Şimdi Ara

Ekşi Sözlük'teki intihar eden yazarın son entrysi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (2 Mobil) - 2 Masaüstü2 Mobil
5 sn
62
Cevap
3
Favori
13.800
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: bidüsün

işte olay o zaten sen hasta değilsin sana göre uydurma. bacağı olmayan birine bacağı yok diyebilirsin çünkü olmadığını görebiliyorsun fakat zihinsel bir hastalık olduğu için ortada somut kanıt yok. bu şey gibi hiç sarhoş olmayan birinin 20 bira içen birine ''yaa bırak sarhoş falan değilsin numara yapma'' demesi gibi. 20 biranın kafasını sadece 20 birayı dikip o kafaya ulaşınca anlarsın...

Alıntıları Göster
    bilmiyorum hocam ya depresyondan anladigimiz seyler farkli ya da sen haklisin. benim bildigim depresyon; yasama sevincinin heyecaninin olmamasi neredeyse hicbir sey hissedememek demek ki benim de uzun suredir yakindigim bi durum bu. son bi 6 7 yildir hicbir sey hissedemiyorum sadece gecmisi cocuklugumu falan hatirlayinca mutlu olabiliyorum. neyse, ama sizin dediginiz cok daha ekstrem bi durumsa bilemem bazen empati yetersiz kalabilir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• savunma mekanizmalarının hislerine dair yeterli içgörü olduğunda oluşan duygulanım yoğunluğu olduğunu söyler birçok uzman. ama ne oldu da onlar devredışı kaldı ve bu noktaya gelindi.

ben de son 3-4 senedir öyleyim ilaçlar olmadan mutsuzum. Z kuşağı ve zincirleme oluşturulan bu dejenere,kapık, tüketimsel, hazcı ve benmerkezci toplum yapısı bence bizi bitiren. ve bu durumda kara koyun gözüküyoruz. ama değiliz. aslında bi yerin ağrır vücut tepki verir cünkü sinir uçların incinmiştir,vücut kimyasal maddeler salgılar, aynı tepkiyi veriyor suan. merkezi sinir sistemi uyarıyor bizi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-406E52D83 -- 19 Ekim 2018; 0:51:38 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ay Adam

ölen adamın arkasından konuşmak gibi olmasın da intihar edecek kadar aptal insanlar var şu dünyada
    intihar etmek neden aptallık olarak addediliyor senin tarafından?

herkes bu dünyaya gelip doğal seleksiyonda güçlü olan taraf olcak diye bir kaide yok,ayrıca herkes hayatı tamamen bunla paralel veya bundan ibaret olarak görmüyor.Hadi öyle görsün diyelim,zayıf olabilir ama bu demek değildir ki o kişi aptaldır.

yaşama sevinci diye klişe bir tabir varya hani,işte o gittiğinde neden yaşayarak acı çeksin bir insan? (veya ufak bir mutluluğu dahi yoksa-sadece eksilerden ibaretse hayatı-)

o durumdaki bir insan için belkide sonsuz huzur intihardadır -merhumun dediği gibi-,bu neden saçma olsun?

o basit intihar mektubu okadar anlamlı geldi ki senin yorumundan sonra,ölen bir kişiyi ego mastürbasyonlarınıza alet etmeyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KaramsarDoc -- 19 Ekim 2018; 0:49:48 >

• quote:

Orijinalden alıntı: KaramsarDoc

intihar etmek neden aptallık olarak addediliyor senin tarafından?

herkes bu dünyaya gelip doğal seleksiyonda güçlü olan taraf olcak diye bir kaide yok,ayrıca herkes hayatı tamamen bunla paralel veya bundan ibaret olarak görmüyor.Hadi öyle görsün diyelim,zayıf olabilir ama bu demek değildir ki o kişi aptaldır.

yaşama sevinci diye klişe bir tabir varya hani,işte o gittiğinde neden yaşayarak acı çeksin bir insan? (veya ufak bir mutluluğu dahi yoksa-sadece eksilerden ibaretse hayatı-)

o durumdaki bir insan için belkide sonsuz huzur intihardadır -merhumun dediği gibi-,bu neden saçma olsun?

o basit intihar mektubu okadar anlamlı geldi ki senin yorumundan sonra,ölen bir kişiyi ego mastürbasyonlarınıza alet etmeyin.

Alıntıları Göster
    guclu olan tarafi tanimla. napiyolar bullylik mi yapiyolar? ne ego masturbasyonundan bahsediyosun ben kendi sahsimla alakali hic bi sey yazmadim. birkac ust yorumda neden o sekilde dusundugumu baya uzun yazmisim onu da oku sonra ne dusunuyosun bi daha soylersin

• bu dünyada sıkıntı çekmeyen insan yok, her kafası bozulan her depresyona giren intihar etse ohoo
  • quote:

guclu olan tarafi tanimla. napiyolar bullylik mi yapiyolar? ne ego masturbasyonundan bahsediyosun ben kendi sahsimla alakali hic bi sey yazmadim. birkac ust yorumda neden o sekilde dusundugumu baya uzun yazmisim onu da oku sonra ne dusunuyosun bi daha soylersin

Alıntıları Göster
    o yazdığın yazı zaten bir ego mastürbasyonu niteliğinde.

gelelim yazına;

''hocam saf mantiginla dusunmeni istiyorum. dogmadan once neredeydik 100% bir bilgimiz yok. oldukten sonra ne olacagiz 100% bir bilgimiz yok. oldukten sonra en kotu ne olabilir? karanlik. en iyi ne olabilir? cennet ve cehennem. her iki ihtimal de sonsuza kadar.''
    -Öldükten sonra en kötü ne olabilir sorusunun cevabı karanlık demişsin.Gülsem mi ağlasam mı bilemedim.Hiçliği kasteddiysen negatif ya da pozitif bir etkileme oladak kastedemezsin bunu.En iyi ihtimal cennet cehennem bu da saçma,kendine göre karar vermişsin.

''bu dunyadaki hayatimiz ne kadar, olecegimiz kesin mi? evet. [o zaman bu dunyadaki her an sonsuzluktan bir kacis demek degil mi?( sana dogdugundan itibaren her saniye iskence etsinler, surekli parmaklarini kessinler gozunu oysunlar falan idk. bunlar senin sinirlerinin beynine gonderdigi mesajlar. bunlar sadece bir takim vucudunun urettigi sinyaller. 1-bunlari iyi veya kotu olarak nitelendiren seyler neler? onun aci olduguna kim karar veriyor? bir sinyali dayanilmaz aci yapan ne? kimsenin hayati bu dogdugu andan beri iskence goren kadar kotu degildir saniyorum. 2- ne olursa olsun iyi veya kotu bir seyler hissediyor oluyorsun.)] en kotu ihtimali ele alalim. sonsuza kadar karanlik. artik yoksun bilincin yok. hangisini tercih edersin? surekli senin beynin kotu olarak yorumladigi bir seyleri hissediyor, kendi capinda kararlar verip yasiyor olmak mi sonsuz karanlik mi?''
    -cevabı tabiiki hiçlik.Çünkü negatif bir etkilenme yok.Diğerine yaşamak dahi denemez.

''en iyi ihtimali ele alalim cennete gittin. yine hep sonsuza kadar. sonsuz dilek hakkin oldugunu dusun ne yapardin? ben bunu dusundum sahsen ilk once bir kac egelenceli aktivite dusunup sonra tikandim. en sonunda reenkarne olmayi dilemeye karar verdim. en cok oyle zaman gecer herhalde. herkesin hayatini yasiyor olurdun. cennet cehennem kavramlari da o yuzden sacma ya da anlatilan gibi degil. cehennem fiziksel aciyla tasvir ediliyor cennet fiziksel zevkle tasvir ediliyor. olmussun derdin yok tasan yok kim napsin 72 tane bakireyi. neyse ozet gecicem obur tarafta her turlu sonsuzluk var ve olunce hicbir sekilde bilincinin karar verme yetisini kullanabilecegi bir ihtimal gozukmuyor. bu dunyada ne cektiysen hepsi fiziksel seyler ve sen fazla kafana takiyosun. gece gece amma felsefe yapasim varmis, bos yapiyosam soyleyin''
    -Varsayım üzerine yargı dağıtmışsın reis ve evet bence boş yapmışsın.Olabilecek ihtimallerin hepsini de sonsuzluğa indirgemen de şahane.Psikoloji ve rölativizm diyip işin içinden sıyrılıyorum.Ya ben sana göre gerizekalıyım ya da sen anlatamadın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KaramsarDoc -- 19 Ekim 2018; 1:6:52 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-406E52D83

savunma mekanizmalarının hislerine dair yeterli içgörü olduğunda oluşan duygulanım yoğunluğu olduğunu söyler birçok uzman. ama ne oldu da onlar devredışı kaldı ve bu noktaya gelindi.

ben de son 3-4 senedir öyleyim ilaçlar olmadan mutsuzum. Z kuşağı ve zincirleme oluşturulan bu dejenere,kapık, tüketimsel, hazcı ve benmerkezci toplum yapısı bence bizi bitiren. ve bu durumda kara koyun gözüküyoruz. ama değiliz. aslında bi yerin ağrır vücut tepki verir cünkü sinir uçların incinmiştir,vücut kimyasal maddeler salgılar, aynı tepkiyi veriyor suan. merkezi sinir sistemi uyarıyor bizi.
    hocam onceki mesaji niye sildin enteresan seyler yazmistin bakip arastiracaktim bazilarini

• spartan hoplite kullanıcısına yanıt
    Cesarettir.Öldüğün andan itibaren ne olacağını bilmediğin bi yere gidebiliyor

• quote:

Orijinalden alıntı: KaramsarDoc

o yazdığın yazı zaten bir ego mastürbasyonu niteliğinde.

gelelim yazına;

''hocam saf mantiginla dusunmeni istiyorum. dogmadan once neredeydik 100% bir bilgimiz yok. oldukten sonra ne olacagiz 100% bir bilgimiz yok. oldukten sonra en kotu ne olabilir? karanlik. en iyi ne olabilir? cennet ve cehennem. her iki ihtimal de sonsuza kadar.''
    -Öldükten sonra en kötü ne olabilir sorusunun cevabı karanlık demişsin.Gülsem mi ağlasam mı bilemedim.Hiçliği kasteddiysen negatif ya da pozitif bir etkileme oladak kastedemezsin bunu.En iyi ihtimal cennet cehennem bu da saçma,kendine göre karar vermişsin.

''bu dunyadaki hayatimiz ne kadar, olecegimiz kesin mi? evet. [o zaman bu dunyadaki her an sonsuzluktan bir kacis demek degil mi?( sana dogdugundan itibaren her saniye iskence etsinler, surekli parmaklarini kessinler gozunu oysunlar falan idk. bunlar senin sinirlerinin beynine gonderdigi mesajlar. bunlar sadece bir takim vucudunun urettigi sinyaller. 1-bunlari iyi veya kotu olarak nitelendiren seyler neler? onun aci olduguna kim karar veriyor? bir sinyali dayanilmaz aci yapan ne? kimsenin hayati bu dogdugu andan beri iskence goren kadar kotu degildir saniyorum. 2- ne olursa olsun iyi veya kotu bir seyler hissediyor oluyorsun.)] en kotu ihtimali ele alalim. sonsuza kadar karanlik. artik yoksun bilincin yok. hangisini tercih edersin? surekli senin beynin kotu olarak yorumladigi bir seyleri hissediyor, kendi capinda kararlar verip yasiyor olmak mi sonsuz karanlik mi?''
    -cevabı tabiiki hiçlik.Çünkü negatif bir etkilenme yok.Diğerine yaşamak dahi denemez.

''en iyi ihtimali ele alalim cennete gittin. yine hep sonsuza kadar. sonsuz dilek hakkin oldugunu dusun ne yapardin? ben bunu dusundum sahsen ilk once bir kac egelenceli aktivite dusunup sonra tikandim. en sonunda reenkarne olmayi dilemeye karar verdim. en cok oyle zaman gecer herhalde. herkesin hayatini yasiyor olurdun. cennet cehennem kavramlari da o yuzden sacma ya da anlatilan gibi degil. cehennem fiziksel aciyla tasvir ediliyor cennet fiziksel zevkle tasvir ediliyor. olmussun derdin yok tasan yok kim napsin 72 tane bakireyi. neyse ozet gecicem obur tarafta her turlu sonsuzluk var ve olunce hicbir sekilde bilincinin karar verme yetisini kullanabilecegi bir ihtimal gozukmuyor. bu dunyada ne cektiysen hepsi fiziksel seyler ve sen fazla kafana takiyosun. gece gece amma felsefe yapasim varmis, bos yapiyosam soyleyin''
    -Varsayım üzerine yargı dağıtmışsın reis ve evet bence boş yapmışsın.Olabilecek ihtimallerin hepsini de sonsuzluğa indirgemen de şahane.Psikoloji ve rölativizm diyip işin içinden sıyrılıyorum.Ya ben sana göre gerizekalıyım ya da sen anlatamadın.

Alıntıları Göster
    ben de ayni model parca parca cevap yazayim.

1. yazdigin icin-> evet kendime gore karar verdim, butun yazi kisisel fikirlerimden olusuyor ve tamamen yoruma acik.

2.->negatif etkilenmeyi acarmisin? benim zaten hep en cok takildigim nokta bu. yasanmak denmez diyorsun. aklina gelebilecek en yasanmaz kosulu soylermisin? sahsen benim icin en kotulerinden biri evsiz kalmak. ama bu durumda yasadigin konforsuzluk son derece fiziksel bir sey degil mi? olumun ve sonrasinin fizikle pek bir alakasi yok, olsa aciklayabilirdik. nasil karsilastirip birini oburune yegleyebiliyorsun? bilmedigimizin eninde sonunda gelecegini biliyoruz. ben bildigimi bilmedigime yegliyorum . veya ben anlayamadiysam sen bir ornek ver oradan ifade edeyim kendimi.

3.->elinde kesin bir bilgi varsa soyle hepimiz faydalanalim. yoksa varsaymaktan baska secenek yok zaten. bos yaptigimi dusunebilirsin bu da senin fikrin.

• İntihar cesaret işi diyorsunuzda yazılanı yaşamak daha bir cesaret işi.

Her ne olursa olsun hayat gittiği yere kadar yaşamaya değer

• quote:

ölen adamın arkasından konuşmak gibi olmasın da intihar edecek kadar aptal insanlar var şu dünyada
    Buyuk konuşmayın hocam her gün ölmek icin yalvaran acilar icinde kivranan yaslilar hastalar yuzlerce insan var

Allah korusun intihar edemeyecek hale gelip ölmek icin yalvarabilirsiniz bu dunyada her sey mümkün

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

hocam onceki mesaji niye sildin enteresan seyler yazmistin bakip arastiracaktim bazilarini

Alıntıları Göster
    yanlıslıkla silmisim hocam editlerken :) ben de şimdi fark ettim
  • Keşke o cesaret olsa bende de. Her gün kendi içimde o kadar şey yaşarken dışarıda insana sahte sahte gülmek o kadar zor geliyor ki. İnsanlar beni bir de esprili, eğlenceli biri sanıyor. Doldum da doldum artık. Taşıyamıyorum. Kimseye anlatamıyorum derdimi. Gerçi derdim de ne bilmiyorum. Her şey boş geliyor. Daha demin partiden geldim. Bir dakika bile eğlenemedim. 21 yaşındayım 61 yaşında gibi hissediyorum. Sanki bu dönemin insanı değilmiş gibi hissediyorum. Arkadaki anama babama üzülmesem bir saniye durmam şu dünyada. Belki de bu son mesajım olur kim bilir. Hadi kalın sağlıcakla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Playgraund -- 19 Ekim 2018; 2:35:54 >
  • Entry 2012 yılında yazılmış

O zaman mı intihar etmiş,bugünlerde mi??İlginç bir durum

İntihar da sağlıklı bir seçim değil malesef,

intihar bir zayıflık ve kaçıştır.Aklıbaşında insan,hiçbir yere kaçmadan yaşar.

3-5 günlük hayatta mücadele edip,elde ettiklerine razı olacaksın,

hayatını devam ettireceğin bir gelirin varsa huzur budur.

Eğer "şu da olsun,bu da olsun" gibi isteklerinin arkasında koşarsan huzur bulamazsın.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ay Adam kullanıcısına yanıt
    Cennette veya cehennemde bilincin olmayacaktir onları düşünemezsin sorgulama okayi cennette olsa zaten zevk alamazsin kisa sure sonra o zamanda cennet olmaz zevk dedigimiz sey orada belki daha farkli birsey olacak ve sonsuz olan birsey sonsuz olduğunu anlayamayacaksin kotu olan hersey senin icinde kapanacak polyanna gibi birsey olucaksin mantikli dusununce baska turlusu olamaz cunku

• Bize biçilen doğ büyü evlen çocuk yap çocuklarını büyüt öl sonsuz döngüsü bana da saçma geliyor.
    Sadece bizim için değil doğada ki her canlı için geçerli bu durum.
    Komple bir gen aktarımı çabası var.
    Küçük çocuklarla bebeklerin çok sevimli olmasının yada sevimli gelmesinin sebebi de özenti duygusu yaratması bence.
    Velhasılı sırf bu anlamsız döngüden çıktı diye kimseyi suçlayamazsınız.
    Doğa gerçekten çok acımasız intiharlar da doğal seleksiyonun bi parçası.
  • 2012 yılındaki bir olay neden hortlatılıyor. belki aile yakınlarından birisi bu konuyu görecek, ne gerek var yara deşmeye..

benim de o tarihlerde intihar eden bir arkadaşım vardı, maalesef kız meselesinden intihar etti (https://www.dha.com.tr/haber-arsiv/metalci-genc-intihar-etti/haber-144311 ) popüler konum olsun diye ben de onun konusunu açayım bari...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Myhunter

Entry 2012 yılında yazılmış

O zaman mı intihar etmiş,bugünlerde mi??İlginç bir durum

İntihar da sağlıklı bir seçim değil malesef,

intihar bir zayıflık ve kaçıştır.Aklıbaşında insan,hiçbir yere kaçmadan yaşar.

3-5 günlük hayatta mücadele edip,elde ettiklerine razı olacaksın,

hayatını devam ettireceğin bir gelirin varsa huzur budur.

Eğer "şu da olsun,bu da olsun" gibi isteklerinin arkasında koşarsan huzur bulamazsın.
    zayıflık olarak tanımlaman o kişi gibilerin ileride nasıl davranacağına problem önleyici bir rol getirebilecek mi? cözecek mi? zaten aklıbaşında olmadığı, olamadığı için o duygulara giriyor o kişiler. insan vücudunun da dayanma sınırları var ve manipülasyona açık. bu yüzden psikiyatrik tedavi metotları var. senin bu söylediklerini öngörmesi için zihin döngüsünün de sağlıklı olması gerekiyor. hayatta çok türlü kaçışlar vardır. bazısı hayatın içinden bazısı bu şekilde. ve gerçekten bazı insanlar bu durumlara düşüyorlarsa oturup empati yapmamız gerekiyor. sistemi sorgulamalıyız.

• quote:

ulan herkesin psikolojisini sizin gibi sanıyorsunuz. bazı şeylerden kurtuluş yok şu dünyada. bak chester bennington a milyonları var şöhreti var adam çocukken uğradığı tecavüzü kafasından atamayıp intihar etti.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.