Şimdi Ara

Ekran kartım yandı acil öneri lazım Fps hakkında bi kac sorum olcak Uzmanlar Gelsinnn!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
364
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Herkese merhaba 1 - 1.5 sene once topladıgım Bilgisayarın Malesef Ekran kartı yandı aslında bi yandan iyi oldu sistemimi yükseltmek istiyordum artık yeterli olmuyordu öncelikle size sistemimi tanıtayım.
    Toshiiiiba 3.5" 500 GB SATA 3.0 3332MB önbellllek 7200 Rpm HarrrdDDisk
    Gigabyte 970A--DS3 AMD 970/SB9500 AM+3 DDR3 2200 Mhhz (O.C) usb 3.0 SATA 3.0 ANAKART
    Cooler master Cmp---350 500W MIDT ATX SIYAH KASA
    AMD FX X4 4100 SOKET AM+ 3.6 Ghz 12MB CACHE 32NM işlemci
    2x-GSKILL 4GB RIPJAWS DDR3 1600 Mhz CL9 1.5V Tek Modül RAM
    SAAAAPPHIRE HD 7850 GGDDR5 1GB 256 BIT AMD RADEON DX 11.1 Ekran Kartı

Sistemim budur abilerim kardeşlerim son 5 6 aydır eski performansını alamıyordum bilgisayarımdan her ay format atıyorum virüs programı kullanıyorum fakat eski verimini alamıyorum ben ısınmasın diye kasanın kapaıgın actım sanırsam yanlış birşeydi bu bi baktım kasayı toz kaplamıs onu arkası da acık bu yuzdende bı kasa önerirseniz sevinirim cunku kaybettim cıkardıgım şeyleri her ne kadar tozunu cıkarmaya calıssamda yapısmıs tozlar kasaya bezle bıle cıkmıyor bu yuzden yenı bır kasa ve ekran kartı almayııı dusunuyorum fakat ondan once ben silkroad online adlı oyunu oynuyorum ve kullandııgım ekran kartından ıstedıgım Fps yi alamıyorum video yaptıgım için bu beni sıkan bir durum Ben Fps neye baglı oldugunu ogrenmek ısttıtyorum cunku oynadıgım oyundaa Fortress War (Kale savaşı) oldugu için savaşta ortalama 300 400 karakter oluyor ben en yuksek fps yi nasıl alabilirim Bit e goremi Gddr 3 e veya 5 e goremi Veyatta 1veya 2 Gb olmasına goremi ben Yuksek Fpsyi alırım Normalde aldıgım Fps 100-110 arası iken savaşlarda bu 10-15 e düşüyor bazı izledigim videolardaa 30 40 Fpsde videoları bu benim gıcıgıma gidiyyyor ben oynadıgım oyunda Fps ye cok onem veriyorum ve en iyi Hdlige Lütfennn bu konuda butun biiiilgili arkadaşlar Yardımcı olsun Bi yorum atmak lütfen zor gelmesin yardımınıza ihtiyacım var bu bilgisasyar hakkında fazla bilgim yok orta halli biliyorum YYardım sizddddedn istediğim En yüksek Fpsye ulasabilecegim bi ekran kartı 400-550 TL ARASI vede birrr kasa

• Zalman Z3+
    Bide gtx 750 ti (psu degistirecekseniz r9 270)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ilterish -- 14 Mart 2015; 23:56:30 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • www.youtube.com/watch?v=GpZXVdib6Fo ornek bi video bu videoda adamın Full effekt acık oldugu halde 30 fpsye yakın benim tüm efektlerim kapalı oldugu halde 15 max fps oluyor ./
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hepsi1Nefes

Zalman Z3+
    Bide gtx 750 ti (psu degistirecekseniz r9 270)

Önerdiğiniz ekran kartı ile Ulasmak istediğim Fps değerine ulasabilirmiyim ? birde link olarak yollarsanız cok sevinirim =)
  • http://www.vatanbilgisayar.com/msi-gtx750-ti-twinfrozrgaming-gddr5-2gb-128bit-nvidia-geforce-dx112-ekran-karti.html
    Hd7850 nin 2 gblik versiyonudur youtube daki
    Ulaşırsınız büyük ihtimalle youtubedan videosuna bakınız

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hepsi1Nefes

http://www.vatanbilgisayar.com/msi-gtx750-ti-twinfrozrgaming-gddr5-2gb-128bit-nvidia-geforce-dx112-ekran-karti.html
    Hd7850 nin 2 gblik versiyonudur youtube daki
    Ulaşırsınız büyük ihtimalle youtubedan videosuna bakınız

128 bit olması fps yi 256 bit e gore ne kadar dusurur ?
  • Kasa olarak zalman z5 plus ekran kartı olarak gtx750ti alabilirsin güç kaynağı değişmeden bunlar olur.Değişebiliyorsan r9 270 e çıkabilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nerd Miner

Kasa olarak zalman z5 plus ekran kartı olarak gtx750ti alabilirsin güç kaynağı değişmeden bunlar olur.Değişebiliyorsan r9 270 e çıkabilirsin.

güç kaynağı değişmek derken anlıyamadımda =) biraz daha acabilirmisiniz
  • kasaga22 K kullanıcısına yanıt
    Kasandaki güç kaynağının 12A kanalından kaç watt verdiği önemlidir.
    Gördüğüm kadarıyla kasan 500 W ama hiçbir zaman yazanı tam olarak veremezler Yetmezse r9 270 çalışmayacaktır.
  • Hd 7850 iyidir ekran karti dir. dx12 tam teşekküllu destek verecek. bilip bilmeden 750 ti önermis bi
    ri ordan yuh dedim. BILImiYORSAN YORUM YAPMA. Oynadığin oyunu sro raid lerde islemci den kaynaklı kasma olabilir yada başka bir sorun olabilir sistemin gayet dengeli ekran kartı degistirmek sana bir katkı sağlamaz işlemciye biraz oc çek bakalım ne olacak.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Nerd Miner kullanıcısına yanıt
    Kasam cok toz oldu yapıstılar kasayı degisrecegim bana önerebilcegin kasava ve r9 un linkini size zahmet yollayabilirmisiniz =)
  • asig kullanıcısına yanıt
    Başlıkta ekran kartım yandı demiş arkadaş çalışıyorsa zaten sorun yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nerd Miner -- 15 Mart 2015; 1:17:35 >
    Ekran kartıhttp://www.vatanbilgisayar.com/sapphire-r9-270-dual-x-oc-gddr5-2gb-256bit-amd-radeon-dx112-ekran-karti.html

kendi kasandaki güç kaynağını kullanacaksan bu olur
    http://www.hizlial.com/zalman-z5-plus-usb-30-pencereli-mid-tower-siyah-kasa/10407716?gclid=Cj0KEQjwuI-oBRCEi87g0K3O8OoBEiQAb25WAfebp6LkdWJM0gNDYDhRKng-CPM7y_Qr9ytj-4MEGVIaApRg8P8HAQ

R9270 üstü bir kart işlemcin yüzünden takarsan fazla verim alamazsın işlemciye biraz overclock yapmayı dene faydasını görürsün

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nerd Miner -- 15 Mart 2015; 1:19:29 >

• asig kullanıcısına yanıt
    Ekran kartım yandı dostum benim yanmısken daha iyisini alıyım diyorum ?
    Şimdi anladıgım
    O kasayı alcam r9 ekran kartı alcam iyi bir verim almam için overclock yapcam ? overclock yaptıgımda iyi bir verim alabilirmiyim ?? bide sanırsam benim işlemcide overlock ozelligi yok
    Fx4100 de overlock var forumda bir bakarsan kullananları da vardır Fx serisi işlemciler Overlock olur evet overlock işlemcinin senin performansını kısıtlamasının önüne geçer.Darboğaz diye bir kavram vardır özetle işlemci yavaş kalınca ekran kartını boğar özellikle işlemciye çok yüklenen oyunlarda (sr de oyle olması lazım) bunu görürsün ekran kartından tam yararlanamazsın.

Edit olarak bir işlemci soğutucu almalısın oc yapacaksan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nerd Miner -- 15 Mart 2015; 1:34:16 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nerd Miner

Fx4100 de overlock var forumda bir bakarsan kullananları da vardır Fx serisi işlemciler Overlock olur evet overlock işlemcinin senin performansını kısıtlamasının önüne geçer.Darboğaz diye bir kavram vardır özetle işlemci yavaş kalınca ekran kartını boğar özellikle işlemciye çok yüklenen oyunlarda (sr de oyle olması lazım) bunu görürsün ekran kartından tam yararlanamazsın.

Edit olarak bir işlemci soğutucu almalısın oc yapacaksan

anlasdım
    işemcinin kendi fan ı yokmu zaten sogutucu almak derken ??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kasaga22 -- 15 Mart 2015; 22:37:51 >
    Oc yaparken yetmez kendi fanı daha güçlü fan lazım
    teşekkürler dostum hersey ıcın =)
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.