Şimdi Ara

Ekran Kartım Hata Veriyor (Kod 43) Lürfen Yardım !

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
240
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Ekran kartım:( nvidia gt745m), bir süredir aygıt yöneticisinde bozuk görünüyor,yanında sarı ünlem işareti var ve hatalı olduğunu bildiriyor.Hata ismi ise'kod 43'hatası.
    PC de 2 farklı ekran kartım olduğu için intelinki şu an aktif zaten attığım görselde de hepsini görebilirsiniz.

Hal böyleyken ben oynadığım oyunlarda hiçbir şekilde eğlenemiyorum.En basitinden League of Legends oyununda mesela 100+ fps alıyordum bu hatadan önce.Şu an ise fps;kombat anında 15-20 ye kadar düşüyor.Şu an lolde bu şekilde fps aldığım için başka oyunları hiç oynayamıyorum.

İnternette yaklaşık bir haftadır araştırma yapıyorum.Bir sürü yol denedim :

*Driverlari sistemden kaldırıp temiz kurulum yaptım

*Ekran kartını devre dışı bırakıp tekrar aktifleştirdim.

*Batarya ve şarjı laptopdan ayırıp uzun süre on/off tuşuna basılı tutarsam sorunun geçebileceğine dair bir yazı okumuştum bir forumda ama bu yolu da denedim hiçbir işe yaramadı.Bu yazının detayında ise şöyle yazıyordu:''Şarj aletinizde kesik,kopuk vs. varsa akım şiddetinin farklı değerlerde gelmesine sebep olabilir bu da ekran kartınızın inaktif hale gelmesine sebep olabilir yahut zarar görebilir.''Benim şarj aletim de bir süre önce bir yeden kopmuştu ama ben uuygun yelerden kesip tamir ettim ve şu an laptopuma takıyorum çok da güzel çalışyor.Böyle olunca aklıma şu soru geliyor:''Ekran kartım yanmış olabilir mi ?''
    -Bana kalırsa bunun cevabı hayır, ki öyle olsa aygıt yöneticisinde ekan kartı görünmezdi.

--------------

Aradığım çözümler hiçbir fayda vemeyince çareyi siz saygıdeğer DH forum üyelerinden fikir almakta buldum.

Ekran Kartım Hata Veriyor (Kod 43) Lürfen Yardım !

• driverları tamamen sistemden kaldırıp daha sonra windows update üzerinden kurmayı denediniz mi ?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.