Şimdi Ara

The Elder Scrolls Online [ANA KONU] (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9.459
Cevap
88
Favori
346.354
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu oblivion zamanında olsaydı sevinç çığlıklarıyla koşturuyor olurdum heralde. Ama bu dönemde "mob kes level atla eşya topla" oyunları artık tat vermiyor, modası geçti bence(ya da benim yaşım geçti bilmiyorum)

Çok önemli yenilikler, farklılıklar getirmesi lazım ki seri rezil olmasın. Kendi beklentilerim;
    Savaş target yöntemiyle değil locationlı olmalı kesinlikle.
    Görevler "Dark Brotherhood" tadında olmalı hatta PvP ile iç içe olmalı. Şu oyuncuyu bulup çantasındaki potionı zehir ile değiştir mesela.
    Level atlama yaratık öldürmeye bağlı olmamalı, ya da çok kolay olmalı max. seviyeye ulaşmak.
    Sınıf seçmek olmamalı, herkes kendi kombinasyonunu belirlemeli, böylece her yerde aynı tip oyuncuları görmeyiz.

• quote:

Orijinalden alıntı: great_cnta

Güncellendi. "elderscrollsonline.com" isim hakkının da Zenimax tarafından satın alındığı kesin. Üstelik yaklaşık 1,5 senedir de çalışılıyormuş. Umarım Diablo 3 kadar bekletmez bizi

mmo'lar diğer oyunlar gibi olmuyor, yapım süreleri baya uzun sürüyor. bence en az 2 sene bekletir en fazla 4 sene
  • quote:

Orijinalden alıntı: stabwound

quote:

Orijinalden alıntı: great_cnta

Güncellendi. "elderscrollsonline.com" isim hakkının da Zenimax tarafından satın alındığı kesin. Üstelik yaklaşık 1,5 senedir de çalışılıyormuş. Umarım Diablo 3 kadar bekletmez bizi

mmo'lar diğer oyunlar gibi olmuyor, yapım süreleri baya uzun sürüyor. bence en az 2 sene bekletir en fazla 4 sene

Tahminimce bir diğer diablo faciası yaratmamak için oyunculara haber vermeden 1-2 sene önce başlamışlardır yapmaya. Düşünsene E3'te pat diye "biz bitirdik oyunu, aha da oyun!" diye çıktıklarını. Chris Metzen kalp krizi geçirirdi heralde

• quote:

Orijinalden alıntı: Dovahkiin

Bu oblivion zamanında olsaydı sevinç çığlıklarıyla koşturuyor olurdum heralde. Ama bu dönemde "mob kes level atla eşya topla" oyunları artık tat vermiyor, modası geçti bence(ya da benim yaşım geçti bilmiyorum)

Çok önemli yenilikler, farklılıklar getirmesi lazım ki seri rezil olmasın. Kendi beklentilerim;
    Savaş target yöntemiyle değil locationlı olmalı kesinlikle.
    Görevler "Dark Brotherhood" tadında olmalı hatta PvP ile iç içe olmalı. Şu oyuncuyu bulup çantasındaki potionı zehir ile değiştir mesela.
    Level atlama yaratık öldürmeye bağlı olmamalı, ya da çok kolay olmalı max. seviyeye ulaşmak.
    Sınıf seçmek olmamalı, herkes kendi kombinasyonunu belirlemeli, böylece her yerde aynı tip oyuncuları görmeyiz.

Bak senin sorulara cevap oldu son eklentilerim bir nevi. Ben de tedirgindim ama inşallah çeviriyi yaptığım sitenin kaynağı güvenilirdir. Eğer öyleyse "Oblivion" tadına bir MMORPG geliyor demektir

• güncellendi
  • Aha güzel bilgiler çıkmış ortaya.
    Savaş sistemi location olursa bantgenişliği gerçekten sıkıntı olabilir. Bilenler vardır belki RYL diye eski bir MMO'da vardı bu sistem. Oynanışı harikaydı gerçekten ama ping sıkıntısı vardı. En iyi şartta 2-3 saniye gecikme süresi oluyor ve PvP için çok ciddi dezavantaj. Yine de en az Age of Conan sistemine benzer olmalı bence, liseli MMO'larındaki gibi olursa baştan kaybeder.
  • quote:

Aha güzel bilgiler çıkmış ortaya.
    Savaş sistemi location olursa bantgenişliği gerçekten sıkıntı olabilir. Bilenler vardır belki RYL diye eski bir MMO'da vardı bu sistem. Oynanışı harikaydı gerçekten ama ping sıkıntısı vardı. En iyi şartta 2-3 saniye gecikme süresi oluyor ve PvP için çok ciddi dezavantaj. Yine de en az Age of Conan sistemine benzer olmalı bence, liseli MMO'larındaki gibi olursa baştan kaybeder.

Evet RYL'ye bir ara bayağı sarmıştım ama ping sorunları insanı soğutan cinstendi. Server kaynaklı olduğunu düşünürdüm hep ama location bazlı olduğundanmış meğer

• Yapsınlar da Free to play olur umarım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Glukhovsky

Yapsınlar da Free to play olur umarım.

Yok artık daha neler.

Çıkarsa ortalığın anasını ağlatır
  • Ben FtP olacağını sanmıyorum ama.alttaki linkte ki ahber gerçek olaiblir.Çünki insanları bir şekilde Elder Scroolls Online:MMOG a ısındırma çabası olabilir.Belki bir WOW olabielceği düşüncesi fazla utopik.Ama yarısı akdar olsa.Edinecekleri sderveti bir düşünün.ÖZetle kaz gelecek eyrden tavuk esirgemeycekler.

http://www.bolumsonucanavari.com/Haberler-Skyrim_Gelecekte_Ucretsiz_Mi_Olacak-26132.htm
  • Merakla bekliyorum, e3 2012 falan duyurulur umarım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sniper83us

Ben FtP olacağını sanmıyorum ama.alttaki linkte ki ahber gerçek olaiblir.Çünki insanları bir şekilde Elder Scroolls Online:MMOG a ısındırma çabası olabilir.Belki bir WOW olabielceği düşüncesi fazla utopik.Ama yarısı akdar olsa.Edinecekleri sderveti bir düşünün.ÖZetle kaz gelecek eyrden tavuk esirgemeycekler.

http://www.bolumsonucanavari.com/Haberler-Skyrim_Gelecekte_Ucretsiz_Mi_Olacak-26132.htm

umarım wow gibi para peşine düşmezler...

• Arkadaşlar Mayıs yaklaşıyor. Umuyoruz Zenimax, lokasyon bazlı combat sisteminin internet bantlarına fazla gelmesi sorununu çözmüştür. Oyun hakkında çıkan en ayrıntılı haberleri bu konuda paylaşmaya devam edeceğiz. Konu günceldir...
  • Bölüm Sonu Canavarından Alıntıdır

Bethesda'nın resmi blogu üzerinden The Elder Scrolls Online'ı duyurmasının ardından çok uzun bir süre geçmemişken ünlü oyun dergisi Game Informer da, Haziran kapağını ortaya çıkardı. The Elder Scrolls Online E3 fuarından önce, ilk olarak Game Informer dergisinde aydınlanacak!

Derginin Haziran sayısının tanıtımında The Elder Scrolls Online'dan ilk detaylara yer veren Game Informer ekibi, oyunun tamamen Tamriel evrenini içereceğini, bir bölgeyle sınırlı kalınmayacağını belirtiyor. Elder Scrolls tarihinde yepyeni olayların işleneceği The Elder Scrolls Online, Zenimax'ın online oyunlar için oluşturduğu Zenimax Online Studios tarafından geliştiriliyor.

Tanıtım yazısında verilen bilgilere göre oyunun yönetmenlik görevini, efsane MMO-RPG oyunları arasında gelen Dark Age of Camelot veteranlarından Matt Firor yapıyor. Game Informer'a oyunun birkaç yıldır geliştirdiğini söyleyen Firor, "Hedefimiz gelmiş geçmiş en iyi ve The Elder Scrolls ismine yakışacak bir MMO oyunu oluşturmak." açıklamasıyla birlikte hedefini tanımlıyor.

PC ve Mac platformlarına özel olarak geliştirildiği belirtilen ve 2013 olarak çıkış tarihi alan The Elder Scrolls Online'ın ilk ekran görüntüsü de birkaç saat içerisinde Game Informer aracılığıyla gelecek. İlk ekran görüntüsü gelene kadar aşağıdaki kapak tasarımıyla idare edebiliriz;

• quote:

Orijinalden alıntı: sniper83us

Bölüm Sonu Canavarından Alıntıdır

Bethesda'nın resmi blogu üzerinden The Elder Scrolls Online'ı duyurmasının ardından çok uzun bir süre geçmemişken ünlü oyun dergisi Game Informer da, Haziran kapağını ortaya çıkardı. The Elder Scrolls Online E3 fuarından önce, ilk olarak Game Informer dergisinde aydınlanacak!

Derginin Haziran sayısının tanıtımında The Elder Scrolls Online'dan ilk detaylara yer veren Game Informer ekibi, oyunun tamamen Tamriel evrenini içereceğini, bir bölgeyle sınırlı kalınmayacağını belirtiyor. Elder Scrolls tarihinde yepyeni olayların işleneceği The Elder Scrolls Online, Zenimax'ın online oyunlar için oluşturduğu Zenimax Online Studios tarafından geliştiriliyor.

Tanıtım yazısında verilen bilgilere göre oyunun yönetmenlik görevini, efsane MMO-RPG oyunları arasında gelen Dark Age of Camelot veteranlarından Matt Firor yapıyor. Game Informer'a oyunun birkaç yıldır geliştirdiğini söyleyen Firor, "Hedefimiz gelmiş geçmiş en iyi ve The Elder Scrolls ismine yakışacak bir MMO oyunu oluşturmak." açıklamasıyla birlikte hedefini tanımlıyor.

PC ve Mac platformlarına özel olarak geliştirildiği belirtilen ve 2013 olarak çıkış tarihi alan The Elder Scrolls Online'ın ilk ekran görüntüsü de birkaç saat içerisinde Game Informer aracılığıyla gelecek. İlk ekran görüntüsü gelene kadar aşağıdaki kapak tasarımıyla idare edebiliriz;

Deli gibi bekliyoruz efemmmmmm......

• Ekran görüntüsü oyun içiyse herşey açıklığa kavuşacak. Merakla bekliyoruz.

Bu arada BSC'deki kapak resmi;

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dovahkiin -- 3 Mayıs 2012; 20:18:13 >
  • quote:

Ekran görüntüsü oyun içiyse herşey açıklığa kavuşacak. Merakla bekliyoruz.

Bu arada BSC'deki kapak resmi;
    dovakin dovakin dovakin amaninnnnnnnn
  • Güncellendi

• Harika haber
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.