Şimdi Ara

#Ekran Kartına Overclock&Stabilize Testi Yapma Resimli Anlatım# (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
72
Cevap
9
Favori
6.196
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • ben bu gpu tool'u çalıştırınca bilgisayar 2 dakka sonra mavi ekran verdi, daha hiç oc yapmamıştım

edit:
    problem onda değilmiş. bilgisayarda birkaç değişiklik yapmıştım, şimdi neyden kaynaklandığını bulmam gerek. işlemciden olma ihtimaline binaen voltaj verdim biraz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Darklord Sauron -- 10 Mart 2014; 20:41:32 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • problem neydi anlamadım ama çözüldü.

elimde asus gtx 560 ti var. bunun üzerinde deneme yaptım,
    hiç voltaj vermeden (settings kısmındaki kutucukları hiç işaretlemedim) gpu'yu 830'dan 933'e, memory'yi 1000'den 1102'ye çıkardım. sarı ekran hatası falan olmadı ben de metro list light açıp deneme yapayım dedim. ocsiz 44 fps olduğu yerde ocli 48 fps oldu. merak ettiğim şey bu şekilde nereye kadar gidilebilir ve voltaj artırmadan deneme yanılmanın bir zararı olur mu?

edit:
    voltaj vermeden 940'tan sonra sarı nokta hatası veriyor. 920'de metro'da oyundan attı, 900'de problem yaşamadım ama dediğim gibi benchmark rekoru kırmak haricinde oc'nin faydası olacağını düşünmüyorum; bu kadar performans farkı için 50 lira fazla verip daha iyi bir kart almak daha mantıklı geliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Darklord Sauron -- 21 Mart 2014; 10:48:28 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar GTX 760 kullanıyorum, eskiden MSI Afterburner ile power limit ayarı gözüküyordu şu an en son sürümü indirdim, power limiti göremiyorum. Bilgisi olan var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: No Way Out

Arkadaşlar GTX 760 kullanıyorum, eskiden MSI Afterburner ile power limit ayarı gözüküyordu şu an en son sürümü indirdim, power limiti göremiyorum. Bilgisi olan var mı?

skin olarak default v3 ü uygulayın.
  • Ntune ile daha kolay o.c işlemi :) Launch NV monitor ile sarı veya yesil değerde yaptıgınız o.c gayet salıklıdır :) bukadar uğraşmaya gerek yok bence :)
  • Sıcaklık farkına değiyor mu overclock yapma hocam?
  • quote:

Orijinalden alıntı: uregil

Sıcaklık farkına değiyor mu overclock yapma hocam?

soru güncel.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uregil -- 20 Nisan 2015; 18:14:15 >
  • quote:

quote:

soru güncel.

OC hem zevk işi hemde ciddi oranda yapıldığında kartınız performans yönünden daha uzun süre tatmin edecektir, bunda sıcaklığın yada güç tüketiminin artacağına bakılıp bir kıyas yapmak doğru olmaz elbet harcanan fazla güç daha çok ısı açığa çıkaracak biri artarken diğeri de artacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: B.M.W

quote:

quote:

soru güncel.

OC hem zevk işi hemde ciddi oranda yapıldığında kartınız performans yönünden daha uzun süre tatmin edecektir, bunda sıcaklığın yada güç tüketiminin artacağına bakılıp bir kıyas yapmak doğru olmaz elbet harcanan fazla güç daha çok ısı açığa çıkaracak biri artarken diğeri de artacak.

Kart yanabilir mi peki?
  • quote:

quote:

quote:

quote:

soru güncel.

Kart yanabilir mi peki?

o yapacak kişinin kabiliyetine bağlı

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

soru güncel.

Kart yanabilir mi peki?

o yapacak kişinin kabiliyetine bağlı

tamam hocam.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.