Şimdi Ara

Ekran Menteşesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
417
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Yaklaşık 1 ay önce Vatan'dan MSI GP62M Leopard aldım ve menteşelerle alakalı bir şey dikkatimi çekti.

Fotoğraflarda göreceğiniz üzere menteşelerden birisindeki boşluk diğerine göre azımsanmayacak derecede fazla.

Sizce bu normal mi ? Eğer normal değilse ileride bir sorun yaratır mı ?

Servise göndermeli miyim ?

Bu arada fotoğraflara tıklayarak bakıldığında fark daha net anlaşılıyor.

Ekran MenteşesiEkran Menteşesi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BestSupTR -- 7 Temmuz 2017; 17:40:25 >

• Menteşenin kalitesine bağlı. Ama siz yine de değişim için başvurun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim bilgisayarda böyle duruyor.2 kere lcd ile ilgili sıkıntıdan garantiye yolladım.O menteşelere herhangi bir şey yapmadılar.Sorun olsa onu görüp düzeltirlerdi sanırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: expressimo

Menteşenin kalitesine bağlı. Ama siz yine de değişim için başvurun.

Teşekkür ederim. İletişime geçmekte fayda var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Castieello

Benim bilgisayarda böyle duruyor.2 kere lcd ile ilgili sıkıntıdan garantiye yolladım.O menteşelere herhangi bir şey yapmadılar.Sorun olsa onu görüp düzeltirlerdi sanırım.

Belki dikkat etmemiş olabilirler. Benim kafam takıldı açıkçası bu sorun.
  • Başka fikri olan var mı acaba?
  • Menteşeler standarttır. Bu görünümde sıkıntı yoktur merak etmeyin. Aradan Wifi ve ekran bağlantı kablosu geçtiği için bir taraf hafif dışarı çıkacak şekilde tasarlanmıştır. Endişe etmeyin ;)
  • quote:

Orijinalden alıntı: AtiMX4

Menteşeler standarttır. Bu görünümde sıkıntı yoktur merak etmeyin. Aradan Wifi ve ekran bağlantı kablosu geçtiği için bir taraf hafif dışarı çıkacak şekilde tasarlanmıştır. Endişe etmeyin ;)

Ayni urunlerin fotograflarina ve incelemelerindeki fotograflara baktigimda boyle degiller. Birkac videoyu tek tek durdurup dikkatlice baktim ve malesef boyle degiller.

• quote:

Menteşeler standarttır. Bu görünümde sıkıntı yoktur merak etmeyin. Aradan Wifi ve ekran bağlantı kablosu geçtiği için bir taraf hafif dışarı çıkacak şekilde tasarlanmıştır. Endişe etmeyin ;)

Öyle bir şey yok. Yanlış bilgi vermeyin. Kablolarla o kısmın ne gibi bir bağlantısı olabilir? Birinde yarım santim boşluk olmasa kablo geçemeyecek mi? Benim cihazımda gayet eşit mesafedeler. Normali de budur. İstediğiniz video, fotoda inceleyebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NomadCRY -- 15 Temmuz 2017; 18:18:56 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: NomadCRY

quote:

Öyle bir şey yok. Yanlış bilgi vermeyin. Kablolarla o kısmın ne gibi bir bağlantısı olabilir? Birinde yarım santim boşluk olmasa kablo geçemeyecek mi? Benim cihazımda gayet eşit mesafedeler. Normali de budur. İstediğiniz video, fotoda inceleyebilirsiniz.

Hocam peki ne yapmamı önerirsiniz ?
  • Bu eğer açıp kapatırken bir sorun yaratmıyorsa normaldir bende de Asus n550jk var ve aynı durum var çünkü menteşenin bir ucundan ekrana giden kablolar geçer. Bu kablolara zarar gelmemesi için de orayı daha açık bırakırlar. Eğer açılıp kapanmasında sorun yoksa veya bir sıkıntı yaratmıyorsa normaldir. Ama aklımda soru işareti kalmasın dersende garantiye yollayabilirsin.
  • Merhaba ekranınızın çerçevesindeki boşluklar da orantılı değil sağ düşey kısım sol düşey kısımdan kalın. Ben bu olaya aşırı kıl olurum

• AtiMX4 A kullanıcısına yanıt
    Bence tamamen yanlış düşünüyorsunuz düpedüz fabrikasyon hatası bi nevi kusurdur. Ben kusursuz bi cihaz almak için gidip teşhir bir ürün almak zorunda kaldım malesef şans işi dört dörtlük bir cihaz

• BestSupTR B kullanıcısına yanıt
    Kardeşim seni en iyi ben anlıyorum. Bende de takıntı had safhada çok kafaya takarsan kesinlikle iade et yoksa o bilgisayar seninle birlikte durdukça orası gözüne batacak. Ben de de ekran boşlukları (yanmayan siyah ince çizgi şerit bezel ile lcd arasında) bunun orantısız olması asimetrik olması beni çileden çıkarıyor. Sırf bu yüzden bir satıcıyla mahkemelik oldum.

• skuralay kullanıcısına yanıt
    Hocam oncelikle cevaplariniz icin tesekkur ederim. Ben cihazi alali 2 ayi gecti ve vatandan 3380 liraya almistim. Cihazin suanki fiyati 4300 civarlarinda. Bu yuzden iadeye sicak bakamiyorum.

Garantiye gondermek isterim ama cihazin kargoda giderken ve gelirken zarar gormesinden korkuyorum. Suanki sorunlar onemli degilse ve ileride bir sorun yaratmayacaksa garantiye vermeye degmez diye dusunuyorum. Benim de aslinda sizin gibi asimetrik olmasina takintim var biraz ama dedigim gibi sorun teşkil etmeyecekse katlanilabilir bir durum benim icin.

Siz urununuzu nereden almistiniz acaba? Iade mi ettiniz urunu, surec nasil devam etti? Benim ne yapmami onerirsiniz?

Simdiden tesekkurler.

• Hiiiç sorun olacağını sanmıyorum esniyor falan mı neden bu kadar kafaya taktınız?
  • Affection and Hatred kullanıcısına yanıt
    Esneme yok da sonucta olmamasi gereken bir sey. Ileride sorun yaratir mi diye dusunuyorum.

• BestSupTR B kullanıcısına yanıt
    Benim sıkıntı çıkaran cihazım dell 7567 idi sinerji bilgisayar dan. aldığım günün ertesi iade almayınca mahkemeye verdim direkt .hakem heyeti değil tüketici mahkemesi avans felan ödedim dava açmak için. daha belli olmadı şubatta duruşması var. ben de o zamana kadar beklemeyip bir bilgisayar daha aldım msi gs63vr 6rf 4k . bunu vatandan aldım teşhir 1 yıllık ama takıldığım yerlerin hiçbirinde kusur yoktu şu an da zevke kullanıyorum. inşallah diğer inden iade alırsam güzel olacak
  • Her iki menteşe simetrik olarak aynı açıklığa sahip olmalıdır. Ancak fabrika çıkışı sendekinin orantısı biraz farklı görünüyor. Eğer kapağın kapatılması sırasında ve kapatıldıktan sonra sorun yaşamıyorsan kafana takacak kadar önemli bir sorun değil. Ürün zaten 2 yıl garantili.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.