu oyun cık gıt kırletme baslıgımızı. Bız bu oyunu oynarken Elder Scrolls askı ile oynuyoruz ! ""

gibi saçma sapan şeyler gerçekten hem bu sayfanın hem bu forumun tadını kaçırıyor..

• quote:

Orijinalden alıntı: [A]narchy

quote:

Orijinalden alıntı: Knisath

ingilizceniz yok ve Teamspeak den anlaşamıyorsanız , oyunu da bu yüzden online olarak oynayamıyor sadece level kasmaktan ibaret görüyorsanız suç siz de.

Yabancı dil öğrenin.Guildimde 500 kişi var ve 100 kişi aktif olarak günlük giriyor.Bunlardan 10-15 tanesi bayan.Her gün konuşuyoruz tartışıyoruz raid yapıyoruz.

Eğlenmeyi bilmiyorsanız sizi suçunuz oyunun değil.Oyunun eksiklikleri yok mu ? elbette var. Gelecek update de yeni zırh ve bonusların gelmesinin en büyük nedeni resmi forumlarında benim açmış olduğum oylama anketi neden

oldu.Ben bir oyuncu olarak buna etki edebiliyorsam burada bik bik şikayet ederek değil oyunu gerçekten sevip katkı verdiğim için.

ayy tipini seveyim bide eziyor milleti kamil guild sistemi olan bi tek teso var demı keko kardeş ? başka oyunlarda ts kurup raid yapılmıyor zaten tesoya has birşey o

neyse oyunda savundugun şey guildde milletle konuşmaksa zaten oyun olmamış demektir.milletle konuşmak için oynuyorsan senı omegleye bekleriz

Adam ne demiş sen ne diyosun.

Quakecon'da açıklanan yenilikler çok güzel Zenimax işi biliyor. Şimdiden bir sürü insan oyuna geri dönmeye başlamış. Ben de oyuna ara vermiştim ve aboneliği iptal etmek üzereydim ama bu yenilikler ve tekrardan başlayan bir sürü insan yüzünden devam etmeye karar verdim. Umarım daha fazla yenilik ve oyuncu gelmeye devam eder ben gayet keyif alıyorum oyundan ve geleceği için de umutluyum.

• Stalker83 S kullanıcısına yanıt
    boş ver hocam görmezden geliyorlar kendileri de biliyor oyunda bir sürü sorun hakim ama kabul etmek istemiyorlar çünkü o kadar kastılar her ay para ödediler boşuna gitmesin diye mi düşünüyorlar onu bilemeyeceğim. Gelen yeniliklere bakıyorsun oyun gene göz boyama derdinde yeni haritaları gösteriyorlar bari tamamiyle yeni model yaratık tasarımları yapsaydın değil mi yaratıklar %90 aynı. Onu geçtim bir sürü yeni set diyorlar şöyle görünüyor böyle görünüyor diye de resmini çekmişler. Ee? item özelliği olarak ne verecek onu da göstersene ama işte gene tek özellikli itemlar olacağı için orasını bilerekten pas geçiyorlar. Yeni content ekleyerek altyapısı bozuk olan oyunu ayakta tutmaya çalışıyorlar bu da bir şeydir haklarını yemeyelim uğraşıyorlar ama yanlış yerlere odaklanıyorlar. Spellcrafting diye bir şey getireceklermiş daha update 3 gelmedi update 5 de gelecek yanlış bilmiyorsam ki daha çoook var yani. Şu an classların sahip olduğu skilleri balancelayamıyorken bunu nasıl yapacaklar çok merak ediyorum. Büyük ihtimal gene 1-2 tane op skill çıkarılıp onla kasılacak o da gene 1 ayda anca düzeltilecek bat swarm olayı gibi. Burada bana laf edenlerden daha çok bu oyunun adam olmasını istiyorum çünkü böyle gerçekçi mmolar kalmadı piyasada var olanı da desteklemeye çalışıyorum ama o da bir yere kadar yani. Bu sorunların neredeyse hepsini kendilerine mesaj olarak ilettim. Artık düzeltip düzeltmeyecekleri kendilerine kalmış bir mmo olarak çook farklı bir yol çiziyorlar inşallah beni yanıltırlar da en iyi mmo olurlar bende oyunu tekrar almak zorunda kalırım ne diyeyim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi defaulticus -- 21 Temmuz 2014; 20:31:14 >

• f2p olmadı mı yaw hala bekliyoruz
  • quote:

Orijinalden alıntı: -erna-

boş ver hocam görmezden geliyorlar kendileri de biliyor oyunda bir sürü sorun hakim ama kabul etmek istemiyorlar çünkü o kadar kastılar her ay para ödediler boşuna gitmesin diye mi düşünüyorlar onu bilemeyeceğim. Gelen yeniliklere bakıyorsun oyun gene göz boyama derdinde yeni haritaları gösteriyorlar bari tamamiyle yeni model yaratık tasarımları yapsaydın değil mi yaratıklar %90 aynı. Onu geçtim bir sürü yeni set diyorlar şöyle görünüyor böyle görünüyor diye de resmini çekmişler. Ee? item özelliği olarak ne verecek onu da göstersene ama işte gene tek özellikli itemlar olacağı için orasını bilerekten pas geçiyorlar. Yeni content ekleyerek altyapısı bozuk olan oyunu ayakta tutmaya çalışıyorlar bu da bir şeydir haklarını yemeyelim uğraşıyorlar ama yanlış yerlere odaklanıyorlar. Spellcrafting diye bir şey getireceklermiş daha update 3 gelmedi update 5 de gelecek yanlış bilmiyorsam ki daha çoook var yani. Şu an classların sahip olduğu skilleri balancelayamıyorken bunu nasıl yapacaklar çok merak ediyorum. Büyük ihtimal gene 1-2 tane op skill çıkarılıp onla kasılacak o da gene 1 ayda anca düzeltilecek bat swarm olayı gibi. Burada bana laf edenlerden daha çok bu oyunun adam olmasını istiyorum çünkü böyle gerçekçi mmolar kalmadı piyasada var olanı da desteklemeye çalışıyorum ama o da bir yere kadar yani. Bu sorunların neredeyse hepsini kendilerine mesaj olarak ilettim. Artık düzeltip düzeltmeyecekleri kendilerine kalmış bir mmo olarak çook farklı bir yol çiziyorlar inşallah beni yanıltırlar da en iyi mmo olurlar bende oyunu tekrar almak zorunda kalırım ne diyeyim

O kadar basite indirgemeyin bence.Oyuna para verdiler nasıl savunmasın mantığı birçok fanatiği için bile haksız bir itham.Ben bu kadar tutmasının sebebini MMOg daki yokluk olarak görüyorum.Bu türün sağlam tutkunları zaten rus server ı vs dinlemeksizin archeage e geçti bile.Bu oyununu benimsemek tercihsizlikten ibarettir.(tür için söylüyorum).
    SAğlam bir alternatife bakar kalan 800 bin in saniyesinde oyunu bırakması.Ama yok.GElene kadarda 800.000x15 usd de fena para değil;? sonuçta kim mükemmelin peşinde?Zenimax mı?

• Forumdaki problem şu: oyun çıkalı kaç gün oldu ancak hâlâ oyuna özel bir başlık açılmadı. Haliyle buraya her geldiğimizde aynı sığ tartışmayla karşı karşıya kalıyoruz ve konunun sohbeti Oyun f2p oldu mu - F2p olmasını bekleneyin'den ileri gitmiyor.
    Her ne kadar oyunun beta döneminde yetkili kişilerden özel bir başlık talep etsem de gerekli çalışmayı yapmadılar.
    Buraya gelip de oyunu oynayan herhangi bir kişinin oyunla ilgili bir bilgi, rehber paylaşası gelmiyor çünkü biliyor ki gene aynı gereksiz insanlar konunun içinde dolaylı veya doğrudan konuyu baltalıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: HajHaj

Forumdaki problem şu: oyun çıkalı kaç gün oldu ancak hâlâ oyuna özel bir başlık açılmadı. Haliyle buraya her geldiğimizde aynı sığ tartışmayla karşı karşıya kalıyoruz ve konunun sohbeti Oyun f2p oldu mu - F2p olmasını bekleneyin'den ileri gitmiyor.
    Her ne kadar oyunun beta döneminde yetkili kişilerden özel bir başlık talep etsem de gerekli çalışmayı yapmadılar.
    Buraya gelip de oyunu oynayan herhangi bir kişinin oyunla ilgili bir bilgi, rehber paylaşası gelmiyor çünkü biliyor ki gene aynı gereksiz insanlar konunun içinde dolaylı veya doğrudan konuyu baltalıyor.

Kendin cevabını veriyorsun aslında.O özel başlıkta her oyuna açılmıyor kardeşim.

• HajHaj sana bir türlü esodan ulaşamadım bana bir ulaşabilirmisin kullanıcı adı eno433 oyunda
  • ebonheart pactte türk guildi varsa bana ulaşabilirmi eno433
  • quote:

Orijinalden alıntı: blackcloud10

HajHaj sana bir türlü esodan ulaşamadım bana bir ulaşabilirmisin kullanıcı adı eno433 oyunda

Oyuna girdiğim zaman davetiyeni gönderirim, muhtemelen 12'den sonra.

• Sağolasın
  • quote:

İlk önce okuduğunu anla

okuma yazma sıfır 98 li veled

ergence yazımı sildim şimdi mantıklı 1-2 şey söylip siz fanboyları bırakıcam

sw torhttp://forum.donanimhaber.com/m_58517505/tm.htm

2. ayında 1.7m kullancı sayısı 1 yıl sonunda f2p oldu

tesohttp://www.bolumsonucanavari.com/Haberler-Rapor_The_Elder_Scrolls_Onlinein_800_Bine_Yakin_Aylik_Oyuncusu_Var-64385.htm

aynı zaman içerinde tesoda 700k kullanıcı sayısı keza twitchde ilk 10da bile yer bulamıyor kendisine

senin oyunu beğenmen benim beğenmemem hiç birşeyi değiştirmez ea swtora yaptığı reklam harcamasına rağmen 1 yılda söndü gitti.Tera içinde rift içinde bütün hepsinde aynı şeyleri söyledim fanboylar tarafından saldırdılar ama hala öğrenemediler.pay 2 play sistemi olmaz artık olamaz f2p olan okadar güzel oyunlar varken insanlar eskisi gibi hardcore oynamayı tercih etmeyıp gireyim 2-3 quest yapar çıkarım dıyor.hardcore olan kesimde zaten hala wow oynuyor

p2p sistemi öyle her önüne gelene yapılcak bi sistem değil blizzard bunun ekmeğini güzelce yedi artık onlar bile farkında olcakki yeni mmoları ve diğer oyunları üzerinde çalışıyor.Hearthstoneuda çok rahat pay2play veya b2p yapabilirlerdi ama onlarda farkında bitti arkadaş aylık ödeme kasmayın yani.Wowun zamanında büyük iş yapmasının sebebi diablo starcraft ve warcrafttır öyle oblivion skyrimle olmaz cancişler o işler sen skyrimde 1000 saat harcadıysan millet ömrünü warcraft starcraft oynuyarak harcıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi [A]narchy -- 22 Temmuz 2014; 3:24:38 >

• [A]narchy kullanıcısına yanıt
    demiyorsun ki param yok mıçımı kaldırıp iş yerinde çalışıp aylığını veremiyorum o yüzden bu oyun tutmaz. Onun yerine bana f2p olup ne seslendirmesi , ne grafikleri ne de lore u olan oyunları örnek gösteriyorsun.

Aralarında tek oyun swotr var ki EA yaptığı hatanın farkına vardığında oyun zaten f2p olmuştu.

cicişim.
  • quote:

demiyorsun ki param yok mıçımı kaldırıp iş yerinde çalışıp aylığını veremiyorum o yüzden bu oyun tutmaz. Onun yerine bana f2p olup ne seslendirmesi , ne grafikleri ne de lore u olan oyunları örnek gösteriyorsun.

Aralarında tek oyun swotr var ki EA yaptığı hatanın farkına vardığında oyun zaten f2p olmuştu.

cicişim.

aynen

bu arada ea bile 4. ayında fiyat indirimi yapmamıştı 1 yıla bile kalmıyacak galiba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi [A]narchy -- 22 Temmuz 2014; 4:46:46 >
  • dh guild i var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sniper83us

Onun farkındayım.Başlıkta oyunu ne açıdan eleştirirsen eleştir nefretle yaklaşan fanlar var.
    Ben ELder Scrols hayranıyım,ama bu oyun benim gibi birçok eski hayranın beklentisini karşılayamadı.Bu evrenide skyrimle tanıyan birçok at gözlüklü de haliyle önüne gelene saldırdı.

Habere gelirsek, şuan ftp olan Starwars oyunun bile aynı dönemde iki katından fazla kullanıcısı olduğu yazıyor ki durum cidden vahim.

@C.E.O

Oyun senin ve diğer eski elder scrolls seven arkadaşlarının beklentisini karşılayamadığı için üzüldüm. Yapılan ürünü herkes sevecek diye bir şey yok sonuçta.

Bu açıklanan rakamlar ve swtor karşılaştırması gelince. Birincisi star wars ip'si esoya göre çok çok büyük bir ip. Bugün anneme bile darth vader kim diye sorsam yüzü siyah maskeli adam mı der. Sadece filmlerinin satış gişesi 4.5 milyar dolar olan toplam değeri 27 milyar dolar olan, çıktığı günden bu yana etrafında 35 milyar dolar dönen bir ip ile eso'yu karşılaştırmak yanlış bir yol. Tabii ki Swtor'un kullanıcı sayısı eso'dan daha fazla olacak.

Swtor'un f2p olmasının 2 büyük sebebi var. Birincisi gelirinin yüzde 30'unu anlaşmalar gereği Lucas Arts'a vermesi. Bak karının değil gelirinin yüzde 30'unu veriyor. Üzerinde ea'in oyun başlarken ki kendi serverını kurma yerine kiralama yoluna gitmesi maliyetlerini artırdı ve karşılamakta zorlandı. Swtor ilk çıktığında yapımcısı 500k düzenli kullanıcı ile masraflarımızı karşılıyoruz demişti. Oyun çok daha fazlasını yaptı ancak kara geçemedi. F2P olduktan sonraki durumu bilmiyorum. Araştırma gelirleri söylüyor karları değil.

Eso'ya gelecek olursak zenimax eso ip'si için herhangi bir yere bir para ödemiyor. Serverları kendisinin. Kiralama yoluna gitmedi. Dolayısı ile zaten masrafları düşük. Oyunun 200 milyona mal olduğu söylentisi hem zenimax tarafından hem de oyun direktörü tarafından yalanlandı. Bir oyunu 200 milyona yapsak zaten kovulurduk diye.

http://www.p4rgaming.com/zenimax-debunks-elder-scrolls-online-200m-budget-rumor-we-couldnt-have-wasted-that-much-money/

Kaldı ki Zenimax'ın arkasındaki asıl şirket şuhttp://www.pehub.com/2007/10/providence-backs-zenimax-media/ Adamlar 300 milyon dolar özkaynaklı bir şirket. Zenimax'ı yönetmeye başladıktan beri bırakın zarar etmeyi daha adamlar skyrim'den gelen gelirlere dahi dokunmamışlar. Yazi zenimax zarar ediyor oyun f2p olacak,batacaklar yeni elder scrolls oyunu çıkaramayacaklar masallarını bir kenara bırakın.

770k kayıtlı kullanıcı sayısını veren araştırma şirketi maalesef bir kaynak belirtmiyor. Yapımcılardan aldık, geliştiricilerden aldık şeklinde söylemleri var. Lotro'yu 104 milyon gelir göstermişler ki lotro zaten artık fazla gideri olmayan bir oyun. O gelirin çoğu kar demek. 160 milyona satın alınmış bir şirketin herhangi bir atılım gerçeklestirmeden o kadar kar yapması imkansız. Zaten lotro direktörlerinden biri de forumlarında rakamların gerçeği yansıtmadığını söylemişti.

Özet geçecek olursak 770k kullanıcı doğru ise (yalanlama gelmediğine göre zenimax'tan)eso için yeterlidir. Yıl sonuna doğru ps4 ve xbox one'a çıktığında bu rakamlar zaten ikiye katlanacak şirket için. Bundan 2 ay önce reddit'te oyun hakkında nasıl bir "rage storm" yürüyorsa şu anda da oyuna geri dönenlerin açtığı onlarca post mevcut. Oyun iyiye doğru gidiyor. Sizin için iyiye gitmiyor da olabilir. Beğenmiyorsanız o sizin bileceğiniz iş. En başta da dediğim gibi yapılan ürünü herkes beğenecek diye bir kaide yok.

Alın size kaynaklarla desteklenmiş, küfür olmadan yazılmış bir eso f2p yazısı. Ama biliyorum ki sadece 5 dakika sonra elemanın bir gelecek "oyun hala f2p olmadı mı??" yazacak. Bu forumda yazılanların çoğunun anlamı yok. O yüzden buraya yazmayı da takip etmeyi de,bilgi aktarmayı da bırakıyorum artık. Herkese sevdiği oyunla iyi eğlenceler.

• 
Sayfa: önceki 198199200201202
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.