Şimdi Ara

el yazımı güzelleştirmek için ne yapabilirim? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
1
Favori
26.030
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Ömer

/>

Öyleyse öncelikle çizgi çalışması yapabilirsiniz.

Sıra halinde / / / / çizgiler çizebilirsiniz belirli bir süre. Bundan sıkılmamanız gerekiyor. Ters yönde de \ \ \ \ çizgiler çizmeniz gerekiyor.
    Daha sonra bu iki şekilde ısrarlı çalışmalısınız / \ / \ / \ / \ şeklinde.

Ardından bu kombinasyona bir de | | | | düz çizgileri eklemeniz gerekir.

Bu size ne kazandıracaktır?
    Bileğinize, parmaklarınıza ve kaleminize sahip olmanızı gerçekleştirecektir.

İçinize sinecek muntazamlıkta bu çizgi çalışmalarını bitirdiğinizde harflere geçebilirsiniz.
    Yuvarlak harflerde sorununuz olmadığını ifade ettiniz o nedenle dairesel boyama çalışması yapmanıza gerek yok.

Harf çalışması için internetten gerekli birleştirmeleri bulabilirsiniz. Olmazsa ben yardımcı olurum size yine.
    Tüm harfleri ısrarla çalıştıkça bu sorun aşılabilir.

Konunun hortlaması umarım rahatsız etmez.

Hocam size sormak istediğim bir soru var, bu yapılanlar ne kadar süreyle yapılmalı?

Benim problemim hızlı yazmaya alıştırılmak. Küçüklüğümde hızlı yazmam için baskılar vardı, ben de ortaokula geçtiğimden itibaren çok seri ve hızlı yazarım. Harfler arada kayboluyor, çizgiler eğik eğik, yuvarlaklar iç içe geçmiş halde oluyor. E şimdi üniversitedeyim, not alırken yanımdaki vatandaş kağıdıma bakınca yakın arkadaşımsa bu nasıl yazı gibi tepki oluşabiliyor. Takmam, takılmam bunlara. Ama kendi çıkardığım notlar, kendim bile okuyamıyorum bazen.

Netice: Düzenli, düzgün, okunabilir yazmak istiyorum artık. Ne kadar süre, ne sıklıkla, hangi yöntem ve tekniklerle çalışmam lazım?

• Takip
    Tıp okuyorum ve yazım rezalet düzeltmem lazım ünide olumsuz bir durum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Darui -- 31 Ekim 2012; 16:34:42 >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.