Şimdi Ara

El-bab operasyonunu Hulusi Akar bizzat yönetti

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
355
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Operasyonu gece boyunca Genelkurmay Kararğahından yöneten Hulusi Akar, sahadaki askerlere anlık talimatlar verdi.

İşte o gece yaşananlar;

Askeri kaynaklardan edindiğim bilgilere göre, kritik önemdeki bu operasyonları Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar bizzat yönetti.

Akar, Etiyopya Cumhurbaşkanı onuruna verilen yemekten ayrıldıktan sonra 23.15’te Genelkurmay karargâhına geldi.

Kendi karargâhlarında olan Hava ve Kara kuvvetleri komutanları ile Genelkurmay İkinci Başkanı’nı da karargaha çağırdı.

Komutanlar bütün gece, sabaha kadar uyumadan adım adım operasyonları takip etti.

Orgeneral Akar, Silahlı Kuvvetler Komuta Harekât Merkezi’nden gelişmeleri takip ederken, sahada olanları izlemekle yetinmedi, birliklere de bizzat komuta etti.

Emirleri de anında sahaya yansıtıldı, telsizlerle en uzak birliklere kadar iletildi.

Canlı yayından gelişmeleri izlerken, “Şurada DAEŞ’liler hareket ediyor, havan atışına hazırlanıyorlar, bir anda oradan süratle hareket etsinler”, “Oradan gitmesinler sağa yönelsinler, o bölgeden giderlerse anında etkisiz hale getirirler”, “O bölgeden gitmesinler, sakın kaybı göze almayın, çekin çocukları” şeklinde talimatlar verdi.

Askerlerin burnunun kanamaması için, alanda kendi çocukları savaşıyormuş gibi bir özenle birlikleri yönlendirdi.

Sabah 06.00 sıralarında Harekât Merkezi’nden odasına çıkan Akar, buradan da operasyonu yönetmeye devam etti.

İHA görüntüleri izlenerek, operasyonun daha etkin ve kısa sürede yürütülmesini sağladı.

Bilgileri Milliyet yazarı Serpil Çevikcan köşesinden paylaştı.

http://www.haber7.com/guncel/haber/2254855-akar-el-bab-operasyonunu-boyle-yonetti

• Duyanda bizzat Suriyeye gitti sanacak hem Yönetmeseymiş iyiymiş 5 Şehidimiz var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Esad güçleri 100 km öteden geldi; yakında El-Bab'a girecek. Bizden önce alırlarsa sen izle cümbüşü...
  • Ooooh gomtanimiZ çok iyi yönetmiş gazımi aldılar

• Umarım 'esir' düşen askerimiz yoktur.İşid öyle 'manyak mısın' falan anlamaz çünkü.
  • ufak bilgi, hala el bab merkezine girilmiş değil. Daha hala şeyh akil tepesi el değiştirip duruyor. Biza da ki saldırıyı püskürtmüş ışid ve zaten kabaşine girebilmiş bile değiliz.

İyi yönetmiş Hulusi Akar tebrik ediyoruz kendisini. Adamlar boşa dalga geçmiyor pinpona döndü diye. Alınıyor ertesi gün kaybediliyor. Ne büyük adamsın sen Hulusi Akar(!)
  • Hulusi nizami selam vermeyi bilmiyor operasyonu nasıl yönetecek lan.
  • Ben de diyorum niye 5 şehit var; şimdi anlaşıldı

• 1071 malazgirt savaşını da Yüce Komutan, Şanlı lider Hulusi Akar yönetmiş doğru mu?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • İşimiz hulusiye kaldıysa..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Outlaw-E -- 9 Şubat 2017; 11:41:47 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dgo_cr7

Hulusi nizami selam vermeyi bilmiyor operasyonu nasıl yönetecek lan.

• quote:

Orijinalden alıntı: dgo_cr7

Hulusi nizami selam vermeyi bilmiyor operasyonu nasıl yönetecek lan.

demeye gelmiştim. selam vermeyi öğrenmekle başlasaymış keşke.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.