Şimdi Ara

Ekrana görüntü gelmiyor . Yanık kokusu var .

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
34
Cevap
1
Favori
1.655
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaslar bugun pc oynarken birden kapandi yanik kokusu geldi sonra acmayi denedigimde ekran karti fani falan cok hizli donmeye basladi ki elimi bile kesti monitore goruntu gelmedi.monitorun isigi yanip yanip sonuo baska ekran karti denedim olmadi acaba anakart mi yandi
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Önce farklı bir PSU ile sistemi test edin.

Aynı ise durum; farklı PSU ve ekran kartı ile birlikte test edin.

Anakart üzerinde yanmış bir eleman var mı? Anakart üzerini iyice kontrol edin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SeYYaH-1

Önce farklı bir PSU ile sistemi test edin.

Aynı ise durum; farklı PSU ve ekran kartı ile birlikte test edin.

Anakart üzerinde yanmış bir eleman var mı? Anakart üzerini iyice kontrol edin.

Bunları dene olmazsa çift ram kullanıyosan onları dene hiç olmazsa kasanın üstünde ne var ne yok sök kontrol et
  • Bence bir bilgisayarcıya gösterin.
  • büyük bir ihtimalle anakartın kuzeyi gitmiş. hadi geçmiş olsun... işlemciyi değiştir bi bak bakalım. ama sanmıyorum . ramdan değildir büyük ihtimalle
  • quote:

Orijinalden alıntı: sertmusti

büyük bir ihtimalle anakartın kuzeyi gitmiş. hadi geçmiş olsun... işlemciyi değiştir bi bak bakalım. ama sanmıyorum . ramdan değildir büyük ihtimalle

hocam ekran kartını değiştirdim olmadı hdd değiştirdim olmadı yarın öbür gün ramleri değiştirecem olmassa hadi geçmiş olsun
  • İşlemci yanmış olabilir yanık kokusu dediğiniz için, psu ve kasa içi diğer fanlar çalışıyor mu güç tuşuna bastığınızda ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Enthusíast

İşlemci yanmış olabilir yanık kokusu dediğiniz için, psu ve kasa içi diğer fanlar çalışıyor mu güç tuşuna bastığınızda ?

Evet calisiyor ama ekrana hicbir.goruntu gelmiyor

• quote:

Orijinalden alıntı: requenx

quote:

İşlemci yanmış olabilir yanık kokusu dediğiniz için, psu ve kasa içi diğer fanlar çalışıyor mu güç tuşuna bastığınızda ?

Büyük ihtimalle işlemci yanmış, zaten belli olur çıkardığınızda, yankı izi olur, eğer öyle bir durum yoksa anakartta bir arıza olabilir, her halükarda sizin çözebileceğiniz bir durum değil, garanisi varsa parçaların aldığınız yere götürün yada bir teknik servise bırakın
  • quote:

quote:

quote:

Büyük ihtimalle işlemci yanmış, zaten belli olur çıkardığınızda, yankı izi olur, eğer öyle bir durum yoksa anakartta bir arıza olabilir, her halükarda sizin çözebileceğiniz bir durum değil, garanisi varsa parçaların aldığınız yere götürün yada bir teknik servise bırakın

hocam cevabın için saol .benim derdim pc me ne olduğuydu ama çözebilöiş değilim.inşallah anakart yamamaıltır işlemci yanmış olsa sevinirim şuan.peki psu ile ilegili bi sorun olabilirmi çünkü pc yi açtığımda ekran kartı fanı çok hızlı dönüyor normalin 1 kaç katı fala hızla.

• Olabilir tabi, akımla ilgili bir problem de olabilir, elinizde başka bir psu varsa onla çalıştırın bilgisayarı yine aynıysa dediğim gibi işlemci yada anakarttır
  • quote:

Olabilir tabi, akımla ilgili bir problem de olabilir, elinizde başka bir psu varsa onla çalıştırın bilgisayarı yine aynıysa dediğim gibi işlemci yada anakarttır

Peki ekran kartinda bi problem varmidir cunku normalden hizli calisiyprdu fani hemde asiri hizli ve basla ekran karti taktigimda normal hizda calisiyordu onun fani

• quote:

quote:

Olabilir tabi, akımla ilgili bir problem de olabilir, elinizde başka bir psu varsa onla çalıştırın bilgisayarı yine aynıysa dediğim gibi işlemci yada anakarttır

Peki ekran kartinda bi problem varmidir cunku normalden hizli calisiyprdu fani hemde asiri hizli ve basla ekran karti taktigimda normal hizda calisiyordu onun fani

baska ekran kartı taktığınızda görüntü alıyor musunuz ?
  • quote:

quote:

quote:

baska ekran kartı taktığınızda görüntü alıyor musunuz ?

Hayir

• Konu sahibi arkadas..

oncelikle yanik kokusu nereden geliyor? Bilgisayar parcalarin neler? detay ver azicik. yandi bitti kül olduya bir suru sacma cevapta gelecektir...
  • quote:

Orijinalden alıntı: exeter

Konu sahibi arkadas..

oncelikle yanik kokusu nereden geliyor? Bilgisayar parcalarin neler? detay ver azicik. yandi bitti kül olduya bir suru sacma cevapta gelecektir...

Yanik kokusu pc aniden kapaninca geldi ondan sonra tek tek parcalari koklamadim

• neden koklamadin? nereden geldigini bilmeden hangi parcada sıkıntı oldugunu nasil anlayacaksin en kisa sekilde... guc kaynagin ise bu sıkıntı cikaran bozuk guc kaynagini defalarca calistirdin baska parcayida bozmadigini nereden bileceksin?

birde su parcalarini detayli olarak yazsan ozellikle guc kaynagini...
  • quote:

Orijinalden alıntı: exeter

neden koklamadin? nereden geldigini bilmeden hangi parcada sıkıntı oldugunu nasil anlayacaksin en kisa sekilde... guc kaynagin ise bu sıkıntı cikaran bozuk guc kaynagini defalarca calistirdin baska parcayida bozmadigini nereden bileceksin?

birde su parcalarini detayli olarak yazsan ozellikle guc kaynagini...

Simdi kokladim ama hocbir.koku alamadim dedigim gibi sadece pc kapandigi an bi koku geldi.parcalarda foxconn A6VMX anakart 2x2 gb ddr2 800 mhz ram asus hd6670 ekran karti birde amd athlon x2 2.9 ghz islemci birde pc yi aldigimda cikan 350w bir psu war

• Yorumları okumadım ..Benzer bir msj varsa özürdilerim ..

Anakarta bağlanan PSU kablolarının uçlarını yanık olup olmadığını kontrol ediniz .
    Kuzey köprüsünü sistem açıkken elle kontrol ediniz .Isı değeri nasıl elle değemeyecek kadar çok ısınıyor mu .
    Anakart üzerinde kapasitörlere bakınız .Koyu siyah yanık, yada şişmiş olan var mı kontrol ediniz.
    Jumper ile bıosu sıfırlayıp sistemi tekrar çalıştırmayı deneyiniz .
  • Oncelikle islemcini yakma sansin diger parcalara gore cok cok dusuk. Oncelikle 4 parcadan baslaman lazim. Psu basta olmak uzere, ekran karti, anakart ve ram lerin kontrol edilmesi lazim. Bunlari yaptiktan sonra konusmak lazim. Oncelikle saglam bir psu gerekli sana.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.