Şimdi Ara

Ekşide gördüğüm ibretlik DH yazısı (Gerçeklik içerir)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
49
Cevap
2
Favori
2.504
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> Ekşide gördüğüm ibretlik DH yazısı (Gerçeklik içerir)
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
Mesaj
 • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
  10 Not
  Meraktan bir bakiyim dedim DH konusu açmışlar mı hiç diye ve bu yazıyı gördüm, çok doğru olduğu içinde buraya yaziyim dedim.
  Her hafta kafasına göre uzaklaştırma veren adminleri çok iyi anlatmış. Yazıyı yazanda nickinin hakkını veriyor, son noktayı koymuş.


  boş gezenin boş kalfası durumundaki kişilerin yöneticilik mertebesine ulaşarak egolarını tatmin etme şansını elde ettikleri bir site.

  bu yöneticiler gerçek hayatta bir baltaya sap olamadıkları için, burada üstlendikleri görevleriyle, hiç değilse sanal alemde var olmaya çalışırlar. moderatörler kendi kafalarına göre koydukları kurallarla hem yasama hem yargı görevini üstlenerek, cellat konumundaki adminler vasıtasıyla kullanıcılara uzaklaştırma cezaları verdirip, gerçek hayatta yakalayamadıkları mutluluğa bu şekilde ulaşırlar. bu mutluluk onları öylesine tatmin etmektedir ki, ayrıca bir ücret talep etme gereksinimi duymazlar. görevlerini yerine getirirken, hangi amaca hizmet ettiklerini bile sorgulayamayacak kadar mutluluktan beyinleri uyuşmuş ve hatta büzüşmüştür.

  forum sahibi durumundaki kişi gerektiğinde yöneticileri kağıt mendil gibi kullanıp atar. ama yalama sanatını layıkıyla icra eden yöneticiler, bunun karşılığında daha uzun süre yöneticilik yapabilir. böylece doldur boşalt yöneticilik sisteminden etkilenmezler.

  daha da uyanık olan yöneticiler, bir süre sonra site sahibine "al siteni, başına çal" diyerek, gizli uşaklık sistemini terkederler. ama site sahibinin çok da yabancı olduğu bir durum değildir bu. sitedeki işsiz güçsüz takımı içinden, yerlerine hemen yenileri bulunur. hatta bu satırları okusa bile yönetici durumundaki kişi, bir kere bu çarka girmiş bulunduğu için ve kendiyle tutarlı olmak adına bu yazılanların içerdiği gerçekliği kabullenmek istemeyecektir. hatta kesinlikle reddedecektir.

  gayet tabii bol miktarda ve çeşit çeşit kullanıcı siteyi ziyaret eder ve bol oldukları için de yöneticiler tarafından kolayca harcanabilirler. ama kullanıcılar içinde de iyi yalama yapabilenler vardır ve onlar moderatör şerrinden daha az etkilenirler. bu şekilde, makro anlamda bir fayda düşünmeden ve yine hangi amaca hizmet ettiklerini ya da edeceklerini sorgulamadan, kullanıcı durumundan moderatör konumuna geçmenin hayaliyle yaşayan yağcıların sayısı hiç de küçümsenemez.

  sitede sürekli artan reklam trafiğine ait gelir pastasına ise site sahibi tek başına yumulmakta ve kimseye bir lokmacık bile koklatmak niyetinde gözükmemektedir. iş lafa geldiğinde ise, topluma hatta insanlığa faydalı olmak adına hizmet verdiğini söyleyecektir ama reklam gelirlerinin nereye gittiği yine de tam olarak şeffaflık kazanmayacaktır. gelirin site için harcandığı açıklaması yeterlidir. site sahibinin geleceğini riske atıp bu işe yöneldiği açıklaması da kendisine aittir ve bu iki ifade çelişmektedir ama olsun. o durumun açıklaması odur, bu durumun açıklaması da budur.

  not: yine de hakkını yememek lazım, site sahibi tarafından zaman zaman haber editörlerine aylık ödeme yapılmış olunduğu da sağlam kaynaklardan alınmış bir duyumdur.

  KAYMAK:https://eksisozluk.com/donanimhaber--578255?p=2  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Karıncayiyen Yiyen Adam -- 24 Eylül 2014; 21:36:16 >  _____________________________
 • Amaç nedir? Paylaşırsanız yardımcı olmaya naçizane çalışırız.

  Kendine münhasır bir bölümü bulunmayan konuları açtığımız, konuştuğumuz bir bölümdür Konu Dışı bölümü. Şimdi eğitim ile ilgili bir konuya burada göz yumamayız ya da motorlu araçlarla ilgili bir konuya, örnekleri çoğaltmak mümkündür. Kurallar gereği silmek zorundayız ki diğer bölümlerdeki işleyiş de niteliğine uygun hizmet edebilsin. Lakin diğer taraftan buraya muhabbet etmek, günün yorgunluğunu, can sıkıntısını gidermek için geldiğinizi; bu bölümü tercih ederek eğlenmeye çalıştığınızı çok iyi biliyorum, sizi gayet iyi anlıyorum, hak da veriyorum, zaman zaman ortak da oluyorum lakin sapla samanı şapla şekeri de birbirinden ayırmamız gerekiyor. Bazı zamanlar oluyor ki bir bayan üyenin, bir çocuk üyenin yazdıklarımızı okuyabilme ihtimalini unutuyoruz işte bu da bizim işimizi zorlaştırıyor. Ben üyelerimiz ceza almasın istiyorum, forumdan uzak kalmasınlar istiyorum ancak çok farklı üsluplarla ve algılayışlar ile karşılaşıyoruz.

  Ofise bir kere gitmiş değilim. İnternet şirketi sahibini de tanımam, etmem; görüşmemişimdir, sesini de duymamışımdır. Editörlerden kimseyi tanımam etmem, asgari müştereklerde bir muhabbetimiz olmuşsa hasbelkader olmuştur ki kuvvetle muhtemel olmamıştır. Şimdi kendi nazarımda tanımadığım etmediğim adamlara mı yalakalık, dalkavukluk edeceğim ben? Hatta ve hatta ben yönetimde yetki aldığım süreçte Mesut ÇEVİK ile ana sayfa haberleri bölümünde tatlı sert bir tartışma bile gerçekleştirmiştim lakin medeni sınırları zorlamadan fikirlerimizi paylaşmıştık.

  Oradan süreci nasıl anlamlandırıp yorumladığınızı anlamaya çalışıyorum ama samimiyetime inanın ki tahmin ettiğiniz gibi değil. Hizmet ederek, insanlara faydalı olmaya çalışıyoruz. Özel mesajları okuyacak fırsat bulamıyorum daha doğrusu toparlayamıyorum, hakkaniyetli olmak gerekirse yetiştiremiyorum kimi zaman. Kimi zamansa sizler gibi şu forumun tadını çıkarmak istiyorum. Ancak emanet edilen görevi layıkıyla da yerine getirme kaygısı önceliklerimizi değiştiriyor.

  Bir kuruş para kursağımdan geçmemiştir. Cebime bir donanım haber yazılı kalem girmemiştir. Hiçbir teşvik almadan ve almayı bile teklif etmeden kime neden yalakalık, dalkavukluk edeyim ki? Şurada sınav döneminde eğitim bölümünü toparlarsam, kan aranırken konuyu güncel tutarsam, yasa dışı konulara engel olursam ben mutlu oluyorum işte. Çok mu boş vaktim var dersiniz?

  Bu sadece benim penceremden ufak bir manzara. Emin olun ki evlatlarına vakit ayırmaktan zaman zaman ödün vererek buradaki sorumluluklarına odaklanan ağabeylerimiz var. Şimdi bu adamlar kendi yaşantılarından zaman zaman ödün verebildiklerine göre bu neyin yalakalığı olabilir ki?

  Beğenmiyorsanız gidin arkadaş, bırakın, zaten yapamıyorsunuz diyebilecek arkadaşlarımız vardır. Bu bir sistem, bir süreç, bir döngü. Gideriz, gelenler olur, onlar da gider, sonra yeni gelenler olur... Bunda şaşıracak ne var ki?

  Neyse zamanınızı daha fazla çalmayayım ancak ameller niyetlere göredir, niyetler de amellere göre. Bu kadar kelam edebildiğime göre kim için buradayız, kime yardımcı olmaya çalışıyoruz sanırım biraz da olsa anlatmayı becerebilmişimdir.

 • Binbaşı
  1027 Mesaj
  Okudum  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
  _____________________________
 • Onbaşı
  26 Mesaj
  Banlacaksın  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  _____________________________
 • Çavuş
  70 Mesaj
  up herkes okusun haklısın hocam
  _____________________________
 • Emekli Yönetici
  1162 Mesaj
  Tamamen kuyruk acısıyla yazılmış yazı. Şu forumda kurallara uyup da banlanan bir kişi görmedim, ha kuldur kusur işler bir yanlışlık olup da ceza alan nadirde olsa kullanıcının cezaları kaldırılıyor. Burası sözlük gibi özgür bir platform değil, formatı sözlük formatı değil, sözlük yazarı insanlar burada ki kuralları sıkıcı, baskıcı bulabilir.
  _____________________________
  “Hepimiz öleceğiz ve bu bizi şanslı kılıyor. İnsanların büyük bir kısmı asla ölmeyecekler, çünkü asla doğmayacaklar.
  Şu anda burada, benim yerimde olabilecek potansiyel insanların sayısı, Arabistan çöllerindeki kumların sayısından fazladır;
  ancak onların hiçbiri gün yüzü göremeyecek. Kuşkusuz ki bu doğmamış hayaletler arasında Keats’ten daha başarılı şairler,
  Newton’dan daha büyük bilim insanları vardır. Tüm bunları bilebiliyoruz, çünkü DNA’mıza bakarak var olabileceğini bildiğimiz insanların sayısı,
  gerçekte var olanların sayısından çok daha fazladır. Bu baş döndürücü olasılıklara karşılık, siz ve ben, tüm sıradanlığımızla, buradayız.”
 • Teğmen
  140 Mesaj
  Önlerden.

  Ama bu konuyu yıkarlar  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
  _____________________________
 • Çavuş
  43 Mesaj
  Adam kimseye hakaret etmemis yazmis  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
  _____________________________
  40 Yaşından Önce Aşık Olmayanın Kalbi
  40 Yaşından Sonra Aşık Olanın Aklı Yoktur
 • Yarbay
  2011 Mesaj
  Yazı 2006dan kalma.Eskiden forumun daha güzel olduğunu söylüyorlardı anlamadım şimdi  < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
  _____________________________
 • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
  10 Not

  quote:

  Orijinalden alıntı: azmop

  up herkes okusun haklısın hocam
  quote:

  Orijinalden alıntı: azmop

  up herkes okusun haklısın hocam

  Özellikle şu kısmı forumda en işsiz 3 üyeyi aklıma getirdi benim. Adlarını buraya yazmicam sonra seviniyor garibanlar, anlamıştır herkes zaten kim olduklarını.

  "gayet tabii bol miktarda ve çeşit çeşit kullanıcı siteyi ziyaret eder ve bol oldukları için de yöneticiler tarafından kolayca harcanabilirler. ama kullanıcılar içinde de iyi yalama yapabilenler vardır ve onlar moderatör şerrinden daha az etkilenirler. bu şekilde, makro anlamda bir fayda düşünmeden ve yine hangi amaca hizmet ettiklerini ya da edeceklerini sorgulamadan, kullanıcı durumundan moderatör konumuna geçmenin hayaliyle yaşayan yağcıların sayısı hiç de küçümsenemez."

  @Constantine
  Alakası yok.
  Konu Dışı olduğu için buranın adı millette kafasına göre konu açıyor. Örneğin herkesin yazdığı zebani ve csb konularından ban yiyen ben dahil çok kişi var. Şimdi herkes zebani ve csb konusu açıyor ama kimse ban yemiyor diyeceksin ama zaten sorunda orda. Kafalarına göre ban atıyorlar resmen. Can sıkıntısından bir kurban seçiyorlar "Aha dur şunu banliyim ehuhaheuhu" diye düşünüp.
  Acaba hangi konunun dışı oluyor burası? Bilsekte ona göre konu açsak.  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Karıncayiyen Yiyen Adam -- 24 Eylül 2014; 21:50:56 >
  |
  |
  Bahsedilenler: Constantine
  _____________________________
 • Yüzbaşı
  312 Mesaj
  Saçmasapan nedenlerden dolayı cezalar olabiliyor ama kesinlikle abartıldığı kadar fazla değil.

  Kullanıcının mesajında kısmen de olsa doğruluk payı var.
  |
  |
  _____________________________
  ...
 • Binbaşı
  1253 Mesaj
  Yöneticilerin günlük olay akışı içinde canlarını yakan durumları kullanıcılardan çıkarmadıklarını düşünmüyor değilim. Kimisi kimi kullanıcıya takmış durumda, absürt banlama şekilleri ve desteğe açılan konulara verilen cevaplar tezi doğruluyor

  Para konusu beni ilgilendirmez, yönetici adı altında kölelik yapan adam halinden memnunsa banane  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yazmayı_Severim -- 24 Eylül 2014; 21:53:33 >
  _____________________________
 • Binbaşı
  1081 Mesaj
  Ben bazen Mesut Reyiz'le ilgili şakalar yapıyorum ama yaranmak için değil gülmek için.
  |
  |
  _____________________________
 • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
  10 Not
  quote:

  Orijinalden alıntı: Yazmayı_Severim

  Yöneticilerin günlük olay akışı içinde canlarını yakan durumları kullanıcılardan çıkarmadıklarını düşünmüyor değilim. Kimisi kimi kullanıcıya takmış durumda, absürt banlama şekilleri ve desteğe açılan konulara verilen cevaplar tezi doğruluyor

  Para konusu beni ilgilendirmez, yönetici adı altında kölelik yapan adam halinden memnunsa banane
  quote:

  Orijinalden alıntı: Yazmayı_Severim

  Yöneticilerin günlük olay akışı içinde canlarını yakan durumları kullanıcılardan çıkarmadıklarını düşünmüyor değilim. Kimisi kimi kullanıcıya takmış durumda, absürt banlama şekilleri ve desteğe açılan konulara verilen cevaplar tezi doğruluyor

  Para konusu beni ilgilendirmez, yönetici adı altında kölelik yapan adam halinden memnunsa banane

  Aynen, her hafta ban yiyorum 15 gün sonra gelip 2 gün durup yine ban yiyorum ama bu sefer rekor kırdım, kaç gün geçti hala ban yemedim.
  Şimdi yerim ama kesin.
  |
  |
  _____________________________
 • Emekli Yönetici
  1162 Mesaj

  Öncelikle şimdiyi değil 2006 yılını konuşalım çünkü yazı 2006 yılını anlatıyor. O zamanlar konu dışı bu kadar ayak altında değildi, saçma sapan konular, giflere anlam yükleyerek sansürlediğini zannedenler, csb yazıyorum diye seviyesiz iğrenç konular açan insanlarda yoktu. O nedenle ben o zamanlarda kurala uydum da banlandım bıdı bıdı diyecek az adam vardır o da başta belirttiğim gibi yanlışlıkla olmuştur. Gelelim şimdiye, şu forumda konu dışı bölümünde akşama kadar konu okumama rağmen işime yarayacak, yeni bir bilgi öğrenebileceğim konu sayısı bir elin parmağını geçmez oldu. Seviyesiz konular (bunları açmama gerek yok sanırım hepimiz aynı konuları görüyoruz), dini konular (inançlara hakaret, inanmayanlara hakaret vs), siyasi konular, ırkçı konular vs.vs. konu dışı bölümünde günlük açılan konuların %90'ını oluşturur hale geldi. Doğal olarak ceza alan üye sayısı da arttı. Her neyse siz benden daha iyi biliyorsunuz konu dışının durumunu, uzun uzadıya yazıpta anlatmama gerek yok. Biraz özeleştiri yapmak gerekiyor bence, ne demişler iğneyi kendine çuvaldızı başkasına batır.
  |
  |
  Karıncayiyen Yiyen Adam kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  _____________________________
  “Hepimiz öleceğiz ve bu bizi şanslı kılıyor. İnsanların büyük bir kısmı asla ölmeyecekler, çünkü asla doğmayacaklar.
  Şu anda burada, benim yerimde olabilecek potansiyel insanların sayısı, Arabistan çöllerindeki kumların sayısından fazladır;
  ancak onların hiçbiri gün yüzü göremeyecek. Kuşkusuz ki bu doğmamış hayaletler arasında Keats’ten daha başarılı şairler,
  Newton’dan daha büyük bilim insanları vardır. Tüm bunları bilebiliyoruz, çünkü DNA’mıza bakarak var olabileceğini bildiğimiz insanların sayısı,
  gerçekte var olanların sayısından çok daha fazladır. Bu baş döndürücü olasılıklara karşılık, siz ve ben, tüm sıradanlığımızla, buradayız.”
 • Teğmen
  246 Mesaj
  Bir kere tartişmak için açilan bir konuda tartişma yarattim diye ban yedim.Evet ban yememin sebebi tartişma yaratmakmiş.

  Forumun kelime anlamini bile bilmeyen adamlar adminlik yapiyor burada.  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
  _____________________________
 • Çavuş
  70 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: Karıncayiyen Yiyen Adam

  quote:

  Orijinalden alıntı: azmop

  up herkes okusun haklısın hocam

  Özellikle şu kısmı forumda en işsiz 3 üyeyi aklıma getirdi benim. Adlarını buraya yazmicam sonra seviniyor garibanlar, anlamıştır herkes zaten kim olduklarını.

  "gayet tabii bol miktarda ve çeşit çeşit kullanıcı siteyi ziyaret eder ve bol oldukları için de yöneticiler tarafından kolayca harcanabilirler. ama kullanıcılar içinde de iyi yalama yapabilenler vardır ve onlar moderatör şerrinden daha az etkilenirler. bu şekilde, makro anlamda bir fayda düşünmeden ve yine hangi amaca hizmet ettiklerini ya da edeceklerini sorgulamadan, kullanıcı durumundan moderatör konumuna geçmenin hayaliyle yaşayan yağcıların sayısı hiç de küçümsenemez."

  @Constantine
  Alakası yok.
  Konu Dışı olduğu için buranın adı millette kafasına göre konu açıyor. Örneğin herkesin yazdığı zebani ve csb konularından ban yiyen ben dahil çok kişi var. Şimdi herkes zebani ve csb konusu açıyor ama kimse ban yemiyor diyeceksin ama zaten sorunda orda. Kafalarına göre ban atıyorlar resmen. Can sıkıntısından bir kurban seçiyorlar "Aha dur şunu banliyim ehuhaheuhu" diye düşünüp.
  Acaba hangi konunun dışı oluyor burası? Bilsekte ona göre konu açsak.

  Alıntıları Göster
  Alakası yok.
  Konu Dışı olduğu için buranın adı millette kafasına göre konu açıyor. Örneğin herkesin yazdığı zebani ve csb konularından ban yiyen ben dahil çok kişi var. Şimdi herkes zebani ve csb konusu açıyor ama kimse ban yemiyor diyeceksin ama zaten sorunda orda. Kafalarına göre ban atıyorlar resmen. Can sıkıntısından bir kurban seçiyorlar "Aha dur şunu banliyim ehuhaheuhu" diye düşünüp.
  Acaba hangi konunun dışı oluyor burası? Bilsekte ona göre konu açsak.

  özellikle bu kısım süperdi KONU DIŞINDA konu kaldırma ve ban yeme ilginç vaka  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi azmop -- 24 Eylül 2014; 22:00:11 >
  |
  |
  _____________________________
 • Teğmen
  191 Mesaj
  Çizerler
  |
  |
  _____________________________
  Leblerinden kâfi cevab alamadım...
 • Teğmen
  235 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: Constantine

  Tamamen kuyruk acısıyla yazılmış yazı. Şu forumda kurallara uyup da banlanan bir kişi görmedim, ha kuldur kusur işler bir yanlışlık olup da ceza alan nadirde olsa kullanıcının cezaları kaldırılıyor. Burası sözlük gibi özgür bir platform değil, formatı sözlük formatı değil, sözlük yazarı insanlar burada ki kuralları sıkıcı, baskıcı bulabilir.
  quote:

  Orijinalden alıntı: Constantine

  Tamamen kuyruk acısıyla yazılmış yazı. Şu forumda kurallara uyup da banlanan bir kişi görmedim, ha kuldur kusur işler bir yanlışlık olup da ceza alan nadirde olsa kullanıcının cezaları kaldırılıyor. Burası sözlük gibi özgür bir platform değil, formatı sözlük formatı değil, sözlük yazarı insanlar burada ki kuralları sıkıcı, baskıcı bulabilir.

  Sorunda burada zaten. Kurallara uymayanlara esit sekilde ceza verilmiyor. Biri cikip sovuyor ceza yok, ben koyun dedim diye 15 gun uzaklastirma aliyorum.  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
  _____________________________
 • Teğmen
  124 Mesaj
  |
  |
  _____________________________
 • Binbaşı
  1403 Mesaj
  Yerimizi alalım  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
  _____________________________
HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Canlı Tv izle
son dakika
Mobilya Takımları
Orjinal Laptop Yedek Parça
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,484
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.