Şimdi Ara

Ekran kartları karaborsa.Miningçiler yine anasını ağlatıyor piyasanın. (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
124
Cevap
0
Favori
8.970
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • iki gün sonra sarı sitede az kullanılmış diye görürüz
  • quote:

Orijinalden alıntı: MrPinkFloyd

su miningte kullanılmış kartı nasıl anlarız? özellikle 2.el alırken

Öyle bir durumda en iyisi sıfır almak. Zaten bitcoin biterse fiyatlar inanılmaz düşecektir 2. el piyasasıyla beraber.

• Her şekilde Türkiyedeki oyuncular suçlu. Nasıl ki bir şeyi protesto edip hakkını arayan insanlar varsa burada da bunu yapmak lazımdı ama insan bencil ve bir o kadar da asılsız olunca etkileri de böyle oldu. Ekran kartlarının pahalı olduğunu ve olacağını bilmelerine rağmen hala 2k 4k 3 5 fps gibi saçmalıklar yüzünden kart satın alıp üreticiye dağıtıcıya prim verenler görüyorum ki hala kart alma derdinde..

Bencillik için çok örnek veririm ama bir kişinin sesi neyi değiştirir ki... Kartların ikinci eli bile 0 fiyatına yakınken almak isteyenler de 0 ı tercih edince fiyatlar düşer mi? Ne yani bir sene boyunca kart almasanız elinizdeki kartlarla idare etseniz, kartını satanlar ikinci el piyasası canlansın diye ürünlerini biraz ucuzlatsa çok şeyi güzelleştirmez miyiz? Almayın aldırmayın.. Şu an ikinci elde onbinlerce kart varken neden hala sıfır ürün alıp fiyatların artmasına sebep olursunuz ki... Şöyle söyleyelim ikinci el kartıno satanda ucuz ürün satmamak için pahalı satarken aslında yine pahalıya kart alacak. Bu nedenle sadece satıcı ve dağıtıcılar kazanacak...

Bencillik demişken maaşım iyi.. Evimde yeterli.. Şimdi kalkıp banane asgari ücretten pazardaki fiyatlardan depremlerden sellerden koronadan vs dersem aynı karaktere sahip olurum. Her türlü kullanıcıya zarar varken neden elinizdeki kartla yetinmiyorsunuz? Gerekirse oyun almayın.. Gidin binlerce oyuncu kart firmalarına yazı yazın.. Lakin çıkıp da ben kart aldım.Alan alır falan gibi cevaplar yazmayın.. Umarım anlatabildim..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• oda madencidir ondan alınmıştır...

• miningin olayı ne?

• https://forum.donanimhaber.com/rtx-3070-5950tl-bu-daha-baslangic-5500tl-yi-gorecek--147189458

teknoCat arkanızda arkadaşlar, konularını gerçi sildirmese iyi olacak ama neyse...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rindaman -- 13 Ocak 2021; 4:10:8 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rindaman

https://forum.donanimhaber.com/rtx-3070-5950tl-bu-daha-baslangic-5500tl-yi-gorecek--147189458

teknoCat arkanızda arkadaşlar, konularını gerçi sildirmese iyi olacak ama neyse...

:):):) daha da düşecek diyordu adamda bilemez madencilerin bütün kartları yalayıp yutacağını :)

• vergisiz kazanç sağlamaya çalışan bu güruhu gördüğünüz an ve şüphelendiğiniz an zabıtaya şikayet edin derhal baskın yapıyorlar

• eskibirkurt kullanıcısına yanıt

5400 e varsa kaçırmasın alsınlar. faizler iner ev sahipleri zam yapar,eth kıymetlenir ekran kartı karaborsa olur. sorun bizde kanı bozuk bunların.

• Durum şöyle:

Şuanda NVIDIA ekran kartı üreticisinin aktardığı bilgiye göre virüs salgını sebebi ile ekran kartı yongalarını elde etmekte zorlanıyorlarmış. RTX3080 serisi ekran kartına bugüne kadar hiç bir karta ilgi gösterilmediği kadar bir beklenmedik ilgi gelmiş. Bu yüzden yok satılmış. Şimdi hem yonga eksikliği, hemde talebe yetişememe durumu bir araya gelince, satıcılarda normal olarak kara borsa düzeni ne varsa koyuyorlar. Alan olur mu bilinmez. Ben 10.000 TL çok diye amerakiadan getirtecektir. Ama amerikada da kalmayınca alamadık. Şimdi ise türkiyede 25k-30k arası kara borsada. Alanlara hayırlı olsun ne diyelim.

• quote:

Orijinalden alıntı: ovarlord

Durum şöyle:

Şuanda NVIDIA ekran kartı üreticisinin aktardığı bilgiye göre virüs salgını sebebi ile ekran kartı yongalarını elde etmekte zorlanıyorlarmış. RTX3080 serisi ekran kartına bugüne kadar hiç bir karta ilgi gösterilmediği kadar bir beklenmedik ilgi gelmiş. Bu yüzden yok satılmış. Şimdi hem yonga eksikliği, hemde talebe yetişememe durumu bir araya gelince, satıcılarda normal olarak kara borsa düzeni ne varsa koyuyorlar. Alan olur mu bilinmez. Ben 10.000 TL çok diye amerakiadan getirtecektir. Ama amerikada da kalmayınca alamadık. Şimdi ise türkiyede 25k-30k arası kara borsada. Alanlara hayırlı olsun ne diyelim.

Mining bitsin rtx3080 ler 6000 e düşer ortada ps5 gerçeği var oyuncu adam bu kartlara ps5 parasını gidip vermez kolay kolay.Miningciler alıyor 25 bine.

• Eskiden oyun notebook u alınacak olduğunda o paraya masaüstü toplarsın deniliyordu. Şimdi ise ekran kartı fiyatına gtx 1650 li 1660 lı notebook almak daha akılcı bir de yanına xbox series s koydun mu tamamdır

• Btc 60k dolarda. Minning cripto para değeri ike doğru orantılı. Ancak orta vadeli teknik düzeltme gelirse algı kırılır ekran kartı talebi düşmeye başlar. Bu bizde yerli dth ların çözülmesi için 8 liradan dolar alan kişi en az 1 sene dolar 6 6.5 olursa yavaş yavaş çözülmesi ile oluşur.

Cripto borsaları uzun süreli teknik düzeltmeye girmesi için pandeminin bitmesi gerek. Ancak pandemi bitişi ile bu seferde global enflasyon tavan yapacak. Kimin lanetini aldıysak belimizi zor doğrulturuz. Tek tavsiyem ilk fırsatta alın.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1 yıl aradan sonra pc toplama ümidi ile piyasa araştırması yapayım dedim sanırım 1 sene daha öteleyeceğim. Millet parça parça pc toplamayın diyor 35 bin tl olmuş kartlar var. İnanılmaz cidden.

• şu an hiçbir şey alınmaz ya.. anormal pahalı her şey

ekran kartını geçtim 3 yıl önce 180 tl ye aldığım domyos mekik sehpası şu an aynı yerde aynı ürün 650 tl..

aralık ayında 3000 tl ye aldığım 1660 süper kartına 2. el 5200 5500 para istiyorlar şaka gibi

iyi ki almışım şimdi 0 hem bulamıyorsun bulsan da 4500 - 7000 arası dans ediyor.

pc de bir şey bozulmasın diye dua ediyorum valla.

• Hocam aralık ayında aldığınız 1660 super kartına 3000 vermişssiniz, ben haziran temmuz gibi 1660tiyi 1750ye almıştım siz bile pahalı almışssınız

• quote:

Orijinalden alıntı: abekaynana123

Hocam aralık ayında aldığınız 1660 super kartına 3000 vermişssiniz, ben haziran temmuz gibi 1660tiyi 1750ye almıştım siz bile pahalı almışssınız

Öyle zaten 3000 e almasaydım şimdi hiç alamazdım hiç olmazsa 0 aldım şimdi 2.el yok bu fiyata eski kartım 1060 3gb artık değişim vakti gelmişti sonra elimde kalır v.s korkuyordum

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • az önce kasımda 2400 tl paraya aldığım 1660 super kartını miningci bir arkadaşa 6000 tl ye verdim. eski bir miningci olarak tavsiyem şuan sistem dizen piyasa düzelir diye bekleyen varsa boşuna beklemesin 2021 fiyatları bu şekilde kapanır.

ben 2016-2017 zamanlarında amazondan ordan burdan 800 900 liraya topladığım tüm rx570-580 leri 2018 mining manyaklığında 2500 tl civarından satmıştım. Bu işte elinde parası olan geliri olan adam asla zarar etmez. Ama krediyle borç harçla bu işe para yatıran adam BATMAYA mahkumdur.

2022 nisan mayıs aylarında piyasada bolca ucuz 3060-3070 kartlar göreceğiz   

inanmayan heybeden salladığımı düşünen arkadaşlar profilimdeki eski konularımı inceleyebilir.

https://forum.donanimhaber.com/rehber-overdriventool-rx-470-570-480-580-overclock-ve-undervolt-ayarlari-yapimi-turkce-anlatim--131410877

https://forum.donanimhaber.com/asus-expedition-rx-570-4gb-hynix-bios-mod--130595543

https://forum.donanimhaber.com/ethash-dag-icin-amd-surucusu-rx470-480-570-580-fix-mining--128327459

https://forum.donanimhaber.com/amd-rx-serisi-ekran-kartlari-icin-bios-modifiye-yapma-rehberi-resimli-anlatim--131410853

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rhego -- 18 Mart 2021; 10:47:14 >

• 1050ti ( çift fanlı) 1350 tl aldım. DH ergenlerine kaldaydık onu da alamayacaktık. Şu an aynı ekran kartı 2400 tl. En azından 1080p de sorunsuz takılıyorum. Niyetim aslında bir tane 1080ti almaktı ama 2022 başı gibi artık düzelirse kart piyasası ona göre alırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rindaman

https://forum.donanimhaber.com/rtx-3070-5950tl-bu-daha-baslangic-5500tl-yi-gorecek--147189458

Vay be...

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.