Şimdi Ara

ekran kartım x16 da çalışmıyor yardımcı olabilir misiniz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
481
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhaba, 1 yıl öncesine kadar gtx 970 en üst x16 slotunda çalışıyordu ama bir süre sonra çalışmayı bıraktı. ne zaman üst slota taksam bios görüntüsü gelmeden bilgisayar loopa girip fanları hızlandırıyor ama görüntü gelmiyor. bugün sıkıntıdan tekrar denedim ama durum hala aynı. Bios güncellemesi de yaptım. bir alttaki slota takınca sıkıntısız çalışıyor. üst slotta en son vega 64 kullanıyordum sıkıntısız bir şekilde. şimdi istesem de slot bozuk mu değil mi deneyemiyorum çünkü elimde başka kart yok. slotun ölüp ölmediğini anlamak için bir yol var mı ?

ekran kartım x16 da çalışmıyor yardımcı olabilir misiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Whitebeard. -- 28 Kasım 2022; 16:56:39 >

• Elinde başka kart yoxa, öğrenmen zor, bios update fln yaptım demişsin, psu fişini çekip bios pilini sökerek, yani biosu resetleyerek 1 deneme yapabilirsin'ki genelde bios güncellemeden sonrada biosu resetlemek en sağlıklı yöntem olur ama dediğim gibi bunn için psu fişini çekmen veya varsa butonundan kapatmalısın, çünkü psu dan anakarta elektrik gittiği sürece pili sökmek hiç 1 işe yaramaz.

Bu yöntem 1 sonuç vermez ise ve varsa m2 ssd, sistemden onu'da sökerek yine üst slotu deneyebilirsin.

• Conar-XP kullanıcısına yanıt

güncelleme :6900xt yi üst slotta sıkıntısız çalıştırdım hocam, garip vallla. 970 i 6900 çalıştıktan sonra taktım gene orada çalışmadı. ekran kartım x16 da çalışmıyor yardımcı olabilir misiniz 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Whitebeard. -- 18 Aralık 2022; 0:41:8 >
  • tek slot ramle denediniz mi hiç?

• PCIe slotunda bulunan kapasitörlerde eksiklik vs. var mı ?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.