Şimdi Ara

Ekrem İmamoğlunun İngilizcesinin Çöp Olduğu Gerçeği (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
160
Cevap
0
Favori
8.317
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
41 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • benim temennim ise, bundan sonra ülke yönetiminde yer alacakların en az 4 yıllık üniversite tahsilinin olması. ne güzel olur.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Üniversite diploması kapı gibi geçmişi tertemiz hocaefendilerinin ilkokul mezunu deli imamların elini öpmedi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • https://www.youtube.com/watch?v=T16fY5RS8pw&feature=youtu.be

geri al geri al!!!!

• Kötü değil bu arada ortalamanın gayet üzerinde konuşması.

Native English arıyorsanız İngilizlere ya da Amerikalılara bakın diyeceğim de onlarda da öyle aksanlar var ki zar zor anlarsınız karşınızdakini.

• Prompterdan okuyup söylemeye çalışmış hem cümle bitişindeki rahatlamadan belli :)

Adamın ingilizce bilip bilmemesi bizi ilgilendirmez ama yani bunuda siyasete alet etmek acizliktir

• Prompter olmadan Türkçe iki kelimeyi biraraya getiremeyenlere tapanların İmamoğlu’nun İngilizcesini eleştirmesi😂😂

İngilizce bilgisi “ How are you “, “ white sea “ ile sınırlı olan zattan daha iyi İngilizce bildiği açık, fakat yeterli değil. Geleceğin cumhurbaşkanı olarak pratiğini geliştirmesi şart. Metropol yönetiyorsan ileri derecede dil bilmen şart

• İngilizce yeterliliği belediye başkanlarında aramadığım bir özellik.
    Cumhurbaşkanı için üniversite diploması zorunlu ama...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Konu sahibi Arkadaşın elini vicdanına koyup düşünmesi lazım. Foruma da acilen derdini seveyim butonunun gelmesi lazım.

Mesela Hepimizin gönlündeki CB mansur yavaş değilmi? Mansur bey bırak işin gramerini hiç ingilizce bilmiyor. Yani bu ülkeyi yöneten insanın üniversite diploması bile yokken . başarılı yönetim sergileyen insanların ingilizcesini sorgulamak ve aşağılayıcı başlıklar açmak vicdansızlık gerektirir. Yada Aktroll olmayı gerektirir.

Lakin bu başlığı RTE için açmış olsaydın . Cimer bimer bi dünya yere SS alınır gönderilirdi. Belki bir iki hafta önce bazı vatandaşların başına gelen RTE ye hakaret suçundan ifadeye bile çağırılabilirdin !!!

Şöyle bir şeyde var. Bazılarının bir zamanlar dediği " çalışıyor ama çalışıyor " gibi Sevgili İmamoğlu içinde "Konuşamıyor ama çabalıyor" demek geldi içimden . Bu çaba da takdire şayandır benim için. İngilizce bilmiyorsa 16 milyonluk bir şehrin başında oldugunun farkındadır ve bu insanları temsil etmek için çabalıyor demektir.

Böyle başlıklara prim vermemek lazım. Zaten sayfaları okuduğumda da Gençlerin prim vermediğini görüyorum ve tebrik ediyorum . 

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Cem kullanıcısına yanıt

hepsini tek tek izledim. aksanıyla olsun, akıcılığıyla olsun en iyi konuşan Bülent Ecevit.

• bu tarz bir konuyu başka siyasiler için de açamıyorsanız çok objektif gözükmüyorsunuz. Akıcı bir konuşması yok ancak çöp denilemez.

• One minute böyle olmaz one minute ?

• sen yanlış duymuşsundur ekrm başkan fakülte mezunu..  bizimkiler neden kasıyor anlamıyorum trump buraya gelince türkçemi hitap ediyor bukadar ezik olmayın kendiniz olun. 

• Yalnız soru siyasi amaçla sorulmamasına rağmen herkes sanki futbol takımını destekliyor gibi yanıtlar vermiş.

Aldığı eğitime göre ben de daha iyisini beklerdim. Fakat konuşmuş mu? Konuşmuş. Anlaşılmış mı ? Anlaşılmış. Daha iyi konuşabilir mi? Evet daha iyi konuşabilir.

• robert kolej effect

• Desxz D kullanıcısına yanıt
    mevzu konunun ne amaçla açıldığı (bilmiyoruz gerçi amacını) değil. o kadar siyasinin içinden, akp'nin elinden ballı kaymaklı istanbul'u koparıp alan imamoğlu'nun cımbızla seçilmesi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1234Rambo -- 17 Kasım 2020; 18:55:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-C8C79990A

bu milletin ciddi bir algılama sorunu var fanatizm ile birleşince ortaya göz kanatan fabrikasyon yorumlar çıkıyor, adam siyasi bir konu katmadan İngilizce bölümden mezun olan kişi nasıl böyle kötü konuşur demiş ama bizim zeka küpleri linç etmiş, akp seçmeni ile muhalif seçmenler arasında gram zeka farkı yok.

konuyu açan arkadaş daha soru ekini nasıl yazacağını bilmiyor.

Hocam gerçekten çok haklı bir tespitte bulunmuşsunuz. Toplumumuz Doğru ya Doğru Yanlış'a Yanlış diyemiyor. Burda Ekrem İmamoğlu'nun konuşması gerçekten kötü ve bunu da uluslararası bir etkinlik için söylüyor daha iyi hazırlanıp illaki ekibinde pratik yapacağı da biri vardır. Bizi uluslararası camiada daha iyi gösterebilirdi bizde gurur duyardık aynen Haluk Bilginer'in Emmy ödülü konuşması gibi...

Yorumların çoğu iktidar partisiyle karşılaştırma yapmış.Hangi akla hizmet Erdoğan'ın İngilizce konuşamaması Ekrem İmamoğlu'nu haklı çıkarır?

Türkiye şartlarında birçok firma için işe alımlarda iyi bir İngilizcenin yanında ikinci bir dil bile arıyor.

Neden bizim yöneticilerimiz aynı bizden istenen niteliklere sahip olamasın.

1990'lardaki kötü yönetim ve kriz döneminden sonra gelen iktidar partisinin taraftarları gibi ''Eskiler çalışmıyordu.Bu çalıyor ama çalışıyor.'' mantığını devam ettirmeyin.

Biz ülke olarak en liyakatlisini ve bizi muassır medeniyetler seviyesine en hızlı ortaya çıkaracak kişileri başımıza getirmeliyiz.

• Gayet güzel konuşmuş.. İngiliz aksanı yapsa taklitçi olur. Kötü konuşma örnekleri ise

"I speech kürsü" "van minit"dir

Ayrıca rakibi türkçe yazı yazamıyordu daha.

• Benim bölümüm Türkçe ve İngilizce okuyan arkadaşımdan daha akıcı konuşabiliyorum. Bilmem hatırlar mısınız 2 kez kaybeden rakibi daha anadilini yazamıyor...

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.