Şimdi Ara

Ekran Kartlarındaki Vramler Hakkında Bir Soru

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
1
Favori
915
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar benim aklıma bygün takılan bir soru var
    acaba bu 3 vram üreticisinden hangisi daha kaliteli
    samsung elpida hynix
    hangisi daha iyi oc oluyor hangisi daha stabil hangisi daha az ısınır hangisi daha kaliteli cevaplarsanız sevinirim

• bence hepsi aynı
    oc konusunda da zaten son hızlarında geliyorlar artık belleklere pek fazla oc çıkmıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: waltran

bence hepsi aynı
    oc konusunda da zaten son hızlarında geliyorlar artık belleklere pek fazla oc çıkmıyor

elpida belleklerde +600 Mhz de kullanıyorum yanlız :D
    acaba hynix olsaydı +800 mü olurdu yoksa +600 de kalırmıydı gibi
  • Hynix>Samsung>Elpida

Benim kartın VRam'leri Elpida ama 1150 Mhz'den 1350'ye çektim banamısın demedi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Oggy20

quote:

bence hepsi aynı

Bu arada hangi kart o ? +600 az bir rakam değil kartı ele alırsınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lana-Del-Rey

quote:

Orijinalden alıntı: Oggy20

quote:

bence hepsi aynı

Bu arada hangi kart o ? +600 az bir rakam değil kartı ele alırsınız.

Msi gtx 970 100me
    Kart elpida ama +600 de stabil +630 da artifact basliyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Oggy20 O kullanıcısına yanıt
    Bir kac ay sonra +0'da artifactler baslar +600 kullaniyorsaniz. Bellek mhz'i performansi neredeyse hic etkilemezken en cabuk bozulmaya sebep olan faktorlerden. Neden bu kadar zorladiginizi anlayamadim..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lamb0fGod

Bir kac ay sonra +0'da artifactler baslar +600 kullaniyorsaniz. Bellek mhz'i performansi neredeyse hic etkilemezken en cabuk bozulmaya sebep olan faktorlerden. Neden bu kadar zorladiginizi anlayamadim..

0 da artifactlar baslar diyerek korkuttunuz simdi beni
    Fps e etki ediyor az etmesine ama ediyor
    Bundan sonra artik oc suz kullanirim gerekmedikce

• quote:

Benchmarklarda kullaniyordum yuksek puan almak icin oyunlardada +500 de kullaniyordum

• Oggy20 O kullanıcısına yanıt
    Gtx970 gibi bir kartta memory oc neredeyse hic etkilemez performansi. Zaten memory limitlere ulasmadigimiz icin etkilemiyor. İsterseniz deneyin ama 0 ve +500 arasinda ortalama fps farki hic bir oyunda yok neredeyse. Aldiginiz risk ve kazanc dogrultusunda gereksiz bir heyecan olarak goruyorum ben. 2k'da 4k'da ram limitlerini zorlarsaniz ancak o zaman etkisi ufak tefek ortaya cikiyor. Core clock cok daha etkili ve daha az riskli performans konusunda. Gtx 970'te %10 ile %20 arasinda kazanc saglamak sadece core clock ile mumkun.
    Ben ihtiyac duymuyorum oc yapmaya, 8 aydir da test amacli olmasinin disinda hic oc yaparak kullanmadim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lamb0fGod -- 31 Ağustos 2015; 11:53:41 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Gtx970 gibi bir kartta memory oc neredeyse hic etkilemez performansi. Zaten memory limitlere ulasmadigimiz icin etkilemiyor. İsterseniz deneyin ama 0 ve +500 arasinda ortalama fps farki hic bir oyunda yok neredeyse. Aldiginiz risk ve kazanc dogrultusunda gereksiz bir heyecan olarak goruyorum ben. 2k'da 4k'da ram limitlerini zorlarsaniz ancak o zaman etkisi ufak tefek ortaya cikiyor. Core clock cok daha etkili ve daha az riskli performans konusunda. Gtx 970'te %10 ile %20 arasinda kazanc saglamak sadece core clock ile mumkun.
    Ben ihtiyac duymuyorum oc yapmaya, 8 aydir da test amacli olmasinin disinda hic oc yaparak kullanmadim.

Benchmarklarda 100 puan falan farkettiriyor o zaman bundan sonra vram yerine cekirdege yuklenirim bilgilendirme icin tesekkurler

• Samsung>Hynix>Elpida olarak konumlandırabiliriz.

Günümüz de güncel kartların çoğunluğu artık Samsung bellekler ile gelmekte idi lakin Samsung PC kanadın da bir süreliğine bellek üretiminde kısıntı yapıcağını açıkladı , şu sıralar üretilen kartlar da Samsung bellek olmıyabilir hepsinde.

Samsung bellekler kalitesine ve kartın vram leri soğutma kalitesine göre(O.C kabiliyeti gibi düşünün değişken) 7.7-8.1 GHZ aralığında çalışabilmektedir.Genelde büyük çoğunluğu 7.9 u görür , 8 ve 8.1 için yüksek kalitede olması ve iyi soğutulması gerekir.

Not:Vramleri son nefesinde kullanmanızı tavsiye etmem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Maxıs -- 31 Ağustos 2015; 12:50:17 >
  • bir ara elpida kotu hynix iyi diye bir sey vardi ama simdi bu yok hynix'in de kotu cikani olabiliyor elpida'nin iyi cikani.bence markadan ziyade iyi model olup olmamasi ile alakali sonucta bir markanin bir suru modeli oluyor hynix elpida diye bir cesit ram yok.bu iyi kotu modeller aldigin karta gore degisir 970'e iyi model takarlar 7750'ye iyi takmazlar.
  • Kalitenin markayla ilgisi yok. Üretim bandından farklı kalitelerde çıkıyor ramler. Bazıları aynı voltajla iyi oc olurken bazıları olmuyor. Fabrika çıkışlı ocli satılan kartlarda ramler seçilerek alınıyor. Kendin oc yaptığında ise ne kadar olacağının bir garantisi yok. Yani hynix samsungdan daha iyi olacağı gibi tam tersi de olabilir.
  • Belleklere fazla yuklenilmesini onermem grafik kartlarinda en cabuk bozulan parcadir vram arizasi yasayanlar cokca var, zaten performansada dogrudan etkisi fazla olmuyor mesela 970-980 icin 7400-7500mhz den fazla kullanilmasini onermiyorum ustu gunluk kullanim icin cok tehlikeli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Asisvénia

Belleklere fazla yuklenilmesini onermem grafik kartlarinda en cabuk bozulan parcadir vram arizasi yasayanlar cokca var, zaten performansada dogrudan etkisi fazla olmuyor mesela 970-980 icin 7400-7500mhz den fazla kullanilmasini onermiyorum ustu gunluk kullanim icin cok tehlikeli.

ben 7500 de kullanıyordum şimdi oyuna göre 7200 veya 7300 kullanıyorum bilgilendirme için sağolun
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.