Şimdi Ara

Ekran Kartında Hangi Markayı Tercih Ediyorsunuz? Neden?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
808
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Geçmişteki deneyimlerinizle birlikde hangi markayı tercih ediyorsunuz? Marka konusunda takıntılımısınız? Güveninizi zedeleyen problemler yaşayıp farklı bir markaya geçiş yaptınız mı? Tecrübelerinizi merak ediyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Amd :

Sapphire
    XFX
    Powercolor

Nvidia :

Zotac
    Asus
    Palit
    Evga

Gigabyte ve Msi sevmiyorum. Mangalda yapılan tavuk göğsü gibi dışı güzel içi lezzetsiz bir his bırakıyor bende. Tüm markaların iyi yada kötü modelleri var. Markadan ziyade modele göre bakmakta fayda var. Misal :

Nitro
    Pulse
    Red Devil
    Rog Strix
    Gaming X
    Amp Extreme
    Thicc III
    Gaming Pro
    iChill X3
    İceQ
    Phoenix
    Hall Of Fame
    FTW

gibi.
  • Modelden modele değişir. Vereceğim parayı belirledikten sonra skalaya düşen modelleri araştırmaya başladım hangisinin soğutması daha iyi hangisi daha sessiz çalışıyor hangisi en performanslı şeklinde belirleyip tercihimi yaparım.

Marka konusundaki tek takıntım her türlü ürünlerinde çeşitli "namussuzluk"larını gördüğüm asustan ürün almamak üzerine yoksa ekran kartı konusundaki marka takıntım var diyemem.

• Piyasadaki kalburüstü tüm markalar tercih edilebilir. Asus, MSI, gigabyte, Sapphire, xfx, evga, galax, palit, asrock.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Amd :

Sapphire
    XFX
    Powercolor

Nvidia :

Zotac
    Asus
    Palit
    Evga

Gigabyte ve Msi sevmiyorum. Mangalda yapılan tavuk göğsü gibi dışı güzel içi lezzetsiz bir his bırakıyor bende. Tüm markaların iyi yada kötü modelleri var. Markadan ziyade modele göre bakmakta fayda var. Misal :

Nitro
    Pulse
    Red Devil
    Rog Strix
    Gaming X
    Amp Extreme
    Thicc III
    Gaming Pro
    iChill X3
    İceQ
    Phoenix
    Hall Of Fame
    FTW

gibi.
  • ilk tercih sapphire ona mutakıp asus almayacagım marka ise powercolor
  • Bu zamana kadar hep sapphire kullandim bazi modellerinde fan tirresimi yada zirilti yapti iade ettim ama suan r9390 var memnunum

• Alınan elektronik ürünlerin hepsi birgün satılacağı için alım esnasında sadece bana değil kullanım sonrası piyasayada hitap etmesi gerektiğinden kalbur üstü firmaları tercih ediyorum.
    Her ne kadar ürünleri çok pahalı olsada asus ve msi 2. eli çok hızlı gidiyor ve ürünleri 3 yıl garantili.
    Örnek vermek gerekirse Msi trio kart İnno 3d karta göre çok çabuk satışı yapılabiliyor ve İnno marka kart satılmak istenirse aklınızdaki fiyattan çok fazla taviz vermek zorunda kalıyorsunuz.
    Kart alırken o serinin 70/70s/70ti modellerini tercih ediyorum her ne kadar ihtiyacım olmasada.SAtışı ve talebi çok fazla olup serinin diğer modellerine nazaran değer düşüklüğü minimum seviyede oluyor aklınızda bulunsun
  • Fiyat performans oranı yüksek firmalar (palit, galaxy, inno3d, sapphire) başta olmak üzere bu firmaların oluşturduğu birden fazla giriş orta ve üst seviye soğutma çözümleri var (jetstream,gp, dual,iChill, pulse, nitro gibi) kısacası biraz da bütçe belirleyici oluyor ama genel anlamda piyasa adı geçen bir çok firmadan (Sapphire,Palit,Inno3D,Galax,Asus,MSI,Gigabyte,Zotac,PNY vb.) alışveriş yapılabilir.
  • asus rog strix hem tasarım hem 3 fanlı olması sebebi ve sogutması ile
  • Amd aliyorsan sapphire, xfx, powercolor markalarindan şaşmayacaksın

Asus alırken üç kere düşünün

Msi’in pahalısı iyidir ama ucuzu genelde çöp oluyor

Zotac kullandım güzel tek eksisi zero rpm yoktu

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Muten Baba

Amd :

Sapphire
    XFX
    Powercolor

Nvidia :

Zotac
    Asus
    Palit
    Evga

Nitro
    Pulse
    Red Devil
    Rog Strix
    Gaming X
    Amp Extreme
    Thicc III
    Gaming Pro
    iChill X3
    İceQ
    Phoenix
    Hall Of Fame
    FTW

gibi.
    katılmıyorum hocam yazdıklarınıza. geceden marine edince ve 68 derecede mangaldan alınca tavuk göğsü çok lezzetli ve sulu oluyor.
  • Gerek ekran kartı gerek anakart olsun şu arkadaşın videolarını izleyip ona göre karar veriyorum, her ne kadar teknik detaylara çok girsede (ve ben anlamasamda) genel olarak kullanılan malzeme kalitesi hakkında bir fikrim oluyor. Gamersnexus'ta da incelemeleri yayınlanıyor arasıra.
    https://www.youtube.com/channel/UCrwObTfqv8u1KO7Fgk-FXHQ
  • TheNewAtilla kullanıcısına yanıt
    Benim Asus'un servisine 1 kere yolum düştü (ekran kartı ledi arızası) onda da bir sıkıntı çıkmadan süreci atlattım. Soğutma bloğunu komple değiştirip gönderdiler.
    Yaşadığınız olumsuz tecrübelerinizi paylaşırsanız konunun amacına daha uygun olur görüşündeyim. Neden o markanın tercih edilmemesi gerektiği hakkında bir fikir verir en azından.
  • Yoizhik kullanıcısına yanıt
    Yıllardır duyuyoruz goruyoruz asusun ekran kartlarini. Ufak bir arastirma ile bulabilirsin

• F/p olarak amd taraftarıyım hep amd kullandım 5700Xt çok hoşuma gidrn bir kart ama mecbur kaldım laptop aldım rtx 2060 var bir dahakine kasa toplayacak olursam yine nvdia alırım gibi sebebi oturmuş bir sistem var diye biliyorum. Ayrıca oyun oynamak istesem geforce experiens ile tek tıkla oyunlarda grafik ayarı yapabiliyorum. Konsol vari bir ayar çekiyor. Nasip olursa konsol alacağım elimdeki laptop ölünce ya hazır iş istasyonu yada toplama iş istasyonu.

• Hocam herşey sürücü güncellemelerinde bittiği için birşey söylemek çok yanlış olur. Şuan 1660 ti kullanıyorum stabil driverı bulsam bile bir yerden sıkıntı çıkartıyor illaki

Uzakta aramaya gerek yok en ufak örnek 1050 Ti vs Rx 570

Marka yönünden ise şahsi tercih ettiğim markalar bu hocam.

Nvidia - EVGA

AMD - Sapphire
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheNewAtilla

Yıllardır duyuyoruz goruyoruz asusun ekran kartlarini. Ufak bir arastirma ile bulabilirsin
    dostum nedenini cevaplayacak kadar elinde bir bilgi kanıt yok sadece oraya bir şey yazmışsın başkalarından duyduğun için
  • Kardeş ben forumda yillardir aktifim, yurtdisi kaynaklari da takip ediyorum. Polaris ve rdna kartlarda asus sorunlu ürün çok satti

• powercolor türkiyede aktif olsaydı sapphirenin esamesi okunmazdı.
  • Bu başlıkta hiç konusu geçmemiş. TR'deki arkadaşlarıma PC toplarken INNO3D önerince hep yadırgıyorlar. Halbuki yurtdışında özellikle Kore ve Japonya'da oldukça popüler bir marka. Ne kadar çekik gözlü tanıdığım varsa INNO3D var sistemlerinde. Burada fiyatları sanırım pazarda yeni oldukları için çok uygun tutuyorlar. Benden söylemesi. Tabii aynı fiyatlarda ASUS, MSI, Gigabyte, EVGA, Sapphire gibi devler varsa onları tercih edin. Palit ve Zotac bana hep dandik gelmiştir. Soğutucuları söktükçe karşılaştığım görüntülere dayanarak söylüyorum.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.