Şimdi Ara

Ekşisözlük: Yazarlar entrylerini silmeye başladı.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
55
Cevap
0
Favori
1.896
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Aramızda ekşisözlük yazarları okurları vardır. Son dönemlerde ekşisözlük yönetimine karşı tepkiler artmaya başladı ve birkaç gün önce gerçekleşen tasarım ve sözlük kullanım koşullarındaki değişiklikler bardağı taşırdı. Yazarlar entrylerini silmeye başladılar. Yönetimi eleştiren kimi yazarlar sözlükten uçuruldular.

https://eksisozluk.com/butun-entrylerini-silen-yazarlar-listesi--5056965?a=popular

Linkten görüldüğü üzere on binlerce entry silindi ve listeye eklenmemiş yazarları da sayarsak Türkiyenin sözlüğü yavaş yavaş erimeye başladı. Böyle devam ederse zaten değerli yazarlarının bazılarını kaybetmiş ekşisözlük bu süreçte daha çok yazar ve entry kaybetmeye devam edecek.

Benim merak ettiğim konu tepkiyi gösteren yazarlar yeni bir sözlük kurmayı planlıyorlar mı ? Sadece tepki göstermek için entry silmek belki ekşisözlük yöneticilerine ceza olabilir ancak okurlar için de olumsuz sonuçlar doğuracaktır.Bir şekilde silinen entrylerin yeni oluşuma taşınması, daha özgür ve demokratik bir sözlük ortamı oluşturulması mümkün mü ? Türkiye'de insanların özgürce fikirlerini ifade edebilecekleri alanlar bu kadar kısıtlanmışken Ekşisözlük gibi bir değeri kaybetmek çok vahim bi olay olur.

• Eksisozluk neymis
  • Tamam.
  • Ekşinin canı cehenneme. Terörist yuvasını mı savunacam ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yargıdağıtanadam

Ekşinin canı cehenneme. Terörist yuvasını mı savunacam ?
  • quote:

hocam yavaş yavaş uludağ ve inciye dağılmaya başlandı.
  • quote:

Kardeş buralarda sözlükcüleri pek sevmeyiz ama..
  • Ben de sileceğim entrylerimi.
  • Dhye gelirler
  • Terörist yuvası ?

Eğer siyasi konular hoşunuza gitmiyorsa ekşisözlükte diğer başlıkları okuyabilirsiniz. Sözlüğün yapısı gereği herkes düşüncesini özgürce dile getirebiliyor. Haklı veya haksız bunun tartışması zaten sözlükte yapılıyor sana göre haksız ise bunu dile getirebiliyorsun. Sadece siyasi konuları okuyup ona göre sözlüğü değerlendirmek yanlış olur.

benim bahsettiğim konu, Ekşisözlük Türkiye'de gerçekten çok değerli ve önemli bir oluşum. Yok olması veya içinin boşaltılması büyük kayıp olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ImbaLanceD -- 6 Mart 2016; 20:50:27 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-77BA090AF

Dhye gelirler
  • quote:

Orijinalden alıntı: Montmartre

Alıntıları Göster
    Türkiyenin en elit insanlarını barındırmakta bu sözlük.

• quote:

Orijinalden alıntı: hapocod

Türkiyenin en elit insanlarını barındırmakta bu sözlük.

Alıntıları Göster
    Bizene ekşi sözlükten, siz büyüttünüz bu kadar.
  • William Axl Rose kullanıcısına yanıt
    Neden sevmezsiniz ?
  • Zaten artik sozluklerin cogu ölmeye başladi. Eskiden inci sozluk programlari felan trollerdi veya bazi sayfalara ziyaret yapardi. Artik hicbiri kalmadi. Millet birine ayar verme derdinde.

Ekşi sozlukte sanirim eksi seyleri actigi icin yazarlar tarafindan cok olumsuz elestiri aldi. Eksi sozluk terorist yuvasi diyenler icin de, acikcasi ben bu tipleri cok gordugum icin genelde siyaset basliklarina girmiyorum. Merak ettigim bir sey varsa veya ögretici birkac sey var onlara bakiyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Runato

Zaten artik sozluklerin cogu ölmeye başladi. Eskiden inci sozluk programlari felan trollerdi veya bazi sayfalara ziyaret yapardi. Artik hicbiri kalmadi. Millet birine ayar verme derdinde.

Ekşi sozlukte sanirim eksi seyleri actigi icin yazarlar tarafindan cok olumsuz elestiri aldi. Eksi sozluk terorist yuvasi diyenler icin de, acikcasi ben bu tipleri cok gordugum icin genelde siyaset basliklarina girmiyorum. Merak ettigim bir sey varsa veya ögretici birkac sey var onlara bakiyorum
    %98i boş şeyler olan bir yerde %2yi bulacağım diye uğraşan kişilerin topluluğu istediklerini yapsınlar.
  • Runato kullanıcısına yanıt
    Yönetim değişikliğinden sonra iyi yazarlarını kaybetmeye başladı ekşisözlük. Siyasi konuları ben de önemsemiyorum, konu siyasete gelince çoğumuz takım tutar gibi yaklaşıyoruz. Ancak diğer konularda sözlükte çok orjinal ve kaliteli şeylerle karşılaşıyorduk. Toplumsal meselelerde kamuoyu oluşturabilen sayılı sitelerdendi.

Takip edenler bilir, firmalara ait rezaletlerle ilgili açılan başlıklar firmalar dize getiriliyordu. Hatırlayanlar olur, Can yayınlarının standında yaşananlardan sonra Ekşi'de açılan başlık sayesinde CAn yayınlarının sahibi özür diledi haksızlığa karışanların işlerine son verildi.

Sadece bir örnek olarak bunu yazdım. Kimi yazarların entrylerini edebi eser niyetine okuyabilirsiniz, kimi yazarlar bir konuda aylarca araştırma yapsanız bulamayacağınız bilgiyi size verir. Kimisi sağlam mizah yapar kimisi felsefe.

Konuyu fazla uzatmayayım belli ki sözlükler pek sevilmiyor burada. Ancak biraz tarafsız baktığınızda gerçekten çok değerli ve önemli oluşumlar. Maddi çıkarlar ya da başka sebeplerden kaybetmek bizim için kötü olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: ImbaLanceD

Yönetim değişikliğinden sonra iyi yazarlarını kaybetmeye başladı ekşisözlük. Siyasi konuları ben de önemsemiyorum, konu siyasete gelince çoğumuz takım tutar gibi yaklaşıyoruz. Ancak diğer konularda sözlükte çok orjinal ve kaliteli şeylerle karşılaşıyorduk. Toplumsal meselelerde kamuoyu oluşturabilen sayılı sitelerdendi.

Takip edenler bilir, firmalara ait rezaletlerle ilgili açılan başlıklar firmalar dize getiriliyordu. Hatırlayanlar olur, Can yayınlarının standında yaşananlardan sonra Ekşi'de açılan başlık sayesinde CAn yayınlarının sahibi özür diledi haksızlığa karışanların işlerine son verildi.

Sadece bir örnek olarak bunu yazdım. Kimi yazarların entrylerini edebi eser niyetine okuyabilirsiniz, kimi yazarlar bir konuda aylarca araştırma yapsanız bulamayacağınız bilgiyi size verir. Kimisi sağlam mizah yapar kimisi felsefe.

Konuyu fazla uzatmayayım belli ki sözlükler pek sevilmiyor burada. Ancak biraz tarafsız baktığınızda gerçekten çok değerli ve önemli oluşumlar. Maddi çıkarlar ya da başka sebeplerden kaybetmek bizim için kötü olur.
    Son 2 yıldır Konu dışına pek uğramıyordum. Üzülerek söylüyorum çok boş insan dolmuş burası.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ImbaLanceD -- 6 Mart 2016; 21:10:22 >

• reklam gibi olacak olmasin, ama yazarlar youreads.net adli suanda asiri yuklenmeden dolayi cokmus olan siteye goc etmeyi planliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ImbaLanceD

Son 2 yıldır Konu dışına pek uğramıyordum. Üzülerek söylüyorum çok boş insan dolmuş burası.

Alıntıları Göster
    Sözlük ne allasen. Modası geçmiş, hepsi çöp.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.