Şimdi Ara

Ekran Kartında Darboğaz mı var ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
995
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Amd Am3 Athlon II x2 245 2.9GHz
    3Gb Ddr2 800 Mhz
    Zotac 275 GTX AMP
    GigaByte ma74gm-s2h
    Dark Racer 600w
    320 Gb Hdd

Önceden 4850 Toxic 512mb 256bit ekran kartım varken hiçbir sorun yaşamadığım oyunlarda (Assassins Creed Revelations, Prince Of Persia Forgotten Sands, Nfs The Run - Hot Pursuit vs ) şimdi Zotac 275 GTX AMP 896mb 448bit ile arada sırada 4-5saniyelik bir donma hemen peşi sıra 1saniyelik ekran kararması ile tekrar oyuna dönme gibi problemler almaya başladım :(

açıkçacı moralim bozuldu.bir arkadaşımdan aldım ekran kartını da problem olsa söylerdi diye düşünüyorum ki kendisi kullanıyordu zaten almadan.Dar boğaz dedikleri böyle etkiler gösterir mi acaba ? ya da darboğazın etkileri sadece düşük fsp düşük çözünürlükte akıcı oyun vs mi olur ?

• quote:

Orijinalden alıntı: ayrilik_aci

Arkadaşlar pc özelliklerim :

Amd Am3 Athlon II x2 245 2.9GHz
    3Gb Ddr2 800 Mhz
    Zotac 275 GTX AMP
    GigaByte ma74gm-s2h
    Dark Racer 600w
    320 Gb Hdd

Önceden 4850 Toxic 512mb 256bit ekran kartım varken hiçbir sorun yaşamadığım oyunlarda (Assassins Creed Revelations, Prince Of Persia Forgotten Sands, Nfs The Run - Hot Pursuit vs ) şimdi Zotac 275 GTX AMP 896mb 448bit ile arada sırada 4-5saniyelik bir donma hemen peşi sıra 1saniyelik ekran kararması ile tekrar oyuna dönme gibi problemler almaya başladım :(

açıkçacı moralim bozuldu.bir arkadaşımdan aldım ekran kartını da problem olsa söylerdi diye düşünüyorum ki kendisi kullanıyordu zaten almadan.Dar boğaz dedikleri böyle etkiler gösterir mi acaba ? ya da darboğazın etkileri sadece düşük fsp düşük çözünürlükte akıcı oyun vs mi olur ?

darboğaz gpu kullanımı ile ilgili. güncel nvidia driveri yüklediniz mi?

• en son sürümünü yükledim sitesinden
  • galiba pek başına gelen yok bu sorun !
  • driver çakışmasıda olabilir önceki ATI Driverini tamamen temizlediğinize eminmisiniz.
  • kartta overclock varmı? var ise default ayarlara çekip deneyin
  • quote:

Orijinalden alıntı: nightshoot

driver çakışmasıda olabilir önceki ATI Driverini tamamen temizlediğinize eminmisiniz.

ati driverleri kaldı galiba dedim format attım nvidia son driver kurdum yine aynı sorun malesef.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ommemo

kartta overclock varmı? var ise default ayarlara çekip deneyin

kart overclocklu seri zaten ama ben default ayarlarda kullanıyorum hiç açmadım...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.