Şimdi Ara

Ekran mozaiklenip Pc donuyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
1.036
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar sorun büyük bir ihtimal ekran kartımda. Boştayken sıcaklık 60-65 derecelerde. Oyun açınca 80 lere çıkıyor ve Pc donuyor.

O kadar ısınmasına rağmen ekran kartı fanı hızı %35'i geçmiyor. Fan hızını kendim ayarlayıp %50 lere getiriyorum ekran kartı soğumaya başlıyor,

ancak bu seferde kasa çok sesli oluyor. Ekran kartına yeni macun alıp sürmeyi düşünüyorum kasaya da ekstra fan takacağım.

Sizce işe yarar mı ? Özellikle macun olayı pek işe yaramayacaksa yapmaktan vazgeçeceğim. Başka ne yapabilirim ?

• kasada egsoz fan yok ise normaldir o sıcaklıklar karelenme ise ekran kartı arızalıdır diye düşünüyorum başka bir ekran kartı ile deneyiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: senolcu

kasada egsoz fan yok ise normaldir o sıcaklıklar karelenme ise ekran kartı arızalıdır diye düşünüyorum başka bir ekran kartı ile deneyiniz

Evet hocam egsoz fan yok , sadece kasanın önünde fan var. bu akşam ilk yapacağım iş fan almak olacak.

Macun olayına hiç girmeyeyim o zaman.
  • hava içeri giriyor ve dışarı atılamıyorsa ısınacaktır. kasanın kapağını acıp öyle kullanın masrafınız olmaz
  • Daha önceki kasamda yazın kapak takmadan kullanmıştım ama kısa sürede kasanın içi toz içinde kalıyor.

Görüntü olarakta pek güzel gözükmüyor. Ekran kartı ısınınca fan hızının artmaması garip geldi. Onun da bir çözümünü bulsam iyi olacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Robert Downey Jr.

Arkadaşlar sorun büyük bir ihtimal ekran kartımda. Boştayken sıcaklık 60-65 derecelerde. Oyun açınca 80 lere çıkıyor ve Pc donuyor.

O kadar ısınmasına rağmen ekran kartı fanı hızı %35'i geçmiyor. Fan hızını kendim ayarlayıp %50 lere getiriyorum ekran kartı soğumaya başlıyor,

ancak bu seferde kasa çok sesli oluyor. Ekran kartına yeni macun alıp sürmeyi düşünüyorum kasaya da ekstra fan takacağım.

Sizce işe yarar mı ? Özellikle macun olayı pek işe yaramayacaksa yapmaktan vazgeçeceğim. Başka ne yapabilirim ?

Arkadaş başlıkta yazdığın gibi ekran moziklenip pc in donuyorsa ekran kartın arızlıdır. fırınlanması gerekir.
  • Bu fırınlama olayı da pc de bir sıkıntı olduğu zaman format at gitsin gibi klişe olmaya başladı. Durduk yere neden fırınlayayım

Ekran kartının bios'unu güncelledim , macununu yeniledim ve kasaya ekstra fan taktım. Sıcaklık ciddi derece düştü.

Şimdilik sorun yok , saatlerce oyun oynasam da derece 60 61 de sabit kalıyor. Önceden 80 leri görüyordum.
  • quote:

Bu fırınlama olayı da pc de bir sıkıntı olduğu zaman format at gitsin gibi klişe olmaya başladı. Durduk yere neden fırınlayayım

Ekran kartının bios'unu güncelledim , macununu yeniledim ve kasaya ekstra fan taktım. Sıcaklık ciddi derece düştü.

Şimdilik sorun yok , saatlerce oyun oynasam da derece 60 61 de sabit kalıyor. Önceden 80 leri görüyordum.

Hocam sen yinede sorun çıkarırsa at fırna gitsin at en azından mikraopları ölür neşe işin şakası o sevindim arızanın geçtiğine hayırlı uğurlu olsun.

• Egzoz fanı takmadığınız için ekran kartı kafayı yemiş. Sorun monitörden de olabilirdi. Her ekranda sorun ekran kartı ile ilişkilendirilmemeli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmet8989

quote:

Bu fırınlama olayı da pc de bir sıkıntı olduğu zaman format at gitsin gibi klişe olmaya başladı. Durduk yere neden fırınlayayım

Hocam sen yinede sorun çıkarırsa at fırna gitsin at en azından mikraopları ölür neşe işin şakası o sevindim arızanın geçtiğine hayırlı uğurlu olsun.

eyvallah

• quote:

Orijinalden alıntı: personalcomputer

Egzoz fanı takmadığınız için ekran kartı kafayı yemiş. Sorun monitörden de olabilirdi. Her ekranda sorun ekran kartı ile ilişkilendirilmemeli.

Ekran kartı aşırı ısınıp pc donuyor diyorum , sıcaklık derecelerinden bahsediyorum.

Monitör ile ne alakası var şimdi
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: personalcomputer

Egzoz fanı takmadığınız için ekran kartı kafayı yemiş. Sorun monitörden de olabilirdi. Her ekranda sorun ekran kartı ile ilişkilendirilmemeli.

Ekran kartı aşırı ısınıp pc donuyor diyorum , sıcaklık derecelerinden bahsediyorum.

Monitör ile ne alakası var şimdi

Monitör bilgisayardaki işlemleri kullanıcıya aktarıyor. Elektrik sinyallerini görüntüye dönüştürüyor. Monitör arızalıysa, görüntüde bozulma oluyor. Sizde bu olay yok. Görüntü karelenmesi monitörden olabilirdi.

• quote:

quote:

quote:

eyvallah

çok basit ya denemesi git bir arkadaşına ekran kartı ve monitörünü götür tek tek dene 2 dknı almaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MühendisMurat -- 8 Haziran 2013; 15:54:26 >

• quote:

Orijinalden alıntı: bjk__murat

quote:

quote:

quote:

eyvallah

çok basit ya denemesi git bir arkadaşına ekran kartı ve monitörünü götür tek tek dene 2 dknı almaz.

neyi denemesi basit anlayamadım ?

• quote:

oha

neyini anlamadın ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MühendisMurat -- 8 Haziran 2013; 16:47:28 >
  • quote:

quote:

oha

neyini anlamadın ?

oha mı ?

biz ne konuşuyoruz sen neyi anlatıyorsun arkadaşım. ekran kartı ile monitörümü alıp niye arkadaşıma gideyim ?

arkadaşım ekran kartını alıp benim evime gelse olmuyor mu ? çok güzel akıl veriyorsun sağolasın.

• quote:

quote:

quote:

oha

neyini anlamadın ?

oha mı ?

biz ne konuşuyoruz sen neyi anlatıyorsun arkadaşım. ekran kartı ile monitörümü alıp niye arkadaşıma gideyim ?

arkadaşım ekran kartını alıp benim evime gelse olmuyor mu ? çok güzel akıl veriyorsun sağolasın.

tek tek yazıyorum o zaman bak anaokulu seviyesine indim.

ekran kartı ve monitörünü ar ka da ş ı na gö tür mo ni tö rü tak so run var sa mo ni tör dür.

yok sa ek ran kar tı nı tak ..

• quote:

quote:

quote:

quote:

oha

neyini anlamadın ?

oha mı ?

tek tek yazıyorum o zaman bak anaokulu seviyesine indim.

ekran kartı ve monitörünü ar ka da ş ı na gö tür mo ni tö rü tak so run var sa mo ni tör dür.

yok sa ek ran kar tı nı tak ..

Ben sorunu kasaya ekstra fan takıp , kartı macunlayıp bios güncelleyerek çözdüm.

Sizin aklınıza uysam kartı fırına verip , 32 inc lcd tv ile arkadaşıma gitmek zorunda kalırdım.

Allahtan bilgisayardan anlıyorum , sadece fikir edinme amaçlı konu açtım. Kartta ısınma sorunu var diyorum monitörde sorun olabiliyor diyorsunuz şaka gibi

Her neyse ilgilenen arkadaşlara teşekkür ederim. Aynı sorunu yaşayanlar yaptığım yöntemi deneyebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Robert Downey Jr. -- 8 Haziran 2013; 17:20:09 >

• quote:

Ben sorunu kasaya ekstra fan takıp , kartı macunlayarak çözdüm. Sizin aklınıza uysam kartı fırına verip , 32 inc lcd tv ile arkadaşıma gitmek zorunda kalırdım.

Allahtan bilgisayardan anlıyorum , sadece fikir edinme amaçlı konu açtım. Kartta ısınma sorunu var diyorum monitörde sorun olabiliyor diyorsunuz şaka gibi

Her neyse ilgilenen arkadaşlara teşekkür ederim. Aynı sorunu yaşayanlar yaptığım yöntemi deneyebilir.

ben kartı fırınla demedim bu 1 monitörün o çözünürlükte olduğunu söylemedin bu 2 bunu aklını çalıştırarak işte onunki daha ufaksa onunkini getirip deneme olarak algılayabilrdin buda 3

he unutmada elektronik aletlerde neyin sorun çıkaracağı hiç belli olmaz .

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.