Şimdi Ara

el terlemesi..

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
1.418
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    birçok kişide olmayan bir sorun var bende..
    ellerim,ayaklarım genelde ıslak olur.. terden.. biraz öğrendiğim bilgiye göre.. el terlemesi elimizin buruşmasını engelliyormuş tamam güzel birşey DE..
    bununla ilgili bazen cok sorun yaşıyorum..
    örnek dersek.. biriyle tokalasıcam.. çekine çekine elimi uzatıyorum
    kız arkadasımın elini tutucam 2 dakka yeterli.. ıslanması için
    bir klasör tasıyacağım.. 5 parmak izim su şeklinde klasörde..

aynı şekil ayaklarımda da aynı problem var.. terlediği için kokuya sepep oluyor.. bazen köpek leşi gibi koktugunu bilirim ayakkabıları cıkardıgımda..

bu sorunun nasıl çözerim.. doktora gitmedim... ama düşünmeye basladım..

böyle birşey yaşayan warmı

• aşırı terleme bozukluğu diye adlandırılıyor bu. bir arkadaşımda da vardı bu sıkıntı. hem ellerinde hem de ayaklarında.

Hafif el terlemesi varlığında terleme önleyici kremler vardır, orta derece olanlarda iyontoforez ve botoks tedavisi uygulanıyor.
    Çok ileri terlemelerde cerrahi müdehale yapılıyor, klips denilen bir yöntem uygulanıyor.
  • cok cok terleme olmuyorda.. sürekli nemli diyeyim.. aman birinin elini tutmiyim.. suyu koy bardaga iç
  • dark child nickli arkadaşımız anlatmıştı ondada vardı bu sorun ameyliyat olmuştu kalple ilgili bişidi ya unuttum.. konu dısında görürsen onu sor .. bu konuda sana yardım eder
  • Benim el ayak ve koltuk altlarım<kendimi bildim bileli aşırı <derecede terliyodu yaz kış...

El ve koltuk altı için kalp damar crrahi bölümü ameliyat etti beni... ele ve koltuk altına giden sinirleri kesip köreltiyolardı ... el ve koltuk altımdan çok memnunum... özellikle koltuk altından .. ama ellerim normal bi insanın eli gibi olamadı ta .. sıcak ortamlarda daha çabuk terliyo ..ama iyiki ameliyat olmuşum<diyorum ..

Ayak için ise anestesi bölümü belden iğne yapıyo ... bunun da yan etkiler falan olabiliyo... 1-2 hafta içinde bu operasyonu dageçiricem... ama bu ameliyat değil.. lokal anestezi oluyo ... tam yutmuyolar sizi... ama 1. sinde tümden uyutuluyosunuz ve ameliyat sonrası zor geçiyo biraz...
  • BİR AĞLIK KURULUŞUNDA TİROİD FONKSİYON TESTLERİNİZİ YAPTIRIN T3 T4 ST3 ST4 VE TSH.EĞER DEĞERLER NORMAL ÇIKARSA BİR DERMATOLOG SORUNUNUZU ÇÖZECEKTİR
  • Amerika'da bir ürün vardı, Maxim diye... bu stick dedorant gibi birşey, önceleri hergün koltuk altına sürüyorsun, 2-3 hafta sonra azaltmaya başlıyorsun ve sonunda haftada 1'e indiriyorsun ve terleme tamamen kesiliyor... bilmiyorum, belki diğer organlarada uygulanabilir el ayak gibi...
  • terlemeyi kesmek amacıyla kullanılan deodorant ve benzeri kozmetiklerin ciltten emilerek birikime neden oldugu ve bunun da özellikle kadınlarda hatta erkeklerde meme kanserini tetikldiğine dair yayınlar var.kar zarar oranını iyi hesaplamak lazım
  • quote:

Orjinalden alıntı: kizildere

Amerika'da bir ürün vardı, Maxim diye... bu stick dedorant gibi birşey, önceleri hergün koltuk altına sürüyorsun, 2-3 hafta sonra azaltmaya başlıyorsun ve sonunda haftada 1'e indiriyorsun ve terleme tamamen kesiliyor... bilmiyorum, belki diğer organlarada uygulanabilir el ayak gibi...

bu tür ilaçların vücudda kansere yol açtığını duydum..
    teşekkürler tüm arkadaşlara ilgileri, önerileri için...

bugün sonuç yine pert oldu... otobüse bindim dosyayı tutarken bi baktım sırılsıklam
  • doğal kalmaktan şaşmayın arkadaşlar,zaten elimizde olmadan yeterince toksin alıyoruz bari kendi ellerimizle vucudumuza kimyasallar yuklemeyelim
  • Bilmiyorum... uzun yıllar Amerika'da yaşamış biri olarak açıkçası FDA (Amerikanın Gıda ve İlaç Bakanlığı)'in izin verdiği bir ürünün kansere yol açabileceğini sanmıyorum çünkü 10 senedir falan var bu urün. Hatta bir aralar reklamlarında Bill Clinton bile kullanıyor deniyordu :P
  • ilaç filan uğraşmak isterimyorum açıkcası ellerim için kız eli gibi maaşallah filan derler

aslında böyle olması beni çok rahatsız etmiyor.. el terlediği için yıpranması geç oluyormuş.. hani bayanların elleri bi güzel olur ya o hesap
  • http://www.terleme.com/ets.htm
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.