Şimdi Ara

Ekspertiz için Carium Zeki Usta, İhsan Usta hakkında önemli uyarı!

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
5.414
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Özellikle Carium’u öven arkadaşlara yazıyorum.

Aracı ilk almak için ekspertizi Zeki ustanın yerine götürdüm. Orada İhsan diye bir arkadaş inceledi aracı ve hiç sorun yok dedi. Devam edelim. Sonra bir arkadaşımızın tavsiyesi ile Muttalip ustaya gittim.

Sayıyorum:
    1. İhsan usta arka balataların bitik olduğunu göremedi!
    2. İhsan usta şanzımandan sızan yağı göremedi!
    3. İhsan usta üst kapak silindir contasından sızan yağı göremedi!
    4. İhsan usta potansiyelmetrede bulunan arızayı (devir düş-çık) göremedi!
    5. İhsan usta sağ aks körüğünün patlak olduğunu göremedi!
    6. İhsan usta sağ arka amortisörün patlak olduğunu göremedi!
    6. İhsan usta bujilerin ve buji lastiklerinin bitmiş olduğunu göremedi!
    7. İhsan usta sağ kapı gergisinin bozuk olduğunu anlayamadı!

İşte arkadaşlar Carium’a güvendik adam yerine koyduk bu arabaya süper sağlam alınır dedi ve arabayı aldık.

Peki ben bu sorunları ne yaptım? Tavsiye üzerine Gittim Muttalip ustaya sorunların bir kısmını çözdürdüm. En azından ustayla birlikte arabayı yolda kalmayacağım hale getirdim. Yavaş yavaşta kusursuzlaştıracağımı umuyorum.

Carium’a gitmeden önce 1000 kez düşünün!

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: 9Dinamik

Özellikle Carium’u öven arkadaşlara yazıyorum.

Aracı ilk almak için ekspertizi Zeki ustanın yerine götürdüm. Orada İhsan diye bir arkadaş inceledi aracı ve hiç sorun yok dedi. Devam edelim. Sonra bir arkadaşımızın tavsiyesi ile Muttalip ustaya gittim.

Sayıyorum:
    1. İhsan usta arka balataların bitik olduğunu göremedi!
    2. İhsan usta şanzımandan sızan yağı göremedi!
    3. İhsan usta üst kapak silindir contasından sızan yağı göremedi!
    4. İhsan usta potansiyelmetrede bulunan arızayı (devir düş-çık) göremedi!
    5. İhsan usta sağ aks körüğünün patlak olduğunu göremedi!
    6. İhsan usta sağ arka amortisörün patlak olduğunu göremedi!
    6. İhsan usta bujilerin ve buji lastiklerinin bitmiş olduğunu göremedi!
    7. İhsan usta sağ kapı gergisinin bozuk olduğunu anlayamadı!

İşte arkadaşlar Carium’a güvendik adam yerine koyduk bu arabaya süper sağlam alınır dedi ve arabayı aldık.

Peki ben bu sorunları ne yaptım? Tavsiye üzerine Gittim Muttalip ustaya sorunların bir kısmını çözdürdüm. En azından ustayla birlikte arabayı yolda kalmayacağım hale getirdim. Yavaş yavaşta kusursuzlaştıracağımı umuyorum.

Carium’a gitmeden önce 1000 kez düşünün!

Nerde bu Muttalip usta?

• zinedine_zidane kullanıcısına yanıt
    Zeki ustanın kalfasiydi kendi dükkanını açtı. Sanayinin dışına doğru dükkanı, bir okul vardı hatırladığım kadarıyla.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yıllardır Zeki usta ve İhsan ustaya giderim. İşlerini en iyi şekilde, en iyi işçilikle, müşteriyi kazıklamadan yaparlar.
    Ekspertiz derken, yetkili servislerde yapılan ücretli ve detaylı ekspertizi tamirhanede zaten yaptıramazsınız.
    Kaldı ki ekspertiz ettirdiğiniz araç sanırım 147 veya 156, yani minimum 9-10 yaşında bir araçtan bahsediyorsunuz.
    Bu yaşta araba alınacağı zaman belli şeylere bakılır. Öncelikle içi, dışı, kaportası, boya-kaza durumu, motor ve yürüyen aksamın diri olması.
    Balata 50-60 Liralık mesele.. Balatası bitik diye kimse araba almamazlık etmez. Benim 156'da da muayenede bile çıkıyordu şanzımanda yağ kaçağı var diye ama o ufak bir durum olabilir ve diri, güzel bir arabanın bu sebepten de alınmama gibi bir durumu söz konusu değil bence. Ben de arka amortisörleri değiştirmiştim, çok pahalı değil.. Bu yaşta bir araba alınıyorsa bu problemler çıkabilir. Kısaca, bahsettiğiniz bu sorunlar bu yaşta bir Alfa alıyorsanız olası şeyler ve çok maliyeti de olmayan, motoru iyi, kaportası - içi diri,temiz ve kazasız bir arabaysa sıkıntı olmaz. Kaldı ki, hangi marka olursa olsun 8-10 yaşında bir araba aldığınızda 3-5 böyle ufak masraflarınız mutlaka olur.

Sanırım siz arabadan özellikle de Alfa' dan pek anlamıyorsunuz. Pek çok kişi Alfa' ları görünüş, konfor ve performansı için beğenip almaya kalkıyor. Alfa farklı bir araçtır, hele biraz da yaşı varsa masrafı çok olmasa bile diğer piyasa arabalarına nazaran biraz daha fazla masrafı olabilir. Hatta bazen masraf bile olmayan şeyler için arasıra sanayiye gidip gelmeniz gerekebilir. Örneğin; ben 156 kullanırken, titizliğimden ötürü ufak tefek şeyler için Zeki-İhsan ustalara çok gittim ve ufak tefek şeyler için hiçbir zaman benden para bile almadılar ve bu ustalar bu işin Türkiye' deki sayılı birkaç iyi ustasındandır ve gittiğiniz diğer ustalar zamanında bu ustaların çıraklıklarını yapmış vve onların yetiştirdiği adamlardır. Belki şu an ne demek istediğimi anlamasanız ama, arabanızı kullanıp, sevip birkaç Alfa daha alıp kullanıp arabayı, piyasasını ve kullanıcılarını tanıdığınızda ne demek istediğimi daha iyi anlayacaksınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ceyarr -- 26 Kasım 2015; 22:53:05 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ceyarr

Yıllardır Zeki usta ve İhsan ustaya giderim. İşlerini en iyi şekilde, en iyi işçilikle, müşteriyi kazıklamadan yaparlar.
    Ekspertiz derken, yetkili servislerde yapılan ücretli ve detaylı ekspertizi tamirhanede zaten yaptıramazsınız.
    Kaldı ki ekspertiz ettirdiğiniz araç sanırım 147 veya 156, yani minimum 9-10 yaşında bir araçtan bahsediyorsunuz.
    Bu yaşta araba alınacağı zaman belli şeylere bakılır. Öncelikle içi, dışı, kaportası, boya-kaza durumu, motor ve yürüyen aksamın diri olması.
    Balata 50-60 Liralık mesele.. Balatası bitik diye kimse araba almamazlık etmez. Benim 156'da da muayenede bile çıkıyordu şanzımanda yağ kaçağı var diye ama o ufak bir durum olabilir ve diri, güzel bir arabanın bu sebepten de alınmama gibi bir durumu söz konusu değil bence. Ben de arka amortisörleri değiştirmiştim, çok pahalı değil.. Bu yaşta bir araba alınıyorsa bu problemler çıkabilir. Kısaca, bahsettiğiniz bu sorunlar bu yaşta bir Alfa alıyorsanız olası şeyler ve çok maliyeti de olmayan, motoru iyi, kaportası - içi diri,temiz ve kazasız bir arabaysa sıkıntı olmaz. Kaldı ki, hangi marka olursa olsun 8-10 yaşında bir araba aldığınızda 3-5 böyle ufak masraflarınız mutlaka olur.

Sanırım siz arabadan özellikle de Alfa' dan pek anlamıyorsunuz. Pek çok kişi Alfa' ları görünüş, konfor ve performansı için beğenip almaya kalkıyor. Alfa farklı bir araçtır, hele biraz da yaşı varsa masrafı çok olmasa bile diğer piyasa arabalarına nazaran biraz daha fazla masrafı olabilir. Hatta bazen masraf bile olmayan şeyler için arasıra sanayiye gidip gelmeniz gerekebilir. Örneğin; ben 156 kullanırken, titizliğimden ötürü ufak tefek şeyler için Zeki-İhsan ustalara çok gittim ve ufak tefek şeyler için hiçbir zaman benden para bile almadılar ve bu ustalar bu işin Türkiye' deki sayılı birkaç iyi ustasındandır ve gittiğiniz diğer ustalar zamanında bu ustaların çıraklıklarını yapmış vve onların yetiştirdiği adamlardır. Belki şu an ne demek istediğimi anlamasanız ama, arabanızı kullanıp, sevip birkaç Alfa daha alıp kullanıp arabayı, piyasasını ve kullanıcılarını tanıdığınızda ne demek istediğimi daha iyi anlayacaksınız.

Yazını okudum.
    Araç kaç yaşında olursa olsun gerekenler söylenmelidir. Ekspertiz için neden tamirhaneye gideriz? Çünkü adamlar işi biliyordur aracı çok iyi tanıyordur sesten bile her şeyi önüne döker. Bu böyledir aksini iddia eden işi bilmiyordur.

Bir de dip not geçeyim. Şu an Muttalip Usta ile Türkiye’de ki en kusursuz Alfa Romeo 156 2.0 TS’yi tamamladık. Ne bir damla yağ ne ses ne ses ne yağ yakma ne de başka bir sorun var.

Yaşına başına bakmadan aracına bakacaksın. Ben şahsen görünmeyen yerlerini bile söktürür temizletirim. Aracın içi kokmaz. Boyanması gereken parçaları ehil ustada boyatırım araç dipdiri durur. Koltuk derileri tavan yer döşemesini 6 ayda bir yıkatırım ve bakımlarını yaptırırım. İçine binen şöyle bir durur. Çalışmayan en ufak aksamına bile müdahale ederim ki kafam rahat etsin. Bu işlemlere de öyle fazla para da ödemem. Kasap olmayan makul usta bulacaksın derdini iyi anlatacaksın ve işini takip edeceksin. Bak bakalım sorun oluyor mu olmuyor mu? Yani anlayacağın bu işin yaşı başı yok. (Genel olarak konuşuyorum.)

İlan sitelerinde özel takipçilerim var. İlana koyduğum gibi fiyatı yüksek dahi olsa satılır arabam. Neden? İğne hata yok. Alan biner gezer.

Uzun lafın kısası usta dediğin adam bu saydığım kriterlerin iğnesine bile dikkat etmiyorsa benim gözümde usta değildir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 9Dinamik -- 27 Kasım 2015; 9:48:16 >

• o zaman verin parasını yetili serviste detaylı expertize sokun. Ben de giulietta alırken İhsan usta kontrol etti, üçkağıtçı bir galerici ağır hasarlı ama tramerinde görünmeyen bir aracı yutturmaya kalktı İhsan usta sağolsun iyi fark etti aldırmadı arabayı. Ve çok expertize de gelen gördüm. Bahsettiğiniz detaylar mühim değil. 156 alacak olan gerçek Alfa kullanıcısı arabanın farklı şeylerine bakar. opel, ford veya renault gibi piyasa arabaları almıyorsunuz neticede. Zaten camiadaki temiz, diri iyi arabalar belli, sayılı. Bunun ustaları da alım satımda belli kriterlere bakar. Araba iyiyse zaten aldıktan sonra 300-500 masraf her halukarda eder binersiniz. Şu an Türkiye' nin en iyi durumdaki 156 2.0'ına biniyorum diyorsunuz.. Muttalip Usta ne yaptı ki arabaya?.. Zaten kıl-tüy problemlerden bahsetmiştiniz. Yüksek bir meblağ da harcadığınızı düşünmüyorum. Demekki İhsan usta size iyi araba aldırmış, buradan bu çıkıyor..

• quote:

Orijinalden alıntı: ceyarr

o zaman verin parasını yetili serviste detaylı expertize sokun. Ben de giulietta alırken İhsan usta kontrol etti, üçkağıtçı bir galerici ağır hasarlı ama tramerinde görünmeyen bir aracı yutturmaya kalktı İhsan usta sağolsun iyi fark etti aldırmadı arabayı. Ve çok expertize de gelen gördüm. Bahsettiğiniz detaylar mühim değil. 156 alacak olan gerçek Alfa kullanıcısı arabanın farklı şeylerine bakar. opel, ford veya renault gibi piyasa arabaları almıyorsunuz neticede. Zaten camiadaki temiz, diri iyi arabalar belli, sayılı. Bunun ustaları da alım satımda belli kriterlere bakar. Araba iyiyse zaten aldıktan sonra 300-500 masraf her halukarda eder binersiniz. Şu an Türkiye' nin en iyi durumdaki 156 2.0'ına biniyorum diyorsunuz.. Muttalip Usta ne yaptı ki arabaya?.. Zaten kıl-tüy problemlerden bahsetmiştiniz. Yüksek bir meblağ da harcadığınızı düşünmüyorum. Demekki İhsan usta size iyi araba aldırmış, buradan bu çıkıyor..

Yetkili servislerin artık ekspertiz yapmadığını bildiğini düşünerek yazdığını düşünüyorum. :)

Hâlâ gereksiz savunmalar halindesin.

Muttalip arabaya ne mi yaptı?
    Şanzımanı komple elden geçirdi.
    Potansiyometreyi onardı.
    Motoru komple elden geçirerek contaların tamamını değiştirdi ve yağ yakma-kaçırma sorununu ortadan kaldırdı.
    Dahasını yazmıyorum....

Şu an motora alttan ve üstten bakınca sıfır bir araba görüyorsun. Sanki 2015 gibi...

Bunlar kıl tüy ise diyecek bir şey yok.

Camiadaki o temiz sayılı araçlara benim aracı da ekleyin o halde. :)

• Doğu anadolu'da ikamet ediyorum. Muttalip usta ile yakın zamanda gelip tanışmış birisi olarak ben de övgülerimi ileteyim. Hem yardımsever hem de iyi işçiliği var ona şüphe yok.

Carium'a gitmedim ancak her ne olursa olsun, kasten kazıklama veya yalan söyleme dolandırmak gibi bir durum olmadığı sürece hiç bir karalama kampanyasına katılmıyorum yazdıklarınızı da doğru bulmuyorum. Ne yazık ki hepimiz insanız ve göremediğimiz şeyler olabiliyor.
  • keşke izmir'de de şöyle adam gibi bir usta olsa. hayırlı olsun aracınız
  • Muttalip Usta'nin adresi nedir. 156 almayi planliyorum, almadan ona göstereyim.

• quote:

Orijinalden alıntı: sleepingawake

Muttalip Usta'nin adresi nedir. 156 almayi planliyorum, almadan ona göstereyim.

alfagaraj.com ’dan bilgilere erişebilirsin.
  • Zeki usta iyidir, işinin ehlidir. Alfa ruhunu bilir. Carium süreki gider gelirim. Senin müttalip ustanı tanımıyorum ama bu konu karalama kampanyası gibi olmuş zira sorumlarınızdan bahsetip reklam yapmasaydınız farklı düşünürdüm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Oxsgen -- 17 Şubat 2016; 20:14:59 >
  • Alfada ne kadar sorun yasadigimi az cok bilen bilir carium bakimli diye aldim bende 5000 tl masraf ettim almadan oraya gidip baktirdim hemde. Neyse 3-4 sefer daha gittim zeki ustaya. Yardim sever bir abimiz bence ama muttalip ustayi tanidikdan sonra anladim piyasayi. Muttalip tektir bana kalirsa gidin orada anlarsiniz tam 1 senedir bir sorunum var maslak milano zeki usta alfist hepsine gittim 5000 tl harcadim o sorun icin. Muttalip bosa para harcamisin aha sorun bu dedi harbiden de o.

• potur kullanıcısına yanıt
    Muhtalip ustanın telefonu varmı

• 9Dinamik 9 kullanıcısına yanıt
    Slm abim bana Muttalip ustanın telefon numarası lazım sana güveniyorum yarın kısmetse bır araç alacağım ona göstermek ıstıyorum benım tel 05414303900

• quote:

Orijinalden alıntı: Tlgbaysa

Slm abim bana Muttalip ustanın telefon numarası lazım sana güveniyorum yarın kısmetse bır araç alacağım ona göstermek ıstıyorum benım tel 05414303900

+905316247107

Alfa dan harbi anlayan nadir ustadir kendisi.

Bide alacagin arabayi at bakayim taniyormuyum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi potur -- 3 Nisan 2016; 20:39:47 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tartışmasız muttalip usta

• Araca bakan zeki usta değil zeki usta hakkında hiç kötü yorum duymadım. İhsan usta hakkında da ilk defa burada kötü bir yorum okudum geçmiş olsun peki sonra gidip görüştünüz mü ustam aracın bu sorunları çıktı farkında değil miydiniz dediniz mi?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.