Şimdi Ara

Ekran Kartsiz Laptop Calismiyor ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
665
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaslar monster p170em laptopum var halihazirda ana kart 980m ekran kartini destekliyor olmasindan dolayi kendi 670m ekran kartimi satip 980m ekran karti aldim ama su basima geldi.

kendi ekran kartimi ilk cikarttigimda laptop bir sure dahili ekran karti olan intel hd graphics 4000 ile calissin diye laptopu actigimda ilk fan acti uc kere bip sesi verdi ve bir sure sonrada kapandi.Yeni ekran karti gelip onu takdigimda laptop onuda gormedi (tanimadi degil hic gormedi) ve ayni olayi tekrar etti.

Cok buyuk ihtimal laptop dahili ekran karti hd 4000 i gormuyor ve eski ekran kartida takili olmadigindan isi olcumu alamadigindan fan acip kapatiyor. Yeni ekran karti da cihazimdaki bios surumu en eski surum oldugundan ve muhtemelen karta destek gelmesinden sonraki bios surumu olmasindan sonraki surum olmadigindan tanimiyor.

bios update icin yeterli surede yok (kapaniyor cunku) eski ekran kartinida sattik gitti. monster laptopun tamir suresi icin 1.5 hafta verdi ki daha once kesin ihtiyacim var laptopa. Bilgisayar tamircisine goturdum. Abi hallederiz ona cikartip makinada yeni bios yaariz vs. dedi ama sonuc sifir. olmadi yapamiyorum dedi.

Ne onerirsiniz ? Aslinda su fani acmasa ve dahiliyi gorse harici bir sekilde tanitilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hawkerx -- 14 Şubat 2020; 9:50:6 >

• bios da primary display bölümü var ise ordan kartını aktive etmen gerek
  • quote:

Orijinalden alıntı: cuhuku

bios da primary display bölümü var ise ordan kartını aktive etmen gerek
    Ne yazikki oyle bir bolum yok hatta gpu: n/a diyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.