Şimdi Ara

EKSPERE DANIŞIN; KAZA SONRASI YANLIŞ UYGULAMALARDAN KORUNUN. (74. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.451
Cevap
131
Favori
249.561
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7273747576
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Aracın yürürünü etkilemiyorsa olabilir, servis dosyayı açar, eksper belli olur, eksper ile görüşürsünüz tamam derse aracı alabilirsiniz.

Şahsen ben kendi müşterilerim de örneğin tampon hasarı var, ya ikame araç öneriyoruz yada yedek parça geç gelecek ise eksperden onay alıp yedek parça gelene kadar aracı servisten çıkarttırıyoruz.
  • damneed D kullanıcısına yanıt
    Arka tampona carptilar. Ufak bir göçük. Aracı birakmak istemiyorum. Hergün en az 100 km yol yapıyorum. Kısacası arabasız olmuyor.

Usta eksper çağırarak dosya açtırmak içi araba durması lazım dedi. Zaten tamir olacağı zaman arka tamponu bırakıp arabayı götüreceğim.

Ben hiç kaportacı veya servise bulaşmadan kendim ekspertiz çağırabilir miyim?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Hocam şöyle bir durumda ortaya çıktı...

Komşu'nun poliçe de yok yok maşallah... Nerdeyse Nükleer bomba hasarını bile karşılayacak teminatlar var...

Gelir Kaybı Teminatı diye bir teminat da var ek paket olarak almışlar (Allianz platin paket mi öyle bişey kaskonun ismi)

Bu Gelir Kaybı Teminatının Türkçe meali bu tür yukarıdaki örnekteki araç yatma parası vs şeyleri karşılar mı ?

• BIXI MAN kullanıcısına yanıt
    Hocam bu azimle siz karşı tarafı borçlu çıkarırsınız he :)

Bakmak lazım kasko poliçesinin arka sayfalarında açıklaması yazıyordur orada yazan kısmı buradan iletin neyi karşıladığını söyleyeyim hocam.

Benim bildiğim kadarı ile, karşı tarafın kazanç kaybını karşılayan klozu veren şirket yok.

İsterseniz kendi kaskonuzu PDF formatında mail olarak gönderin bana bir bakalım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi damneed -- 8 Nisan 2017; 11:0:11 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: damneed

Hocam bu azimle siz karşı tarafı borçlu çıkarırsınız he :)

Bakmak lazım kasko poliçesinin arka sayfalarında açıklaması yazıyordur orada yazan kısmı buradan iletin neyi karşıladığını söyleyeyim hocam.

Benim bildiğim kadarı ile, karşı tarafın kazanç kaybını karşılayan klozu veren şirket yok.

İsterseniz kendi kaskonuzu PDF formatında mail olarak gönderin bana bir bakalım.

Bi sorayım poliçe örneğini gönderirse bana paylaşayım buradan...
  • leonidas26 kullanıcısına yanıt
    Acentenizi arayın isteğinizi sigorta şirketi temsilcisi ile görüşsünler, kararı onlar verecek.

Yapacaklarını zannetmiyorum.

Teşekkür ederim. Olumsuz cevap aldım.

Arabanın 1 aydır tamponu hasarlı. Öyle geziyorum mecburen. İnşallah süre sınırı yoktur yaptırmak için.

• Arkadaşlar selamlar. Babam geçen hafta maddi hasarlı kaza yaptı. Karşı taraf tamamen suçlu ve trafik sigortasından onarım yapılıyor. Size danışmak istediğim trafik sigortasındanda değer kaybı talep edilebiliyormu? Yoksa sadece kasko poliçesi olanlara tanınmış bir hakmı? Teşekkürler.

• Sierre34 kullanıcısına yanıt
    Sadece trafik sigortasından talep edilir sayın hocam..

Özel mesaj ya da telefonda detaylı anlatabilirim.

• ---

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BTopbas -- 21 Nisan 2017; 11:18:52 >
  • BTopbas kullanıcısına yanıt
    Yav hocam gece biri yanına geliyor hiç tanımadığın birisi nasıl güvenipte dediği yere çektiriyorsun aracı? hadi diyelim çektim tanımadan etmeden arada tanıdık biri güvenilir referans biri olmadan nasıl arabayı bırakıyorsun. Hiç mi etrafında akıl verecek biri çıkmadı?

Sigortaları yaptırdığın acente müdahil olmadı mı hiç konuya?
    Hocam ben gece şoktaydım kaza dolayısıyla. İlk arabam ve ilk kazam. İlk defa böyle birşey başıma gelince bilemedim ne yapıcağımı. Arabada anadolu sigorta tutankları vardı çekici için onları aradım ama bizim kasko axa sigortadaymış. O eleman çıkıp bilgi verdi falan çekti. Ama ertesi gün ben rezalet biyer olduğunu gördüm ama kime dediysem arabayı burdan alalım yetkili yerlere götürelim diye kimse yanaşmadı kalsın yaparlar dedi. Böyle olacağını biliyodum ben
  • Selam un aleykum kardeşler öncelikle değerli zamanınızdan ayırıp burada bizleri aydınlattığınız için teşekkür ederim. Sorum şu iki gidiş iki gelişli duble bir yolun son bulup yokuş çıkışında iki çıkış bir iniş olan bir yolda U dönüşü yapmak isteyen bir araca (uyarı ikazlarıma rağmen selektörle) aniden önüme çıkması sebebiyle tahminimce sol ön teker kısmından vurdum. Tahminimce diyorum çünkü; karşının arabasında neredeyse hiç hasar yokken benim arabam hasar aldı. Olay yeri çok sıkıntılı bir yer olduğu için hemen olayın şoku ile aracımızdaki hasarı çekebildim. İki aracın konumunu ikisi birden olacak şekilde çekemedim. O sırada başka bir aracın bize sür'atle çarpması an meselesi idi. araçları bir kenara çektik polisi çağırdık. Polis kendisi tutanak tutmadı bizlere tutturdu anlaşamadığımız halde. Ben A aracı kısmına bilgilerimi yazmışken krokiye kendimi B aracı olarak yazmışım ve krokiye göre a açıklama kısmına b aracıyla giderken diye yanlış yazmışım. Araç iki haftadan beri tamirhanede yatıyor. Eksper hakem heyetine bildirmiş. İki sigorta şirketi de anlaşamamış galiba. Bu tutanağı düzeltme şansımız var mı? Eğer Haklı ben olmama rağmen hakem heyeti beni kusurlu bulursa sonrasında ne yapabilirim. Teşekkür ederim. EKSPERE DANIŞIN; KAZA SONRASI YANLIŞ UYGULAMALARDAN KORUNUN. EKSPERE DANIŞIN; KAZA SONRASI YANLIŞ UYGULAMALARDAN KORUNUN.
    buda karşı arabanın hasar resmi
     EKSPERE DANIŞIN; KAZA SONRASI YANLIŞ UYGULAMALARDAN KORUNUN.

• iyi aksamlar cumleten.Benim araca arkadan caRPTILAR bagaj kapagı egıldı tampon cızıkle felan Neyse.Bır ustayla anlastım ekspertıs geldi sunlar sunlar degişicek dedi.Neyse 5-6 GUN SONRA arabayı almaya gıdıyorum bagaj kapajı 2 tıklamayla kapanıyor.Bende kabul etmem bu sekılde dedim tm sorunu haledecegiz dediler.Şimdi sorum su bu bagaj kapajı orjınal şekılde kapanmassa ne yapa bilirm .yanı usta bu sekılde kulanacaksın anca tamirle bu şekilde yapabildık derse ne yapmam lazım .orjınal gibi kapanmıyor yani
    Acele cevap beklıyorum saygılar hürmetler

Not bagaj kapagı tamir denmiş ekpertısde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi unixx -- 19 Nisan 2017; 20:47:17 >
  • damneed Cok teşekkür ederim bana yol gösterdi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi unixx -- 20 Nisan 2017; 10:33:36 >
  • unixx U kullanıcısına yanıt
    Rica ederim hocam,
    umarım kısa zamanda söylediğim şekilde çözersiniz.
  • merhabalar,

kaza tespit tutanağının eksiksiz doldurulduğunu,imzaların atıldığını varsayarak kaza fotoğraflarının olmaması durumunda nasıl sonuçlar ortaya çıkabilir ? sigorta şirketlerinin kazayı tazmin etmemesi söz konusu olabilir mi ? yardımcı olabilir misiniz?
  • muammer816 M kullanıcısına yanıt
    Fotoğraflar yok mu diye eksper geri dönüş yapar size.
    Dosya kabul edilmeyebilir.
  • İyi aksamlar. Kazada karsi taraf alkollü , benim aracta sürücü aractan kacmis polis tutanaginda benim aracta surucunun olmadigi yaziyor.karsi tarafta kusur %75 benim aracta kusur %25 . Her iki tarafta trafik sigortasindan faydalanabilirmi , faydalanirsa rücu etme olurmu hangisinde rücu olur. Teşekkürler

• Bu arada her ikisine de kasko odeme yapmadi

• 
Sayfa: önceki 7273747576
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.