Şimdi Ara

Ekrem İmamoğlu şimdiye kadar ne yaptı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
288
Cevap
10
Favori
17.762
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
337 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bayrampaşa otogarı yenilendi ve temizlendi

ücretsiz süt dağıtımına başlandı
    (halk süt projesi)

istanbullu çifçiye 3.5 milyon fide desteği verildi

kemerburgaz kent ormanı açıldı

istanbul turizm paltformu kuruldu

özel halk otobüslerinin tek standart altında İETT de birleştirildi

adalardaki fayton sorunun çözümünün yapılıp yerine elektrikli otobüs ve elektrikli taksi getirildi

ataköy ileri biyolojik atıksu arıtma tesisinin açıldı

8 bölgesel istihdam bölgesi açıldı (10.000 kişiye iş bulundu)

her yağmur yağdığında üsküdar, kadiköy vb. mekanlarda oluşan su taşkınlarına iski nin altyapı çalışmaları sayesinde son buldu

atatürk kent ormanı açıldı

Mecediyeköy-Mahmutbey metro hattı açıldı

haliç çamur susuzlaştırma tesisinin açılıdı (toplamda 1 dönüm)

silivri çöp gazı enerji tesisinin açılıdı

kurbağlıdere sorunu çözüldü

genişletilen Cemal kamacı spor tesisleri açıldı

yenilenen kemerburgaz geçici hayvan bakım evinin açılışı

Fatih Sultan Mehmet'in tablosunun alımı (ilber ortaylıya göre tablo çok uygun bir fiyata alındı)

15 tane ibb kreşi açıldı

130.000 aileye konserve dağıtımı

yapımı durdurulan Rümeli hisarüstü- Aşiyan Fünikiler metro hattının yapımına başlandı

yapımı durdurulan Dudullu- Bostancı metro hattı yapımına başlandı

Başakşehir engelli rehabilitasyon merkezi açılışı

istanbul yatırım ajansı kuruldu (ki bu sayede 580.000 milyon dolarlık eurobond ihracı yapıldı)

yapımı durdurulan Kaynarca-pendik-Tuzla metro hattının yapımına başlandı

yapımı durdurulan Çekmeköy-Sultanbeyli metro hattının yapımı başlatıldı

Istanbul'lu üniversite öğrencilerine eğitim yardımı başlatıldı

İstanbul planlama ajansı kuruldu

öğrenci aylık istanbulkart ücreti düşürüldü

çocuğu küçük annelerimiz için toplu taşımayı ücretsiz kıldı

beylikdüzü yaşam vadisi 1.etap (konser alanı, bisiklet yolu, evcil hayvanlar için cevresi kapalı çim oyun alanı var) açıldı 2. etap yapılmaya başlandı

mobil halk ekmek büfeleri açıldı

eminönü-alibeyköy metrosu açıldı

edit: Arkadaşlar bu konuyu açmak hiç istemezdim ama artık twitter, donanım haber ve yakın çevrem de İmamoğlu çalışmıyor 2 tane heykel yaptı gibi sözler duyuyorum oyüzden bunu yapma ihtiyacı duydum yanlış yazdığım yada eksik yaptığım bir şey varsa uyarırsanız sevinirim

edit2: burada sadece yapılmış olanları paylaştım (metro projeleri hariç) ayrıca yapılmakta olan 10'larca proje var

edit3: yakın zamanda aynısını Mansur yavaş içinde yapmayı düşünüyorum böylelikle hangisi daha iyi daha net bir şekilde tartışabiliriz

edit4: bazı projeleri UKOME ve meclisten geçiremiyo örn: taksi projesi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ultra sonic -- 24 Ocak 2021; 11:22:29 >

• Birde şunu merak ettim bir belediye başkanı 1 yılda nasıl ORMAN AÇABİLİR ?

Atatürk kent ormanı açıldı

Ne demek ? Hemen geldi ve ağaç ekti 1 yılda orman oldular ve Ekrem başkanda açtı mı yani :) Ekrem Başkanı övecem diye çok alakasız maddeler yazmışın açık konuşalım biraz. İçinde saydıklarının çoğu AKP döneminde temelleri atılan işler. Sadece Açılışını yapınca o yapmış olmuyor.

Diğer olaylarda full başlandı yapılacak yapılıyor şeklinde daha metro kredileri 1-2 gün önce alındı metroların hepsi inaktif durumda benim bildiğim ve afaki rakamlar üstüne diğer maddelerde. Elle tutulur gözle görülür bir Süt olayı var. Adalarda Fayton olayını çözdü deniyor ama at başına 250 bin TL ödemesi ne olacak ?

Tablo almayı icraat demekte ne bileyim artık neyse... Veya Konserve dağıtmak ayıp yani ben listeye yazmaya utanırım onu.

Haa bak Kreş açılıda varmış 15 Tane bunada şülkür. ( Her mahalleye 1 kreş deyip 1.5 yılda 15 kreş oda hiç yoktan iyidir. )

Öğrencilerin İstanbul kartına indirim geldi, onuda ekleyin. Akp önerisi falan geçin o kısmı. Bu zamana kadar nerdeydiler? Yıllarca öğrencilik yaptım, her seferinde boşu boşuna fazla ödemişiz demekki.

Bakın geçenlerde Tarık Balyalı'nın ulaşım konusunda yaptığı canlı yayınını izledim. Konuğuyla beraber birçok şey söyledi ama en önemlilerinden birisi de şoför esnafının ibbde istediği daire başkanı yada müdürle çok rahat görüşebildiğini, eskiden böyle bir şeyin mümkün olmadığını söyledi. Bu tür şeyleri göremezsiniz, bunu somut olarak yaptık ettik diyemezsiniz. Aktroller de anlamaz zaten bu tür şeylerden. Ama bu tür ufak gibi görünen şeyler bize nefes aldırıyor.

Her toplantı canlı yayınlanıyor, şeffaflık ortada. Liyakat düzeyi ortada ve en önemlisi işini doğru düzgün yapmayan kişilerin yerinde durmayacağını biliyoruz. Hak eden kişiler hak ettikleri yerlerde işini yapıyor. Ha olaki tersi bir durum olur, seçmen gerektiği tepkiyi verir zaten. Bir kereden bir şey olmaz demez.

Umarım yolu açık olur, hak ettiğimiz şekilde daha güzel bir İstanbul verir bize.
  • tatil  

• Bol bol tatil özellikle doğal afet varsa. Bide çeşmeleri değiştirip duruyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bazılarını çok üzdüğünü görebiliyorum ama ne yaptı bilmem. 25 senelik istanbulluyum bir değişim yok

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-400988AF7

Bazılarını çok üzdüğünü görebiliyorum ama ne yaptı bilmem. 25 senelik istanbulluyum bir değişim yok

+1 aynı tas aynı hamam hatta mühitim için sık sık su kesintileri başladı bir ara 90 lar back modu olmuştuk ailecek, neyse düzeldi şu sıralar yine.

akp nin beledeyiciliği iyidir zaten genel olarak ankara hariç.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 8 Aralık 2020; 23:15:19 >
  • kerimcem K kullanıcısına yanıt

Bizde su sorunu yok. Benim muhit ak kalesi ama son gelen ak başkan öncekinden iyi önceki ak başkan 0 icraatti şimdi yenisinin kulağını çekmişler galiba bir şeyler yapıyor çabalıyor. Seçim kaybetmek biraz çalışmaya itti ak kadroları.

• keşke bizmkide değişseydi ama bu sefer kafa kafa gittiler chp le oyları umarımn ders alır, yoksa pek beğenen yok adamı akpliler bile pek iş icraat yapmıyor diye pek sevmiyor, rte nin hatrına koltukda 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 8 Aralık 2020; 23:26:21 >
  • Valla zırt pırt tatile çıkıp eşe dosta para yedirmekten İstanbul'a hizmet etmeye vakti kalmıyor ki. Bir de durmadan yabancılardan kredi alıp ülkeyi borca sokuyor.

• Öğrencilerin İstanbul kartına indirim geldi, onuda ekleyin. Akp önerisi falan geçin o kısmı. Bu zamana kadar nerdeydiler? Yıllarca öğrencilik yaptım, her seferinde boşu boşuna fazla ödemişiz demekki.

Bakın geçenlerde Tarık Balyalı'nın ulaşım konusunda yaptığı canlı yayınını izledim. Konuğuyla beraber birçok şey söyledi ama en önemlilerinden birisi de şoför esnafının ibbde istediği daire başkanı yada müdürle çok rahat görüşebildiğini, eskiden böyle bir şeyin mümkün olmadığını söyledi. Bu tür şeyleri göremezsiniz, bunu somut olarak yaptık ettik diyemezsiniz. Aktroller de anlamaz zaten bu tür şeylerden. Ama bu tür ufak gibi görünen şeyler bize nefes aldırıyor.

Her toplantı canlı yayınlanıyor, şeffaflık ortada. Liyakat düzeyi ortada ve en önemlisi işini doğru düzgün yapmayan kişilerin yerinde durmayacağını biliyoruz. Hak eden kişiler hak ettikleri yerlerde işini yapıyor. Ha olaki tersi bir durum olur, seçmen gerektiği tepkiyi verir zaten. Bir kereden bir şey olmaz demez.

Umarım yolu açık olur, hak ettiğimiz şekilde daha güzel bir İstanbul verir bize.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aeson01 -- 8 Aralık 2020; 23:47:23 >

• 18 ayda 18 yıllık iş yapmış Ekrem Başkan 

• Bir Allahın kulu kendisini hirsizlik ile suçlayamadı ya en buyuk haz ve keyif budur. Aksini iddia edenler masaya cikip tepinebilirler.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bol bol tatil, borçlanma, hakaretler, populizm, yalanlar vs. vs.

• SÜT dağıtti ise tamam o zaman gerisi önemli değil.

• İstanbulda yaşamayanlar doluşmadan.

Biz bize yeteriz. Böyle devam ederse tekrar seçilecek. Birde taksi sorununu çözseydi iyiydi.
  • Bende 4. Köprüyü ve Avrasya 2'yi yaptı sandım.

• Birde şunu merak ettim bir belediye başkanı 1 yılda nasıl ORMAN AÇABİLİR ?

Atatürk kent ormanı açıldı

Ne demek ? Hemen geldi ve ağaç ekti 1 yılda orman oldular ve Ekrem başkanda açtı mı yani :) Ekrem Başkanı övecem diye çok alakasız maddeler yazmışın açık konuşalım biraz. İçinde saydıklarının çoğu AKP döneminde temelleri atılan işler. Sadece Açılışını yapınca o yapmış olmuyor.

Diğer olaylarda full başlandı yapılacak yapılıyor şeklinde daha metro kredileri 1-2 gün önce alındı metroların hepsi inaktif durumda benim bildiğim ve afaki rakamlar üstüne diğer maddelerde. Elle tutulur gözle görülür bir Süt olayı var. Adalarda Fayton olayını çözdü deniyor ama at başına 250 bin TL ödemesi ne olacak ?

Tablo almayı icraat demekte ne bileyim artık neyse... Veya Konserve dağıtmak ayıp yani ben listeye yazmaya utanırım onu.

Haa bak Kreş açılıda varmış 15 Tane bunada şülkür. ( Her mahalleye 1 kreş deyip 1.5 yılda 15 kreş oda hiç yoktan iyidir. )

• Bu kadar baskı ve engellemeye rağmen.
  • kerimcem K kullanıcısına yanıt
    O iyi belediyecilik anlayışı yüzünden yeşile hasret kaldık. 10 küsür yıldır buram buram lağım kokan Eminönü ve Karaköy altgeçidini de hatırlatmakta fayda var.

Madem AKP' nin belediyeciliği böyle başarılı, neden İstanbul ve Ankara' da CHP' nin oy çoğunluğuna sahip olduğu ilçeler ve semtler hem gezintiler için hem de yerleşim alanı olarak daha çok tercih edilmekte diye de sorarlar bu yorum üzerine. İstanbul' daki son 20 yıldaki belediyeciliğin özeti Fatih ilçesi ve Aksaray(Yenikapı da dahil) semtidir

Bu yorumuma da yanıt veremeden geçersin muhtemelen o fanatik kafayla. İşin üzücü yanı şu ki muhtemelen para karşılığı değil, kendi hür iradenle bu taraflı yorumları yapıyorsun...
  • Konuyu okumadım sayisiler zerre umrumda değil sadece Bayrampaşa otogarı yenilenmedi . Temizlenmedi demeye geldim
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.