Şimdi Ara

Ekran kartını bu kadar sık yenilemek gerçekten gerekli mi? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
55
Cevap
0
Favori
1.037
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • oyun oynayan birisi ekran kartını rahatlıkla 1 sene kullanabilir daş çatlasa 2 sene kullanır. Buda genelde oyunları yüksek çözünürlükte oynamak isteyenler için geçerlidir. Ama kimisi birkaç ayda bir değiştiriyor o da herhalde yeni çıkan kartı merak etttiği için yada çevresindekilerle yarışmak için de olabilir .

Ben kartımı alalı 1.5 sene oldu şimdi değiştirmeyi düşünüyorum. Bazı oyunlar da sorun olur hale geliyor yavaş yavaş. Ama sanal bir kullanıcıya 10 yıl yeter bu kart :D
  • arkadaşım oyunlarda grafik açısında çok ince ayrıntılara girmiyosan hiç gerk yok ben aldığım zaman en az 2 3 yıl arası kullanıyorum taki oyunlarda çok kastığı zamana kadar 6600 vardı 3 sene kullandım artık ciddi anlamda kasmaya başlamıştı geçen sene 2600 aldım bu kart beni 3 sene götürür diye düşünüyorum parana yazık ama yinede tercih senin
  • quote:

Orjinalden alıntı: cluber00

5-6 senede sistem degiştiririm , 10 seneyi bulabilir.ekran kartı sistemi değiştirirken degişir.yoksa hususi gidipte ekran kartı almam

aynen, siz nasıl değerlendiriyosunuz peki bu kısır tartışmaları?

--------------------------------

quote:

Oyun delisi olmadıgım için ekran kartları bana '' firma çatısması - rekabet - kazıkçılık - güç '' gibi kavramlardan baska bana birşey ifade etmiyor.ben ilerki bir gelecekte 4870X2 gibi bir kart almayı planlamıyorum ( önümüzdeki 10sene )

şimdi sistem toplasam max , bir p35 board + 8800gt + 250gb + 2gb ram yeter yeter artardı bana açıkcası.
    ben bir oyunu 1-2 günde bitirince dönüpte oynamayaı sevmiyorum,2 kerede max. diyebiliriz.

bu tür ekran kartı degiştirme olayları kişisel ihtiyaç,bütçe ve zevk meselesidir.beni baglamaz diyorum .. alan memnun satan memnun meselesi

----------------------------

quote:

quote:

Orjinalden alıntı: caissa

Oyuna çok meraklı olanlar 2 senede bir ekran kartı değiştirebilirler ama genel olarak sistem değişimi 5-6 yılda bir yapılmalıdır...2 yıldan kısa sürede ekran kartı değiştirenler tatminsiz ve asosyal insanlardır buyuk bi çoğunluğu.

kişiden kişiye degişir bu tür kavramlar.tamamen ihtiyaç meselesi.
    eger imkan olanak olsa 2yılda bir sistem degişmesi iyidir,çaga ayak uydurmak,yeni çıkan oyun,program vb. uygulamalarda hantal kalmamak için...

ama gelin bana sorunki benim şu anki sistemim çag dısı sayılabilir bazı arkadaslara göre ama bana gayet yeterli geldigi için kullanmaktayım.şu an gitsem 2000ytl lik sistem alacak durumum var ama , 2000ytl lik sistemi hakkını vere vere kullanacagımı düşünmedigim için almıyorum, olay budur

alighieri

Artık saçmalamayı bırakın lütfen.yazdıgım msj lar yukarıda, sizce ego mu tatmin ediyorum ?
    Bir sorun bakalım baskalarına laf söyleyerek ego tatmin edermiyim ?

Size göre 2 yılda ekran kartı yada sistem degişrimek gerekli olmaya bilir , bana göre de degil zira , ama gerekli olan birçok kişi var , ama gerekli olmadıgı için para harcamak istedigi için degiştirenler de var.. kişisel ihtiyaç ve zevk meselesidir bu , bu 10.diyişim forumu araştırın, zevk için sistem , ekran kartı degiştirenler de var , ihtiyacı oldugu için de , saga sola sataşmadan paşa paşa yukarıyı okuyun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Muten Baba -- 26 Ağustos 2008; 8:12:26 >

• Bence tamamen piskolojik bişey,
    Kaç kişi oyun oynarken grafiğe dikkat eder,
    Sadece oyunun akışına kaptırmıştır kendini,
    Grafik arka planda kalır ve dikkat çekmez.

Aldınmı bi kere alcan adam gibi bişey alcan seni 5-6 yıl idarecek.
    Bide bişey söyleyecem bu bağımlılıktan kurtulmak için elinizden geldiği kadar uzak durun,
    Ya şimdi burda tam yazamıyorum ama anlayan anlamıştır.
  • Herkes böyle sorular soruyor. Bence bu sorular saçma.
    Tabiki gerekli ancak ekonomik durumun iyiyse..

Haksız mıyım?
  • walla 5 sene s3trio 8mb
    2 sene mx440 64mb
    2 sene radeon 9250ge 128mb
    2 sene 6600 256mb
    1.5 sene 7600 512mb
    bu akşam da 4870 gelicek inş.

sürekli deil de miyadını doldurdumu deiştirmişim hep kartlarımı.
    s3 biraz fazla kaldı miyadı çook ama çok doldurmuştu olsun
  • quote:

Orjinalden alıntı: realcem

Hastalık bu iş biraz parası olan herkeste yakalanmış oluyor

Arkadaş doğru söylemiş 3 ayda 6 ayda bir ekran kartı değiştirmek kesinlikle hastalık tabi pahalı bir hastalık.Olaya şu açıdan bakın hepimizin çevresinde mutlaka vardır kimi insan balık tutma meraklısıdır gider 3 bin ytl ye tekne bot deniz motoru alır kimi insan arabasına meraklıdır ona dünyalarca masraf eder arbasını modifiye eder kimisinin kahve merakı vardır gider orda para harcar kimi fotoğraf meraklısıdır gider 2 bin ytl ye conan fotoğraf makinesi alır kimi alkolü sever kimi kumara alışmıştır kimi hovardalık yapar bizim konumuza dönersek bukadar sık ekran kartı değiştirilmez ben hala 800/600 çöz. (22'' lcd ekranda) 6600 gt ile oyun oynuyorum yaklaşık 3 yıldan beri bu oyunları 1680/1050 de full ayarlarında ışık gölge detay aa ve af ile oynamak tek fark bu .Eğer bu farklara önem vemiyorsan sorun yok zaten önem veriyorsan gider alırsın herkesin kendi parası kendi zevki birde gerçekten ihtiyac olan zamnalar var tabi oda meraklısına (Hradcore oyunculara) ben 22'' monitörü 1 sene evel aldım ssistemim toplamda 3 yıllık şu an ekran kartına gerçekten ihtiyacım var psu mu değiştirdim vatandan 107 ytl ye highpower 500 wat aldım sırada 4850 var kredi kartında yer açılır açılmaz alıcam :D

• quote:

Orjinalden alıntı: isk0rpit

quote:

Orjinalden alıntı: realcem

Hastalık bu iş biraz parası olan herkeste yakalanmış oluyor

Arkadaş doğru söylemiş 3 ayda 6 ayda bir ekran kartı değiştirmek kesinlikle hastalık tabi pahalı bir hastalık.Olaya şu açıdan bakın hepimizin çevresinde mutlaka vardır kimi insan balık tutma meraklısıdır gider 3 bin ytl ye tekne bot deniz motoru alır kimi insan arabasına meraklıdır ona dünyalarca masraf eder arbasını modifiye eder kimisinin kahve merakı vardır gider orda para harcar kimi fotoğraf meraklısıdır gider 2 bin ytl ye conan fotoğraf makinesi alır kimi alkolü sever kimi kumara alışmıştır kimi hovardalık yapar bizim konumuza dönersek bukadar sık ekran kartı değiştirilmez ben hala 800/600 çöz. (22'' lcd ekranda) 6600 gt ile oyun oynuyorum yaklaşık 3 yıldan beri bu oyunları 1680/1050 de full ayarlarında ışık gölge detay aa ve af ile oynamak tek fark bu .Eğer bu farklara önem vemiyorsan sorun yok zaten önem veriyorsan gider alırsın herkesin kendi parası kendi zevki birde gerçekten ihtiyac olan zamnalar var tabi oda meraklısına (Hradcore oyunculara) ben 22'' monitörü 1 sene evel aldım ssistemim toplamda 3 yıllık şu an ekran kartına gerçekten ihtiyacım var psu mu değiştirdim vatandan 107 ytl ye highpower 500 wat aldım sırada 4850 var kredi kartında yer açılır açılmaz alıcam :D

bak ihtiyaç doğdukça alındımı bir sorun yok bence. ama sırf onu deniim bunu deniim gövde gösterisi yapiim diyenlerin kendisinde sorun war ama...

• Kullandığım ekran kartları genelde orta sınıf olduğu için 2 sene götürüyor ortalama olarak benim için grafik detayı değil ama oyunun akıcı olması önemli 25-30 kare arası ideal hatta bunun için grafikten ödün veriyorum zaman geçtikçe diğer türlü 2 senede bir güçlü bir kart 250$ ve üstü almak şart hem af açiyim hep akıcı olsun bir arada olmuyor malesef hatta cpu değişimide lazım.Aslında ben ortalama bir oyun sever olarak konsol düşünmüştüm ama kafamda bazı tahliller yaptıktan sonra benim için karlı olmadığı sonucuna vardım konsollar 250$ üstü ekran kartı satın alanlar için mantıklı orjinal oyun olayını ve makinelerin arıza riskini katarsak.@mtn-fdn yede katılıyorum bilmiyorum ama oyun oynarken ben grafiğe öyle çok dikkat edemiyorum diğer insanları bilemem ama o kadar aksiyon içinde nasıl olupta ağacı inceleyebiliyorlar hayret doğrusu veya gökyüzünü.

• Assagi yukari 5 yilda bir sistem degistiririm ...

Bu bile bazen insanin butcesini zorluyor acikcasi ...

Hele her yeni cikan karti almak isteyen insanlara sasiyorum acikcasi !!!

Bazen dusunuyorum belkide agactan topluyorlardir parayi !!!!

Saka bir yana bu pisikolojik bir hastalik olsa gerek diye dusunuyorum ...

Tipki cep telofonunu her ay degistirenler gibi !!!
  • açıkcası her yeni modelde kart değişmek saçmalık
    ben bugun bu saate hd4870 alabilirim ama almıyorum çünki benim kartım yeterli geliyor oyun oynamayı severim ama
    8800gt ilede rahat oynuyorum ne zaman bir oyun çıktı ve oynamak istedim kartımda o oyunu mediumdan üstte oynatmıyor o zaman değiştiririm kartı
    e bu dediğim olayda ancak 1.5-2 sene içinde oluyor yeni çıkan kart 1.5-2 sene zaten takılmadan oynatıyor
    en ideali 2 senede bir değiştirmek 2 ayda bir değiştirenide yadırgamam adam ugraşıp kazanmış parasını o kadar gün çalışmış
    çalışmadıgı günlerdede pcde oturup oyun oynuyor ve bundan zevk alıyorsa bastırır 2 ayda bir parayı kime ne arkadaş bende bundan zevk alıyorum der

• valla benim 8800gts 512 bu zamana kadar (8 ay oldu) çok çok memnunum önümüzdeki iki senede değiştirmeyi düşünmüyorum.
    Zaten benim için akıcılık önemli onuda sorunsuz yapıyor.
  • arkadaşlar geçtiğim sistemler söylüyorum pentium4-fx5200*512 mb ddr400 ram(5 sene kullandım) bundan sonra ufak bi upgrade yaptım pentium4-1,5gbddr400 ram,1950gt agp(1 sene kullandım)bu sistem beni kesmedi ve kopmle değiştireyim dedim ve imzamdaki sistemi topladım ama şuraya yazıyorum 5 sene artık değiştirmem sistemi değiştirirsem belki ekran kartını yani hiç gerekli değil bence oyunlar lowda kassın anca öyle değiştiririm
  • quote:

Orjinalden alıntı: geberit

Kullandığım ekran kartları genelde orta sınıf olduğu için 2 sene götürüyor ortalama olarak benim için grafik detayı değil ama oyunun akıcı olması önemli 25-30 kare arası ideal hatta bunun için grafikten ödün veriyorum zaman geçtikçe diğer türlü 2 senede bir güçlü bir kart 250$ ve üstü almak şart hem af açiyim hep akıcı olsun bir arada olmuyor malesef hatta cpu değişimide lazım.Aslında ben ortalama bir oyun sever olarak konsol düşünmüştüm ama kafamda bazı tahliller yaptıktan sonra benim için karlı olmadığı sonucuna vardım konsollar 250$ üstü ekran kartı satın alanlar için mantıklı orjinal oyun olayını ve makinelerin arıza riskini katarsak.@mtn-fdn yede katılıyorum bilmiyorum ama oyun oynarken ben grafiğe öyle çok dikkat edemiyorum diğer insanları bilemem ama o kadar aksiyon içinde nasıl olupta ağacı inceleyebiliyorlar hayret doğrusu veya gökyüzünü.

ben de hayret ediyorum doğrusu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alighieri -- 26 Ağustos 2008; 14:05:43 >

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.