Şimdi Ara

EKSPERE DANIŞIN; KAZA SONRASI YANLIŞ UYGULAMALARDAN KORUNUN. (82. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.451
Cevap
131
Favori
249.690
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8081828384
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    01.07.2017 tarihinde ... 1999 model (2007 tafik cıkışlı ) tramer kayıtsız hundai galloper tdi 3kapı
    aracım tek taraflı ( sel hasarlı ) kaza sonucunda exper raporu ve sigorta şirketinin araştırma firmasının arastırması sonucunda pert e cıktı ... buraya kadar her sey normal ve olurunda gitti sayılır..

iş ödeme kısmına gelince şok ila karşılastım aracıma piyasası 40ila 49000 olan aracıma ..24000 bedel bictiler .. itiraz ve mahkemede hakkımı ararım cıkışlarımdan sonra ..
    bahaneleri ise su mailler ile cevaplar oldu
    firma : Anadolu Sigorta

<mip@anadolusigorta.com.tr>
    1.8 (Sal) , 16:59Siz
    Sayın MURAT GÖÇER,
    01.08.2017 tarihinde iletmiş olduğunuz 149927 numaralı bildiriminize yetkililer tarafından açıklama yazılmıştır.
    Açıklama:
    POLİÇEYE MANUEL OLARAK SİGORTA BEDELİ 24.000TL OLARAK GİRİLMİŞTİR. BU NEDENLE TEKNİK OLARAK EN FAZLA ARAÇ BEDELİ İÇİN 24.000TL ÖDENEBİLMEKTEDİR. BU TUTARIN ÜZERİNDE YAKLAŞIM GÖSTERİLEMEMEKTEDİR.
    ----------------------------------------------------
    Anadolu Sigorta <mip@anadolusigorta.com.tr>
    3.8 (Per) , 15:23Siz
    Sayın MURAT GÖÇER,
    03.08.2017 tarihinde iletmiş olduğunuz 151959 numaralı bildiriminize yetkililer tarafından açıklama yazılmıştır.
    Açıklama:
    SİGORTALI MURAT BEY İLE BELİRTİLEN TELEFON NUMARASINDAN GÖRÜŞÜLMÜŞ OLUP, POLİÇEYE MANUEL OLARAK SİGORTA BEDELİ GİRİLDİĞİNDEN 24.000TL ÜZERİNDE ÖDEME YAPAMAYACAĞIMIZ BİLDİRİLMİŞ OLUP, POLİÇEYİ DÜZENLEYEN ACENTESİ İLE İRTİBATA GEÇMESİ VE ACENTENİN POLİÇEYE NEDEN 24.000TL SİGORTA BEDELİ GİRDİĞİNE DAİR TARAFIMIZA BİLGİ VERMESİ İSTENMİŞTİR.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    4.8 (Cum) , 15:27Siz
    Sayın MURAT GÖÇER,
    04.08.2017 tarihinde iletmiş olduğunuz 153023 numaralı bildiriminize yetkililer tarafından açıklama yazılmıştır.
    Açıklama:
    POLİÇEYE ACENTELİĞİNİZ TARAFINDAN SİGORTA BEDELİ MANUEL 24.000TL OLARAK GİRİLMİŞTİR. BU NEDENLE TEKNİK OLARAK 24.000TL ÜSTÜNDE MUTABAKAT GÖNDERİLEMEMEKTEDİR.
    ACENTELİĞİNİZCE POLİÇEYİ DÜZENLERKEN POLİÇEYE NEDEN MANUEL OLARAK 24.000TL SİGORTA BEDELİ GİRİLDİĞİNE İLİŞKİN TARAFIMIZA YAZILI BİLGİ VERİLMESİNİ RİCA EDERİZ.
    ---------------------------------------------------------------------------------------------
    7.8 (Pzt) , 11:44Siz
    Sayın MURAT GÖÇER,
    04.08.2017 tarihinde iletmiş olduğunuz 153693 numaralı bildiriminize yetkililer tarafından açıklama yazılmıştır.
    Açıklama:
    ACENTEDEN POLİÇEYE SİGORTA BEDELİNİ NEDEN MANUEL OLARAK GİRDİĞİNE DAİR TARAFIMIZA YAZILI BEYANDA BULUNMASI GEREKMEKTEDİR. ACENTEDEN KONUYA İLİŞKİN OLARAK YAZILI BEYAN GELMEDEN DOSYA İŞLEMLERİNE DEVAM EDİLEMEMEKTEDİR.
    ---------------------------------------------------------------------------------------------
    8.8 (Sal) , 15:25Siz
    Sayın MURAT GÖÇER,
    08.08.2017 tarihinde iletmiş olduğunuz 156053 numaralı bildiriminize yetkililer tarafından açıklama yazılmıştır.
    Açıklama:
    POLİÇEDE SİGORTA BEDELİ MANUEL OLARAK 24.000TL GİRİLMİŞTİR. POLİÇEDE SİGORTA BEDELİ BELİRTİLDİĞİNDEN TEKNİK OLARAK 24.000TL ÜZERİNDEN YAKLAŞIM GÖSTERİLEMEMEKTEDİR.
    ACENTE TARAFINDAN POLİÇEYE NEDEN 24.000TL ÜZERİNDEN SİGORTA BEDELİ GİRDİĞİNE İLİŞKİN TARAFIMIZA YAZILI BİLGİ VERMESİ GEREKMEKTEDİR.
    --------------------------------------------------------------------------------------------- Anadolu Sigorta <mip@anadolusigorta.com.tr>
    10.8 (Per) , 17:24Siz
    Sayın MURAT GÖÇER,
    10.08.2017 tarihinde iletmiş olduğunuz 159417 numaralı bildiriminize yetkililer tarafından açıklama yazılmıştır.
    Açıklama:
    POLİÇEDE SİGORTA BEDELİ 24.000TL OLARAK BELİRTİLDİĞİNDEN TEKNİK OLARAK 24.000TL ÜZERİNDE ÖDEME YAPILAMAMAKTADIR.

Sayın MURAT GÖÇER,

16.08.2017 tarihinde iletmiş olduğunuz 164343 numaralı bildiriminize yetkililer tarafından açıklama yazılmıştır.

Açıklama:
    Sn İlgili,

bahse konu hasar dosyasında poliçe yapım aşamasında araç değer listesinden araç bedeli alınmadan manuel olarak 24.000 TL araç değeri giriş yapılmasıyla birlikte poliçe bir limitle sınırlandırılmış olmaktadır.

Bu bilgiler ışığında 24.000 TL rakamının üzerinde artırım maalesef yapılamamaktadır.

Saygılarımızla,.................................

not : elimde basılı bulunan poliçede herhangi bir deger.fiyat bilgisi bulunmamamktadır ve tarafıma teminat bilgisi ila alakalı bilgilendirme yapılmamıştır .buna mütakip ful kasko yapılmıştır ....

su anda kazanın üzerinden 48 gün geçti nasılbir yol izleemi tavsiye edersiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nantenami -- 17 Ağustos 2017; 2:25:33 >

• Sagolasin . Hic ugrasmayayim yani o halde. Bu arada bundan 2 ay önce eşimle hastaneye gidiyordum. Bornova adliye önünde işiklarda bekliyordumm servisin biri arkadan vurduk. Indim resimlerini cektim. Adam ne tutanaga yanasiyor ne para vermeye ne polis cagirmaya.polis deyince delirdi. Trafik kapaniyor diye 4,5 kiside ondan yana olup bisey yok bunda deyip galyana getirdim neyse adama(ki adam degilmis)diyorum gel yaptiralim o halde diyorum . Diyor zamanim yok bilmem ne. Al dedi telefonumu yaptircam neyse aradim dedigi tamirciye gittim 175 tl fiyat verdi kendi arkadasi. Adam telefondan yaptirma sali gelcem sali yaptircam diyor. Diyorum senin arkadasin verdi fiyati yok diyor goruscem ben onla kiviriyor. Beni bosu bosuna goturdu. Enayi durumuna koydu. Hala ona sinirlerim bozuluyor mal para sorun degil. Boyle bi durumda tutanak tutamadikmi resim yeterli olmuyor de mi?napmak lazim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar bahsettiğim olayla ilgili fikri olan yokmu acaba

• quote:

Orijinalden alıntı: nantenami

iyi aksamlar dilerim forumdaşlarıma
    01.07.2017 tarihinde ... 1999 model (2007 tafik cıkışlı ) tramer kayıtsız hundai galloper tdi 3kapı
    aracım tek taraflı ( sel hasarlı ) kaza sonucunda exper raporu ve sigorta şirketinin araştırma firmasının arastırması sonucunda pert e cıktı ... buraya kadar her sey normal ve olurunda gitti sayılır..

iş ödeme kısmına gelince şok ila karşılastım aracıma piyasası 40ila 49000 olan aracıma ..24000 bedel bictiler .. itiraz ve mahkemede hakkımı ararım cıkışlarımdan sonra ..

Sayın MURAT GÖÇER,
    01.08.2017 tarihinde iletmiş olduğunuz 149927 numaralı bildiriminize yetkililer tarafından açıklama yazılmıştır.
    Açıklama:
    POLİÇEYE MANUEL OLARAK SİGORTA BEDELİ 24.000TL OLARAK GİRİLMİŞTİR. BU NEDENLE TEKNİK OLARAK EN FAZLA ARAÇ BEDELİ İÇİN 24.000TL ÖDENEBİLMEKTEDİR. BU TUTARIN ÜZERİNDE YAKLAŞIM GÖSTERİLEMEMEKTEDİR.
    Sayın MURAT GÖÇER,
    03.08.2017 tarihinde iletmiş olduğunuz 151959 numaralı bildiriminize yetkililer tarafından açıklama yazılmıştır.
    Açıklama:
    SİGORTALI MURAT BEY İLE BELİRTİLEN TELEFON NUMARASINDAN GÖRÜŞÜLMÜŞ OLUP, POLİÇEYE MANUEL OLARAK SİGORTA BEDELİ GİRİLDİĞİNDEN 24.000TL ÜZERİNDE ÖDEME YAPAMAYACAĞIMIZ BİLDİRİLMİŞ OLUP, POLİÇEYİ DÜZENLEYEN ACENTESİ İLE İRTİBATA GEÇMESİ VE ACENTENİN POLİÇEYE NEDEN 24.000TL SİGORTA BEDELİ GİRDİĞİNE DAİR TARAFIMIZA BİLGİ VERMESİ İSTENMİŞTİR.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Sayın MURAT GÖÇER,
    04.08.2017 tarihinde iletmiş olduğunuz 153023 numaralı bildiriminize yetkililer tarafından açıklama yazılmıştır.
    Açıklama:
    POLİÇEYE ACENTELİĞİNİZ TARAFINDAN SİGORTA BEDELİ MANUEL 24.000TL OLARAK GİRİLMİŞTİR. BU NEDENLE TEKNİK OLARAK 24.000TL ÜSTÜNDE MUTABAKAT GÖNDERİLEMEMEKTEDİR.
    ACENTELİĞİNİZCE POLİÇEYİ DÜZENLERKEN POLİÇEYE NEDEN MANUEL OLARAK 24.000TL SİGORTA BEDELİ GİRİLDİĞİNE İLİŞKİN TARAFIMIZA YAZILI BİLGİ VERİLMESİNİ RİCA EDERİZ.
    Sayın MURAT GÖÇER,
    04.08.2017 tarihinde iletmiş olduğunuz 153693 numaralı bildiriminize yetkililer tarafından açıklama yazılmıştır.
    Açıklama:
    ACENTEDEN POLİÇEYE SİGORTA BEDELİNİ NEDEN MANUEL OLARAK GİRDİĞİNE DAİR TARAFIMIZA YAZILI BEYANDA BULUNMASI GEREKMEKTEDİR. ACENTEDEN KONUYA İLİŞKİN OLARAK YAZILI BEYAN GELMEDEN DOSYA İŞLEMLERİNE DEVAM EDİLEMEMEKTEDİR.
    Sayın MURAT GÖÇER,
    08.08.2017 tarihinde iletmiş olduğunuz 156053 numaralı bildiriminize yetkililer tarafından açıklama yazılmıştır.
    Açıklama:
    POLİÇEDE SİGORTA BEDELİ MANUEL OLARAK 24.000TL GİRİLMİŞTİR. POLİÇEDE SİGORTA BEDELİ BELİRTİLDİĞİNDEN TEKNİK OLARAK 24.000TL ÜZERİNDEN YAKLAŞIM GÖSTERİLEMEMEKTEDİR.
    ACENTE TARAFINDAN POLİÇEYE NEDEN 24.000TL ÜZERİNDEN SİGORTA BEDELİ GİRDİĞİNE İLİŞKİN TARAFIMIZA YAZILI BİLGİ VERMESİ GEREKMEKTEDİR.
    --------------------------------------------------------------------------------------------- Anadolu Sigorta <mip@anadolusigorta.com.tr>
    Sayın MURAT GÖÇER,
    10.08.2017 tarihinde iletmiş olduğunuz 159417 numaralı bildiriminize yetkililer tarafından açıklama yazılmıştır.
    Açıklama:
    POLİÇEDE SİGORTA BEDELİ 24.000TL OLARAK BELİRTİLDİĞİNDEN TEKNİK OLARAK 24.000TL ÜZERİNDE ÖDEME YAPILAMAMAKTADIR.

Sayın MURAT GÖÇER,

16.08.2017 tarihinde iletmiş olduğunuz 164343 numaralı bildiriminize yetkililer tarafından açıklama yazılmıştır.

Açıklama:
    Sn İlgili,

bahse konu hasar dosyasında poliçe yapım aşamasında araç değer listesinden araç bedeli alınmadan manuel olarak 24.000 TL araç değeri giriş yapılmasıyla birlikte poliçe bir limitle sınırlandırılmış olmaktadır.

Bu bilgiler ışığında 24.000 TL rakamının üzerinde artırım maalesef yapılamamaktadır.

not : elimde basılı bulunan poliçede herhangi bir deger.fiyat bilgisi bulunmamamktadır ve tarafıma teminat bilgisi ila alakalı bilgilendirme yapılmamıştır .buna mütakip ful kasko yapılmıştır ....

Geçmiş olsun öncelikle..

Sizin kabatiniz olmamakla beraber bu durumu kurtaracak kişi acentedir acenteniz ne diyor duruma yazılı beyan istiyor sigorta beyana göre tekrar değerlendirilecek konu anladığım kadarıyla ..

Bu arada daha bilgili arkadaşlar da açıklar belki de poliçeler kesilirken artık tutar değil güncel rayiç bedel yazmak durumundalar ( sebebini unuttum) acenteden istenen beyan yazılıp gönderilmedi mi sigortaya ? gönderilmediyse neden göndermiyor acente...

Sanırım çıkış yolu acenteniniz yapacakları.. eğer acente de kabul etmiyorsa durumu birşey diyemiyorum ..

şikayet var sitesine şikayetinizi yazın en azından sigorta acentenizde irtibata geçer o zaman kendisi ilgilenir diye düşünüyorum ... poliçede tutar değilde ' ARAÇ RAYİÇ BEDEL KADAR TEMİNAT ALTINTADIR ' diye yazması gerek normalde ve genelde poliçelerde ilk sayfada yazar siz elinizdeki tüm poliçeyi kontrol edebilirsiniz.

Telefon la değil de bizzat acenteye gidin istenileni gönderin sigorta sıkıntı yaratırsa genel müdürlüğe bizzat kendiniz gidin hasar müdürüyle görüşün...

• öncelikle merhabalar. benim aracımda şöför kapı camı kırılacak teyp çalındı. kasko kapsamında tamiratını gerçekleştirdim. ancak bu olaydan sonra %50 olan hasarsızlık indirimim %30 'a düşmüş görünüyor. Birinci sorum; böyle bir durumda(otodan hırsızlık) hasarsızlık indirimi bozulur mu? ikincisi; hasarsızlık indirimi bozulsa dahi %50 den %30'lara gerilemesi ne kadar mantıklı. ilginize şimdiden teşekkür ederim.
  • iyi akşamlar, aracımla kazaya karıştım ve suçun büyük kısmı bende görünüyor. ama şu da var ki karşı taraf ehliyet olmasa gerek şoför değiştirdi. iki araçta da 10-15 civarı hasar var. karşı aracın kaskosu yok.

benim kaskom var. sizce olayı böylece kabul etmeli miyim yoksa bu şoför işinin üstüne gitmeli miyim. maddi olarak kaybım ya da kazanımım olur mu?

• benkemalgeliyorum B kullanıcısına yanıt
    Şöför değişimi büyük bir suçtur. İstediğiniz kadar hatalı olduğunuzu düşünün belki de karşı tarafın eksikliği nedeniyle böyle bir olay yaşandı.

Mutlaka üzerine gidiniz.

• scorpion64_120 S kullanıcısına yanıt
    Merhaba öncelikle geçmiş olsun, normalde kasko poliçelerinde ilk cam hasarları anlaşmalı yerde değiştirildiği sürece hasarsızlığınızı etkilemez fakat aynı zamanda sizin teyp çalınması hasarınızda var poliçenizde hasarsızlık koruma teminatı olduğunu da var sayarsak indiriminizin etkilenmemesi lazım. Fakat poliçenizin detaylarına bakmamız gerekmektedir. Konuyla ilgili acentenizle görüşmenizi öneririm en azından hasarsızlık korumanız yoksa bile indirminizin %40 a düşmesi gerekmektedir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: damneed

Hocam siz uğraşmak istemiyorsanız ve eksper sizi aramadıysa siz arayın eksperi email adresi isteyip ayrıntılı satıcı bilgilerini mail atın ekspere onlar temin ederler zaten işleri bu.

Yada acentenizi arayın ona atın bilgileri acenteniz takip etsin.

merhabalar cevap için teşekkürler
    kaza tarihinden tam 30 gün sonra aracı tamirine karar verdik dediler 7000 tllik bir bütçe ile arcımı tamir edeceklermiş parçalar zaten 5000 tl tutuyor 2000 tllik bir işçilikle benim aracım nasıl olacak ben anlamadım bu işi bende geri cevap yazdırdım aenteme müşteri aracın pert olmasını istiyor diye şu an beklemedeyiz merakla
  • ismaailsrf İ kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Geçmiş olsun hocam, polis paylaşımlı kusur vermiş, kusur oran cetveline göre asli kusur diğer araçta tali kusur sizde
    %75 karşı taraf, %25 kusur size verilmesi doğrudur.

Polis tutanağına profesyonel bir avukat tutup mahkeme kanalı ile itiraz etmeniz gerekmektedir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nantenami

iyi aksamlar dilerim forumdaşlarıma

Sayın MURAT GÖÇER,
    Açıklama:
    Sayın MURAT GÖÇER,
    Açıklama:

Sayın MURAT GÖÇER,
    Açıklama:
    Sayın MURAT GÖÇER,
    Açıklama:
    Sayın MURAT GÖÇER,
    Açıklama:
    Sayın MURAT GÖÇER,
    Açıklama:

Sayın MURAT GÖÇER,

Açıklama:
    Sn İlgili,

Geçmiş olsun.

Poliçenizde araç değerinin 24.000 TL olduğuna dair bir ibare var mı? Ne kadar prim ödediniz?

Şu an kasko genel şartlarına göre, pert durumunda aracın rayiç değeri ödenmesi gerekmektedir. Rayiç değer tespitinin nasıl yapılacağı da poliçede belirtilmeli.

Bu durumda, ilk etapta poliçenizin tüm sayfaları detaylı bir şekilde incelenmeli. Sonrasında eğer menfi bir durum yoksa, aracınızın rayiç değeri bağımsız bir eksper tarafından tekrar tespit edilerek bu raporla sigorta şirketine tekrar başvuru yapılmalı. Ödeme yapılmadığı ya da eksik ödendiği takdirde, kendiniz ya da avukatınız aracılığıyla tahkim komisyonuna başvuru yapılmalıdır.

• İyi günler bayramdan önce bir kaza yaptık. Kasko 20 bin tl hasar var dedi ya yaptıralım yada size 60 bin tl verelim önerisinde bulundu. (Aracın değeri yaklaşık 73 bin civarı). Exper raporunu istiyoruz kendilerinden ama ısrarla bunu vermiyorlar. Daha dosya kapanmadı yapılırken exkstra parçalar gerekebilir tamir olunca cıkacak exper raporu diyor. Durum hakkında ne yapa biliriz bu raporun önceden cıkması gerekmiyormu tamirden sonra exper raporu mu olur konu hakkında acil bilgi alabilirmiyim...

• oskurrr kullanıcısına yanıt
    Geçmiş olsun ,

Acenteniz ile iletişime geçip firmanın üzerine gitmenizi öneririm. Raporu vermemek gibi bir şansları yok gerekirse hukuki yollara başvurmanız gerekir bu durumda.
  • Sigorta Eksperi kullanıcısına yanıt
    exper basvurusunda bulunmaya zaman yoktu 60 gün sınırını gecektik yoksa ..direk internet siteleri fiyatları ve sigorta şirketi yazısmaları ile basvurduk tahkim e..
    poliçede belirtilen her hangi bir tutar bulunmamaktadır..
    aracın rayiç bedeli ödenir diye yazıyor ve alt maddelerinde ise
    internet alım satım siteleri ile galeriler den fiyatlama yapılır diye ibare var...
  • sigorta şirketi zorlamamız sonucunda servisin cıkardıgı fiyatları gönderdi ama bize ısrarla eksper raporu verilmiyor. exper diyorki tamir esnasında eklenecek parça olabilir tamir bittiğinde raporuda alabilirsiniz diyor... Exper tamir bitince rapor yazacaksa ne anlamı var servis neyi yapmıs neyi değiştirmiş zaten faturada yazmıyormu ? Eksper tamir olmadan hasar tespit işine yaramıyormu?

Bu konuda aydınlatabilecek oılan biri varmıdır biz neden raporu göremiyoruz yada bu işin prosedürü böylemidir tamirden sonramı görülür rapor ?

bize yollanan belgede aşağıda

EKSPERE DANIŞIN; KAZA SONRASI YANLIŞ UYGULAMALARDAN KORUNUN.

• Sayın Sigorta Eksperi merhabalar

İki gün önce kaza yaptım. Benim aracım vw polo 2008 model, karşı tarafın aracı fiat doblo. Karşı taraf kendi arabasını kaskosundan yaptırıyor fakat benim kaskom olmadığı için sigortadan yardım almak durumundayım. Karşı tarafın sigorta şirketi Mapfre. Kazayı kısaca anlatayım;

Tek yönlü bir caddede seyrederken sol tarafımdaki sokaktan çıkan araçla çarpıştık benim aracımın ön kısmı diğer aracın sağ ön tarafına çarptı. Önden darbe aldığım için airbagler patladı ve araçta büyük hasar var. Aracı sigorta şirketinin anlaşmalı olduğu bir servise çektirdim ve tramer kaydını açtırdım, bütün fotoğrafları ve belgeleri verdim. Şimdi durum şu;

1) Benim geldiğim yer tek yönlü bir cadde

2) Diğer aracın geldiği yer bir sokak ve tam yola çıktığı yerde dur tabelası var

3) Diğer araç benim sol tarafımda kalıyor yani ben onun sağındayım

4) İki aracın hızlarıda 40'larda

Bu durumda kazada karşı taraf %100 kusurlu çıkar mı ve sigorta şirketi aracı perte çıkartır mı? Eğer aracı yaptırmak isterse değer kaybını karşılar mı?

Yardımınız için şimdiden teşekkürler.

• Merhaba,

2014 toyota aracimla gecen gun ufak bir kazaya karistim. Sag arkadan carptilar, tamponda biraz hasar var. Karsi taraf hatali oldugunu kabul etti.

Bende kasko yok, karsi tarafin AXA trafik sigortasi ile yaptiracagim arabayi.

Axa 'nin anlasmali oldugu servis listesine baktim, hic toyota yetkili servisi yok. Kozyatagindaki natas'a goturdum, ordaki hasar bolumundeki eleman AXA trafik sigortasi duyunca yapmayiz dedi, istedigimiz fiyati karsilamiyorlar dedi. Baska bir yetkili servisi aradim, onlar da yapariz ama 30-35% farki cebiniz odemek zorunda kalabilirsiniz dediler.

Boyle bir durumda benim sigortadan talep edebilecegim haklarim tam olarak nedir ? Fark vermek zorunda miyim ?

Aracim 3 yıldan kucuk oldugu orjinal parca isteme hakkim var okuduklarima gore. Ama yetkili servis sadece boyama ve iscilik masrafi cikarirsa, yine de sigorta fark isteyebilir mi ?

cok tesekkurler
  • Yedek anahtar hala Tamer de hasar olarak mi gözüküyor yoksa düzenleme yapıldı mi (anahtar kaybı)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • unlu123 U kullanıcısına yanıt
    1) Hocam Axa sigorta bir çok yetkili servis ile sorunlu, Doğuş oto'da da aynısı geçerli geçenlerde forumdan bir arkadaş yazmıştı. Benim tavsiyem böyle şeylerle uğraşmayın acentenizi arayın sizin yerinize onlar araştırma yapsınlar.

Aracınız 3 yıldan küçük ise orjinal parça gönderilmesi gerekiyor.
  • boatswain kullanıcısına yanıt
    Hasar olarak gözükür Ve düzenleme olmaz hocam.

• 
Sayfa: önceki 8081828384
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.