DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Mobil Uygulama herkese açık beta sürümü kullanıma açıldı. Gizle Şimdi Dene
El Yapımı Oto Anfisi ???
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
26
Cevap
0
Favori
9.544
Tıklama
Konudaki Resimler
Mesaj Tarihine Göre En Beğenilen Son Ekleneneler
Seçimimi Hatırla
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Elektronik ve Mekanik >> Elektronik >> El Yapımı Oto Anfisi ???
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      ben arabam için anfi arıyorum fakat iyi RMS çıkışı olan aniflerin çoğu 250ytl üzerinde.
      bi arkadaştan duymuştum elektronikçiler oto anfisi yapıyorlarmış hemde çok iyi oluyormuş diye...
      bunun hakkında bi fikriniz var mı?olmazsa sağlam bi elektronikçiye yaptırmayı düşünüyorum...

|
      |

• Çavuş
      45 Mesaj
      29 Kasım 2006 19:50:44
      Evet forumda çok güzel işler çıkaran amfi ci arkadaşlar var. Mesajınızı görürlerse yardımcı olacaklardır.
      |
      |

• 29 Kasım 2006 20:47:58 Konu Sahibi
      arkadaşlar yardım edebilcek kimse yok mu???
      |
      |

• Er
      3 Mesaj
      30 Kasım 2006 10:23:44
      Bana sorarsan pek bu işlere girme bütçene uygun 2.el bir anfi al.
      |
      |

• Yüzbaşı
      617 Mesaj
      30 Kasım 2006 10:53:45
      Benim yaptığımı bir incele istersen 350 wat rms'lik bir ampli, şu an arabamda 450watlık MA AUDİO wooferi sürmekte !
      |
      |

Kartallar yüksekten uçar...
    • Yüzbaşı
      740 Mesaj
      30 Kasım 2006 12:35:08
      quote:

Orjinalden alıntı: ADALI65

Bana sorarsan pek bu işlere girme bütçene uygun 2.el bir anfi al.

Kötü bir tavsiye...
      |
      |

• Yüzbaşı
      740 Mesaj
      30 Kasım 2006 15:04:04
      ADALI65 kusura bakma...

eraykacmaz ın ampli yi kendisi yapmak için istediğini sanmıştım.Kötü bir tavsiye dememin sebebi buydu..Ama mesajı tekrar okuyunca yapma değil yaptırma niyeti olduğunu anladım..
      |
      |

• 30 Kasım 2006 18:30:33 Konu Sahibi
      arkadaşlar yani kimse önermiyomu bu el yapımı olayını?peki jameson veya edison'un 80w RMSlik 4 hoparloru kaldırcak anfisinin 2.eli ne kadardır?(teyp 4*45w)
      |
      |

• Yarbay
      2843 Mesaj
      30 Kasım 2006 19:40:06
      jameson sakın alm derim üstünde 4x125watt yazıyor ama amfi bana tamir için geldi araştırınca amfinin rms değerinin 4x22 watt olduğunu anladım piyasadaki ucuza satılan amfilerden alma verim alamazsın. ben geçenlerde takanın 330 luğunu yaptım. süper çalışıyo şimdi aynısından birde araba için yapacağım
      |
      |

• Yüzbaşı
      740 Mesaj
      30 Kasım 2006 19:45:27
      Aslında bu işi bilen bir tanıdığın ile gidip ampli ye bakmanız lazım..Tabi ki çok iyi ampli imal eden insanlar var önemli olan hangi amplinin iyi olduğunu anlamak..
      |
      |

• Yüzbaşı
      431 Mesaj
      30 Kasım 2006 20:28:55
      bildiğim kadarıyla kuvvetli ampliler simetrik voltajla çalışıyor vede 50 60 volt gibi değerler peki bu oto için nasıl olur invertermi yapmak gerekir. eğer oto için yapan varsa burada paylaşırsa sevinirim.
      |
      |

• Binbaşı
      1082 Mesaj
      30 Kasım 2006 21:16:50
      arkadaşım yarı tatile doğru bir araba amfisi yapmayı düşünüyorum. 250 watt veya 500 watt lık RMS amfi, alçak geçiren filtre, smps devresi, kısa devre koruması, ısıl koruma gibi eklentilerde yapacağım. biraz sabrederseniz sizlere yardımcı olmaya çalışırım

@sezer arkadaşım bu arada bahsettiğin amfinin beslemeli halini çizip yaptım çok hoş oldu bi ara foruma koyarım
      |
      |

• Yarbay
      2843 Mesaj
      30 Kasım 2006 21:20:34
      valla beklerim hoca arabaya bende yapacağım şöle güçlü birşey istiyorum senin 330 luk ve iki tanede 100 lük yapmayı düşünüyorum ama senin devrende iyi ise seninkini yaparım
      |
      |

• Yüzbaşı
      617 Mesaj
      01 Aralık 2006 14:00:27
      Şöyle bir ampli yapabilirsin mesela,sadece biraz uğraşman gerekecek.

|
      |

Kartallar yüksekten uçar...
    • Yarbay
      2105 Mesaj
      01 Aralık 2006 17:23:50
      Şu linke bir bakarsan 2x35v ve 350W lık toplam güce sahip AB Sınıfı ampli sürebilecek bir SMPS devresi var. 2x35v la tek bir 350W ampliyi besleyemezsin ama 200W lık iki adet BPA subwoofer amplifisni besleyebilirsin. Rod Elliott diyor ki ben bu beslemeyi yaptım çalıştırdım tavsiye ederim... Anlıycan SMPS için hesaba kitaba gerek yok adam hesaplamış..

http://sound.westhost.com/project89.htm
      |
      |

• 02 Aralık 2006 10:52:01 Konu Sahibi
      valla senin iş olursa çok iyi olur...yapınca bi konu aç da haberimiz olsun dışardan öyle peak değerleri yazılı fason anfi alcağımıza adam gibi bişey olsun...
      |
      |

• 02 Aralık 2006 10:56:41 Konu Sahibi
      valla senin iş olursa çok iyi olur...yapınca bi konu aç da haberimiz olsun dışardan öyle peak değerleri yazılı fason anfi alcağımıza adam gibi bişey olsun...
      |
      |

• Çavuş
      66 Mesaj
      03 Aralık 2006 17:13:49
      taka 8604 kardeşim. yapacağın devre için bi beyin fırtınası ekibi kuralım. Daha hoş bişeyler üretelim..Ne dersin ? Belki de yeni bir başlık altında....
      |
      |

• Binbaşı
      1082 Mesaj
      03 Aralık 2006 17:25:00
      quote:

Orjinalden alıntı: solidus

taka 8604 kardeşim. yapacağın devre için bi beyin fırtınası ekibi kuralım. Daha hoş bişeyler üretelim..Ne dersin ? Belki de yeni bir başlık altında....

olabilir. herşeye açığım ben
      |
      |

• 03 Aralık 2006 20:54:10 Konu Sahibi
      ya pek şu beyin fırtınası işine katılamam anlamıyorum bu işten fazla ama yapacağınız anfiyi arabam için alırım.boşa gerek yok o kadar markalı anfilere para vermeye
      |
      |

Reklamlar
izmir havalimanı transfer
SEO
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR6
8,625
1.2.122

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.