Şimdi Ara

Ekrem İmamoğlu: Türkiye için Açıklanan Vefat Sayısının Elli Kadar Fazlası Sadece İstanbul’da Var (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
265
Cevap
2
Favori
17.640
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
310 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Yanlış bilmiyorsam WHO ile doğru sayılar paylaşılıyor. WHO'ya vaka sayısı günlük, bize hasta sayısı günlük diye biliyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • K110 kullanıcısına yanıt

Adam orada İngilizce İşletme bölümü mezunu olduğunu yazıyor ki bu doğru. "Ben mükemmel İngilizce konuşurum" gibi bir iddiası yok orada. İkisi birbirinden çok farklı.

• veleciraptor kullanıcısına yanıt

Video'yu İngilizler için mi çekmiş? İngilizler Ekrem beyi mi izliyorlarmış? Vay be.

• K110 kullanıcısına yanıt

Arkadaşım anlama sorunun falan mı var. Videoyu ister İngilizler için çeksin, isterse Papua Yeni Gineliler için. Beni orası ilgilendirmiyor. Burada tartıştığımız konu videonun kimin için mi çekildiği, yoksa İmamoğlu'nun çok iyi İngilizce bilirim diye bir iddiada bulunup aslında yalan söylediği mi? Konuyu saptırma çaban yakışıksız!

• cemsinan kullanıcısına yanıt

ben ülkemizin demokrasi beşiği olduğunu savunmuyorum aksine demokrasinin bu kadar kötü olduğu bir ülkede bir belediye başkanı ülkesini başka ülkelere şikayet ediyor işte bu durumun çok demokratik ülkelerde yapılamayacağını söylüyorum.

biri gider mit sırlarını ifşa eder öteki gelir devletini yabancı ülkelere şikayet eder ama ülkede demokrasi yok, özgürlük yok. yersen.

• Gerçekleri duymak çok zor bu zamanda

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Dün konusunu açtım, yöneticiler apar topar silmiş. Bu sedyede bekletilenler hep bel soğukluğu olan, kafasına saksı düşenler sanırım.

• pakimeno kullanıcısına yanıt

İngiltere’de kraliçe sisteminin devrilmesi gerektiğini söyleyen ve bunu uluslararası arenada dile getiren siyasetçiler var.

Ekrem İmamoğlu’nun yaptığı şey şikayet etmek değil ki.

Türkiye onun belirttiği, dikkat çektiği hak ve özgürlüklere layık mı değil mi?

Bunu başarmalı mı başarmamalı mı?

Adam doğruları söylüyor.

Doğruları söyleyen adam tebrik edilir.

Adam çalmıyor ve çalışıyor helal olsun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

elma armutu karıştırıyorsun. Türkiye'de de sistemin değişmesi gerektiğini söyleyen bir sürü siyasetçi var. Devletin dış yatırım çekmek amacıyla reformlar yapacağını açıkladığı ve kurlarda düşüş başladığı zamanda İmamoğlu yabancı dilde hazırlanmış metni okuması bana pek masum gelmiyor. Kol kırılır yen içinde kalır. Aile içindeki sıkıntılar bile aile içinde ya da büyükler ile görüşerek çözülmeye çalışılır. Kalkıpta yabancılara anlatılıp, aile küçük düşürülmez. Ha İmamoğlu'nun "büyükleri" yurtdışında diyorsan o zaman tüm dediklerimi geri alıyorum ve haklısın diyorum.

Neyse hakkında bir sürü yolsuzluk iddiası çıkmış adama çalmıyor çalışıyor diyen adama ne anlatılabilir ki? Sonra kendisi bilen biz bilmeyen oluyoruz  

• quote:

Orijinalden alıntı: veleciraptor

Arkadaşım anlama sorunun falan mı var. Videoyu ister İngilizler için çeksin, isterse Papua Yeni Gineliler için. Beni orası ilgilendirmiyor. Burada tartıştığımız konu videonun kimin için mi çekildiği, yoksa İmamoğlu'nun çok iyi İngilizce bilirim diye bir iddiada bulunup aslında yalan söylediği mi? Konuyu saptırma çaban yakışıksız!

Kendi tanıtımının en başında (ilk satır da) İngilizce İşletme Bölümü okuduğunu, her şeyden önce belirtmişse, bunun anlamı "ben çok iyi İngilizce bilirim" demek.

İngilizce İşletme Bölümü : İngilizce eğitimi değil !!!!!!!!!!!!!!!

Derler İngilizce dilinde. Yani , İngilizce öğrenmiyorsun, zaten biliyor olmalısın. bunun nedeni de o derslere yabancı uyruklu öğrenciler de katılıyor.

Meselâ Üniversiteyi Adana da okumuş bir Alman vatandaşı ile tanışmıştım. Tek kelime Türkçe bilmiyor (Merhaba v.s haricinde) Dersler İngilizce veriliyor çünkü.

Bazı Üiversiteler ders dilini, kendi tanıtımlarında belirtirler. çünkü o Üniversiteye veya bazı bölümlerine çok uluslu katılım olur.

Bizim gençlerimiz nasıl Kanada, Amerika ya da, Almanya ya eğitim için gidiyorlarsa, bazı Üniversitelerimize de yurt dışından katılanlar oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K110 -- 17 Kasım 2020; 17:43:44 >

• quote:

Orijinalden alıntı: K110

Kendi tanıtımının en başında (ilk satır da) İngilizce İşletme Bölümü okuduğunu, her şeyden önce belirtmişse, bunun anlamı "ben çok iyi İngilizce bilirim" demek.

İngilizce İşletme Bölümü : İngilizce eğitimi değil !!!!!!!!!!!!!!!

Derler İngilizce dilinde. Yani , İngilizce öğrenmiyorsun, zaten biliyor olmalısın. bunun nedeni de o derslere yabancı uyruklu öğrenciler de katılıyor.

Meselâ Üniversiteyi Adana da okumuş bir Alman vatandaşı ile tanışmıştım. Tek kelime Türkçe bilmiyor (Merhaba v.s haricinde) Dersler İngilizce veriliyor çünkü.

Bazı Üiversiteler ders dilini, kendi tanıtımlarında belirtirler. çünkü o Üniversiteye veya bazı bölümlerine çok uluslu katılım olur.

Bizim gençlerimiz nasıl Kanada, Amerika ya da, Almanya ya eğitim için gidiyorlarsa, bazı Üniversitelerimize de yurt dışından katılanlar oluyor.

Alıntıları Göster

Kusura bakma ama seni de bloklular listesine eklemek zorundayım. Ne zaman ki doğru mantık yürütmeyi öğrenirsin o zaman başka konularda tartışırız. Saçma mantık çıkarımları olan biriyle ne kadar tartışsak boş.

• Seninle ne tartışacağım. Git kendi köşene çekil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K110 -- 17 Kasım 2020; 18:7:50 >
    “Öyle puslu ki hava Şeytan bile Müslüman mintanı giyiyor” Kazım Karabekir

ingilizce öğreten hiçmi telaffuz çalış dememiş ekrem beye yoksa kitaptanmı öğrenmiş.. 

• quote:

Orijinalden alıntı: babus0606

ingilizce öğreten hiçmi telaffuz çalış dememiş ekrem beye yoksa kitaptanmı öğrenmiş.. 

Dönüp dolaşıp aynı yere geliyorsunuz: Sorduğum soruya yanıt vermek yerine konuyu saptırma. Ben İmamoğlu'nun telaffuzu kötü, iyi, mükemmel meselesinde değilim. Varsayalım ki adamın telaffuzu bundan da kötü ve içler acısı; bir insanın telaffuzunun kötü olması yalancı olduğu anlamına mı gelir? "Ben mükemmel derecede İngilizce biliyorum" demiş olsaydı onun yalancı olduğu varsayımını ortaya atan arkadaş haklı olurdu. Ama adamın böyle bir iddiası yok ya da ben bulamadım. Diyorum ki bu iddianızın kaynağı nedir? Ama yanıt yok. 1 yıl hazırlık, 3 yıl ortaokul, 3 yıl lisede, 4 yıl üniversitede İngilizce eğitim aldım ama CV'me okuduğum okulları yazmak mükemmel İngilizce bildiğim iddiasını taşıdığım anlamına gelmez ve beni yalancı çıkarmaz.

Örneğin Youtube'da Bilge Çavuş var. İzmir Fen Lisesi, Boğaziçi ve Harvard MBA mezunu. Yani mükemmel denilecek bir eğitim yaşamı var. Ama iş başvurusuna gittiğinde "telaffuzunu düzelt öyle gel" demişler kendisine. Kimse anadili değilse mükemmel derecede İngilizce konuşamayabilir ama bu durum CV'sinde Boğaziçi ya da Harvard yazan birine yalancı deme hakkını bize vermez.

Aksine Türkiye'de hala demokrasi kırıntısının var olduğunu gösterir bu eleştiriler ve yabancıların Türkiye algısına pozitif katkı sağlar. Bak mesela Kuzey Kore tam da istediğiniz gibi, hiçbir muhalif böyle şeyler anlatıyor mu? Ama nasıl bir yer olduğunu biliyoruz değil mi? Kol kırılıp yen içinde kalmıyor yani.

benim sesim kötü lakin çıktıpda meydanda şarkı türkü okumuyorum..  yalan konusu ise karışık işler bir kabul eder bir inkar eder.. 

https://forum.donanimhaber.com/ibb-bitkiler-oldu--146525557  

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi babus0606 -- 18 Kasım 2020; 12:57:59 >
  • Kuzey Korenin hangi belediye başkanından aldınız bu bilgiyi?

Bu bilgiyi Kuzey Koreli bir belediye başkanından almış olsaydık Kuzey Kore hakkında daha iyi şeyler düşünürdük. Dediğim şey bu.

• 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.