Şimdi Ara

Ekran kartınıza bir iyilik yapın

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
169
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Çok basit bir şekilde ekran kartınızı ferahlatabilirsiniz.

Sadece kasaya fan eklemek ekran kartını fazla serinletmez, fanın ekran kartının burnunun dibinde olması gerekiyor.

Montajda, ben kasa yan kapağında bulunan deliklerden faydalanarak plastik kelepçe kullandım. Delik yoksa açılabilir. Elinizde eski bozuk HDD den çıkarılmış bir çift neodimyum mıknatıs varsa bunları sıcak silikon yada başka yöntemlerle kasa fanına monte edip yan kapağa tutturabilirsiniz, kene gibi yapışacak.

Yer müsaitse iki fan da takılabilir, 1000 devirlik fanlar fazla gürültü yapmaz.

Ekran kartımın bir fanı bozuk diyenlere de çözüm olur.

Biraz toz yapacaktır, benim kasamda toz filtresi yok, olanlarda toz farkeder, resimlerdeki toz 6 ayda birikti.

Sadece oyun oynarken fanlar dönsün isteniyorsa, el becerisi olan arkadaşlar ön panele, açıp kapatmak için anahtar koyabilirler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ynahit -- 20 Haziran 2017; 1:36:37 >

• Kasanda toz varsa geçmiş olsun. Çok büyük dert altındasın. Normalde havada yağ tanecikleri var. Bunlar kasada tozla birleşince çıkmayan bir yalıtkan oluyor. Yağlar ayrıca asit etkisi de gösterir. Bu nedenle olabildiğince tozdan arındırmaya çalış kasanı. Arkadaki filtresiz ve fansız ızgaraları bantla örtmeni öneririm. Filtresiz açıklık bırakmazsan daha az toz derdin oluyor. Kasanı söküp duşta yıkayabilirsin. Elektroniklerine su gelmeden kasanı büyük oranda temizlemiş olsun böylece.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.