Şimdi Ara

Ekrandaki çizgiler

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
255
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Yakın bir zamanda termal macun değisikliği yaptırdım. Yalan adamın biraz hor çalıştığı kanaatindeyim ekranda şu tip bozulamalar başladı. Normalde yeniden başlatınca gidiyordu simdi o da işe yaramıyor yok. Nvdia kartından olabilir diye düşünüp iptal edip intelin ki ile girdim işe yaramadı yusuf yusuf atıyorum şu anda . Ekrandaki çizgiler Ekrandaki çizgiler

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• Hocam felaket tellalı olmak istemiyorum ama gpu silikonunda fazla ısınmadan dolayı soğuk lehim olmuş gibi. Mobil cihazlarda IHS olmadığı için termal macun uygulanırken en ufak eksik nokta kalırsa o kısımda çok fazla Isı yoğunluğu oluşabiliyor. Eğer böyle bir durum varsa tek çözüm reballing işlemi ama o da çok zor ve çok profesyonel birisi tarafından yapılmalı.

• istemihancaliskan İ kullanıcısına yanıt
    Ekran kartı ortalama 65 C den fazlasını hiç görmedi yine de yapar mı?

• Panel gitmiş ekran kartında bir sorun yok %99

• Laptobunda güzelmiş bunlar iki uc video izlenip yapilabilcek şeyler 10 bin 20 binlik cihazlarinizi niye tehlikeye atiyosumuz

• Ekran kartınızı evde varsa bir led TV'ye falan bağlayıp deneyin bakalım, hemen panik yapmayın.

• Laptopu direkt hdmi la bağlasam dediğiniz olur mu?

• Ucuzcufiko U kullanıcısına yanıt
    Kendim güvenemediğimden dolayı bilgisayarcıya yaptırtmak istedim yaparken de yanında bulundum termal macun çok kuruduğundan dolayı çıkartırken biraz abanmış gibi hissettim o yüzden tedirginliğim

• Yeniden başlatınca gidiyorsa bir ihtimal ekranın bağlantı kablosunda sorun vardır. Açıp tekrar takmayı bir deneyin.

• Güncelleme:
    Yakın zamanda termal macun değiştirttim. Yaklaşık 2 hafta kadar oldu. Bu süreçten sonra ekran kartı ısısı 65C yi hiç geçmedi. Vramden şüphelenip ikincil ekran kartı ile başlattım (intel ekran kartının da vrami var mı bilmiyorum) . Vram yüzde 0 kullanım gösterirken de aynı hatayı verdi. Nvdia ekran kartı ile yeniden başlatıp hdmi ile televizyona bağladım televizyonda bu çizgilerden olmadı. İşin garip yanı sadece çizgi olarak değil ekranın üst kısmı alta kaymış olarak gözüküyor. Yeniden başlatmayı geçtim ekran kapayıp uyku modundan tekrar açınca da düzelebiliyor.

• Macun değişimi için içini açtığınızda ekran panelinin bağlantı noktasıdır vs kablolar yerinden oynamış olabilirmi?

• Güncelleme :
    Pc nin içini kendim açtım termal macun dağılmış gibime geldi bilen birisi yardımcı olabilir mi? Problem bu olabilir mi ? Vramim yanıp yanmadığı için nasıl bir işlem yapabilirim? Ekrandaki çizgiler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dyngy -- 26 Ocak 2023; 22:54:49 >
  • Sorun VRAM'lerden kaynaklı olamaz. VRAM'lerden biri bile yanarsa pc tamamen bozulur.

• Cru indirip klasöre çıkarın reset-all.exe olması lazım 2 kere tıklayın sonra restart64.exe'ye iki kere tıklayıp deneyin.

• İbrahim Kaypakkaya kullanıcısına yanıt
    Yaptım hocam sonuç değişmedi.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.