Şimdi Ara

EKSPERE DANIŞIN; KAZA SONRASI YANLIŞ UYGULAMALARDAN KORUNUN. (103. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.451
Cevap
131
Favori
249.555
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 101102103104105
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    araştırma yapıyorlar şuan, bayram arifesi olduğu için bayramdan sonraya bırakılmış.

kaskonuz yoksa evet hesapladığınız gibi olur, kaskonuz varsa tamamını alırsınız.
  • damneed D kullanıcısına yanıt
    Aynen kasko yok hayırlısı olsun cevaplariniz için çok teşekkür ederim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba arkadaşlar,yüz de yüz karşı taraf kusurlu bir kazaya karıştım aracım tahminlere göre pert olucak (f30 320d)

Kusurlu olan karşı tarafın kaskosu yok ve sigortası neova,

Benim ise kaskom neova.Merak ettiiğim ise,kaskomun bana ödeyeceği tutarın tamamını karşıdan tahsil edeceği için,araç rayiç bedelinde beni mağdur edip etmemesi,veya nasıl bir yol izleniyor bu durumlar da.Şunu da merak ediyorum; trafik sigortası ödediği 36 bin tl nin tamamını kendi kasasındanmı ödüyor acaba,

• peroman P kullanıcısına yanıt
    size rayiç bedel ödemesi yapar, 36.000 TL'sini karşı tarafa rücu eder.

diyelim 136.000 TL'ye anlaştınız, 100.000 TL sizin kaskonuzdan ödeme yapılır, 36.000 TL ise karşı tarafın trafik sigortasından. Her iki şirkette Neova olacağı için 136.000 TL'nin tamamı Neova'nın kasasından çıkar. 100.000 TL'yi sizin sicilinize işler, 36.000 TL'yi karşı tarafın sicilini işler. Aracın hurda halini ihale üsülu satar zararından düşer.
    Teşekkür ederim yorumunuz için.
    Ben de hiç kusur olmadıgı için,hasarsızlığımın bozulmayacagı yönünde yorumlar yapıyorlar,şayet öyle de olması lazım,tamamen mağdur durumundayım üstüne bir de kasko sigorta poliçelerim tavana vuracak.
    Peki karşıya rücu ettiği 36 yı şahıstan isterlermi acaba?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • peroman P kullanıcısına yanıt
    36.000 TL’yi araç sahibine rucü edebilmesi için kanuna aykırı bir durum olması lazım, alkol, uyuşturucu madde kullanımı, ehlşyetsizlik yani ağır kusur bulunması lazım.

• Merhaba arkadaşlar kaza sonrası aracın ne olacagi yani yapılacak mı pert mı sayılacak kaç gune belli olur yasal süresi var mı 21.07.2018 de kaza yaptım 50 gün oldu 32. İş günü geride kaldı hala bir haber yok sigortaya gittim bakarız dediler servis i arıyorum yap demediler 16.000 TL hasar çıktı diyor bu durumun yasal bir sınırı yokmu bekleyecek miyim ? Bilgilendirirseniz sevinirim

• bdlkrm B kullanıcısına yanıt
    merhaba hocam,

Sigortalarınızı yaptırdığınız acentanızı devreye sokunuz, eksper ve şirket hasar dosya sorumlusuna sorsun, size açıklama yapmazlar inceleme devam ediyor şeklinde geçiştirici cevaplar verirler lakin acenteye bilgi verirler hocam.
    İkinci bir alternatif hazine müsteşarlığına yazabilirsiniz.
    Benim önerim ilk önceliğiniz acentenizi devreye sokmanızdır.
  • 2 gün önce acenta ya gittim biz ulaşıp haber vereceğiz dedi ama haber vermediler ben tekrar bugün arayınca ulaşamadık ulaşınca bilgilendirecegiz dediler. Sonuç yine aynı ilk gün ne ise bugünde oradayım. Çok uzun süre olduğunu düşünüyorum ama yasal süreler hakkında bilgim yok dosya açıldıktan sonra kaç günde karar verilmesi gerekiyor çok araştırdım ama bulamadım bilginiz var mı

• Merhaba dun bir trafik kazasi yaptim. Anayoldan ilerlerken kavsaktan(bana yesil ona kirmizi yaniyordu) onume firlayan bir servis aracina carptim. Jandarma karsi tarafi 47 1b kirmizi isik ihlalinden beni de 52 1a kavsaga girerken hizini dusurmemek ten hatalı bulmus. Herhangi bir yuzde verilmemis beya asli kusur diye belirtilmemis. Aracim pert ve kaskom yok, bu olay ne şekilde sonuçlanır?

EKSPERE DANIŞIN; KAZA SONRASI YANLIŞ UYGULAMALARDAN KORUNUN.

• oguzkaann kullanıcısına yanıt
    Geçmiş olsun %75 karşı taraf %25 siz olarak sonuçlanır hocam.
  • Merhaba arkadaslar oncelikle herkeze geçmiş olsun

16.09.2018 günü tek taraflı trafik kazası yaptım kavsaga girerken kontrolumu kaybettim kavsaga çıktım ve elektrik diregine carparak durabildim akabinde trafik polisi geldi tutanak tutuldu alkol muayenesi 0 promil çıktı aracim kasko ve sigortali

Hasar olarak ön iki hava yastığı acti, ön cam kirildi on jantlar kirildi, on tampon kirildi ve motor yere dustu motor kulaklari kirik tahminimce ve göremediğim hasarlari var

Aracim 2015 model passat highline (fiyat hakkinda fikir olmasi icin yazdim) dosyayı yapan ekspere ulaştım 90000+KDV masraf çıkarmış araca aracımın pert olup olmayacağını sorduğumda buna kendisinin karar vermediğini kendisinin sadece dosyayı hazırladığını kasko şirketinin aracin bedelinden hasar fiyatını çıkardıktan sonraki elde edilen miktara araci bu haliyle satılığa çıkaracağını aracim satılırsa pert olarak bana para iadesi yapacağını aksi takdirde tamir yoluna gidileceğini söyledi

1- çarptığım elektrik direği yenisiyle değiştirildi bununla ilgili elektrik sirketini gidip sigorta poliçemi ve kaza tutanagini alkol raporunu verdim sigorta sirketiyle halledeceklerini söylediler ancak bir kac acenteye sorduğumda sigortanın bunu ödemeyeceğini söylediler bu konu nasil gelisecek

2- eksperle yaptığım diyologu yazdım eksper dogru mu söylüyor yoksa bana aspirin mi veriyor

3- konuya vakif olan arkadaslara göre aracımın durumu ne olur

4- bu süreçte neler yapmalıyım

Cevaplar icin teşekkür ederim şimdiden

• hknaydin H kullanıcısına yanıt
    1) neden ve hangi sebeple trafik sigortası karşılamaz dediler hocam?
    bi hesap çıkaracaklar yapılan onarım için 36.000 TL'ye kadar trafik sigortanız karşılayacak. Üzeri bir rakamda kaskonuz İMM teminatı devreye girer.

2) Şimdi eksper bilir kişi gibi düşünün aracı gidip inceler servis ile şirket arasında köprü vazifesi kurur, aracı bu şekilde kaça satılabileceği hakkında teklif toplar piyasadan, raporunu yazar şirkete gönderir, son kararı şirket verir. Eğer nihai ve iskontolu rakam bu ise 100.000 TL'yi geçiyor perte çıkar bu araç gibi duruyor. Aracın piyasada rayiç bedeli ne kadar?

Cevap icin teşekkür ederim

90000+kdv cikan hasar iskontosuz hasar sanırım hocam %5 iskontosu var diye soyledi servistekiler aracin kasko degeri 156.700 piyasa degeri ise ortalama 165000 dolaylarinda

• hknaydin H kullanıcısına yanıt
    %63'üne tekabül ediyor hasar/rayiç bedel oranı o aracı yüksek ihtimalle perte ayırırlar. Toplamak kolay değil aracı hocam.
    Cevap icin sağolun tekrardan hocam hakkımızda hayırlısı

• Herkese merhabalar.

Bir araç içerisinde anne baba oğul ve kızı var. Bu aracı baba sürüyor ve kaza yapıyor. Kazada oğlu hayatını kaybediyor. Diğerleri ağır veya hafif şekilde yaralanıyorlar. Kaza tek taraflı oluyor karşıda herhangi bir araç veya canlı yok. Düz yolda giderken ( artık dalıyor mu başka birşey mi oluyor bilmiyorum ) kaza meydana geliyor.

Soruma gelince.

Bu vefat eden çocuk evli ve bir çocuğu var. Trafik sigortasından ölüm tazminatı almak için nasıl bir yol izlemeli. ( Alabilir mi ? Başvuru için gerekli evraklar neler )
    Vefat eden çocuğun babası tazminat ödemesi olması halinde durumdan zarar görür mü? En düşük ne kadar ödenir. Aracın sigortasının yapıldığı sigorta şirketine mi başvuru yapılması gerekiyor yoksa TSRSB ye mi.

Teşekkürler şimdiden.

Özel mesaj yolu ile de bilgi verebilirsiniz.
  • Merhaba,

ölüm tazminatı derken manevi tazminatı kastettiniz sanırım manevi tazminat trafik sigortası karşılamıyor. Trafik sigortasından destekten yoksun kalma tazminatı alabilirler, aktüerya hesaplaması yapılacak, vefat eden kişi 2 kişiye bakıyordu(eşi ve çocuğu) Ne kadar tazminat ödenmesi gerektiğini aktüer bilirkişi si vefat edenin yaşı, aylık bordroda gözüken kazancı vs kriterlere göre hesaplayacak, bu konu sigortacı yada eksperin branşı değil adli bir vaka. Avukatlık bir iş bu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi damneed -- 27 Eylül 2018; 22:23:23 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-E243ADD1E

Herkese merhabalar.

Bir araç içerisinde anne baba oğul ve kızı var. Bu aracı baba sürüyor ve kaza yapıyor. Kazada oğlu hayatını kaybediyor. Diğerleri ağır veya hafif şekilde yaralanıyorlar. Kaza tek taraflı oluyor karşıda herhangi bir araç veya canlı yok. Düz yolda giderken ( artık dalıyor mu başka birşey mi oluyor bilmiyorum ) kaza meydana geliyor.

Soruma gelince.

Bu vefat eden çocuk evli ve bir çocuğu var. Trafik sigortasından ölüm tazminatı almak için nasıl bir yol izlemeli. ( Alabilir mi ? Başvuru için gerekli evraklar neler )
    Vefat eden çocuğun babası tazminat ödemesi olması halinde durumdan zarar görür mü? En düşük ne kadar ödenir. Aracın sigortasının yapıldığı sigorta şirketine mi başvuru yapılması gerekiyor yoksa TSRSB ye mi.

Teşekkürler şimdiden.

Özel mesaj yolu ile de bilgi verebilirsiniz.
    Merhaba ,

Hem ölüm , hem gelir kaybı hem de manevi tazminat trafik sigortasından alınabilir.

Eğer ağır kusur yoksa ( kırmızı ışık ihlali vb) sürücüye rücu edilmez.

En güzeli bir avukata konuyu aktarıp , işi avukata bırakmanızdır.

Hocam bu mail olarak geldi bu mailden biz size 158 bin öneriyoruz kabul ediyor musunuz diye anliyorum dogru mu

EKSPERE DANIŞIN; KAZA SONRASI YANLIŞ UYGULAMALARDAN KORUNUN.

• 
Sayfa: önceki 101102103104105
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.