Şimdi Ara

( EL YAPIMI ) Wireless Anten Çeşitleri / Tüm Modeller (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
217
Cevap
4
Favori
121.589
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar burda da abimin yaptığı modifiye var umarım herkese faydalı olur.

http://www.hardwarebus.com/?p=149
  • Arkadaslar, benim bir sorum olacak. Bende masaüstü bilgisayarıma takılı alttaki kart ve antenden var, arada da 5 metre uzatma kablosu var.
    Kamuya açık beleş bir net sinyali var ama benim odaya ters düşüyor. 2dbi antenle arkadaşın odasından sinyal alabilmeme rağmen benim odadan ancak aşağıdaki antenle sinyal alabildim. anteni balkonun demirlerine monte ettim. -87 den daha iyi sinyal alamadım ne kadar denediysem. Bu tarz antenlerin dbi gücünü nasıl yükseltebilirim ve faydası olur mu? Acemiyim kusura bakmayın.

http://www.usr.com/support/product-template.asp?prod=2216
    http://www.tigerdirect.com/applications/SearchTools/item-details.asp?EdpNo=4008605&CatId=374

• Antenin devresinin önüne kabloyla uzatma koy. Anten daha ileride olsun.
    Ayrıca balkon demirleri sinyal gücünü çok fazla artırmaz. Bunun yerine aliminyum folyodan veya böyle bir tencere kapağından bir yansıtıcı yapıp sinyali belirli bir yerde toplamaya çalış. Böyle bir dene...
  • benim ev ile arkadaşımın evi arasında yaklaşık 200-250 mt mesafe var en kaliteli sinyali nasıl alırız bu iş için ne kadar masraf gider,hangi malzemeleri almamız gerekiyor kurulumu nasıl yapacağız yardımcı olursanız sevinirim....
  • Bir kere en güzeli, Google Earth ile iki evin arasındaki gerçek mesafeyi ölçmeniz. Programın üst kısmındaki cetvel işaretli sekme ile.
    Eğerki mesafe gerçekten 200 metre civarları ise bir Airties wus 300 alıp, ilk etapta camın dışına sade bir şekilde koyup demeler yapmanız.
    Gücü artırmak isterseniz desensiz düz bir tencere kapağı ile sinyali airties de toplamaya çalışın. Veya yarım kesilmiş bir konserve kutusu vb.
  •  ( EL YAPIMI ) Wireless Anten Çeşitleri / Tüm Modeller

( EL YAPIMI ) Wireless Anten Çeşitleri / Tüm Modeller

bu ürünü istanbul-avrupa yakasında nerede bulabilirim?
    zyxel marka usb wireless adaptor kullanıyorum.kasa camın yanında.tek diş çekiyor.
    evdeki ufak tepsilerden aldım,tepsiyi cama yasladım.şuan 2 diş çekiyor.gayet iyi ama daha iyisini istiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi speedman -- 15 Kasım 2009; 14:37:08 >

• Çok enteresan şeyler çıkmış ortaya
  • Bu konu resmen ölümsüz:D:D
  • Garip bi teknik.
  • Resimler biraz kalitesiz kusura bakmayın....

Airties wus-300'e kendim tek damarlı kablodan anten yaptım.Adaptörün en üst yerlerinde anten yollarını maket bıçağıyla kestim.Sonra pcb üstündeki boyayı kazıdım ve kendi antenimi lehimledim.Dış plastiği ise havya ile deldim.40w'lık havya baya işime yaradı...

Buda net stumbler ve windowsun kendi kullandığı ağ bağlantılarım ile birlikte ssim...

İsteyen olursa lehim yerlerininde fotosunu atarım.

Modifikasyondan önce ya hiç bulamıyodu ağı yada -94 db/m sinyal ile zoraki bağlanıyodu şuanki sinyal değerim -83 db/m 16 snr

• Lehimi bildiğimiz havyalar ile mi yaptınız? Yani ince tel kurşunla?
  • Aynen normal lehim hocam.Havyada 40w'lık.Kablo bildiğimiz telefon kablosu...
  • Süpermiş
  • quote:

Orijinalden alıntı: vwag

quote:

Orjinalden alıntı: ExECaLiBuR

kablosuzu ağı aktifleştimeden şöyle bir şey yaptım. amatörce konserve kutusunu iki yarım parça şeklinde wireless antenlerin etrafına konumlandırdım. alimunyum folyo ile sarılı vaziyette. sizce bir faydası olur mu? denemeden önce. tavsiyelere açığım.

şaka mı bu

doktor bu ne

• Wifi türk sitesinde kablosuz modemlere nasıl yansıtıcı yapıldığı pdf'le anlatılmış.Ben pdf'i indirdim yazıcı olayı kaldı...
  • o anten bu anten yok kablo masrafi yok konnektör yok kablosu arti bir sürü zaman ugras dur sonuc hayal kirikligi. neymis yagi antenmis yagi magi hikaye.
    yok 6db anten al yok o usb wlan al sonucta oturup toplama yapsak maliyet yüksek.

ÖZELLIKLE notbooklar icin %100 cözüm. yalniz bu ürün TR'de varmidir yokmudur bilmiyorum. ama avrupada var. hemen hemen herkesin avrupada güvene bilecegi tanidigi akrabasi esi dostu arkadasi vardir. asagidaki ürünü aldirin posta yoluyla size ulastirirlar. merak etmeyin posta kaybolmaz sigortali gönderim yapsinlar. yani imza karsiliginda posta kisiye verilir. ve gönderene posta alindi diye haber verilir. arti posta numarasindan postanin nerede oldugu internetten takip edilebilir. neyse bunlar ince detaylar. gelelim asil konuya.

hic ugrasmaya gerek yok arkadaslar. bir kere ödeyin rahat edin. evet biraz pahali 99 euro posta parasi ile birlikte 105 euro civari. ama %100 cözüm

ürünün adi = Ubiquiti SR71-X WLAN 802.11a/b/g/n 300mW Expresscard .

bu alette 2 x 6 dBi anten mevcut ( degistirilebilir anten fakat gerekmez bence)
    bu ürün kapali alanda 500 metre gibi manyak bir mesafeye sahip . hele acik alanda 50km gibi bir alan. is yerinde bir arkadasim almis bana anlattiklari istah kabartici. bu üründen bugün satin aldim ve simdi gelmesini bekliyorum.

ilgili linkler resim fiyat ve ürün özellikleri hakkinda

http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&Item=120509661894&Category=47811&_trkparms=algo%3DLVI%26its%3DI%26otn%3D2#ht_2672wt_1165

http://www.wiedemann-is.de/shop/product_info.php?refID=PR2009&info=p201_ubiquiti-sr71-x-sr71x-hi-performance-wlan-expresscard-802-11a-b-g-n-mimo.html

Description: Extended Range and 300Mbps Wireless Speeds
    Hi-Performance 11n MIMO Wireless
    The SR71-X is the world's first hi-power 11n MIMO Express Card solution with support for hi-gain external antennas.
    Chipset: Atheros AR9280
    Standards: IEEE 802.11a/n, 5GHz, 802.11b/g/n 2.4GHz
    Interface: PCI Express Card, 34mm form factor
    Antennas: Dual MMCX Connectors
    Temperature Range: -30C to +75C
    Range Performance Indoor (Antenna Dependent): up to 500 meters
    Range Performance Outdoor (Antenna Dependent): over 50 km (over 50000 meter) !!
    Operating System Support: Windows XP, Windows Vista, Windows 2000, Windows 7

yeter ya ev cöplüge döndü onu satin al bunu satin al bu kadar elektrik elektronik malzeme ile yakinda televizyon tamir tükkani acariz herhalde. ürün resimleri ve özellikleri fiyat icin yukarda link verdim ama insaallah yasak degildir. uzun zamandir forumda yoktum yeni kurallardan haberdar degilim. sonucta ebayi bilmeyen yok, babamin siteside degil reklama girmez herhalde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi skurunc -- 4 Ocak 2010; 20:37:37 >

• airties mairties fasa fiso FRITZ!BOX un yaninda. arti olarak 10 yil garantili
    Orijinalden alıntı: Karadeniz Otoyolu

Orjinalden alıntı: Karadeniz Otoyolu

Dostum bu resmi kastediyorsan anlatayım.

Bak şimdi, herkes ister istemez kendi wireless usb adaptörünü savunuyor. Tabi arada beğenmediklerini itirad edenler de var. Ama bana sorarsan olay şöyle;

Eğer hiç anten işlerine girmeyeceğim diyorsan, yani alıp olduğu gibi kullanacağım diyorsan Airties'dan daha iyi çekeni yok. Şimdi herkes itiraz edecek yok şöyle uok böyle. Ben bildiğimi denediğimi gördüğümü söylerim arkadaş. Bence en iyisi Airties. Amaaa yok ben anten işlerine falan girerim bu işlerle uğraşırım diyorsan da Edimax. Diğerlerinde Yansıtıcı yaparak sonuçlar denersin, Edimax'te hem onları denersin hemde direkt anten denersin. Olay bu.

Yani kullanımına göre Edimax veya Airties

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi skurunc -- 4 Ocak 2010; 20:33:13 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Spermatazoit

Bence sinyal çekiş kapasiteleri şu sırayla

1- Airties
    2- Edimax
    3- Zyxsel
    4- U.S.Robotics
    5- Inca

(İlk iki biraz daha açık arayla kendileri arasında yarışıyor)

Bencede aynen öyle. İlk 2 diğerlerinden açık farkla önde. Airties birinci Edimax 2.
  • PCMCIA-Slot lu eski notebook lara uyumlu degil ayrica wpa 2 sifrelemeyi destekliyormu o bilgiyi bulamadim sende bu bilgi varsa paylasirsan sevinirim.300 mw gücü var gayet güclü ama yari fiyatina yurtdisinda 1000mw lik bulabilirdin .ayrica uzaklik degerleri üzerinde gelen standart antenlerle edinelecek degerler degildir.
    Hayirli olsun.
    Tecrübelerini bizimle paylasirsin.
    quote:

Orijinalden alıntı: skurunc

o anten bu anten yok kablo masrafi yok konnektör yok kablosu arti bir sürü zaman ugras dur sonuc hayal kirikligi. neymis yagi antenmis yagi magi hikaye.
    yok 6db anten al yok o usb wlan al sonucta oturup toplama yapsak maliyet yüksek.

ÖZELLIKLE notbooklar icin %100 cözüm. yalniz bu ürün TR'de varmidir yokmudur bilmiyorum. ama avrupada var. hemen hemen herkesin avrupada güvene bilecegi tanidigi akrabasi esi dostu arkadasi vardir. asagidaki ürünü aldirin posta yoluyla size ulastirirlar. merak etmeyin posta kaybolmaz sigortali gönderim yapsinlar. yani imza karsiliginda posta kisiye verilir. ve gönderene posta alindi diye haber verilir. arti posta numarasindan postanin nerede oldugu internetten takip edilebilir. neyse bunlar ince detaylar. gelelim asil konuya.

hic ugrasmaya gerek yok arkadaslar. bir kere ödeyin rahat edin. evet biraz pahali 99 euro posta parasi ile birlikte 105 euro civari. ama %100 cözüm

ürünün adi = Ubiquiti SR71-X WLAN 802.11a/b/g/n 300mW Expresscard .

bu alette 2 x 6 dBi anten mevcut ( degistirilebilir anten fakat gerekmez bence)
    bu ürün kapali alanda 500 metre gibi manyak bir mesafeye sahip . hele acik alanda 50km gibi bir alan. is yerinde bir arkadasim almis bana anlattiklari istah kabartici. bu üründen bugün satin aldim ve simdi gelmesini bekliyorum.

ilgili linkler resim fiyat ve ürün özellikleri hakkinda

http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&Item=120509661894&Category=47811&_trkparms=algo%3DLVI%26its%3DI%26otn%3D2#ht_2672wt_1165

http://www.wiedemann-is.de/shop/product_info.php?refID=PR2009&info=p201_ubiquiti-sr71-x-sr71x-hi-performance-wlan-expresscard-802-11a-b-g-n-mimo.html

Description: Extended Range and 300Mbps Wireless Speeds
    Hi-Performance 11n MIMO Wireless
    The SR71-X is the world's first hi-power 11n MIMO Express Card solution with support for hi-gain external antennas.
    Chipset: Atheros AR9280
    Standards: IEEE 802.11a/n, 5GHz, 802.11b/g/n 2.4GHz
    Interface: PCI Express Card, 34mm form factor
    Antennas: Dual MMCX Connectors
    Temperature Range: -30C to +75C
    Range Performance Indoor (Antenna Dependent): up to 500 meters
    Range Performance Outdoor (Antenna Dependent): over 50 km (over 50000 meter) !!
    Operating System Support: Windows XP, Windows Vista, Windows 2000, Windows 7

yeter ya ev cöplüge döndü onu satin al bunu satin al bu kadar elektrik elektronik malzeme ile yakinda televizyon tamir tükkani acariz herhalde. ürün resimleri ve özellikleri fiyat icin yukarda link verdim ama insaallah yasak degildir. uzun zamandir forumda yoktum yeni kurallardan haberdar degilim. sonucta ebayi bilmeyen yok, babamin siteside degil reklama girmez herhalde.

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.