Şimdi Ara

‘Ekrem Bey de Mansur Bey de siyasetin dışında kalacak’.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
1.181
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, parlamenter sisteme geçişle ilgili öngördüğü yol haritası için, “Cumhurbaşkanı seçtiğimiz kişi sembolik olacak” dedi. Kılıçdaroğlu, belediye başkanlarının sıcak siyasetin dışında kalmasını istediğini söyledi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu seçim olasılığından, kahvedeki iskanbil destesine, Türk Tabipler Birliği’nden, Abdullah Gül’ün cumhurbaşkanlığı adaylığına kadar çeşitli soruları yanıtladı. Kılıçdaroğlu, Halk TV’de katıldığı programda Cumhurbaşkanlığı’nın sembolik olacağını, Başbakanlık makamının geri geleceğini de belirterek şunları söyledi:

“Bu benim düşüncem. Diğer ittifakı oluşturan partilerin liderleriyle bu konuyu konuşmadım ama seçim zamanında ittifakı oluşturan liderler bir araya gelip, bu konuda bir protokol imzalamak zorundalar. Biz neyi düşünüyoruz? Cumhurbaşkanı olarak seçtiğimiz kişi, bir süre sonra sembolik olacak. Güçlü olan yürütme organında kim olacak? Başbakan olacak. Bunlar alt alta yazılarak bir protokol oluşturacağız, ondan sonra hep beraber milletin önüne çıkacağız, diyeceğiz ki ‘Bize oy verin’.

İTTİFAKA İHANET OLUR

(CHP’nin adayı Abdullah Gül mü olacak?) Sayın Abdullah Gül bizim siyaset dünyamızın önemli aktörlerinden birisidir, kabul etmek gerekir. Demokrasiye bağlılığını değişik ortamlarda vurgulamıştır. Özellikle AK Parti kanadı Abdullah Gül ismini bir türlü içine sindiremiyorlar ve sindiremeyebilirler yani. Niye korkuyorlar diye bu soruyu da sordum. Ortada bir aday yok, bir adaylık yok, bir talep yok, bir şey yok. Millet ittifakının aktörleri ile konuşmadan tek başıma oturup karar almam ittifaka ihanet olur.

KENTLERİ İÇİN ÇALIŞSINLAR

Belediye başkanlarımız, başkanlıklarını yapacaklar, başarılı olacaklar, sıcak siyasetin olabildiğince dışında kalacaklar ama bütün çabalarını, bütün emeklerini yönettikleri kente verecekler. Bunu istiyorum ben. Ekrem Bey de başarılı olacak, Mansur Bey de başarılı olacak. Şu aşamada bir cumhurbaşkanlığı tartışması doğru değil. Onlar ne kadar başarılı olursa ben o kadar gurur duyarım.”

ÜÇÜMÜZÜ DE YALAN MAKİNESİNE BAĞLASINLAR

CHP Genel Başkanı, son günlerin tartışma konularında şunları söyledi:

YENİ DESTE POLEMİĞİ: Bir milyonun üzerinde kahvehane var. Biliyorlar mı acaba orada çalışan insanların kahve kapandığı süre içerisinde evlerine ekmek götürüp götürmediklerini. Bana geldi dediler ki ‘Ya bizde kağıt da oynansın. En azından biz yeni deste kağıt açarız.’ Ben bunu dillendirdim. Vay efendim sen kağıt oynamasını da bilmiyorsun! Biraz da dalga geçmeye çalıştılar. Yine söylüyorum, bir milyonu aşkın kahvecinin sözcüsü olurum. Bundan da gurur duyarım.

BAHÇELİ’NİN TTB TEPKİSİ: Beni, Erdoğan’ı ve Sayın Bahçeli’yi yalan makinesine bağlasınlar, kim yalan söylüyor, kim doğru söylüyor vatandaş da seyretsin. Ben buna hazırım, kendileri de hazırsa. Yoğun bakımda yer bulmak için eğer milletvekilleri, hastanede çalışan hekimler torpil arayışına girmişlerse, ‘bu ülkede sorun var’ demektir.

K: https://www.hurriyet.com.tr/gundem/ekrem-bey-de-mansur-bey-de-siyasetin-disinda-kalacak-41620042

• Arkadaş Kılıçdaroğlu'nu savunacağım sayenizde.

Başlıkla söylediği şey arasında en ufak bir ilişki yok.

Belediye başkanlarımız görevlerini en iyi şekilde yapacak sıcak siyaset ile ilgilenmeyecekler şu anda demiş.

Ne var la bunda. Seçim yokken ne olacak başka. Artık yalanında limiti olur ya.
    Sicak siyasetten uzak duracak diyor basliga bak. Basligi goren bir hafta icinde istifa edecekler sanar.

Zaten bu adamin ya soylediklerini carpitiyorlar ya da ne anlatmak istedigine degil ne dedigine bakiyorlar. Nereden vurabilirlerse oradan vurmaya calisiyorlar.

Adam net bir sekilde ucak biletlerine pandemiyle alakasi olmamasina ragmen indirim yapiyor milyonlar kazananlari kolluyorsunuz ama evine zar zor ekmek goturenler umrunuzda degil deyip kahvehanecileri ornek gosteriyor. Kahvehaneyi acip insanlarin gitmesinde sakinca bulmayan ama oyun oynamak yasak diyen zeka kuplerini kimse elestirmiyor nedense.
  • Arkadaş Kılıçdaroğlu'nu savunacağım sayenizde.

Başlıkla söylediği şey arasında en ufak bir ilişki yok.

Belediye başkanlarımız görevlerini en iyi şekilde yapacak sıcak siyaset ile ilgilenmeyecekler şu anda demiş.

Ne var la bunda. Seçim yokken ne olacak başka. Artık yalanında limiti olur ya.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi amadeus99 -- 25 Eylül 2020; 15:15:23 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sicak siyasetten uzak duracak diyor basliga bak. Basligi goren bir hafta icinde istifa edecekler sanar.

Zaten bu adamin ya soylediklerini carpitiyorlar ya da ne anlatmak istedigine degil ne dedigine bakiyorlar. Nereden vurabilirlerse oradan vurmaya calisiyorlar.

Adam net bir sekilde ucak biletlerine pandemiyle alakasi olmamasina ragmen indirim yapiyor milyonlar kazananlari kolluyorsunuz ama evine zar zor ekmek goturenler umrunuzda degil deyip kahvehanecileri ornek gosteriyor. Kahvehaneyi acip insanlarin gitmesinde sakinca bulmayan ama oyun oynamak yasak diyen zeka kuplerini kimse elestirmiyor nedense.

• Başlık yanıltıcı. Yorum yapmaya gerek yok

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Başlık yanıltıcı olmuş.
    KK tatlı dille imamoğluna cumhurbaşkanlığı hayalleri kurma işine bak demiş

• Adam belediye başkanlarının şu an siyaset hakkında konuşması doğru değil demiş, işlerini yapmaları en doğru diye eklemiş

Millette şimdi gelir ohohooho olamaz yauv nasıl olur böyle birşey yoksa abdullah gül mü aday olacak.Zira bizim insanımız içerik okumayı sevmez

• Bu arada ekşi de aynı başlığa baktım şimdi bu kadar sazan olması beni çok şaşırttı.Sözde hepsi boğaziçi, odtü mezunu falan

• Kılıçdaroğlu'nun kafasındaki "Sembolik Cumhurbaşkanı" adayı "Çankaya Noteri" Abdullah GÜL'den başkası değil... Bu sebeple Muharrem İnce diyoruz.

• nightsniffer kullanıcısına yanıt

Hani şu İmamoğlu yerine İBB adayı olmak isteyen İnce mi?

• Bunlar söylenti. Hiçbir yerde ben İBB adayı olmak istiyorum demedi. Kendisine zarar vermek için yapılan kumpasları görüyorsanız bunun da yüksek ihtimalle kumpas olduğunu tahmin edersiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nightsniffer -- 25 Eylül 2020; 17:27:39 >
  • Başlığı okuyup içeriği okumayanlara açıklama gereği duymuşlar...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kılıçdaroğlu'nun kendi geleceği yok, ülke geleceği hakkında konuşuyor.

• Kk kendisi c.başkanı olmadan sembolik Cumhurbaşkanı ile ülkeyi yönetmeyi hayal ediyor... Ama zor o iş

• 2023 yılında kaybedeceğini bile bile kılıçmaloğlu aday olursa ülkeye büyük geçmiş olsun. Bir chp li olarak bunu belirtiyorum. 2023 seçimlerinde aday olarak mansur yavaş gösterilse daha iyi olur. Ekrem imamoğlu da gayet işini yapan düzgün birisi fakat istanbulu boş bırakmak iyi bir plan olmayacaktır. Çünkü istanbul büyük bir öneme sahip. Bu yüzden en ideal aday bana göre mansur beydir. Diğer partilere de akp hariç saygım sonsuzdur.

• 2023 için aday belli muhalifler kabullenemiyor belki ama az kaldı Abdullah Gül açıklandığında TIPIŞ TIPIŞ oy vereceksiniz ekremi mansuru falan boşuna şişiriyorsunuz yarın hepsini unutacaksınız veya unutmak zorunda kalacaksınız Bknz: Ekmek için ekmelettin.

Gerçekten bu devirde muhalif olmak da zor kime destek vereceklerini onlar da bilmiyor bugün ekrem diye kendini parçalarken yarın Gül'e oy vermek zorunda kalabilir dün Muharrem, Bilim, Teknik derken bugün ''Sarayın adamı'' diyebiliyor kafalar karışık..

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.